Seko Kasjauns.lv tīklā
mākoņains
Laika ziņas: Rīga 2°C. mākoņains
DA vējš 24 m/s
svētdiena, 2014.g. 26. oktobris 03:16
Vārda dienas: Kaiva, Amanda, Amanta

Laukos daudzdzīvokļu mājās apmetums krīt uz galvas, remontam naudas nav. VIDEO (3)

Apmetums krīt uz galvas, un plaisas tik lielas, ka putni sākuši vīt ligzdas, bet naudas remontam nav. Šādā situācijā nonākuši Bauskas novada Pāces daudzdzīvokļu nama iemītnieki. Novada domē tiek meklēts risinājums, kā palīdzēt māju sakārtot, bet problēmu tas neatrisina. Kritiskā stāvoklī ir vai ikviena kolhoza laika māja - un ne tikai Bauskas novadā. Vairāk - TV sižetā.
Komentāri (3)

Bažas par Siguldas panorāmas rata drošību. Uzņēmējs negrib to slēgt (39)

Siguldā zelta rudens vērotāji šoruden spiesti piedzīvot dažādus nepatīkamus pārsteigumus, kas viņiem liek aizdomāties par savu drošību. Septembrī uz pāris nedēļām tika apturēta gaisa trošu ceļa darbība, bet...
Komentāri (39)

Pārogres iedzīvotāji pēc plūdiem uz staciju dodas, apdraudot savu drošību. FOTO (5)

Plūdi Ogrē arī aizskalojuši tiltiņus pāri Urgas upītei un tagad pilsētniekiem nākas riskēt, lai no savām mājām tiktu līdz Pārogres dzelzceļa stacijai. Viņiem vai nu jāiet pa sliežu malu vai arī upīte jāšķērso...
Komentāri (5)

Sarkaņu bibliotēkā uzstādītas slavenās un retās pusautomātiskās stelles (1)

Madonas novada Sarkaņu bibliotēkā uzstādīta pirms simts gadiem amatnieka un konstruktora Pētera Viļumsona izgatavotā un patentētā pusautomātiskā aušanas mašīna, kādas Latvijā saglabājušās tikai uz vienas roka...
Komentāri (1)

Noskaidrots, kas bija galvenais cēlonis dramatiskajiem plūdiem Ogrē (12)

Galvenais neseno Ogres plūdu cēlonis bijusi Ķilupes pārplūšana, tādēļ uzsākti sagatavošanas darbi, lai uzbērtu dambi, kas minētās upes ūdeņus norobežos no Urgas upes.
Komentāri (12)

Liepājas domes pārstāvji iepazinušies ar Tartu cietumu (6)

Liepājas domes pārstāvji iepazinušies ar Tartu cietumu
09.oktobris 2014 20:34
Liepājas domes pārstāvji apmeklējuši Tartu cietumu, lai iepazītos ar Igaunijas pieredzi cietuma būvniecībā un tā ietekmi uz pilsētu un iedzīvotāju drošību, paziņoja Liepājas domē.

Priekules novadā atrod īpaši retu beku – melno zvīņbeku (5)

Priekules novadā atrod īpaši retu beku – melno zvīņbeku
08.oktobris 2014 20:33
Priekules novada Ruņupes ielejas dabas liegumā atrasta īpaši reta sēnes suga - melnā zvīņbeka. Līdz šim melnā zvīņbeka bija atrasta vien trijās vietās Latvijā - Sužos, Mazsalacas apkārtnē un Mazgramzdā pie Ruņupītes.

Sakstagalā neparasti daudz "Vienotības" atbalstītāju, jo vēlēšanās ticis balsots "pēc instrukcijas" (34)

Sakstagalā neparasti daudz "Vienotības" atbalstītāju, jo vēlēšanās ticis balsots "pēc instrukcijas"
08.oktobris 2014 17:17
Aizvadītajās 12.Saeimas vēlēšanās Rēzeknes novada Sakstagala pagastā iespējams ticis balsots "pēc instrukcijas", pieļāva Sakstagala pagasta vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Inta Daugule.

Lai piesaistītu jaunos speciālistus, Liepājā piešķir medicīnas studentiem stipendijas

08.oktobris 2014 06:16
Lai piesaistītu jaunos speciālistus ārstniecības iestādēs nākotnē, Liepājas pašvaldība piešķīrusi diviem medicīnas studentiem stipendiju, informēja domes sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Enģele.

Engurniece Helēna Strēle nosvin 100. dzimšanas dienu (1)

Engurniece Helēna Strēle nosvin 100. dzimšanas dienu
07.oktobris 2014 15:16
Engures iedzīvotāja Helēna Strēle nosvinējusi savu 100. jubileju. Ciemos pie gaviļnieces bija sabraukuši radi un draugi, pagājušās nedēļas sākumā apsveicējos bija arī pašvaldības delegācija, neizpalika arī valsts prezidenta Andra Bērziņa apsveikums.

Ar bēgļu gājienu Kuldīgā dziedošā mācītāja draudze atzīmēs baznīcas 110. jubileju. VIDEO (4)

Ar bēgļu gājienu Kuldīgā dziedošā mācītāja draudze atzīmēs baznīcas 110. jubileju. VIDEO
07.oktobris 2014 14:20
Kuldīgas Svētās Annas draudze, kuras mācītājs ir šovā „Dziedi ar zvaigzni” iepazītais garīdznieks, kaislīgais motobraucējs Mārtiņš Burke – Burkevics, ar teatralizētu koncertzuvedumu un bēgļu gājienu pa pilsētas ielām, svinēs savas baznīcas 110. dzimšanas dienu.

Višķu pagastā tapis elegants dārzs un parks. FOTO (8)

Višķu pagastā tapis elegants dārzs un parks. FOTO
06.oktobris 2014 20:09
Višķu pagastā, Rēzeknes – Daugavpils šosejas malā, skatam paveras brīnišķīgs dārzs, kas izveidots pie viesnīcas „Garden”. Tāpat viesnīcas īpašnieki astoņu kilometru attālumā no viesnīcas Daugavas krastā izveidojuši labiekārtotu parku. „Garden” pretendē un labākās viesnīcas statusu Latgalē.

Liepājas muzejā spriedīs par bērnu tautastērpu modi (2)

Liepājas muzejā spriedīs par bērnu tautastērpu modi
06.oktobris 2014 11:26
Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpu informācijas centrā (Kūrmājas prospektā 16/18) trešdien, 8. oktobrī, pulksten 16.00 notiks kārtējā sarunu par tautastērpiem. Šoreiz sarunas tēma būs par bērnu un jauniešu tautastērpu valkāšanas tradīcijām un ģērbšanos mūsdienās.

Pēc Saeimas vēlēšanām varētu mainīties vadība četrās novadu pašvaldībās

05.oktobris 2014 19:13
Tā kā 12.Saeimas deputātu rindās varētu būt iekļuvuši četri pašreizējie novadu domes priekšsēdētāji, tuvākajā laikā attiecīgajās pašvaldībās gaidāma vadības maiņa.

Ogres novada un Daugavpils pašvaldībās degvielu lej kabatās? (12)

Ogres novada un Daugavpils pašvaldībās degvielu lej kabatās?
05.oktobris 2014 11:16
Valsts kontrole revīzijās secinājusi, ka pašvaldību darbinieki dienesta automašīnās, kuru degvielas tvertņu ietilpība ir 50 litri, vienā reizē uzpildījušas pat 100 litrus degvielas.

Jēkabpilī būs 720 000 eiro vērts sporta baseins (1)

05.oktobris 2014 08:21
Šodien Jēkabpilī, ūdens relaksācijas centrā "Citrus Spa", apmeklētājiem durvis vērs jaunais sporta baseins, informēja Jēkabpils pilsētas pašvaldībā.

Vēlētāju aktivitāte Kurzemē necerēti augsta (3)

04.oktobris 2014 14:19
Vēlētāju aktivitāte Kurzemē sestdien ir necerēti augsta, pastāstīja Liepājas un Ventspils vēlēšanu komisiju priekšsēdētāji.

Zetiņtante no Valdemārpils nosvin 100. dzimšanas dienu. VIDEO (1)

Zetiņtante no Valdemārpils nosvin 100. dzimšanas dienu. VIDEO
04.oktobris 2014 09:02
Valdemārpilniece Emma Liepiņa, mīļi saukta par Zetiņtanti, pagājušās nedēļas nogalē nosvinēja savu 100 gadu jubileju. Lai arī viņas spēks ar gadiem ir apsīcis, jubilāre ar sirsnīgu pateicību uzņēma kuplu viesu skaitu.

Kas ir slavenais Garkalnes novada sirmgalvis - Langstiņu šerifs Bārda? VIDEO (9)

Kas ir slavenais Garkalnes novada sirmgalvis - Langstiņu šerifs Bārda? VIDEO
03.oktobris 2014 19:51
Ne tikai Garkalnes novadā, bet arī visā Latvijā aizvien lielāku popularitāti iemanto Langstiņu šerifs Bārda, īstajā vārdā Ilgvars Knostenbergs. Atraktīvais dziedošais sirmgalvis pērn pat saņēmis Garkalnes novada domes apbalvojumu „Gada novadnieks” par mūža ieguldījumu novada attīstībā.

Svētdien Jūrmalā tiks atklāta "roņu" sezona

03.oktobris 2014 00:23
Svētdien, 5.oktobrī, Jūrmalā pie Bulduru glābšanas stacijas tiks atklāta ziemas peldētāju jeb "roņu" sezona, informēja biedrības "Latvijas ronis" pārstāve Sarma Kočāne.

Mušu uzbrukuma dēļ Vērgalē slēdz bērnudārzu. VIDEO (14)

Mušu uzbrukuma dēļ Vērgalē slēdz bērnudārzu. VIDEO
02.oktobris 2014 18:16
Rietumu un Viduskurzeme piedzīvojusi vēsturē vēl nebijušu mušu uzbrukumu. Kukaiņi apsēduši mājas, kūtis, veikalus un citas iestādes. Vērgalē mušu dēļ pat uz pāris dienām slēdza bērnudārzu. Vecākā gadagājuma ļaudis saka, ka tik šausmīgu mušu uzlidojumu savā mūžā nav piedzīvojuši.

Līgatnes dome tērējusi naudu Samantas Tīnas šovam, striptīzdejotājiem un zīlniecei (111)

Līgatnes dome tērējusi naudu Samantas Tīnas šovam, striptīzdejotājiem un zīlniecei
02.oktobris 2014 14:03
Veicot revīzijas vairākās pašvaldībās, Valsts kontrole ir konstatējusi "melnās kases", turklāt Līgatnes pašvaldība publiskos līdzekļus tērējusi šovam "Samantas Sex Songs", šodien žurnālistiem pavēstīja Valsts kontroles padomes loceklis Aivars Ērglis.

Ģibuļu pagastā noticis spārnoto pašvaldību saiets. Nākamgad tas notiks Līvānos

Ģibuļu pagastā noticis spārnoto pašvaldību saiets. Nākamgad tas notiks Līvānos
01.oktobris 2014 21:02
Kurzemē – Talsu novada Ģibuļu pagastā jau 13. reizi notika Latvijas spārnoto pagastu un pilsētu saiets „Ar putnu ģerbonī”. Uz to sabrauca pārstāvji no 13 pašvaldībām, kuru ģerbonī ir attēlots putns. Pavisam valstī ir 24 šādas pašvaldības. Nolemts, ka nākamgad spārnoto pašvaldību saiets notiks Līvānos.

Sāks restaurēt Elejas muižas parka apbūvi. VIDEO

Sāks restaurēt Elejas muižas parka apbūvi. VIDEO
01.oktobris 2014 15:22
Elejas muižas parkā esošās 19. gadsimta būves ne restauratorus, ne būvniekus nav redzējušas vairāk kā gadsimtu. Beidzot Jelgavas novadam izdevies piesaistīt Eiropas finansējumu. Šodien Elejā pirmoreiz tikās visi projektā iesaistītie, bet jau nākamajā pavasarī tiks sākta Elejas muižas Tējas paviljona un vēsturiskā žoga restaurācija.

Pa šaursliežu dzelzceļa pēdām dosies veloekskursijā uz Zilokalnu

Pa šaursliežu dzelzceļa pēdām dosies veloekskursijā uz Zilokalnu
01.oktobris 2014 10:32
Visi, kuri sestdienu, 11. oktobri, vēlas pavadīt svaigā gaisā uz velosipēda, aicināti piedalīties veloekskursijā „Uz Zilokalnu pa šaursliežu dzelzceļa pēdām”, izbraucot daļu no šaursliežu dzelzceļa līnijas Smiltene – Valmiera – Ainaži.

Viļānos pabeidz tranzītielas rekonstrukciju. VIDEO (1)

Viļānos pabeidz tranzītielas rekonstrukciju. VIDEO
30.septembris 2014 17:45
Viļānos pēdējo gadu laikā bija kļuvis skaidrs, ka tranzītielai nepieciešams kapitālais remonts. Dažādās Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Krievijas sadarbības programmās tika piesaistīts finansējums, un pērn aprīlī sākās rekonstrukcija. Tagad darbi ir veiksmīgi pabeigti, un viļānieši par to neslēpj prieku.

"Positivus" festivālā uzstāsies "Sudraba kaijas" laureāti

"Positivus" festivālā uzstāsies "Sudraba kaijas" laureāti
30.septembris 2014 15:23
Salacgrīvas novada mērs Dagnis Straubergs ticies ar Baltijā lielākā festivāla „Positivus” organizētājiem un panācis vienošanos, ka nākamgad festivālā uzstāsies novadā notiekošā Liepupes akustiskās mūzikas festivāla „Sudraba kaija” galvenās balvas ieguvēji.

Paraksta līgumu par priekšmetu izcelšanu no Karostas kanāla

30.septembris 2014 02:48
Pirmdien Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvalde parakstījusi līgumu ar SIA "Jūras vējš" par priekšmetu izcelšanu no Karostas kanāla, īstenojot Karostas kanāla izpētes pilotprojektu, informēja Liepājas SEZ pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe.

Valmierā 11. oktobrī notiks tradicionālais Simjūda gadatirgus

Valmierā 11. oktobrī notiks tradicionālais Simjūda gadatirgus
29.septembris 2014 18:38
Valmieras Rātslaukumā un pilsdrupās sestdien, 11. oktobrī, no pulksten 9.00 līdz 16.00 norisināsies tradicionālais Simjūda gadatirgus, kas vēsturiski ir pēdējais lielais tirgus pirms ziemas un kurā iespējams sarūpēt visdažādākā veida produkciju. Tajā piedalīsies vairāk nekā 250 tirgotāji, amatnieki un mājražotāji.

Jūrmalai atkārtoti apstiprināts "Veselīgas pilsētas" statuss

27.septembris 2014 01:21
Pasaules Veselības organizācija (PVO) Jūrmalas pilsētai atkārtoti apstiprinājusi Veselīgas pilsētas statusu, informēja Jūrmalas pilsētas domē.

Zemgalieši joprojām nespēj izlemt, par ko balsot. VIDEO (12)

Zemgalieši joprojām nespēj izlemt, par ko balsot. VIDEO
26.septembris 2014 20:25
Līdz brīdim, kad durvis vērs vēlēšanu iecirkņi, palikušas astoņas dienas. Atšķirībā no iepriekšējām vēlēšanām izdarīt izvēli esot kļuvis vēl grūtāk, bet pieaugusi iedzīvotāju apņemšanās noteikti doties pie vēlēšanu urnām. Pirms četriem gadiem zemgalieši savas balsis pārliecinoši atdeva jaunajam politiskajam spēkam, bet šoreiz domas atšķiras par to, vai 100 Saeimas krēslos vietas būtu jāieņem jaunpienācējiem. Vairāk - TV sižetā.

Liepājas muzejā atklās izstādi par vācu studentu pretošanos Hitlera režīmam (3)

Liepājas muzejā atklās izstādi par vācu studentu pretošanos Hitlera režīmam
26.septembris 2014 20:04
Liepājas muzeja nodaļā „Liepāja okupāciju režīmos” (Klāva Ukstiņa ielā 7/9) trešdien, 1. oktobrī, pulksten 17.00 atklās izstādi „Baltā roze. Studentu pretošanās kustība Hitlera režīmam. Minhene, 1942-1943”.

Uz Jūrmalciemu autobuss brauks tikai reizi nedēļā. VIDEO (2)

Uz Jūrmalciemu autobuss brauks tikai reizi nedēļā. VIDEO
26.septembris 2014 13:13
Latvijā ir vairākas nomaļas vietas, uz kurieni sabiedriskais transports vispār nekursē. Tā kā grūti pateikt, vai Nīcas pagasta Jūrmalciema iedzīvotājiem ir paveicies vai nē. Šopavasar atklāja autobusu reisu no Liepājas uz Jūrmalciemu, kurš kursēja trīs reizes nedēļā. Tagad tas brauks tikai reizi nedēļā.

Dobelē 27. septembrī svinēs Ābolu dienu (1)

Dobelē 27. septembrī svinēs Ābolu dienu
24.septembris 2014 22:29
Dobeles vēsturiskajā Tirgus laukumā sestdien, 27. septembrī, norisināsies jau par tradīciju kļuvusī Ābolu diena. Jāteic, ka tieši Dobele Latvijā ir vispiemērotākā vieta ābolu svētkiem, jo pilsēta arī tiek dēvēta par Ābolu lielpilsētu.

Balvu muzejā durvis vērs jauna ekspozīcija par Ziemeļlatgales kultūras mantojumu

Balvu muzejā durvis vērs jauna ekspozīcija par Ziemeļlatgales kultūras mantojumu
24.septembris 2014 11:53
Balvu Novada muzejā nākamnedēļ, 30. septembrī, pulksten 15.00 oficiāli tiks atklāta jauna patstāvīgā ekspozīcija, kas veltīta Ziemeļlatgales nemateriālajam kultūras mantojumam. Tā tapusi izmantojot arī modernās tehnoloģijas - skārienjūtīgos ekrānus, video projekcijas un tamlīdzīgi.

Vandaļi Daugavpilī sagrauj pontonu tiltu pār Lauceses upi. VIDEO (6)

Vandaļi Daugavpilī sagrauj pontonu tiltu pār Lauceses upi. VIDEO
23.septembris 2014 15:34
Vandaļi salauzuši šovasar uzstādīto tiltu Daugavpilī pār Lauceses upi. Tiltu, protams, atjaunos, bet remontdarbiem tiks izmantoti līdzekļi, kurus bija paredzēts ieguldīt pilsētas mikrorajonu labiekārtošanai.

Ogre grimst tumsā: pilsētas robežzīmi vairs neapgaismo (4)

Ogre grimst tumsā: pilsētas robežzīmi vairs neapgaismo
22.septembris 2014 21:42
Ne tikai Rīgas pašvaldībai rūpestus sagādā pilsētas zīme pie pilsētas robežas, bet arī Ogres vietvarai tā sagādājusi galvassāpes. Autobraucēji sūdzējušies, ka pilsētas zīmes apgaismojums viņus apžilbina un rada avārijas draudus. Tagad Ogres robežzīmi izgaismojošie prožektori izslēgti.

Siguldas trošu vagoniņš atzīts par lietošanai drošu un atsāks darbību

Siguldas trošu vagoniņš atzīts par lietošanai drošu un atsāks darbību
22.septembris 2014 20:24
Siguldas gaisa trošu vagoniņa pārbaude noritējusi veiksmīgi un jau rīt tas varēs atsākt savu darbību, pastāstīja SIA "LGK atrakcijas" pārstāvis Pēteris Pastars.

Jelgavā aizliedz lietot lielo Ukrainas karogu. Mazos karodziņus drīkst (25)

Jelgavā aizliedz lietot lielo Ukrainas karogu. Mazos karodziņus drīkst
22.septembris 2014 16:11
Jelgavas pašvaldība Latvijas Ukraiņu kongresam sestdien, 20. septembrī, aizliegusi lietot Ukrainas zili-dzelteno karogu kāda karavīra atbalsta akcijā, kuras laikā tika vākti līdzekļi viņa ārstēšanai.

Atrisinājies kašķis par izkārtni ukraiņu valodā pie Salaspils bibliotēkas (37)

Atrisinājies kašķis par izkārtni ukraiņu valodā pie Salaspils bibliotēkas
22.septembris 2014 10:02
Valsts valodas centrs (VVC) nolēmis izbeigt lietvedību par izkārtni ar sveicienu ukraiņu valodā, kas tikusi izkārta pie Salaspils bibliotēkas. Kasjauns.lv jau vēstīja, ka lietu ierosināja pēc deputāta iniciatīvas. Par ukraiņu valodas lietošanu varētu būt sadusmojies „Saskaņas centru” pārstāvošais domnieks Vladislavs Haļuks.
    1-3535-7070-105105-140140-175175-210210-245245-280280-315