Seko Kasjauns.lv tīklā
mākoņains
Laika ziņas: Rīga 2°C. mākoņains
DR vējš 3 m/s
trešdiena, 2015.g. 4. marts 00:35
Vārda dienas: Alise, Auce, Enija

Modes studenti Madonā visus pārsteidz ar avangardiskām idejām. FOTOREPORTĀŽA

Modes un dizaina skolu studenti un pedagogi no visas Latvijas nesen pulcējās Madonā, kur visus pārsteidza un apžilbināja ar savām idejām modes skatē – konkursā „Karaliskā roze”. Kasjauns.lv piedāvā ielūkoties Latvijas jauno un topošo modes mākslinieku skatē.
Komentāri

Maestro Raimonds Pauls Tukumā tiek pie savas reaktīvās lidmašīnas (1)

Tukuma lidlaukā 1. martā maestro Raimonda Paula vārdā tika nosaukta jaunā „Baltic Bees” reaktīvā lidmašīnā. Šī jau ir sestā Tukuma lidlaukā bāzētā reaktīvā lidmašīna, kuru „Baltic Bees” izmanto, veidojot...
Komentāri (1)

Liepājā nedēļas nogalē notiks tradicionālās Austrasdienas (1)

Šajā nedēļas nogalē, 7. un 8. maijā, ar trīs koncertiem notiks tradicionālās Austrasdienas. Tajās uz kopīgu sadziedāšanos aicinās leģendārā dziesminiece Austra Pumpure un viņas skolnieki – austrasbērni.
Komentāri (1)

Dzērājšoferis taranē Salaspils botāniskā dārza vārtus. FOTO (1)

Bēgot no pašvaldības policijas, svētdien dienas vidū dzērājšoferis divu promiļu reibumā taranēja Latvijas Nacionālā botāniskā dārza (NBD) vārtus. Vārti tika mazliet iebuktēti, bet lielākās nepatikšanas nu būs...
Komentāri (1)

Liepājniekus mulsina "Lielā dzintara" fasāde: no oranžas tā pārvērtusies sarkana. VIDEO (12)

Uzsākta Liepājas topošās koncertzāles „Lielais dzintars” fasādes stiklošana ar krāsaino stiklu, un daudzi liepājnieki pamanījuši, ka tās krāsa ievērojami atšķiras no iepriekš koncertzāles maketā piedāvātās. T...
Komentāri (12)

Arī Liepājā grasās paaugstināt sabiedriskā transporta biļešu cenas (6)

Arī Liepājā grasās paaugstināt sabiedriskā transporta biļešu cenas
19.februāris 2015 19:14
Uzņēmuma „Liepājas sabiedriskais transports” vadītājs Gints Lūsis atzinis, ka drīzumā nāksies palielināt sabiedriskā transporta biļešu cenas. Par cik, gan vēl pagaidām nav zināms. Biļešu cenu paaugstināšanas sērga turpinās. Pēc „Rīgas satiksmes” sagādātā šoka rīdziniekiem, tas nu būs jāpiedzīvo arī liepājniekiem!

Jūrmala aicina krāšņi pavadīt ziemu un sagaidīt ilgi gaidīto pavasari (8)

Jūrmala aicina krāšņi pavadīt ziemu un sagaidīt ilgi gaidīto pavasari
19.februāris 2015 09:00
Svētdien, 22. februārī, Jūrmalā tiks plaši un krāšņi atzīmēti ziemas pavadīšanas un pavasara sagaidīšanas svētki jeb Masļeņica. Pankūku pārpilnība un citi tradicionālie svētku kārumi, ledus staba iekarošana, folkloras ansambļu priekšnesumi, atrakcijas un salmu lelles dedzināšana - tā ir tikai daļa no Jūrmalas svētku programmas. Masļeņicas svētki Jūrmalā ir lieliska iespēja jautri un aktīvi pavadīt pēdējās ziemas dienas kopā ar ģimenei.

Liepājā sāks kursēt 8 jauni mikroautobusi

19.februāris 2015 01:28
Liepājā no 1.marta sāks kursēt astoņi jauni mikroautobusi.

Bijusī Jelgavas ukraiņu kultūras centra vadītāja savu nomaiņu uzskata par nelikumīgu (3)

18.februāris 2015 21:29
Svētdien, 15.februārī, notikusī ukraiņu kultūras centra "Džerelo" biedru sapulce, kurā no centra vadītājas amata atcelta Tatjana Lazda un viņas vietā iecelts Bogdans Timkivs, pēc pašas Lazdas domām, uzskatāma par nelikumīgu.

Daugavpilī iedzīvotājiem organizē bezmaksas latviešu valodas kursus (1)

18.februāris 2015 20:29
Daugavpilī iedzīvotājiem organizē bezmaksas latviešu valodas kursus.

Priekules novadā attīstās kolhoza "Suvorovs" muzejs. VIDEO (3)

Priekules novadā attīstās kolhoza "Suvorovs"  muzejs. VIDEO
18.februāris 2015 19:07
Priekules novada Tadaiķos jau gadu kā darbojas pirmais Latvijā pirmais kolhoza muzejs, kurš stāsta par padomju laikā tur darbojošos kolhozu „Suvorovs”. Tajā jau pabijušas pirmās ekskursantu grupas.

Latgales reģionā pieaug atskurbtuvju skaits. VIDEO (5)

Latgales reģionā pieaug atskurbtuvju skaits. VIDEO
18.februāris 2015 11:12
Valdība 17. februārī piešķīra finansējumu pašvaldībām, lai segtu izdevumus, kas radušies pērn, sniedzot cilvēkiem atskurbināšanas pakalpojumu. No programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" novirzīti prasītie vairāk nekā 153 tūkstoši eiro.

Plāno slēgt Mežotnes internātvidusskolu. VIDEO (7)

Plāno slēgt Mežotnes internātvidusskolu. VIDEO
18.februāris 2015 10:37
Skolai ar četrdesmit vienu audzēkni - 29,9 pedagoģiskās likmes un 175 000 eiro gadā skolas ēku uzturēšanai. Tāda pašreiz ir Mežotnes internātvidusskolas bilance. Ja desmitās klases atvēršanai būs nepieciešami vismaz četrpadsmit audzēkņi, izmaksas vēl pieaugs, tāpēc Bauskas novada domē tiek lemts par skolas slēgšanu. Sašutumu par visa mērīšanu naudā pauž pedagogi, jo skolā vairākums bērnu ir no trūcīgām un nelabvēlīgām ģimenēm, un viņiem iekļauties citā skolā būs ļoti grūti. Sīkāk skatieties videosižetā.

Liepājnieki var izteikt savas domas par koku ciršanu Jūras un Dzirnavu ielā

17.februāris 2015 22:07
Liepājā līdz 6.martam notiek publiskā apspriešana par koku ciršanu Jūras un Dzirnavu ielā, informēja pašvaldības pārstāve Dace Ķēde.

Preiļu iedzīvotāji nikni par apvedceļa izbūvi caur dzīvojamajam masīvam (13)

Preiļu iedzīvotāji nikni par apvedceļa izbūvi caur dzīvojamajam masīvam
17.februāris 2015 20:30
Preiļu iedzīvotāji sākuši parakstu vākšanu pret apvedceļa izbūvi caur mikrorajonu, uzskatot, ka tā rezultātā dzīvojamajā masīvā var rasties piesārņojums un troksnis, pastāstīja iedzīvotāju pārstāve Agnese Sevastjanova.

Rankas Profesionālo vidusskolu pievieno Valmieras tehnikumam

17.februāris 2015 17:56
Valdība šodien piekrita no 1.septembra Rankas Profesionālo vidusskolu pievienot Valmieras tehnikumam, saglabājot visas profesionālajā vidusskolā īstenotās izglītības programmas.

Notiks vērienīgi Jūrmalas Ziemas sporta svētki. FOTO

Notiks vērienīgi Jūrmalas Ziemas sporta svētki. FOTO
17.februāris 2015 12:25
Jau pavisam drīz, 21.februārī, Majoru pludmalē Jūrmalā, pie Baltic Beach Hotel, pulcēsies ziemas sporta veidu entuziasti no visas Latvijas. Grandioza izklaides un sporta programma, dzīvespriecīga un uzlādējoša atmosfēra, kā arī balvu fonds 10 000 eiro vērtībā – tas viss gaida ikvienu dalībnieku Jūrmalas Ziemas sporta svētkos.

Masļeņicas pankūku karnevāls Jūrmalā (13)

Masļeņicas pankūku karnevāls Jūrmalā
17.februāris 2015 12:00
Masļeņica ir sena slāvu tradīcija, kuras laikā tiek līksmi pavadīta garā, aukstā ziema un sagaidīts ilgi gaidītais pavasaris. Tas ir krāšņu svētku karnevāls ar ēdienu un izklaižu pārpilnību, kuru, protams, nevar iedomāties bez pankūkām. Cienot šo seno tradīciju, vairāki Jūrmalas restorāni, kafejnīcas un viesnīcas ir sarūpējuši īpašus Masļeņicas nedēļas (no 16. līdz 22. februārim) pankūku un citu tradicionālo ēdienu piedāvājumus.

Liepājas muzejā stāstīs par Dienvidkurzemes pirts savdabību (2)

Liepājas muzejā stāstīs par Dienvidkurzemes pirts savdabību
16.februāris 2015 20:31
Liepājas muzejs ceturtdien, 19. februārī, pulksten 17.00 visus aicina uz sarunu par Dienvidkurzemes pirti un pirtīžu tradīciju. Šajā tikšanās reizē īpaša uzmanība tiks pievērsta intīmajai pirtīžu tēmai – bērniņa nākšanai pasaulē.

Pašvaldības pieprasa valstij naudu par plenču izguldīšanu atskurbtuvēs (6)

Pašvaldības pieprasa valstij naudu par plenču izguldīšanu atskurbtuvēs
16.februāris 2015 14:35
Pašvaldībām nepieciešami 153 735 eiro, lai segtu izdevumus, kas pagājušajā gadā radušies pēc atskurbināšanas pakalpojumu sniegšanas diennakts režīmā personām, kuras atradās alkohola reibumā un bezpalīdzības stāvoklī; par naudas piešķiršanu otrdien lems valdība.

Siguldas pagastā skatāma veco datoru izstāde. VIDEO

Siguldas pagastā skatāma veco datoru izstāde. VIDEO
16.februāris 2015 11:52
Vēl tikai šonedēļ – līdz 22. februārim – Siguldas pagasta Kultūras namā ir apskatāma jau par vēsturi kļuvušo datoru un elektronikas izstādi. Tajā eksponēta Baltijā lielākā datortehnikas kolekcionāra, siguldieša Mihaila Babjoniševa kolekcija.

Pavasaris klāt? Kurzemē jau tecina kļavu sulas (2)

Pavasaris klāt? Kurzemē jau tecina kļavu sulas
14.februāris 2015 11:18
Šonedēļ vietām Kurzemē sākta kļavu sulu tecināšana, pavēstīja vietējie iedzīvotāji. Pavasarī kļavu sulas sāk tecēt agrāk un ir saldākas nekā bērzu sulas.

Vecumniekos notiks masku tradīciju festivāls (2)

Vecumniekos notiks masku tradīciju festivāls
12.februāris 2015 16:51
Vecumniekos šajā nedēļas nogalē no 13. līdz 15. februārim notiek XVI Starptautiskais masku tradīciju festivāls. Plašā un daudzveidīgā festivāla programma piedāvā konferenci, meistarklases, izrādes, masku skati, masku gājienu, danču vakaru, individuālo masku skati un citas aktivitātes.

Latgales zoodārzā šoruden atklās jaunu paviljonu. VIDEO

Latgales zoodārzā šoruden atklās jaunu paviljonu. VIDEO
11.februāris 2015 12:55
Rudenī Latgales zoodārza Daugavpilī iemītniekiem – krokodilam, sikspārņiem, bruņurupučiem un citiem pievienosies jauni kaimiņi. Šogad Latgales zoodārzā uzbūvēs gan jaunu paviljonu, gan notiks tā fasādes remontdarbi. Daugavpilī sev mājvietu radīs jauni tropu un subtropu joslas dzīvnieki un putni.

Rīgā maksājam 1,15 eiro, bet Talsos cilvēki vizinās par 40 centiem (96)

Rīgā maksājam 1,15 eiro, bet Talsos cilvēki vizinās par 40 centiem
09.februāris 2015 19:23
„Rīgas satiksme” nenogurstoši savās reklāmās stāstīja, cik lētas, salīdzinot uz pasaules lielāko metropoļu fona, ir biļetes Rīgas transportā. Kasjauns.lv savukārt konstatēja, cik dārga ir braukšana Rīgas tramvajos un autobusos, salīdzinot uz citu Latvijas pilsētu fona. Brīžiem atšķirības ir pat trīskārtīgas.

Par godu brāļiem Dukuriem Siguldā pērn populārākie zēnu vārdi - Martins un Tomass (6)

Par godu brāļiem Dukuriem Siguldā pērn populārākie zēnu vārdi - Martins un Tomass
09.februāris 2015 14:50
Siguldā pērn populārākie jaundzimušo zēnu vārdi bija Martins un Tomass, tāpat kā pasaulē slavenajiem latviešu skeletonistiem brāļiem Dukuriem.

Visiem Latvijas skolēniem dalība Jūrmalas Ziemas sporta svētkos bez maksas

Visiem Latvijas skolēniem dalība Jūrmalas Ziemas sporta svētkos bez maksas
09.februāris 2015 13:50
Jau pavisam drīz, 21.februārī, Majoru pludmalē Jūrmalā, pie Baltic Beach Hotel, pulcēsies ziemas sporta veidu entuziasti no visas Latvijas. Grandioza izklaides un sporta programma, dzīvespriecīga un uzlādējoša atmosfēra, kā arī balvu fonds 10 000 eiro vērtībā – tas viss gaida ikvienu dalībnieku Jūrmalas Ziemas sporta svētkos.

Jelgavā kaunina ukraiņu biedrību par piketēšanu pie Krievijas vēstniecības (14)

Jelgavā kaunina ukraiņu biedrību par piketēšanu pie Krievijas vēstniecības
08.februāris 2015 20:20
Jelgavā kaunina vietējo ukraiņu biedrību par piketēšanu zem Krievijas vēstniecības logiem, svētdienas vakarā vēsta raidījums "Nekā personīga".

Uzsāk plūdu seku likvidēšanas darbus Ogrē, Suntažos un Mazozolos

08.februāris 2015 19:35
Ogres pašvaldība uzsāk pērnā oktobra plūdu seku likvidēšanas darbus Ogrē, Suntažos un Mazozolos, aģentūra BNS noskaidroja pašvaldībā.

Rēzeknes Valsts ģimnāzijai draud statusa zaudēšana; pašvaldība plāno reorganizāciju (2)

Rēzeknes Valsts ģimnāzijai draud statusa zaudēšana; pašvaldība plāno reorganizāciju
08.februāris 2015 16:38
Rēzeknes Valsts ģimnāzijai draud statusa zaudēšana, tāpēc pašvaldība plāno skolu reorganizāciju, pastāstīja Rēzeknes Izglītības pārvaldes vadītājs Arnolds Dreilings.

Veltas kundze no Laucienes nosvinējusi 104. dzimšanas dienu. VIDEO (10)

Veltas kundze no Laucienes nosvinējusi 104. dzimšanas dienu. VIDEO
06.februāris 2015 15:37
Savas dzīves 104 gadu jubileju atzīmējusi viena no Talsu novada cienījamākajām iedzīvotājām - pansionāta „Lauciene” iemītniece Velta Pelse. Viņa teica, ka savā jubilejā jūtas ļoti labi un bija priecīga par kuplo sveicēju pulku.

Daugavpilī cilvēki var neuztraukties – transporta biļete arī turpmāk maksās 43 centus. VIDEO (51)

Daugavpilī cilvēki var neuztraukties – transporta biļete arī turpmāk maksās 43 centus. VIDEO
06.februāris 2015 13:37
Pēc braukšanas biļešu sabiedriskajā transportā cenas pacelšanas Rīgā, arī citu Latvijas pilsētu iedzīvotāju vidū radies satraukums – vai arī viņu pilsētā netiks paaugstinātas biļešu cenas? Vismaz daugavpiliešiem nevajag satraukties, arī turpmāk pilsētā biļete maksāšot 43 eirocentus, bet svētdienās – tikai 21 centu.

Skolēniem Daugavpilī visu veidu sabiedriskais transports varētu būt bez maksas

06.februāris 2015 10:07
Uz Daugavpils domes sēdi tiek virzīts jautājums par braukšanas maksas atvieglojumiem 100% apmērā skolēniem jebkurā sabiedriskā transporta veidā.

Latgales vīriešiem tiek dota iespēja bez maksas pārbaudīt prostatas veselību

Latgales vīriešiem tiek dota iespēja bez maksas pārbaudīt prostatas veselību
05.februāris 2015 22:55
Latgalē vīriešiem februārī būs iespēja veikt bezmaksas prostatas veselības pārbaudes, informēja projekta pārstāve Kristīne Bambe.

Ogres muzejā atklās tautisko audumu izstādi "Intas dzīvotprieks" (1)

Ogres muzejā atklās tautisko audumu izstādi "Intas dzīvotprieks"
05.februāris 2015 15:48
Ogres muzejā sestdien, 7. februārī, atklās tautas daiļamata meistares Intas Kožemjakinas personālizstādi „Intas dzīvotprieks”. Ikšķiliete Inta Kožemjakina jau vairāk kā 40 gadus ir Ogres Tautas lietišķās mākslas studijas „Saiva” dalībniece, 1984. gadā viņai piešķirts Tautas daiļamata meistara nosaukums.

Daugavas racēji atkal pamodušies: mūsu likteņupei esot jākļūst par milzīgu kanālu un HES kaskādi! VIDEO (95)

Daugavas racēji atkal pamodušies: mūsu likteņupei esot jākļūst par milzīgu kanālu un HES kaskādi! VIDEO
05.februāris 2015 11:03
Pēc vairāku gadu pārtraukuma par sevi atkal atgādinājuši Daugavas racēji, kuri grib Daugavu un Dņepru pārvērst par milzīgiem kanāliem un hidroelektrostaciju kaskādēm, lai izveidotu kuģu ceļu, kas Baltijas jūru savienotu ar Melno jūru. Utopiskajam projektam dots „Jaunā Zīda ceļa” nosaukums.

Karostas cietumā grib izvedot ekstrēmu atrakciju – "Slēgto istabu". VIDEO (3)

Karostas cietumā grib izvedot ekstrēmu atrakciju – "Slēgto istabu". VIDEO
04.februāris 2015 20:02
Liepājas Karostas cietumā plāno izveidot jaunu atrakciju tūristu piesaistei – ekstrēmu piedzīvojumu meklētājiem paredzētu „Slēgto istabu” (angl. – „Escape Room”). Tajā „iesprostotiem” dalībniekiem stundas laikā būs jāveic dažādi sarežģīti uzdevumi, lai izkļūtu no slēgtās telpas.

Šausmas Latgales pierobežā: ģimene dzīvo kūtī; lopi nebaroti. VIDEO (340)

Šausmas Latgales pierobežā: ģimene dzīvo kūtī; lopi nebaroti. VIDEO
03.februāris 2015 18:33
Ciblas novada Blontu pagastā Belousu ģimene jau 15 gadus dzīvo baisos apstākļos – kūtiņas piebūvē. Vietējie ir šausmās par Belousu dzīves apstākļiem un viņu necilvēcisko izturēšanos pret mājdzīvniekiem. Pašvaldība mēģina palīdzēt, bet paši saimnieki nevēlas mainīt savus dzīves apstākļus.

Alsungas murkšķi arī šogad Murkšķa dienā guļ ziemas miegā (1)

Alsungas murkšķi arī šogad Murkšķa dienā guļ ziemas miegā
02.februāris 2015 19:55
Tāpat kā citus gadus, arī šogad 2.februārī jeb Murkšķa dienā Alsungas novada Reģos mītošie stepes murkšķi jeb baibaki turpina gulēt ziemas miegā, informēja murkšķu audzētavas "Jaunstuči" īpašniece Silvija Tetere.

Šī purva fotogrāfija atzīta par gada labāko dabas bildi. FOTO (3)

Šī purva fotogrāfija atzīta par gada labāko dabas bildi. FOTO
02.februāris 2015 19:36
Bioloģijas doktores Māras Pakalnes rīta agrumā uzņemtais Sudas – Zviedru purvu skats plūcis laurus Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes fotokonkursā „Mana šī gada labāka dabas bilde 2014”.
    1-3535-7070-105105-140140-175175-210210-245245-280280-315