Seko Kasjauns.lv tīklā
mākoņains
Laika ziņas: Rīga 1°C. mākoņains
DR vējš 6 m/s
pirmdiena, 2015.g. 2. februāris 00:41
Vārda dienas: Spīdola, Sonora

Liepājas kanālā sācies lielais salaku ķeršanas laiks. VIDEO (9)

Katru ziemu Liepājas Tirdzniecības kanāls pašā pilsētas centrā pārvēršas par sirreālu zemledus makšķernieku nometni – uz ledus tiek celtas teltis un ierīkotas copmaņu apmešanās vietas. Šogad ledus gan nav pārklājis kanālu, bet lielais stinšu jeb salaku ķeršanas laiks gan ir sācies.
Komentāri (9)

Engures novada pašvaldība autoceļu uzturēšanai atvēl 144 634 eiro

No picture found
Engures novada dome šonedēļ apstiprināja pašvaldības 2015.gada budžetu, valsts dotācijas saturošajā speciālajā budžetā autoceļu uzturēšanai atvēlot 144 634 eiro, paziņoja pašvaldībā.
Komentāri

Pārsteidzoši un iespaidīgi: Cēsu pilī filmēta reklāma norvēģu sieram. VIDEO (2)

Norvēģijas televīzijas skatītājus sasniedzis reklāmas klips, kas uzņemts Cēsu viduslaiku pilī. Tajā pūķis cīnās ar bruņinieku, aizsargājot vietējo „Bruņinieku sieru”. Visnotaļ kareivīgā reklāma aicina...
Komentāri (2)

Novados trūkst bērnu zobārstniecības speciālistu. VIDEO (7)

Lai gan zobārstniecības peejamība bērniem ir iekļauta veselības aprūpes normās, realitāte mēdz būt citāda. It īpaši ārpus pilsētām, kurās speciālistu ir vairāk. Pirms pusotra gada slēdza vienīgo bērnu...
Komentāri (7)

Valmierā būs skatāmi Latgales mākslinieku Ušpeļu darbi (4)

Valmieras muzeja Izstāžu namā pēc nedēļas, 4. februārī, pulksten 16.00 atklās Latgales mākslinieku Vēsmas Ušpeles gleznu un Aivara Ušpeļa keramikas darbu izstādi „Orā bolts snigs, „Malny wylky” ustobā”.
Komentāri (4)

Sniega skulptūru pasaules čempionātā Ķīnā uzvar latvieši - Jelgavas komanda (13)

Sniega skulptūru pasaules čempionātā Ķīnā uzvar latvieši - Jelgavas komanda
15.janvāris 2015 20:23
Pasaules čempionātā sniega skulptūru veidošanā Ķīnā, Harbinā, uzvarējusi Jelgavas mākslinieku komanda – Kārlis Īle, Mintauts Buškevics, Maija Puncule un Ainars Zingniks, pavēstīja Jelgavas pilsētas pašvaldības pārstāve Marta Zīverte.

Ugunsdzēsēji gatavi iesaistīties glābšanas darbos, ja situācija Ogres upē kļūs kritiskāka (1)

15.janvāris 2015 19:59
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) ir gatavs iesaistīties glābšanas darbos, ja situācija Ogres upē kļūs kritiskāka, pastāstīja VUGD preses pārstāve Viktorija Gribuste.

Nolaidības dēļ nav akreditēta Mērdzenes pamatskola. VIDEO (4)

Nolaidības dēļ nav akreditēta Mērdzenes pamatskola. VIDEO
15.janvāris 2015 13:45
Kārsavas novada Mērdzenes pamatskolas audzēkņi jau vairākus mēnešus mācās izglītības iestādē, kas nav akreditēta. Direktora nolaidības dēļ nav saņemts akreditācijas pagarinājums. Tas savukārt var kavēt izglītības procesu un ietekmēt trešo klašu obligāto valsts pārbaudes darbu norisi. Tikmēr skolas direktors pēc paša vēlēšanās pametis darbu. Vairāk - TV sižetā.

Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīca nonākusi krīzē. VIDEO (6)

Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīca nonākusi krīzē. VIDEO
14.janvāris 2015 21:07
Radušās bažas par Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīcas nākotni. Galvenie uzņēmuma klienti, kas ir no Krievijas un citām bijušās Padomju Savienības valstīm, nespēj garantēt pienācīgu samaksu galvenokārt rubļa vērtības krituma dēļ. Paziņojums par darbinieku skaita samazināšanu pagaidām nav izteikts. Tāpat kā citos krīzes skartos uzņēmumos, tiek meklēti jauni eksporta tirgi. Vairāk - TV sižetā.

Strauji ceļas ūdens līmenis Ogres lejtecē

14.janvāris 2015 20:25
Trešdienas vakarā strauji ceļas ūdens līmenis Ogres lejtecē - Ogresgala pagastā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Staiceles dzelzs avoti kļuvuši par 2015. gada ģeoloģisko "brīnumu". FOTO

Staiceles dzelzs avoti kļuvuši par 2015. gada ģeoloģisko "brīnumu". FOTO
14.janvāris 2015 14:31
Unikālie Staiceles dzelzs avoti pasludināti par šī gada ievērojamāko ģeoloģisko objektu Latvijā. 2015. gada Latvijas ģeovieta atrodas Ziemeļvidzemē, Alojas novada Staiceles pagastā, Salacas kreisajā krastā.

Vētra pamatīgi izpostījusi Jūrkalnes stāvkrastu. VIDEO (1)

Vētra pamatīgi izpostījusi Jūrkalnes stāvkrastu. VIDEO
14.janvāris 2015 13:20
Tūristu iecienītais Jūrkalnes stāvkrasts ievērojami cietis pagājušās nedēļas nogales vētrā. Izpostītas kāpnes, nogāzušies vairāki koki, jūrā ieskaloti vairāki metri pludmales. Ventspils novada pašvaldība līdz tūrisma sezonas sākumam sola stāvkrastu sakārtot.

Liepājā no sliedēm skrien nost tramvaji. VIDEO

Liepājā no sliedēm skrien nost tramvaji. VIDEO
13.janvāris 2015 21:22
Liepājā kopš Ziemassvētkiem jau pāris reižu no sliedēm to nodiluma dēļ noskrējis tramvajs. Uzņēmums „Liepājas tramvajs” pasažierus mierina, ka nevajagot uztraukties par drošību, šādi negadījumi, lai arī nepatīkami, viņiem dzīvības briesmas nerada.

No Aknīstes muzeja nozagtas zeltlietas, ieroči, senas monētas un citas vērtības (13)

No Aknīstes muzeja nozagtas zeltlietas, ieroči, senas monētas un citas vērtības
13.janvāris 2015 17:14
No Aknīstes Novadpētniecības muzeja naktī uz svētdienu, 11. janvāri, nozagti vērtīgi, vairākus gadsimtus un tūkstošus eiro vērtīgi priekšmeti – zeltlietas, ieroči, teju 900 gadus veci gredzeni, dators, fotoaparāts un citas vērtības. Pašlaik tiek aprēķināta nozagto lietu vērtība.

Valmieras ģimnāzijas mākslas galerijā "Ledus pagrabs" apskatāmi Māra Subača darbi

Valmieras ģimnāzijas mākslas galerijā "Ledus pagrabs" apskatāmi Māra Subača darbi
13.janvāris 2015 08:23
Valmieras Valsts ģimnāzijas mākslas galerijā „Ledus pagrabs” (Leona Paegles ielā 40) atklāta mākslinieka un grāmatu ilustratora Māra Subača personālizstāde „Debesu ainavas”. Daudzi mākslinieku pazīst kā līdzautoru mācītāja Jura Rubeņa grāmatām.

Līgatnes lācenīte Ilzīte nosvinējusi savu 14 gadu dzimšanas dienu (4)

Līgatnes lācenīte Ilzīte nosvinējusi savu 14 gadu dzimšanas dienu
12.janvāris 2015 21:23
Lācenīte Ilzīte 11.janvārī nosvinējusi savu 14 gadu dzimšanas dienu, pavēstīja Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāve Dace Vītola.

Tapis ziemas prieku ceļvedis Valmierai, Kocēniem, Burtniekiem un Beverīnai

Tapis ziemas prieku ceļvedis Valmierai, Kocēniem, Burtniekiem un Beverīnai
12.janvāris 2015 20:03
Valmieras Tūrisma informācijas centrā (TIC) sagatavots ikgadējais tematiskais ceļvedis „Valmieras puse ziemā neklusē!”. Tajā atrodami piedāvājumi daudzpusīgām aktivitātēm ziemas sezonā Valmieras pilsētā, Kocēnu, Burtnieku un Beverīnas novados.

Apes un Gulbenes novados savu 40. jubileju autorallijs "Sarma". VIDEO (1)

Apes un Gulbenes novados savu 40. jubileju autorallijs "Sarma". VIDEO
12.janvāris 2015 13:22
Gulbenes un Apes apkārtnē piektdien un sestdien, 23. un 24. janvārī, savu 40. jubileju svinēs ziemas autorallijs „Sarma”, ar kuru šogad atklās arī Baltijas 2015. gada rallija sezonu. Rallijs „Sarma” 23. janvārī tiks atklāts Apē, bet 24. janvārī tas finišēs Gulbenē.

Ķekavas novada mēra vietnieks auto reģistrējis Lietuvā. VIDEO (5)

12.janvāris 2015 01:31
Ķekavas novada mēra vietnieks Igoris Malinauskas ("Sadarbība"), reģistrējot savu automašīnu Lietuvā, izvairījies no nodokļu maksāšanas Latvijā, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums "de facto".

Ogres upē izveidojies vižņu un ledus gabalu sablīvējums 5 km garumā (3)

11.janvāris 2015 09:21
Jau vairākas dienas Ogres upē izveidojies vižņu un ledus gabalu sablīvējums aptuveni piecu kilometru garumā.

Visticamāk, šogad likvidēs Ērgļu profesionālo vidusskolu (35)

Visticamāk, šogad likvidēs Ērgļu profesionālo vidusskolu
10.janvāris 2015 17:46
Nepietiekamā audzēkņu skaita dēļ Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) ar šī gada 1.septembi plāno likvidēt Ērgļu profesionālo vidusskolu, to pievienojot Priekuļu Tehnikumam, liecina valsts sekretāru sanāksmē izsludinātais rīkojuma projekts.

Liepājā no sliedēm nobraucis tramvajs

10.janvāris 2015 10:12
Šorīt Liepājā, pie viesnīcas "Līva", no sliedēm nobraucis tramvajs, kurš devies Ezerkrasta virzienā.

Amatas novada Ģikšos notiks starptautiskā danču nakts (1)

Amatas novada Ģikšos notiks starptautiskā danču nakts
09.janvāris 2015 20:11
Amatas novada Ģikšos pēc nedēļas, no 17. līdz 18. janvārim, jau astoto reizi notiks Starptautiskā Ģikšu danču nakts. Tā noritēs Teņu dienā, kad pēc latviešu tautas tradīcijām gani jāved uz krogu izdancoties, lai vasarā čakli ganītāji un lai odi nekož.

Vismaz mēnesi nekursēs Siguldas gaisa tramvajiņš

Vismaz mēnesi nekursēs Siguldas gaisa tramvajiņš
09.janvāris 2015 16:59
Tiem, kuri dodas ziemas priekus baudīt uz Siguldu, jāņem vērā, ka vismaz mēnesi – līdz 7. februārim nekursēs Siguldas gaisa trošu vagoniņš, jo ir uzsākta stacijas ēkas Siguldas pusē rekonstrukcija. Līdz pavasarim paredzēts atjaunot stacijas ēku.

Valmierā izdejos jaunākās latviešu tautas dejas

Valmierā izdejos jaunākās latviešu tautas dejas
08.janvāris 2015 18:26
Valmieras Kultūras centrā pēc divām nedēļām – sestdien, 24. janvārī, pulksten 14.00, norisināsies XIX Jaunrades deju konkursa fināls, kurā dejotāji izdejos 37 latviešu dejas, ko radījuši 15 jaunie autori un 11 jau zināmi, pieredzējuši horeogrāfi.

Tukumniece Milda Lūka nosvin 100. dzimšanas dienu (4)

Tukumniece Milda Lūka nosvin 100. dzimšanas dienu
08.janvāris 2015 16:44
Tukumniece Milda Lūka mēneša sākumā nosvinējusi ievērojamu jubileju – savu 100. dzimšanas dienu. Arī viņas tēvs, Engures skolas dibinātājs Roberts Veidenbergs bija ilgdzīvotājs un piedzīvoja 102. gadu jubileju.

Liepājas muzejā izrādīs "Šausmu stāstus latviešu gaumē" (1)

Liepājas muzejā izrādīs "Šausmu stāstus latviešu gaumē"
08.janvāris 2015 16:27
Liepājas muzejā trešdien, 14. janvārī, pulksten 10.00 izrādīs ēnu teātra izrādi „Šausmu stāsti latviešu gaumē”. Izrādē piedalīsies bērni un jaunieši vecumā no 12 līdz 16 gadiem. Izrāde tapusi gada vistumšākajā laikā – Veļu laikā.

Zemnieku federācija: Degvielas marķēšana ļaus saimniekiem iegādāties tieši tik, cik ir vajadzīga lauku darbiem

07.janvāris 2015 02:37
Bezakcīzes dīzeļdegvielas iekrāsošana jeb marķēšana ļaus lauksaimniekiem iegādāties tieši tik degvielas, cik nepieciešams saimnieciskajai darbībai, izslēdzot iespēju šo degvielu nelegāli tirgot, aģentūrai LETA atzina Latvijas Zemnieku federācijas (LZF) valdes priekšsēdētāja Agita Hauka.

Radioaktīvā ūdens noplūde atklāta arī otrajā Salaspils reaktora tvertnē

06.janvāris 2015 20:51
Salaspils kodolreaktorā radioaktīvā ūdens noplūde, iespējams, notikusi arī no otras tvertnes, otrdienas vakarā vēstīja "TV3 ziņas".

Pilnīgi kails vīrietis peldas Liepājas jūrmalā! VIDEO (19)

Pilnīgi kails vīrietis peldas Liepājas jūrmalā! VIDEO
06.janvāris 2015 20:05
Kamēr vieni tinas kažokos, citi bauda jūras peldi. Pagājušās nedēļas nogalē liepājniekus sastindzināja ne tikai lielais vējš un spēcīgie viļņi jūrā, bet arī visnotaļ ekstrēms skats: kāds vīrietis kā no mātes miesām nācis baudīja atsvaidzinošu peldi ledusaukstajā Baltijas jūrā.

Balvu novadā sveic pirmo šogad dzimušo mazuli - Martu Stefāniju (3)

Balvu novadā sveic pirmo šogad dzimušo mazuli - Martu Stefāniju
06.janvāris 2015 14:36
Pirmdien, 5.janvārī, ar ziediem, dāvanām un laba vēlējumiem Balvu novada Domes priekšsēdētājs Andris Kazinovskis un Balvu novada Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Svetlana Romanovska sveica pirmo piedzimušo Balvu novada mazuli 2015.gadā – Martu Stefāniju Saidi. Priekšsēdētājs novēlēja, lai mazulīte aug vesela, gudra, skaista un paklausīga, bet vecākiem – izturību un daudz mīlestības. Svetlana Romanovska svinīgi pasniedza pirmo dokumentu – dzimšanas apliecību.

Neatliekamiem darbiem Salaspils kodolreaktorā piešķir vēl 15 000 eiro

06.janvāris 2015 13:56
Valdība šodien atbalstīja vēl 15 000 eiro piešķiršanu neatliekamiem darbiem Salaspils kodolreaktorā.

Ogrē vairs nav puišu, kuri grib piedalīties Misteru konkursā (21)

Ogrē vairs nav puišu, kuri grib piedalīties Misteru konkursā
05.janvāris 2015 20:34
Nākamgad Ogrē skaistumkonkursa „Mis un Misters Ogre” vietā varētu tikt rīkots konkurss tikai meitenēm, jo vietējie puiši vairs nevēlas piedalīties konkursā. Lai šogad vēl varētu sarīkot misteru konkursu, puišiem tiek izsludināta papildus pieteikšanās.

Šogad Jelgavas pilī atgriezīsies hercoga Jēkaba mātes Sofijas sarkofāgs (2)

Šogad Jelgavas pilī atgriezīsies hercoga Jēkaba mātes Sofijas sarkofāgs
05.janvāris 2015 11:17
Jelgavas pilī saimniekojošā Latvijas Lauksaimniecības Universitāte (LLU) pagarinājusi līgumu ar Rundāles pils muzeju, kas paredz restaurēt un tūristiem arī turpmāk atvērt pilī esošās Kurzemes hercogu kapenes. Šogad kapenēs paredzēts atgriezt hercoga Jēkaba mātes sarkofāgu.

Latgales vēstniecība "GORS" iegādājusies tehniku teju par 50 tūkstošiem eiro

04.janvāris 2015 22:55
Latgales vēstniecība "GORS" iegādājusies tehniku par teju 50 tūkstošiem eiro, aģentūra BNS uzzināja uzņēmumā.

Rucavas luterāņu baznīcai piešķirts Kristus vārds (2)

Rucavas luterāņu baznīcai piešķirts Kristus vārds
04.janvāris 2015 19:30
Decembrī, kad Rucavas luterāņu draudze svinēja savas baznīcas 140. dzimšanas dienu, dievnamam tika piešķirts titulārais nosaukums, tas ir – baznīca tiek nodēvēta kāda svētā vai ievērojama notikuma vārdā. Tagad Rucavas dievnama oficiālais pilnais nosaukums būs - Rucavas Kristus Pestītāja evaņģēliski luteriskā baznīca.

Rēzeknē sāk darboties publiskā slidotava

Rēzeknē sāk darboties publiskā slidotava
04.janvāris 2015 09:18
Kopš jaunā gada pirmās nedēļas brīvdienām Rēzeknē sākusi darboties pilsētas publiskā slidotava. Rēzeknes Sporta pārvalde cer, ka nu beidzot ziema iestājusies pa īstam un slidotava varēs strādāt līdz pat pavasarim.

Par Ogres galveno mākslinieku kļuvis Gunārs Platpīrs (1)

04.janvāris 2015 02:25
Par Ogres pilsētas galveno mākslinieku iecelts Gunārs Platpīrs, informēja pašvaldībā.

Liepājas alkoholiķi uzskata zem sava goda nakšņot īpašajā patversmē. VIDEO (13)

Liepājas alkoholiķi uzskata zem sava goda nakšņot īpašajā patversmē. VIDEO
02.janvāris 2015 22:48
Liepājas bezpajumtnieki – šņabjdeguņi, noniecinājuši pilsētas pašvaldības rūpes par to, lai viņi saltajā ziemas laikā nenosaltu. Pirms Ziemassvētkiem iereibušiem bezpajumtniekiem tika ierīkota Nakts patversme, kurā ir mazāk ērtību nekā skaidrā prātā esošiem klientiem. Iereibušie tajā nakšņot uzskata zem sava goda.

Skrīveru novada pašvaldība par 5925 eiro iepērk lietotu auto

02.janvāris 2015 22:01
Skrīveru novada pašvaldība domes vajadzībām par 5925 eiro iepirks lietotu auto no SIA "Autoleader", liecina Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) paziņojums.
    1-3535-7070-105105-140140-175175-210210-245245-280280-315