Seko Kasjauns.lv tīklā
Mākoņains
vēja virziens 2 m/s,
Rīga
Mākoņains
otrdiena, 2015.g. 31. marts 23:44
Vārda dienas: Gvido, Atvars

Priekules novadā jau novāc jauno kartupeļu ražu. VIDEO (13)

Agronoms Māris Narvils Priekules novada Gramzdā laikā, kad zemkopji vēl tikai domā, kādus kartupeļus stādīt, jau novāc jauno kartupeļu ražu. Pagājušā gada rudenī iestādītie kartupeļi esot padevušies labi un viņš domā kartupeļus stādīt arī šoruden.
Komentāri (13)

Līgatnes lāču puikas svin savu 20. dzimšanas dienu. FOTO (7)

Līgatnes dabas taku iemītnieki – lāču brāļi Mikus un Puika nosvinējuši savu 20. dzimšanas dienu. Lācēnu dzimtene gan ir Rīgas Zooloģiskais dārzs, taču kopš 1995. gada 23. septembra abi puikas savu ikdienu...
Komentāri (7)

Valkas katoļi jūtas aizmirsti: nav ne dievkalpojumu, ne dievnama (30)

Valkas katoļi jūtas baznīcas vadības pievilti – kamēr citās pilsētās tiek būvēti katoļu dievnami, viņu pilsētā nav ne tikai baznīcas, bet pat nenotiek dievkalpojumi. Ne visi Valkas ticīgie var izbraukāt uz...
Komentāri (30)

Desmitiem viena tehnikuma audzēkņu reģistrēti paralēli divās skolās (15)

Manipulācijas ar audzēkņu skaitu, nespēja tikt galā ar informācijas sistēmām, vai skolēni, kuriem ar vienā skolā iegūtu vidējo izglītību nepietiek? Latvijas Televīzijas raidījums “de facto” šovakar ziņo, ka,...
Komentāri (15)

Ventspilī atklāta "mākslas huligāna" Artūra Bērziņa izstāde. VIDEO (11)

Ventspils teātra namā „Jūras vārti” līdz 22. aprīlim būs skatāma pretrunīgi vērtētā mākslinieka Artūra Bērziņa personālizstāde. Jauno mākslinieku vieni dēvē par estētu, bet citi par huligānu.
Komentāri (11)

Liepājas muzejā atklās Kubas mākslinieka izstādi (1)

Liepājas muzejā atklās Kubas mākslinieka izstādi
11.marts 2015 20:56
Liepājas muzejā nākamnedēļ, 18. martā, pulksten 17.00 sadarbībā ar Rīgas mākslas galeriju „Pegazs” atklās Kubas mākslinieka Italo Rene Eksposito gleznu izstādi „Dievs. Mīlestība. Kuba”. Būdams gados jauns mākslinieks, savos darbos autors risina mūžsenas tēmas - mīlestība, vīrietis un sieviete, Dievs.

Dagdas novadā attīsta publiskā interneta pieejamību; iepirks 44 datorus

11.marts 2015 00:24
Dagdas novadā projekta "Publisko interneta pieejas punktu attīstība Dagdas novadā" ietvaros, norisinās iepirkums par 44 datorkomplektu iegādi, kuri tiks novietoti publiskajos interneta pieejas punktos, aģentūru BNS informēja pašvaldības pārstāve Guna Malinovska.

Vandaļi atkal izpostījuši nesen atjaunoto Ķeizarskatu Siguldā. FOTO (7)

Vandaļi atkal izpostījuši nesen atjaunoto Ķeizarskatu Siguldā. FOTO
10.marts 2015 20:49
Siguldā atkal vandaļi izpostījuši vienu no skaistākajām un apmeklētāju iecienītākajām skatu vietām Gaujas nacionālajā parkā – Ķeizarskats, kuru tikai pavisam nesen atjaunoja pēc pērnruden vandaļu veiktajiem postījumiem.

Uz nedēļu atliek jautājumu par Ērgļu Profesionālās vidusskolas likvidēšanu

10.marts 2015 18:24
Valdība šodien uz nedēļu atlika jautājuma izskatīšanu par Ērgļu Profesionālās vidusskolas likvidēšanu, to pievienojot valsts profesionālās izglītības iestādei - Priekuļu tehnikumam.

Klaiņojoši savvaļas zirgi tiranizē zemniekus Ventspils laukos. VIDEO (18)

Klaiņojoši savvaļas zirgi tiranizē zemniekus Ventspils laukos. VIDEO
10.marts 2015 15:06
Jau vairākus gadus Ventspils novada Ziru pagasta Sises ciema iemītnieki cīnās ar klaiņojošiem savvaļas zirgiem. Sākotnēji bijuši divi zirgi, nu - jau seši, kuri izbradā un posta piemājas laukus.

Talsu novadā par 447 tūkstošiem eiro uzlabos elektroenerģijas piegādi (3)

Talsu novadā par 447 tūkstošiem eiro uzlabos elektroenerģijas piegādi
09.marts 2015 23:00
Ieguldot 447 tūkstošus eiro, uzņēmums "Sadales tīkls" šogad Talsu novadā realizēs desmit investīciju projektu, informēja novada domes pārstāve Inita Fedko.

Liepājas muzejā atklās izstādi par pilsētas ģerboni. FOTO

Liepājas muzejā atklās izstādi par pilsētas ģerboni. FOTO
09.marts 2015 14:56
Liepājas muzejā, sagaidot pilsētas 390. jubileju, tapusi izstāde „Liepājas ģerbonis laikmetu gaitā”. Tās atklāšana notiks 12. martā pulksten 17.00. Kā lauva atradusi liepu, kā mainījies ģerboņa atveidojums, kā pilsētvidē dzīvoja un joprojām dzīvo šie tēli? Uz šiem jautājumiem varēs rast atbildi izstāde.

Gulbji jau mājo visā Latvijā. VIDEO

Gulbji jau mājo visā Latvijā. VIDEO
09.marts 2015 14:33
Kurzemē cēlie gājputni – gulbji atlidojuši neierasti agri, februāra otrajā pusē. Nu gulbji manīti arī Sēlijas pusē. Pagājušajā nedēļā gulbji cēli peldēja Daugavā pie Jēkabpils. Vairāki simti gulbji arī manīti Svētes palienē netālu no Jelgavas, kas ir viena no pavasara migrējošo ūdensputnu atpūtas un barošanās vietām.

Jelgavā norisināsies akcija "Pieķer pilsētas piegružotāju" (1)

08.marts 2015 13:44
Jelgavā no 9.marta līdz 1.novembrim norisināsies akcija "Pieķer pilsētas piegružotāju", informē pašvaldībā.

Daugavpilī Sieviešu dienu svin ar "rozā skrējienu" un sieviešu hokeja maču

08.marts 2015 09:30
Šogad Starptautiskās sieviešu dienas svinības Daugavpilī aizritēs sportiskā garā - notika Sieviešu dienai veltīts "rozā skrējiens" un notiks sieviešu hokeja mačs, informēja Daugavpils Sporta pārvaldē.

"Latvijas faktu" aptauja: 78% rēzekniešu patīk domes darbs (4)

08.marts 2015 01:30
Vairāk nekā trīs ceturtdaļas jeb 78,7% aptaujāto pilsētas iedzīvotāju pozitīvi vērtē Rēzeknes domes darbu, liecina sociālo pētījumu aģentūras "Latvijas fakti" aptaujas dati.

Liepājas Universitātes rektora vietas izpildītāja, visticamāk, būs Ieva Ozola

07.marts 2015 22:15
Par Liepājas Universitātes rektora vietas izpildītāju plānots iecelt filoloģijas doktori Ievu Ozolu, paredz otrdien valdībā skatāmais rīkojuma projekts.

Izvēlēta Mis un Misters Daugavpils Universitāte. VIDEO (5)

Izvēlēta Mis un Misters Daugavpils Universitāte. VIDEO
06.marts 2015 19:03
Daugavpils Universitātē (DU) šonedēļ jau piekto gadu pēc kārtas norisinājās konkurss „Mis un Misters DU 2015”. Mis un Mistera DU titulu šogad ieguva Arnita Tāraude un Atis Stapkevičs.

Smiltenē izdota īpaša suvenīrmonēta – īstens dārgums kolekcionāriem (4)

Smiltenē izdota īpaša suvenīrmonēta – īstens dārgums kolekcionāriem
06.marts 2015 15:21
Smiltenes pašvaldība laidusi klajā suvenīrmonētu kapsulas/kartiņas iepakojumā, kas ir domāta kā kolekcijas monēta kolekcionāriem un pašvaldības dāvana. Suvenīrmonēta ir kalta Beļģijā un uz tās aversā ir atveidota Smiltenes luteriskā baznīca, kā arī Smiltenes novada ģerbonis.

Cēsu novadā plāno apkopot brīvos īres dzīvokļus, lai piedāvātu tos iebraucējiem (9)

Cēsu novadā plāno apkopot brīvos īres dzīvokļus, lai piedāvātu tos iebraucējiem
05.marts 2015 21:29
Cēsu novada pašvaldība plāno apkopot iedzīvotāju brīvos īres dzīvokļus, lai piedāvātu tos speciālistiem un uzņēmējiem, kuri pārceļas uz dzīvi Cēsīs, informēja pašvaldībā.

Latgalē masveidā apgāna senkapus. Zaudējumi – miljoniem eiro. VIDEO (21)

Latgalē masveidā apgāna senkapus. Zaudējumi – miljoniem eiro. VIDEO
05.marts 2015 19:10
Melno arheologu darbība pēdējos gados Latgalē ir kļuvusi nekontrolējama. Cerībā iegūt un pārdot senlietas arvien vairāk tiek izpostīti senkapi. Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspektori konstatē aizvien jaunus senkapu postījumus. Kopējais apgānīto senkapu skaits sasniedzis 300.

Ogres upē iet ledus! Šopavasar Ogre no plūdiem, iespējams, būs pasargāta. FOTO (1)

Ogres upē iet ledus! Šopavasar Ogre no plūdiem, iespējams, būs pasargāta. FOTO
04.marts 2015 17:04
Ogre, pēc visa spriežot, šopavasar varētu būt pasargāta no vērienīgajiem palu plūdiem, kas pilsētu piemeklē teju katru gadu. Ogres upe atsvabinās no ledus sloga un ledus blāķu sastrēgumi vairs nav novērojami.

Liepājas Ziemeļu kapsētā pieminēs Oskaru Kalpaku

Liepājas Ziemeļu kapsētā pieminēs Oskaru Kalpaku
04.marts 2015 13:11
Liepājā, Ziemeļu kapsētā, piektdien, 6. martā, pulksten 14.00 notiks piemiņas brīdis pirmajam Latvijas bruņoto spēku komandierim Oskaram Kalpakam, cildinot pulkveža veikumu Latvijas bruņoto spēku izveidošanā.

Saldus katoļu baznīcā izstādīta slavenā Turīnas līķauta kopija (8)

Saldus katoļu baznīcā izstādīta slavenā Turīnas līķauta kopija
04.marts 2015 12:06
Saldus Svētā Pētera un Pāvila katoļu baznīcas pagrabstāva kapelā līdz 22. martam apskatāma slavenā Turīnas līķauta, kurā pēc leģendas pēc nāves tika ietīts Jēzus Kristus līķis, kopija. Pēc Saldus nozīmīgās kristiešu relikvijas kopija būs apskatāma Liepājas Svētā Jāzepa katedrālē.

Beverīnas novadā mainīs robežu ar Valmieras pilsētas pašvaldību

04.marts 2015 00:22
Beverīnas novada pašvaldībā pieņemts lēmums piekrist grozīt administratīvās teritorijas robežas starp Valmieras pilsētas pašvaldību un Beverīnas novada pašvaldību, informēja Beverīnas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Cilda Purgale.

Maestro Raimonds Pauls Tukumā tiek pie savas reaktīvās lidmašīnas (2)

Maestro Raimonds Pauls Tukumā tiek pie savas reaktīvās lidmašīnas
03.marts 2015 21:07
Tukuma lidlaukā 1. martā maestro Raimonda Paula vārdā tika nosaukta jaunā „Baltic Bees” reaktīvā lidmašīnā. Šī jau ir sestā Tukuma lidlaukā bāzētā reaktīvā lidmašīna, kuru „Baltic Bees” izmanto, veidojot priekšnesumus dažādos aviošovos.

"Rail Baltica" sabiedriskā apspriešana Bauskā pulcē teju 400 cilvēku

03.marts 2015 15:34
Eiropas standarta sliežu platuma dzelzceļa projekta "Rail Baltica II" trases sākotnējā sabiedriskās apspriešanas sanāksme Bauskā otrdien pulcē teju 400 cilvēku, aģentūrai BNS pastāstīja pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Šomina.

Strenčos uzspridzina bankomātu un no tā pievāc visu naudu. FOTO (57)

Strenčos uzspridzina bankomātu un no tā pievāc visu naudu. FOTO
02.marts 2015 15:21
Naktī uz pirmdienu, 2. martu, pārdrošs noziegums noticis Strenčos – tur uzspridzināts „Swedbank” bankomāts un no tā pievākta visa nauda. Likumsargi gan neatklāj, cik daudz naudas nozagts. Bankomāts atradies pārtikas veikala „Lats” telpās, un tas cilvēkiem bija pieejams tikai veikala darba laikā.

Liepājniekus mulsina "Lielā dzintara" fasāde: no oranžas tā pārvērtusies sarkana. VIDEO (14)

Liepājniekus mulsina "Lielā dzintara" fasāde: no oranžas tā pārvērtusies sarkana. VIDEO
02.marts 2015 11:13
Uzsākta Liepājas topošās koncertzāles „Lielais dzintars” fasādes stiklošana ar krāsaino stiklu, un daudzi liepājnieki pamanījuši, ka tās krāsa ievērojami atšķiras no iepriekš koncertzāles maketā piedāvātās. Tā no oranžās dzintara krāsas kļuvusi daudz tumšāka – sarkana.

Arī Baldonei ir iebildumi pret "Rail Baltica" projektu (3)

01.marts 2015 03:41
Eiropas standarta platuma dzelzceļa līnijas "Rail Baltica" sabiedriskās apspriešanas sapulcē Baldones novadā iedzīvotāji izrādījuši neredzētu aktivitāti, un vairums ir neapmierināti ar līnijas plānojumu, kas sašķel divus ciemus un ir bīstami tuvu radioaktīvo atkritumu glabātavai.

Valmieras dome lepojas, ka ar dzīvi pilsētā ir apmierināti 92% iedzīvotāju (1)

01.marts 2015 00:06
Ar dzīvi Valmierā ir apmierināti 92% iedzīvotāju, kas par 3% vairāk nekā pērn, liecina Valmieras pilsētas pašvaldības veiktā aptauja.

Smiltenes iedzīvotājiem par siltumu nāksies maksāt vairāk (1)

Smiltenes iedzīvotājiem par siltumu nāksies maksāt vairāk
28.februāris 2015 20:18
No 1.marta Smiltenes iedzīvotājiem siltumenerģijas apgādes pakalpojumu gala tarifs palielināsies - tas apstiprināts 49,77 līdzšinējo 43,01 eiro/MWh apmērā.

Nakts aizsegā Jūrmalā nozog 300 kilogramu smagu skulptūru (4)

28.februāris 2015 18:46
Naktī uz sestdienu Jūrmalā no kādas privātmājas pagalma nozagta 1976.gadā veidotā bronzas skulptūra uz "Jūras balss", kuras autors ir tēlnieks Aivars Gulbis.

Vairāki novadi sacentīsies stikla šķirošanā (1)

28.februāris 2015 00:25
Vairākos Latvijas novados no 1.marta līdz 31.maijam norisināsies sacensības stikla šķirošanā, informēja apsaimniekošanas uzņēmuma "Eco Baltia grupa" pārstāve Dace Jansone.

Daugavpils Universitāte pilsētai jubilejā pasniedz unikālu vaboli. VIDEO (2)

Daugavpils Universitāte pilsētai jubilejā pasniedz unikālu vaboli. VIDEO
27.februāris 2015 20:22
Daugavpils Universitāte sarūpējusi dāvanu Daugavpilij tās 740 gadu jubilejā - nosaucot pašu atklātu vaboli Daugavpils vārdā. Jāuzsver, ka Daugavpils universitāte (DU) ir ievērojams vaboļu pētniecības centrs ne tikai mūsu reģionā, bet arī visā pasaulē.

Salas novadā vecāki ar četriem maziem bērniem dzīvo noplukušā istabiņā. VIDEO (396)

Salas novadā vecāki ar četriem maziem bērniem dzīvo noplukušā istabiņā. VIDEO
27.februāris 2015 20:01
Salas novada Biržos ir ēka, kurā agrāk atradās meža skola. Lai gan māja ir katastrofālā stāvoklī, tajā dzīvo vairākas ģimenes. Viena no tām – daudzbērnu ģimene, kurā ir māte, tēvs un četri mazi bērni vecumā no trim līdz sešiem gadiem, kuri visi kopā spiesti mitināties vienā istabā.

Liepājā par 50 tūkstošiem labiekārtos ēku pagalmus

27.februāris 2015 09:29
Liepājas dome izsludinājusi mikrorajonu pagalmu labiekārtošanas projektu konkursu iedzīvotājiem.

Saldus paņem iespaidīgu kredītu, lai renovētu skolu un dažas ielas (2)

27.februāris 2015 08:11
Saldus novada dome šodien nolēma aizņemties kopumā līdz 1,87 miljoniem eiro Brīvības ielas posma un Rūpniecības ielas pieslēguma pārbūvei Saldus pilsētā un Jaunlutriņu pagasta skolas ēkas vienkāršotai renovācijai.

Gāršas ielu Jūrmalā varētu pārdēvēt par Eduarda Pāvula ielu (1)

27.februāris 2015 01:36
Godinot izcilā latviešu aktiera, jūrmalnieka Eduarda Pāvula piemiņu, Jūrmalas pilsētas dome atbalstīja priekšlikumu nodot sabiedriskajai apspriešanai ieceri Gāršas ielu Jūrmalā pārdēvēt par Eduarda Pāvula ielu, informēja Jūrmalas domē.

Ķekavas pašvaldība neredzot ieguvumus no "Rail Baltica" projekta (5)

27.februāris 2015 00:21
Ķekavas pašvaldība ir gatava atbalstīt "Rail Baltica" projektu valsts mērogā, jo tas varētu būt ieguldījums kopējā valsts attīstībā, tomēr ieguvumu sev Ķekavas novada iedzīvotāji projekta īstenošanas rezultātā neredz, pastāstīja Ķekavas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību un konsultatīvā atbalsta daļas vadītāja Vineta Bērziņa.
    1-3535-7070-105105-140140-175175-210210-245245-280280-315