Seko Kasjauns.lv tīklā
migla
Laika ziņas: Rīga 0°C. migla
D vējš 8 m/s
sestdiena, 2014.g. 22. novembris 23:05
Vārda dienas: Aldis, Alfons, Aldris

Tapusi emocionāla un skaudri patiesa filma par Liepājas glābējiem un viņu ikdienu. VIDEO (6)

Zolitūdes traģēdijas gadadienas priekšvakarā, kad atceramies ugunsdzēsēju – glābēju varonību traģiskajās dienās, Liepājā notikusi dokumentālās īsfilmas „Glābēji” pirmizrāde. Filma ir emocionāls stāsts par Liepājas ugunsdzēsēju ikdienu.
Komentāri (6)

Tāds izskatās Latvijā garākais gājēju tilts pār Gauju! VIDEO (5)

Valsts svētku nedēļā Carnikavā tika atklāts jaunuzbūvētais garākais gājēju tilts Latvijā – 220 metrus un četrus metrus platais gājēju un velosipēdistu tilts, kas savieno Carnikavu un Siguļus Gaujas pretējos...
Komentāri (5)

Ogrē "Fazer" uzsāk jaunas maiznīcas celtniecību (5)

Maizes, cepumu un saldumu ražotājs „Fazer” Ogrē uzsācis jaunas ražotnes celtniecību, kas ir vērienīgākais uzņēmuma attīstības projekts Baltijas valstīs. Jaunā ražotne darbu varētu uzsākt nākamā gada rudenī.
Komentāri (5)

Par Skrundas mēru ievēlēta kultūras nama direktore Loreta Robežniece. VIDEO (21)

Turpmāk par Skrundas novada domes priekšsēdētāju būs Loreta Robežniece, kura līdz šim bija Skrundas kultūras nama direktore. Viņa stājusies ilggadējās Skrundas pašvaldības vadītājas Nellijas Kleinbergas vietā...
Komentāri (21)

Valmieras bibliotekāres pārsteidz Čīles kolēģu atvērtība: atbalsts praidam un nodaļa "18+" (20)

Valmieras bibliotēkas direktore Daiga Rokpelne nule atgriezusies no darba brauciena uz Čīli, kur viņu pārsteigusi vietējo bibliotēku atvērtība citādībai. Piemēram, Čīles galvaspilsētas Santajago bibliotēka...
Komentāri (20)

Carnikavā uzbūvēts garākais gājēju tilts Latvijā – 220 metri! (6)

Carnikavā uzbūvēts garākais gājēju tilts Latvijā – 220 metri!
07.novembris 2014 15:53
Valsts svētkos – 18. novembrī - Carnikavā tiks atklāts garākais gājēju un velosipēdistu tilts Latvijā, kas savieno Carnikavu un Siguļus. Tas uzbūvēts pāri Gaujai un ir 220 metrus garš un četrus metrus plats.

Liepājā atkal uzplaukst spaisu smēķēšana. VIDEO (2)

Liepājā atkal uzplaukst spaisu smēķēšana. VIDEO
07.novembris 2014 13:31
Kaut arī narkologi un policija atzīst, ka kopš pavasara, kad tika slēgtas narkotisko maisījumu jeb spaisa bodītes, nezināmas izcelsmes augu maisījumu smēķēšana samazinājusies, tā joprojām ir liela problēma. Pēdējās dienās Liepājā aizvien biežāk policija atrod narkotiskos maisījumus.

Saeimā ievēlētajam bijušajam Valmieras mēram Boķim piešķirs Goda valmierieša titulu (1)

Saeimā ievēlētajam bijušajam Valmieras mēram Boķim piešķirs Goda valmierieša titulu
07.novembris 2014 12:48
Valmieras pašvaldība kā katru gadu pirms 18. novembra lēmusi par pašvaldības goda nosaukumu piešķiršanu izcilākajiem pilsētniekiem. Šogad Goda valmierieša titulu nolemts piešķirt nu jau bijušajam pilsētas mēram Inesim Boķim, kurš no „Vienotības” saraksta ievēlēts 12. Saeimā.

Rēzeknē 18.novembrī organizēs tautas skrējienu

07.novembris 2014 11:41
Rēzeknē 18.novembrī norisināsies tautas skrējiens "Ieelpo Rēzekni 2014", kurā var piedalīties gan pilsētas iedzīvotāji, gan arī viesi.

Ludzā cilvēki dzīvojuši jau pirms 8000 gadiem. VIDEO (8)

Ludzā cilvēki dzīvojuši jau pirms 8000 gadiem. VIDEO
06.novembris 2014 17:08
Šovasar Ludzas ezera krastos veiktie arheoloģiskie izrakumi liecina, ka tur cilvēki varētu būt dzīvojuši jau pirms 8000 gadiem, tas ir 2000 gadus vēl pirms tam, kad valstiskuma aizmetņi parādījās senajā Ēģiptē.

Valmieras domi turpmāk vadīs Jānis Baiks (2)

Valmieras domi turpmāk vadīs Jānis Baiks
06.novembris 2014 16:43
Valmieras novada par priekšsēdētāju ārkārtas sēdē ievēlēts Jānis Baiks.

Zīgerists nekur nav pazudis. Valsts svētkos Jelgavā viņš saņems Goda rakstu (15)

Zīgerists nekur nav pazudis. Valsts svētkos Jelgavā viņš saņems Goda rakstu
06.novembris 2014 13:17
Odiozais politiķis, 5. Saeimas deputāts Joahims Zīgerists, kurš savulaik izcēlās ar banānu dāļāšanu vēlētājiem un kura dibinātā „Tautas kustība Latvijai” likvidējusies jau pagājušā gadsimta beigās, nav nekur pazudis. Šomēnes, valsts svētku sakarā viņš saņems Jelgavas novada Goda diplomu un Atzinības rakstu.

Jēkabpilieši nemierā ar jauno kārtību autobusos: no tiem aizvākti tik pierastie kompostieri. VIDEO

Jēkabpilieši nemierā ar jauno kārtību autobusos: no tiem aizvākti tik pierastie kompostieri. VIDEO
06.novembris 2014 11:55
Šomēnes mainīta biļešu iegādāšanās kārtība Jēkabpils pilsētas autobusos. Pasažieriem vairs nav jākompostrē taloni, kā tas pilsētā bija ierasts gadu desmitiem ilgi, bet gan pie autobusa vadītāja jāiegādājas biļete. Daudziem pilsētniekiem tas nepatīk. Ja ir daudz pasažieru, tad kavējas arī autobusu reisi.

Zemnieki nesaņem programmā "Skolas auglis" solīto samaksu. VIDEO (2)

Zemnieki nesaņem programmā "Skolas auglis" solīto samaksu. VIDEO
05.novembris 2014 19:10
No šīs nedēļas skolēni visā Latvijā atkal saņem bezmaksas augļus un dārzeņus. Jau piekto gadu turpinās Eiropas atbalstītā programma “Skolas auglis”. Bērni vietējo zemnieku audzēto bauda gardu muti, bet audzētāji ar katru gadu no šīs programmas saņem aizvien mazāku finansējuma daļu. Vairākos Vidzemes novados aptuveni trešā daļa samaksas nonāk ēdināšanas uzņēmumu kasēs. Vairāk - TV sižetā.

Par Tukuma mēru kļuvis Ēriks Lukmans (1)

Par Tukuma mēru kļuvis Ēriks Lukmans
05.novembris 2014 17:05
Šodien Tukuma novada dome par domes priekšsēdētāju vienbalsīgi ievēlēja līdzšinējo mēra vietnieku Ēriku Lukmanu ("Tukuma pilsētai un novadam").

Strenču pašvaldība izgāzusi būvgružus Gaujas aizsargjoslā

Strenču pašvaldība izgāzusi būvgružus Gaujas aizsargjoslā
05.novembris 2014 13:15
Strenču novada pašvaldība ūdensapgādes, kanalizācijas tīklu un ielu rekonstrukcijas laikā radušos būvniecības atkritumus uzglabā novada teritorijā, Gaujas upes aizsargjoslā un tās tuvumā, informēja Valsts vides dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Jūlija Ņikitina.

105 gadus vecā madoniete – Annas kundze atklāj veselības recepti (7)

105 gadus vecā madoniete – Annas kundze atklāj veselības recepti
05.novembris 2014 10:50
Madoniete Anna Viļumsone 4. novembrī nosvinēja savu 105. dzimšanas dienu. Viņa kā galveno ilgā mūža noslēpumu min spēju priecāties un daudz smaidīt. „Kāpēc gan to nedarīt? Tas taču ir par brīvu,” teic gaviļniece.

Rucavā taps īpašais vietējo ēdienu saraksts. VIDEO (3)

Rucavā taps īpašais vietējo ēdienu saraksts. VIDEO
05.novembris 2014 08:47
Rucavas novada dome ieplānojusi izveidot īpašo vietējo ēdienu sarakstu, lai tos popularizētu ne tikai Kurzemē, bet arī visā pasaulē. Pašlaik pašvaldība apkopo informāciju par slavenāko rucavnieku namamāšu gardumu – balto sviestu jeb leiti.

Rendā atklāts Nacionālās pretošanās kustības muzejs

Rendā atklāts Nacionālās pretošanās kustības muzejs
04.novembris 2014 22:10
Kuldīgas novada Rendas pagasta „Viesturos” atklāta Nacionālās pretošanās kustības muzeja pirmā kārta. Muzeja ekspozīcija stāsta par periodu latviešu tautas vēsturē (1940 - 1990), kad svešzemju bruņotu akciju un agresijas rezultātā bija zaudēta valsts brīvība un neatkarība.

Izstādē rekonstruē Liepājas arhitekta Padēļa-Līna dzīvi. VIDEO

Izstādē rekonstruē Liepājas arhitekta Padēļa-Līna dzīvi. VIDEO
04.novembris 2014 12:23
Gadskārtējo Arhitektūras dienu ietvaros Liepājā, restaurētā namā Andreja Pumpura ielā 5, atklāta arhitekta Agra Padēļa – Līna izstāde – savdabīga refleksija par līdz šim paveikto. Tajā iespējams izsekot arhitekta radošajai dzīvei Liepājā un vēlāk ārpus tās.

Ziemeļvidzemē sākusies divu skatu torņu būvniecība (1)

04.novembris 2014 03:34
Izmantojot Kohēzijas fonda finansējumu, Ziemeļvidzemē sākusies divu skatu torņu būvniecība, paziņoja Dabas aizsardzības pārvaldē.

Kuldīgā top dizaina apavi. VIDEO

Kuldīgā top dizaina apavi. VIDEO
03.novembris 2014 16:21
Lai īstenotu ieceri pēc vairākiem gadiem Kuldīgā atvērt Latvijas Mākslas akadēmijas filiāli, jau šobrīd Kuldīgas Mākslinieku rezidence sadarbībā ar augstskolu organizē vairākus radošus projektus. Vienā no tiem īpaša vērība veltīta amatnieku prasmēm. Jaunieši izveidojuši skices dizaina apaviem un kurpniekmeistares Dzidras Oses vadībā tos arī izgatavo. Vairāk - TV sižetā.

Valmiera vēlas veidot industriālo parku. VIDEO (1)

Valmiera vēlas veidot industriālo parku. VIDEO
03.novembris 2014 15:44
Svarīga lēmuma priekšā šobrīd ir Valmieras pilsētas un Beverīnas novada iedzīvotāji, kuriem jau visai drīz būs jālemj par abu pašvaldību administratīvās teritorijas robežu maiņu.

Ogres Mākslas skolā atklās Kārļa Brencēna izstādi

Ogres Mākslas skolā atklās Kārļa Brencēna izstādi
03.novembris 2014 12:52
Ogres Mākslas skolas izstāžu zālē trešdien, 5. novembrī, atklās izstādi „Kārlis Brencēns. Gleznas no Ogres Vēstures un mākslas muzeja krājuma”. Mākslinieks Kārlis Brencēns, kuram šogad apritēja 135. dzimšanas diena, ir viens no vitrāžas žanra pamatlicējiem Latvijas mākslā.

Pēc skandāliem par Vecsaules pagasta pārvaldes vadītāju iecelta Līga Vasiļauska (1)

02.novembris 2014 18:12
Pēc revidentu iepriekš konstatētajiem pārkāpumiem kasē un saistībā ar līdzšinējās vadītājas atstādināšanu, kā arī kriminālprocesu par grāmatvedības noteikumu pārkāpšanu par Bauskas novada Vecsaules pagasta pārvaldes vadītāju šonedēļ iecelta Līga Vasiļauska.

Tukuma evaņģēliski luteriskajai baznīcai restaurēs logus un durvis

02.novembris 2014 03:28
Tukuma evaņģēliski luteriskajā baznīcā vēsturisko koka logu un durvju restaurāciju veiks SIA "KI Koks", izraudzīti arī citu pienākumu veicēji, informēja Tukuma evaņģēliski luteriskās baznīcas atjaunošanas fonda vadītājs Mārcis Zeiferts.

Gulbenē jaunatnes sporta attīstībai dibinās "Olimpisko centru"

01.novembris 2014 22:37
Gulbenē dibinās "Olimpisko centru", kurš nodarbosies ar jaunatnes sporta attīstību, liecina Gulbenes novada domes sēdē pieņemts lēmums, aģentūra BNS uzzināja pašvaldībā.

Cēsīs atklāj mobilo ierīču uzlādes staciju. VIDEO (2)

Cēsīs atklāj mobilo ierīču uzlādes staciju. VIDEO
01.novembris 2014 20:39
Cēsīs atklāta, iespējams, Latvijā pirmā publiski pieejamā mobilo ierīču uzlādes stacija. Ierīci, kas darbojas tikai no saules enerģijas, izgatavoja Rīgas Tehniskās universitātes Cēsu filiāles studenti. Tuvāko nedēļu laikā jaunieši Cēsīs plāno uzstādīt vēl četras šādas stacijas un doma viņiem ir arī savu ideju attīstīt jau kā biznesu.

Valmierā atklās Resursu centru čigānu bērniem (8)

Valmierā atklās Resursu centru čigānu bērniem
31.oktobris 2014 18:36
Valmierā piektdien, 31.oktobrī, tiks atklāts Resursu centrs romu bērniem un jauniešiem, informēja Valmieras pašvaldības pārstāve Laura Moča.

Siguldā atjaunots pilsētas simbols - izdemolētā Ķeizarskata „sēnīte”

Siguldā atjaunots pilsētas simbols - izdemolētā Ķeizarskata „sēnīte”
31.oktobris 2014 17:35
Siguldas Kaķīškalnā divus mēnešus pēc tūristu iecienītās Ķeizarskata sēnītes forma veidotās nojumes izdemolēšanas tā beidzot atjaunota. 1500 eiro tās atjaunošanai ziedoja Latvijas kūdras ražotāju asociācija.

Nākamgad pabeigs autoceļa no Jelgavas līdz Lietuvas robežai remontu (2)

Nākamgad pabeigs autoceļa no Jelgavas līdz Lietuvas robežai remontu
31.oktobris 2014 14:49
Nākamajā gadā tiks pilnībā izremontēta šoseja no Jelgavas līdz Lietuvas robežai, un patlaban jau ir pabeigti segas pastiprināšanas darbi posmā no Jelgavas līdz Lielvircavas pagriezienam, informēja uzņēmumā "Latvijas Valsts ceļi".

Valmierā būs apskatāmi starptautiskās izstādēs uzvarējuši kaķi

31.oktobris 2014 07:21
Valmieras Kultūras centrā notiks kaķu izstāde, kurā būs apskatāmi Latvijas kaķu mīļotāju asociācijas "Mooncat" kaķi, kuri uzvarējuši starptautiskās izstādēs.

Kuldīgā un Kandavā Helovīnu sagaidīs skrienot (2)

Kuldīgā un Kandavā Helovīnu sagaidīs skrienot
30.oktobris 2014 19:53
Par raganām, spokiem un miroņiem pārģērbušies kurzemniekiem Helovīnu sagaidīt skrienot. Gan Kuldīgā, gan Kandavā 31. oktobra vakarā notiks Helovīnu skrējiens. Ja Kuldīgā tā jau ir savdabīga tradīcija, tad Kandavā tas notiks pirmo reizi.

Pumpuru vidusskolā sākts nokritušo griestu remonts

30.oktobris 2014 18:29
Jūrmalā, Pumpuru vidusskolas jaunajā korpusā šonedēļ uzsākta koridora griestu atjaunošana.

Noslēgumam tuvojas 11 gadus ilgusī Krāslavas katoļu baznīcas altāra restaurācija

Noslēgumam tuvojas 11 gadus ilgusī Krāslavas katoļu baznīcas altāra restaurācija
30.oktobris 2014 16:03
Krāslaviešiem šķiet, ka restaurācijas darbi Krāslavas katoļu baznīcā turpinās veselu mūžību. Jau pierasts, ka gadiem kādu no altāra daļām klāj sastatnes. Tomēr nu atjaunošanas darbi noslēdzas un drīz vēsturiskā celtne atkal pavērsies visā savā spozmē un krāšņumā.

Ogre paliek bez atskurbtuves. VIDEO (2)

Ogre paliek bez atskurbtuves. VIDEO
30.oktobris 2014 14:53
Kamēr Veselības, Iekšlietu un Labklājības ministrijas gaiteņos gadus divdesmit nav rasta atbilde, kam būtu jānodrošina atskurbtuvju koordinēšana valstī, funkcijas izpildi uzņēmušās pašvaldības, kas meklē fiansiāli lētākos risinājumus pakalpojuma nodrošināšanai. Taupības nolūkos Ogrē atskurbtuve izvietota īslaicīgās aizturēšas izolatorā, ko gan aizliedz likums. Tādējādi Ogres pašvaldībai jau tuvākajā laikā jārod cits risinājums. Plašāk – Ogres TV sižetā.

Ogre apsver pazemes tuneļa būvniecību (4)

30.oktobris 2014 09:10
Ogres novada vadība ar uzņēmuma "RBSSKALS Būvsabiedrība" pārstāvjiem pārrunājusi pazemes transporta tuneļa būvniecības iespējas zem dzelzceļa Kalna prospektā.

Liepājas trīnīšu vecākiem Inetai un Elvisam piešķirs 1450 eiro par katru jaundzimuso. FOTO (12)

Liepājas trīnīšu vecākiem Inetai un Elvisam piešķirs 1450 eiro par katru jaundzimuso. FOTO
29.oktobris 2014 22:45
Liepājas dome ģimenei, kurā piedzimuši trīnīši, izmaksās pabalstu 1450 eiro par katru jaundzimušo, kā to paredz pilsētas saistošie noteikumi par svētku pabalstiem, informēja Liepājas pilsētas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Ķēde.

Izveidos slēpošanas trasi, kas savienos Ogri ar Ikšķili (1)

29.oktobris 2014 18:50
Plānots izveidot slēpošanas trasi, kas savienos Ogri un Ikšķili, pastāstīja Ogres un Ikšķiles novadu pašvaldības aģentūras "Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa "Zilie kalni" attīstības aģentūra" direktore Ieva Kraukle.

Madonā atsāk darboties kinoteātris "Vidzeme" (4)

Madonā atsāk darboties kinoteātris "Vidzeme"
29.oktobris 2014 17:36
Madonā pēc rekonstrukcijas, kas ilga kopš vasaras sākuma, 1. novembrī atsāks darboties kinoteātris „Vidzeme”. Kinoteātris ir modernizēts un tagad tajā filmas varēs redzēt daudz labākā kvalitātē nekā līdz šim. Pirmā filma, ko rādīs atjaunotajā kinoteātrī būs latviešu jaunākā spēlfilma „Izlaiduma gads”.
    1-3535-7070-105105-140140-175175-210210-245245-280280-315