Seko Kasjauns.lv tīklā
pārsvarā mākoņains
Laika ziņas: Rīga 4°C. pārsvarā mākoņains
R vējš 3 m/s
otrdiena, 2014.g. 23. decembris 05:40
Vārda dienas: Viktorija, Balva

Liepājas muzejā atklāta jauna ekspozīcija par Dienvidkurzemes ļaudīm un dzīvi. FOTO

Liepājas muzejā atklāta muzeja 90 gadu jubilejai veltīta, jaunizveidotā ekspozīcija „Dienvidkurzemes ļaudis, dzīve un darbs". Ekspozīciju veidojuši Liepājas muzeja speciālisti sadarbībā ar mākslinieku un scenogrāfu, Latvijas Mākslas akadēmijas Vides mākslas katedras vadītāju Kristianu Brekti.
Komentāri

Krāpšanā apsūdzētais Garkalnes novada vicemērs Silovs turpina darbu domē (7)

Lai gan Rīgas rajona tiesa 10.oktobrī krimināllietā par krāpšanu lielā apmērā apsūdzētajam Garkalnes novada domes priekšsēdētāja vietniekam, iepriekš 10.Saeimas deputāta mandātu nolikušajam Jurim Silovam (SC)...
Komentāri (7)

Galma apvērsums Latvijas mazākajā pilsētā: Durbē nomaina mēru. VIDEO (5)

Durbes novada domē šonedēļ noticis apvērsums – deputāti izteikuši neuzticību novada mēram Jānim Ruško un viņa vietā ievēlējuši Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) pārstāvi Ojāru Petrēvicu, kurš, kā mēļo...
Komentāri (5)

Satraukums Siguldā: pa pilsētu skraida paplukušas lapsas! (13)

Siguldas pašvaldībā pēdējo nedēļu laikā saņēmusi satrauktus pilsētnieku zvanus par to, ka pilsētā aizvien biežāk klaiņo ne visai veselīga paskata lapsas. Siguldieši domā, ka paplukušā paskata kūmiņi ir slimi...
Komentāri (13)

Ķibele Bauskā. Par milzu naudu iegādāta "nepareizā" sudraba kanna (66)

Šonedēļ pašvaldības pārstāvju un speciālistu sanāksmē Bauskā tika konstatēts, ka nesen izsolē Vācijā iegādātā 17.gadsimta sudraba kanna tomēr varētu nebūt Bauskas zeltkaļa Heinriha Timmes jaunākā darinājums....
Komentāri (66)

Cēsīs svinīgi atklāts pirmais jaunuzceltais ugunsdzēsēju depo Latvijā

04.decembris 2014 21:42
Cēsīs ceturtdien svinīgā pasākumā atklāta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) depo jaunbūve, šis ir pirmais depo Latvijā, kas pēc Eiropas Savienības (ES) standartiem projektēts un uzcelts tieši ugunsdzēsēju darba vajadzībām, pavēstīja "Valsts nekustamo īpašumu" pārstāve Daiga Laukšteina.

Mūziķis Igo Liepājā prezentēs savu jauno Ziemassvētku grāmatu (3)

Mūziķis Igo Liepājā prezentēs savu jauno Ziemassvētku grāmatu
03.decembris 2014 18:20
Liepājas muzejā piektdien, 5. decembrī, pulksten 18.00 mūziķis Igo uz tikšanos aicina draugus un savas daiļrades cienītājus, lai pirmssvētku noskaņās atvērtu savu jaunāko grāmatu „Mans Ziemassvētku stāsts”.

Zemledus makšķernieki uz ledus sēž jau visā Latvijā (5)

Zemledus makšķernieki uz ledus sēž jau visā Latvijā
03.decembris 2014 11:31
No visas Latvijas šīs nedēļas sākumā pienāca ziņas, ka sākusies bļitkošanas sezona. Kaut gan meteorologi un ugunsdzēsēji aicina zemledus makšķerniekus nekāpt uz trauslā ledus, viņi jau kaislīgi zivis ķer gan Liepājas un Jēkabpils, gan Jelgavas un Bauskas pusē, gan arī citviet Latvijā.

Madonā novērota neparasta dabas parādība. FOTO (5)

Madonā novērota neparasta dabas parādība. FOTO
02.decembris 2014 16:49
Madonā otrdien, 2. decembrī novērota neparasta dabas parādība – Saules halo, spoži, gaišai varavīksnei līdzīgi gaismas loki ap Sauli. Optisko parādību rada gaisā esoši ledus kristāli, kas lauž saules staru gaismu.

Ogres muzejā turpmāk ieeja būs bez maksas (1)

Ogres muzejā turpmāk ieeja būs bez maksas
02.decembris 2014 13:50
Turpmāk Ogres muzejā ieejas biļete nebūs jāpērk. Kopš decembra Ogres Vēstures un mākslas muzejā gan pastāvīgās ekspozīcijas, gan izstāžu apskate ir bez maksas. Tā lēmis muzeja īpašnieks - Ogres novada dome.

Izdoti mācību palīglīdzekļi suitu novada mācībai. VIDEO

Izdoti mācību palīglīdzekļi suitu novada mācībai. VIDEO
02.decembris 2014 12:48
Tas ir izcils notikums visai Latvijai – tā par izdotajiem mācību palīglīdzekļiem suitu novada mācībai gan pamatskolās, gan bērnudārza vecuma bērniem saka Latvijas Universitātes profesore Janīna Kursīte. Turklāt grāmatu līdzautori lielākoties ir vietējie Alsungas skolotāji. Finansējumu grāmatu izdošanai izdevies piesaistīt Latvijas un Igaunijas pārrobežu sadarbības programmā, sadarbojoties ar novada pašvaldību.

Preiļu slimnīcai piešķirs līdzfinansējumu deviņu tūkstošu eiro apmērā

Preiļu slimnīcai piešķirs līdzfinansējumu deviņu tūkstošu eiro apmērā
01.decembris 2014 18:10
Piešķirs pašvaldības līdzfinansējumu deviņu tūkstošu eiro apmērā Preiļu slimnīcai, liecina Preiļu novada domē atbalstītais lēmums.

Jēkabpils vienīgais atslēdznieks: "Nebūtu lēto ķīniešu slēdzeņu, sen būtu bankrotējis!" VIDEO (9)

Jēkabpils vienīgais atslēdznieks: "Nebūtu lēto ķīniešu slēdzeņu, sen būtu bankrotējis!" VIDEO
01.decembris 2014 13:43
Diplomēto atslēdznieku darbnīcu kļūst aizvien mazāk. Tā Jēkabpilī ir tikai viens atslēdznieks – Mieriņš Vilnis Vīčs un arī pie viņa klienti nestāv garās rindās. Meistars atklāj, ka viņam būtu jāpiedzīvo bankrots, ja cilvēki būtu turīgāki un viņi lēto ķiniešu atslēgu vietā pirktu drošas un izturīgas slēdzenes.

Bauskas muzejs vāc ziedojumus unikālas sudraba kannas iegādei (4)

Bauskas muzejs vāc ziedojumus unikālas sudraba kannas iegādei
01.decembris 2014 13:30
Bauskas novada pašvaldība sākusi ziedojumu vākšanu Bauskas zeltkaļu cunftes meistara Heinriha Timmes jaunākā darinātās sudraba kannas iegādei. 17. gadsimtā darināto kannu 14. novembrī par 10 000 eiro Ķelnes (Vācija) izsoļu namā „Lempertz” nosolīja Bauskas novadpētniecības un mākslas muzejs.

Garkalnes novada deputāts piesavinās svešu malku, aizbildinoties ar labdarību. VIDEO (16)

Garkalnes novada deputāts piesavinās svešu malku, aizbildinoties ar labdarību. VIDEO
30.novembris 2014 21:35
Garkalnes novada domes deputāts Gunārs Bērtulsons (V) piesavinājies pašvaldības uzņēmuma nocirstos kokus, aizbildinoties ar labdarību, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums "de facto".

Meitenīte Madara - tūkstošais bērns, kas šogad sagaidīts Vidzemes slimnīcā (2)

Meitenīte Madara - tūkstošais bērns, kas šogad sagaidīts Vidzemes slimnīcā
28.novembris 2014 22:56
Vidzemes slimnīcas dzemdību nodaļā piedzimis šā gada tūkstošais bērns - meitene Madara.

Iespaidīgi skati: Irbenē noceļ milzīgo radioteleskopu. FOTOREPORTĀŽA (6)

Iespaidīgi skati: Irbenē noceļ milzīgo radioteleskopu. FOTOREPORTĀŽA
28.novembris 2014 20:01
Ventspils Augstskolas Starptautiskajā radioastronomijas centrā Irbenē piektdienas, 28. novembra, pēcpusdienā varēja vērot iespaidīgus skatus. Tur modernizācijas darbus veikšanai tika noceltas kompleksa radioteleskopa 32 metrus diametrā lielā un 100 tonnas smagā antena.

Latvijas mežos izbūvē koka autoceļus. VIDEO (10)

Latvijas mežos izbūvē koka autoceļus. VIDEO
28.novembris 2014 18:25
Lai ietaupītu laiku un resursus kokmateriālu pievešanai pie esoša autoceļa ar mežizstrādes tehniku, valsts akciju sabiedrība „Latvijas Valsts meži” (LVM) sākusi ierīkot īpašus īslaicīgas lietošanas koka autoceļus.

Daugavpils cietoksnī atjaunota galvenā ieeja un sargu māja. VIDEO

Daugavpils cietoksnī atjaunota galvenā ieeja un sargu māja. VIDEO
28.novembris 2014 13:40
Daugavpils cietoksnī pēc vairāk nekā astoņus mēnešus ilgušiem restaurācijas darbiem atklāta atjaunotā 1. krasta lunete jeb sarga ēka. Kādreizējā ieeja Daugavpils cietoksnī, kura jau praktiski bija sagruvusi, nu atkal atguvusi savu spozmi un nākamgad tūristi cietoksnī ieies pa atjaunotajiem vārtiem.

Talsos būs vietējā komercradiostacija

28.novembris 2014 03:40
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) izsludinājusi konkursu par radio programmas veidošanu Talsos.

Jēkabpilieši par komunālajiem pakalpojumiem parādā vairāk nekā četrus miljonus. VIDEO (6)

Jēkabpilieši par komunālajiem pakalpojumiem parādā vairāk nekā četrus miljonus. VIDEO
27.novembris 2014 17:28
Apmēram trešdaļa jēkabpiliešu regulāri paliek parādā par komunālajiem pakalpojumiem. Pašlaik jēkabpilieši komunālo pakalpojumu sniedzējiem parādā ir vairāk nekā četri miljoni eiro. Tas nozīmē, ka katrs jēkabpilietis – gan zīdainis, gan sirmgalvis – pilsētas dienestiem parādā vismaz 160 eiro.

Valmieras bibliotēkā notiks puiku diena

Valmieras bibliotēkā notiks puiku diena
26.novembris 2014 17:58
Tā kā rakstniekam un grāmatas „Valmieras puikas” autoram Pāvilam Rozītim 1. decembrī aprit 125. gadadiena, 4. decembrī Valmieras integrētajā bibliotēkā norisināsies īpašajam notikumam veltīts pasākums.

Kandavā būs unikāla Ziemassvētku izstāde - tirdziņš

Kandavā būs unikāla Ziemassvētku izstāde - tirdziņš
26.novembris 2014 11:36
Jau trešo gadu Kandavas novada muzeja Mākslas galerijā no 15. decembra līdz 28. Decembrim norisināsies Ziemassvētku dāvantirgus. Tas darbosies no 10:00 līdz 19:00 katru dienu, izņemot svētdienas.

Huligāns Lielvārdes ļaudīm sagandē svētku prieku, apķēpājot nama fasādi (12)

Huligāns Lielvārdes ļaudīm sagandē svētku prieku, apķēpājot nama fasādi
25.novembris 2014 21:09
Pirmdienas nakts melnumā kāds vandalis ar melnu eļļainu šķidrumu aplējis kultūras nama „Lielvārde” sienu. Tā kā traipus notīrīt nevar, kultūras nama fasādes atjaunošanai tiks tērēti līdzekļi, kas paredzēti pilsētas svētku noformējumam.

Balgales pagastā tapusi observatorija, kur vērot zvaigžņoto debesi. VIDEO (1)

Balgales pagastā tapusi observatorija, kur vērot zvaigžņoto debesi. VIDEO
25.novembris 2014 20:31
Talsu novada Balgales pagasta Lielzeltiņos uzņēmējs Sergejs Klimanskis uzbūvējis observatoriju. Pašlaik astronomijas cienītāji var pieteikties Lielzeltiņos vērot zvaigžņoto debesi, bet ar laiku to varēs vērot arī datorā, uz kuru pārraidīs attēlu no Lielzeltiņu teleskopa.

Liepājā notiks adventes ieskaņas pasākumi (1)

25.novembris 2014 02:35
Šonedēļ Liepājā notiks adventes ieskaņas pasākumi, informēja Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Ķēde.

Brūk Aizputes pagasta pamatskola. Skolēnus tajā iekšā vairs nelaiž. VIDEO (20)

Brūk Aizputes pagasta pamatskola. Skolēnus tajā iekšā vairs nelaiž. VIDEO
24.novembris 2014 18:14
Pārbaudot Aizputes pagasta pamatskolas ēkas drošību, atklājās bīstama situācija – zem padomju laikā ieklātā griestu finierējuma slēpās saplaisājušas sijas. Teju pusgadsimtu mazie aizputnieki mācījušies ēkā, kuras griesti draudēja uzgāzties uz galvas.

"Melnā avs" kļūst par Liepājas pārsteidzošāko un izcilāko mākslas darbu. FOTO (18)

"Melnā avs" kļūst par Liepājas pārsteidzošāko un izcilāko mākslas darbu. FOTO
24.novembris 2014 14:34
Liepājas mākslinieces Ivonnas Kalitas glezna „Melnā avs” atzīta par visizcilāko gada Liepājas mākslinieku radīto darbu. Viņas veikumu var aplūkot pašreiz Liepājā notiekošajā ikgadējā pilsētas mākslinieku kopizstādē „ID: Laiks Māksla”.

Valmieras Profesionālajai vidusskolai būs jauns statuss

24.novembris 2014 01:42
Valdība otrdien lems par profesionālās izglītības kompetences centra statusa piešķiršanu Valmieras Profesionālajai vidusskolai, liecina Ministru kabineta darba kārtība.

Tapusi emocionāla un skaudri patiesa filma par Liepājas glābējiem un viņu ikdienu. VIDEO (10)

Tapusi emocionāla un skaudri patiesa filma par Liepājas glābējiem un viņu ikdienu. VIDEO
21.novembris 2014 17:55
Zolitūdes traģēdijas gadadienas priekšvakarā, kad atceramies ugunsdzēsēju – glābēju varonību traģiskajās dienās, Liepājā notikusi dokumentālās īsfilmas „Glābēji” pirmizrāde. Filma ir emocionāls stāsts par Liepājas ugunsdzēsēju ikdienu.

Tāds izskatās Latvijā garākais gājēju tilts pār Gauju! VIDEO (8)

Tāds izskatās Latvijā garākais gājēju tilts pār Gauju! VIDEO
21.novembris 2014 16:03
Valsts svētku nedēļā Carnikavā tika atklāts jaunuzbūvētais garākais gājēju tilts Latvijā – 220 metrus un četrus metrus platais gājēju un velosipēdistu tilts, kas savieno Carnikavu un Siguļus Gaujas pretējos krastos. Uz tā atklāšanu pulcējās simtiem cilvēku un tā atklāšana izvērtās par loti emocionālu mirkli.

Ogrē "Fazer" uzsāk jaunas maiznīcas celtniecību (6)

Ogrē "Fazer"  uzsāk jaunas maiznīcas celtniecību
21.novembris 2014 14:28
Maizes, cepumu un saldumu ražotājs „Fazer” Ogrē uzsācis jaunas ražotnes celtniecību, kas ir vērienīgākais uzņēmuma attīstības projekts Baltijas valstīs. Jaunā ražotne darbu varētu uzsākt nākamā gada rudenī.

Par Skrundas mēru ievēlēta kultūras nama direktore Loreta Robežniece. VIDEO (32)

Par Skrundas mēru ievēlēta kultūras nama direktore Loreta Robežniece. VIDEO
21.novembris 2014 11:29
Turpmāk par Skrundas novada domes priekšsēdētāju būs Loreta Robežniece, kura līdz šim bija Skrundas kultūras nama direktore. Viņa stājusies ilggadējās Skrundas pašvaldības vadītājas Nellijas Kleinbergas vietā, kura no „Reģionu apvienības” ievēlēta Saeimā.

Valmieras bibliotekāres pārsteidz Čīles kolēģu atvērtība: atbalsts praidam un nodaļa "18+" (20)

Valmieras bibliotekāres pārsteidz Čīles kolēģu atvērtība: atbalsts praidam un nodaļa "18+"
20.novembris 2014 19:10
Valmieras bibliotēkas direktore Daiga Rokpelne nule atgriezusies no darba brauciena uz Čīli, kur viņu pārsteigusi vietējo bibliotēku atvērtība citādībai. Piemēram, Čīles galvaspilsētas Santajago bibliotēka paudusi atbalstu praidam, bet vietējās bibliotēkās ir nodaļas „18+”, ko cilvēki apmeklē bez aizspriedumiem.

Līgatnes dabas taku jaunpienācēji tomēr netiek pie politiķu vārdiem

Līgatnes dabas taku jaunpienācēji tomēr netiek pie politiķu vārdiem
20.novembris 2014 14:20
Jaunie Līgatnes dabas taku iemītnieki – ausainā pūce un divi mazie alnēni tikuši pie jauniem vārdiem. Konkursā par jaunajiem vārdiem tika arī ierosināts jaunos Līgatnes faunas pārstāvjus nosaukt politiķu vārdos, bet šī ierosme atsaucību neguva. Pūci sauks par Aušuku, bet alnēnus – par Marģeru un Mirgu.

Raganu slotu stāvvieta Krimuldas novadā iegūst Teiksmainākā pagalma titulu (1)

Raganu slotu stāvvieta Krimuldas novadā iegūst Teiksmainākā pagalma titulu
20.novembris 2014 14:03
Pretēji ierastajai pašvaldību praksei rīkot konkursus par sakoptāko pagalmu, Krimuldas novada dome izsludināja konkursu par teiksmaināko novada sētu, tādā veidā attīstīt jauno novada konceptu „Teiksmainā Krimulda”, kuras galvenais tūristu piesaistes tēls ir ragana, kura mīt novada centrā Raganā.

Liepājā uzstādītas šūpoles bērniem ar īpašām vajadzībām

19.novembris 2014 23:47
Liepājas Speciālajā internātskolā trešdien tika atklātas šūpoles Latvijā bērniem ar īpašām vajadzībām, informēja Liepājas pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas praktikante Anete Jonase.

Atklāj Ogres Zilo kalnu mistisko spēku (4)

Atklāj Ogres Zilo kalnu mistisko spēku
19.novembris 2014 17:03
Zintnieki un dabas spēku apzinātāji teic, ka nepelnīti novārtā atstāti Ogres Zilie kalni, kuriem esot liels enerģētiskais spēks. Pieogres dabas parks ir vieta, kur smelties dziedināšanu un spēku ne tikai no saules, bet arī zemes. No zemes enerģijas veidojas kalni, meži un aizsargājamie augi, kam piemīt liels enerģētiskais potenciāls.

Cēsīs jaunieši internetā var pieteikties brīvprātīgajam darbam (1)

19.novembris 2014 04:28
Cēsu novada interneta mājaslapā izveidota sadaļa, kurā jauniešiem iespējams pieteikties brīvprātīgajam darbam.

Krāslavas mērs: ziņas par Latgales pievienošanu Krievijai ir pārpratums. VIDEO (11)

Krāslavas mērs: ziņas par Latgales pievienošanu Krievijai ir pārpratums. VIDEO
17.novembris 2014 20:57
Sākoties valsts svētku nedēļai, plašsaziņas līdzekļus satricināja ziņa par Krāslavas novada domes priekšsēdētāja Gunāra Upenieka satraukumu par saviem novadniekiem, kurus uzrunā pretvalstiski noskaņoti aktīvisti, informējot par priekšrocībām, ja Latgali pievienotu Krievijai.
    1-3535-7070-105105-140140-175175-210210-245245-280280-315