Seko Kasjauns.lv tīklā
 Lietus Shower
Laika ziņas: Rīga 20°C. Lietus Shower
D vējš 2 m/s
ceturtdiena, 2014.g. 31. jūlijs 18:31
Vārda dienas: Ruta, Rūta, Sigita, Angelika

Kūkās notiks 16.Vislatvijas "ēdamo" pagastu saiets (1)

Jau 16. gadu pēc kārtas sestdien, 2. augustā, notiks 16. Vislatvijas „ēdamo” pagastu saiets. Šogad tas noritēs Krustpils novada Kūku pagastā. Latvijā ir seši vairāk vai mazāk veselīgi „ēdami” pagasti un rotācijas kārtībā katru gadu kādā no tiem tiek svinēti garšīgo pagastu svētki.
Komentāri (1)

Liepājā pa pilsētu atkal pastaigājas aļņi (4)

Liepājas pilsētā pēc gada pārtraukuma atkal pastaigājas Latvijas lielākie meža dzīvnieki – aļņi. Pērnvasar pilsētā bija ieklīduši vairāki aļņi, bet šogad vēl viņi nebija manīti. Tikko kāds alnis manīts...
Komentāri (4)

Valmierā tūristus pavada senlaicīgi tērpti gidi

Valmieras Tūrisma centrs pilsētas un apkārtnes viesiem sagādājis patīkamu pārsteigumu. Tagad tūristus ekskursijās pavadīs viduslaiku tērpu stilizācijā ģērbušies gidi. Pavadonis ir gatavs viesus izvadāt ne...
Komentāri

Zemgales biznesmeņa Šulca suņi Bērzē plosa kaimiņu lopus un baida bērnus (69)

Bērzes pagastā izvērties pamatīgs skandāls starp uzņēmēju Aigaru Šulcu, Latvijas vēstnieces Ēģiptē vīru Aigaru Šulcu un dažiem pagasta iedzīvotājiem, it īpaši Jāni Grīvstānu, kurš apgalvo, ka Šulca saimniecīb...
Komentāri (69)

Priekulē notiks ikgadējie Ikara svētki. VIDEO (1)

Ar populāru Latvijas mākslinieku piedalīšanos – Ivo Fomina, Ērika Ešenvalda, Renāra Kaupera, kā arī vietējo radošajiem cilvēku priekšnesumiem – Priekulē tiks svinēti jau 11. Ikara svētki. Tajos tiks...
Komentāri (1)

Teiču dabas rezervāts izvirzīts Atašienes pagasta lepnuma nominācijai

Teiču dabas rezervāts izvirzīts Atašienes pagasta lepnuma nominācijai
07.jūlijs 2014 20:13
Krustpils novada rīkotā konkursa „Sakoptība sētā un attīstība pagastā” ietvaros nominācijai „Pagasta lepnums” Atašienes pagastā ir izvirzīts Teiču dabas rezervāts un Krustakroga skatu tornis, kas apmeklētājiem pavēris iespēju ielūkoties rezervāta neskartajā dabā un purva plašumos.

Jaunķemeros no jūras izvelk beigtu mežacūku. FOTO (15)

Jaunķemeros no jūras izvelk beigtu mežacūku. FOTO
04.jūlijs 2014 21:07
Jaunķemeru pludmalē pirms Jāņiem no jūras izvilka beigtas mežacūkas līķi. Slokas dzīvnieku patversmē Kasjauns.lv paskaidroja, ka dzīvnieka mirstīgās atliekas vēlāk tika apglabātas dzīvnieku kapsētā.

Jelgavas novadā mistisks nezvērs ābelei norāvis mizu. Vietējie jūtas neomulīgi. VIDEO (34)

Jelgavas novadā mistisks nezvērs ābelei norāvis mizu. Vietējie jūtas neomulīgi. VIDEO
04.jūlijs 2014 20:35
Trauksmainas ziņas pienākušas no Nākotnes ciema Jelgavas novadā - nezināma un mistiska būtne tur kādai ābelei norāvusi mizu gandrīz divu metru augstumā. Vietējie iedzīvotāji dzīvo neziņā, kas to varētu būt pastrādājis, bet mednieki notikušo nespēj izskaidrot.

Rēzekniešiem vakaros bail staigāt pa nomaļām ielām – policijas vairs nav. VIDEO (27)

Rēzekniešiem vakaros bail staigāt pa nomaļām ielām – policijas vairs nav. VIDEO
04.jūlijs 2014 20:15
Rēzeknē ir aizvadīts pirmais mēnesis bez pašvaldības policijas un vietējie iedzīvotāji teic, ka šai laikā pilsētā drošības situācija ir pasliktinājusies. Kasjauns.lv jau rakstīja, ka Rēzeknes dome jau pavasarī nolēma likvidēt pašvaldības policiju, jo tā esot pārāk nespējīga un no tās nav nekāds labums.

Siguldā sešos mēnešos jaundzimušo vairāk, nekā pērn

04.jūlijs 2014 00:33
Siguldas novada Dzimtsarakstu nodaļā šā gada sešos mēnešos reģistrēti 136 jaundzimušie, kas ir par 15 bērniem vairāk, nekā attiecīgajā periodā pērn.

Sestdien Jelgavā notiks ātrumlaivu sacensības; slēgs Lielupes pludmali

03.jūlijs 2014 21:04
Sestdien, 5.jūlijā, Lielupē, starp Lielupes un dzelzceļa tiltu, norisināsies Latvijas atklātā čempionāta ātrumlaivām posms, kura laikā būs aizliegts peldēties pilsētas pludmalē.

Gaujas nacionālā parka teritorijā dedzinās mežu. VIDEO (6)

Gaujas nacionālā parka teritorijā dedzinās mežu. VIDEO
02.jūlijs 2014 22:31
Gaujas nacionālā dabas parka apkārtnes iedzīvotājus šokējusi ziņa par to, ka parka teritorijā tiks dedzināts mežs. Kontrolētā dedzināšana paredzēta Eiropas fondu finansētā dabas aizsardzības projektā. Ekoloģijas eksperti skaidro - mežu ugunsgrēki ir dabiska parādība, ko ierobežojuši cilvēki, un kontrolētā dedzināšana ir nepieciešama, lai paglābtu no iznīcības aptuveni 150 augu un dzīvnieku sugas. Vairāk - TV sižetā.

Valdība izsludina ārkārtas situāciju Āfrikas cūku mēra skartajā teritorijā Latgalē (3)

Valdība izsludina ārkārtas situāciju Āfrikas cūku mēra skartajā teritorijā Latgalē
01.jūlijs 2014 16:17
Sākot ar trešdienu, 2.jūliju, līdz šā gada 14.oktobrim saistībā ar Āfrikas cūku mēra izplatību tiek izsludināta ārkārtas situācija vairākos Latvijas novados un pagastos - kopumā apmēram 5000 kvadrātkilometru platībā -, paredz valdības šodien pieņemtais rīkojums.

Nīcas novadā notiks otrais melleņu lasīšanas čempionāts (1)

Nīcas novadā notiks otrais melleņu lasīšanas čempionāts
01.jūlijs 2014 09:24
Lai iesaistītu novada iedzīvotājus un viesus aktīvā atpūtā un popularizētu veselīgu un aktīvu dzīvesveidu, Jūrmalciema kāpās 19.jūlijā notiks otrais melleņu lasīšanas čempionāts, informēja Nīcas novada sabiedrisko attiecību speciāliste Gunita Šime.

Bērzes pagasta zemniekus un bērnus tiranizē nikni aitu suņi (61)

Bērzes pagasta zemniekus un bērnus tiranizē nikni aitu suņi
30.jūnijs 2014 19:10
Dobeles novada Bērzes pagasta cilvēkiem teju gadu nāves bailes iedveš divi aitu šķirnes suņi, kuri uzbrūk un nokož mājlopus, gan biedē bērnus, kuri nāk mājās no skolas. Vietējie iedzīvotāji apvienojušies cīņā ne tikai pret suņiem, bet arī pret to īpašnieku – „Šulcvarkaļu” māju saimnieku, uzņēmēju Aigaru Šulcu.

Ķemeru Nacionālajā parkā notiks Sikspārņu nakts (1)

Ķemeru Nacionālajā parkā notiks Sikspārņu nakts
30.jūnijs 2014 17:07
Dabas aizsardzības pārvaldes Pierīgas reģionālā administrācija Ķemeru Nacionālā parka dabas izglītības centrā „Meža māja” sestdienas, 5. jūlija, vakarā rīkos Sikspārņu nakti, kurā varēs ne tikai iepazīties ar šiem savdabīgajiem lidojošajiem zīdītājiem, bet arī doties nakts ekskursijā tos vērot.

Noskaidroti Rēzeknes skaistākie un talantīgākie prinči un princeses. FOTO (6)

Noskaidroti Rēzeknes skaistākie un talantīgākie prinči un princeses. FOTO
30.jūnijs 2014 16:24
Rēzeknē pirmo reizi sestdien, 28. jūnijā, bērnu skaistuma un talantu konkurss „Rēzeknes Princese un Princis 2014”. Tajā piedalījās 15 dalībnieki vecumā no septiņiem līdz deviņiem gadiem, kuri visi tika pie kādas balvas un uzteikti par dalību konkursā.

Jelgavā organizē bezmaksas sporta nodarbības bērniem (1)

30.jūnijs 2014 09:12
Jelgavas Sporta servisa centrā skolas vecuma bērniem un jauniešiem būs iespēha piedalīties vispārējās fiziskās sagatavotības sporta nodarbībās, aģentūra BNS uzzināja pašvaldībā.

Suitu zemi pieskandina Starptautiskais burdona festivāls. VIDEO (2)

Suitu zemi pieskandina Starptautiskais burdona festivāls. VIDEO
29.jūnijs 2014 16:09
Šais dienās Suitu zemē - tas ir Alsungas novadā, Jūrkalnes un Gudenieku pagastos - vai ik uz soļa dzirdams viens no senākajiem tradicionālās daudzbalsības dziedājumiem - burdons. Trīs dienas te notiek 4.Starptautiskais burdona festivāls, kurš ir bagāts ar dažādiem pasākumiem - koncertiem, izstādēm, meistarklasēm. Izgatavots un iesvētīts arī festivāla karogs. Vairāk - TV sižetā.

Notiks velobrauciens pa vēl neredzētiem Valmieras stūriem

Notiks velobrauciens pa vēl neredzētiem Valmieras stūriem
28.jūnijs 2014 10:10
Tā kā šogad Valmieras pilsētas svētku organizatori vēlas popularizēt zaļu, veselīgu un aktīvu dzīvesveidu Valmierā, svētku otrajā dienā, piektdien, 4. jūlijā, no sešiem līdz astoņiem tiks rīkots vēl nebijis ģimeņu velobrauciens „Neredzētie Valmieras stūri”.

Aizputē prāto par unikālas Leļļu mājas izveidi. FOTOREPORTĀŽA (2)

Aizputē prāto par unikālas Leļļu mājas izveidi. FOTOREPORTĀŽA
27.jūnijs 2014 12:13
Aizputes novada pašvaldība nule par 3000 latiem savā īpašumā iegādājusies unikālo aizputnieces Valdes Jēriņas 30 gadus vākto leļļu kolekciju, kurā ir 500 leļļu, lielai daļai no kurām tērpus šuvusi pati Jēriņa. Tās ietērptas gan latviešu tautas tērpos, gan senlaicīgās skolas formās, gan citos apģērbos.

Skrundā pirmo reizi notiks Slapjais skrējiens pāri Ventai (10)

Skrundā pirmo reizi notiks Slapjais skrējiens pāri Ventai
26.jūnijs 2014 22:20
Sestdien, 19. jūlijā, Skrundā pirmo reizi notiks Slapjais skrējiens, kura dalībniekiem, pārvarot šķēršļu joslu, būs turp un atpakaļ jāpārvar Venta. Distances garums – ap vienu kilometru. Sacensībās vārēs piedalīties dalībnieki, kuri dzimuši vismaz 1998. gadā – tātad ne jaunāki par 16 gadiem.

Tukumā notiek Baltijā lielākās orientēšanās sacensības

Tukumā notiek Baltijā lielākās orientēšanās sacensības
26.jūnijs 2014 20:25
Šajā nedēļas nogalē Tukums kļuvis par Baltijas orientieristu galvaspilsētu. No 27. līdz 29. jūnijam Tukuma pusē jau 28. reizi norisināsies starptautiskās orientēšanās trīs dienu sacensības „Kāpa 2014”. Par sacensību centru kļuvis atpūtas komplekss „Sveikuļi” Tukuma pievārtē.

Puķu dobē pie Ogres muzeja skatāms vīriešu peldkostīms. FOTO (1)

Puķu dobē pie Ogres muzeja skatāms vīriešu peldkostīms. FOTO
25.jūnijs 2014 12:19
Puķu kompozīcijā pie Ogres Vēstures un mākslas muzeja atveidots simts gadus veca vīrieša peldkostīma kontūras. Vīriešu peldkostīms ir muzeja ekspozīcijā un tā puķainais veidols aicināts cilvēkus iegriezties vēstures priekšmetu krātuvē un izzināt, kā tad mūsu vecvectētiņi reiz devušies peldēt.

Kuldīgā noticis kārtējais Jāņu nakts pliko skrējiens. VIDEO (8)

Kuldīgā noticis kārtējais Jāņu nakts pliko skrējiens. VIDEO
25.jūnijs 2014 11:29
Jau 14. reizi Jāņu naktī Kuldīgā pāri vecajam ķieģeļu tiltam notika tradicionālais pliko skrējiens. Starp vairākiem desmitiem skrējēju bija tikai dažas dāmas. Izrādās, ka dāmas tomēr ir kautrīgākas par vīriem, kuri svešu cilvēku un pat televīzijas kameru priekšā nekautrējas novilkt drēbes.

Jūrmalnieki var pieteikt savu dzīvesvietu konkursam par sakoptāko īpašumu Jūrmalā

24.jūnijs 2014 19:39
Jūrmalas dome izsludinājusi konkursu par pilsētas sakoptāko īpašumu.

24. un 25. jūnijā būs slēgts Jelgavas tirgus

24.jūnijs 2014 04:19
Otrdien un trešdien, 24. un 25. Jūnijā Jelgavas tirgus būs slēgts, informē tirgus administrācija.

Jēkabpilī notiks nakts skrējiens "Papardes ziedu meklējot"

Jēkabpilī notiks nakts skrējiens "Papardes ziedu meklējot"
22.jūnijs 2014 20:43
Šodien plkst.24 Jēkabpilī, Mežaparkā pie Radžu ūdenskrātuves peldvietas, notiks nakts skrējiens "Papardes ziedu meklējot", aģentūru LETA informēja Jēkabpils pilsētas pašvaldībā.

Nespējot segt autobusu parka zaudējumus, Jelgavā cels biļešu cenas (41)

Nespējot segt autobusu parka zaudējumus, Jelgavā cels biļešu cenas
20.jūnijs 2014 13:07
Pētera Salkazanova vadītajam Jelgavas Autobusu parkam nespējot segt savus zaudējumus, nolemts no 1.augusta paaugstināt cenu par braucienu Jelgavas transportā - turpmāk tā būs 1 eiro pašreizējo 70 centu vietā. Jelgavas domes amatpersonas šo lēmumu komentē stipri negribīgi.

Ogrē īsteno pilotprojektu - gājēju pārejas apstrādi ar īpašu materiālu (6)

20.jūnijs 2014 09:08
Ogrē Kalna prospektā pirms un uz gājēju pārejas pie Ogres 1.vidusskolas tiek īstenots Latvijā pirmais pilotprojekts - ceļa apstrāde ar abrazīvu materiālu.

Svilināt zāli var arī pilnībā oficiāli: dedzinās Latvijas dabas parku teritorijas. FOTO (11)

Svilināt zāli var arī pilnībā oficiāli: dedzinās Latvijas dabas parku teritorijas. FOTO
19.jūnijs 2014 18:08
Kaut arī gadu no gada visi tiek aicināti nenodarboties ar kūlas dedzināšanu, par kuru draud arī prāvi naudas sodi, Latvijā iespējama arī pilnīgi oficiāla sausās zāles dedzināšana. Bet tikai aizsargājamās dabas teritorijās un Dabas aizsardzības speciālistu uzraudzībā.

Borisovkas vecticībnieku draudze cer atjaunot nodegušo dievnamu. VIDEO

Borisovkas vecticībnieku draudze cer atjaunot nodegušo dievnamu. VIDEO
19.jūnijs 2014 16:55
Jau vēstīts, ka Rēzeknes novada Silmalas pagastā pirms divām nedēļām Borisovkas vecticībnieku lūgšanas namu izpostīja uguns liesmas. Policija ļaunprātīgu dedzināšanu nesaskata, tāpēc sīkāka izmeklēšana nav paredzēta. Kā jau sākotnēji ziņots, ugunsgrēka iemesls varētu būt īssavienojums. Jāpiebilst, ka pēdējos gados vecticībnieku kultūrvēsturiskais mantojums jau pamatīgi cieta no garnadžiem. Tagad arī ugunsgrēks iznīcināja vēsturiskās vērtības. Kaut arī dievnamu paredzēts atjaunot, tas vairs nekad neizskatīsies tā kā agrāk. Vairāk - TV sižētā.

Cīravas pagastā notiks vērienīgi saulgriežu sagaidīšanas svētki

Cīravas pagastā notiks vērienīgi saulgriežu sagaidīšanas svētki
19.jūnijs 2014 15:02
Aizputes novada Cīravas pagastā sestdien, 21. jūnijā, notiks saulgriežu sagaidīšanas svētki apvienojumā ar pagasta svētkiem. Svētki jau iesāksies četros rītā, bet beigsies jau svētdien, gaismai austot..

Rundāles pils dārzā sācies krāšņais rožu ziedēšanas laiks. VIDEO (4)

Rundāles pils dārzā sācies krāšņais rožu ziedēšanas laiks. VIDEO
17.jūnijs 2014 12:52
Rundāles pils dārzā sākušas ziedēt rozes. Neparasto laika apstākļu ietekmē ziedu karalienes savus pumpurus šogad raisījušas gandrīz pusotru nedēļu agrāk, nekā ierasts. Pils dārzā ir vairāk nekā 2400 rožu šķirņu, un pašreiz klātesošos ar savu krāšņumu un smaržu apbur jau lielākā daļa no tām.

Ādažos Līgo balli spēlēs "Sestā jūdze" (1)

Ādažos Līgo balli spēlēs "Sestā jūdze"
16.jūnijs 2014 21:06
Ja līgo vakarā iznāk palikt Rīgā, bet negribas svētkus pavadīt galvaspilsētā, varat doties uz netālajiem Ādažiem, kur arī notiks lielā līgošana. Ādažos Jāņu zaļumballē spēlēs populārā kantrīgrupa „Sestā jūdze”. Tāpat Ādažos, Gaujas parkā, uzstāsies arī vietējie amatierkolektīvi.

Bagātā Ķekavas pašvaldība šobrīd uz bankrota sliekšņa. VIDEO (6)

Bagātā Ķekavas pašvaldība šobrīd uz bankrota sliekšņa. VIDEO
16.jūnijs 2014 14:07
Viena no Latvijas turīgākajām pašvaldībām nostājusies uz bankrota sliekšņa. Ja tuvākajā laikā finanšu situāciju uzlabot neizdosies, tas jau būtu otrais gadījums, kad dažu gadu laikā bagātās vietvaras piedzīvo finanšu krahu. Ķekavas novada dome ilgstoši neesot sabalansējusi savus ienākumus ar iecerētajiem tēriņiem. Tā kā naudas netrūka, arī vēlmes kļuva aizvien lielākas. Vairāk - TV sižetā!

Liepājas muzejā stāstīs par Līgo nacionālo stilu

Liepājas muzejā stāstīs par Līgo nacionālo stilu
16.jūnijs 2014 10:50
Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpu informācijas centrs trešdien, 18. jūnijā, pulksten 16.00 ikvienu interesentu aicina uz sarunu „Tautastērps vasaras saulgriežos”. Tāpat tiks arī stāstīts par Līgo cienasta noslēpumiem – varēs uzzināt gan labāko Jāņu siera recepti, gan nogaršot medalu.

Limbažos krāso vēsturiskās mājas. VIDEO

Limbažos krāso vēsturiskās mājas. VIDEO
14.jūnijs 2014 22:18
Limbažos turpinās pērn iesāktais darbs, atjaunojot pilsētas vēsturiskā centra izskatu. Iedzīvotāji aktīvi izmanto pašvaldības piedāvātas iespējas piedalīties projektu konkursā un iegūt līdzekļus krāsu iegādei. Vairāk skatieties TV sižetā!

Jēkabpils tilta remonts tuvojas noslēgumam. Līgo brīvdienās sastrēgumi vairs nebūs. VIDEO

Jēkabpils tilta remonts tuvojas noslēgumam. Līgo brīvdienās sastrēgumi vairs nebūs. VIDEO
13.jūnijs 2014 15:43
Jau pāris mēnešus jēkabpilieši spiesti samierināties ar sastrēgumiem, ko rada tilta pār Daugavu remonts. Pašlaik remonts tuvojas noslēgumam un svētku brīvdienās tilta būvnieki sola atvērt slēgto braukšanas joslu. Tomēr līdz pilnīgai tilta atklāšanai braucējiem būs jāpagaida. Pēc svētkiem satiksmi atkal ierobežos.

Abavas senlejā 15. jūnijā norisināsies Kājāmgājēju diena (2)

Abavas senlejā 15. jūnijā norisināsies Kājāmgājēju diena
13.jūnijs 2014 12:04
Romantiskajā Kurzemes Šveicē – Abavas senlejā svētdien, 15. jūnijā, norisināsies Kājāmgājēju dienas, kuras pulksten 12.00 sāksies Zviedru cepurē (atpūtas kompleksā Abavas kreisajā krastā starp Kandavu un Sabili).
    1-3535-7070-105105-140140-175175-210210-245245-280280-315