Seko Kasjauns.lv tīklā
saulains
Laika ziņas: Rīga 18°C. saulains
Z vējš 6 m/s
sestdiena, 2014.g. 19. aprīlis 17:58
Vārda dienas: Vēsma, Fanija

Ogrē no amata gāzts ilggadējais novada domes priekšsēdētājs Bartkevičs (16)

Ar novada domes deputātu balsu vairākumu Ogrē šodien no pašvaldības vadītāja amata gāzts Edvīns Bartkevičs ("Ogres novadam"), paziņoja pašvaldībā.
Komentāri (16)

Liepājas Dizaina un mākslas vidusskola maijā organizēs septīto "Zelta griezumu"

Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolu jau septīto gadu no 30. aprīļa līdz 16. maijam organizē pasākumu „Zelta griezums”, kura šī gada tēma ir „Impulss”. „Zelta griezums” tiek organizēts ar mērķi veicināt...
Komentāri

Muceniekos iedzīvotāji protestē pret koku izciršanu un no pagalma izdzen zāģerus. FOTO (2)

Mucenieku iedzīvotāju protestu rezultātā pašvaldība pārtraukusi koku izciršanu starp daudzdzīvokļu mājām. Pašvaldība pagalmos bija iecerējusi izcirst vairākus desmitus kokus, jo tie bijuši sliktā stāvoklī....
Komentāri (2)

Daugavpilī trim deputātiem latviešu valodas apguvei piešķir 6900 eiro (50)

Daugavpils pilsētas dome piešķīrusi 6900 eiro latviešu valodas apguvei trim pašvaldības deputātiem Vladislavam Bojarūnam (Latgales partija), Aleksandram Samarinam (SC) un Jurijam Zaicevam ("Daugavpils...
Komentāri (50)

Jelgavā notiek pirmais ''Rāpotāju čempionāts''. VIDEO

Jelgavas sporta centrā uz starta līnijas stājušies paši mazākie pilsētas iedzīvotāji-bērni vecumā no sešiem mēnešiem līdz sešiem gadiem. Pirmajā ''Rāpotāju čempionātā'' piedalījās sešdesmi...
Komentāri

Pat valsts nozīmes ceļi daudzviet šopavasar neizbraucami (2)

Pat valsts nozīmes ceļi daudzviet šopavasar neizbraucami
30.marts 2014 13:04
Ik pavasari iedzīvotājiem laukos nākas rēķināties ar grants seguma ceļu slikto stāvokli. Amatas novada Skujenes pagastā atsevišķus ceļu posmus iespējams izbraukt tikai ar traktoru vai bezceļu automašīnu. Vienā šādā ceļa posmā iestiga arī Vidzemes TV filmēšanas grupas automašīna. Vairāk LTV un Vidzemes TV sižetā.

Bauskā brīvpusdienas būs visiem pamatskolas skolēniem (2)

29.marts 2014 08:54
Bauskas novada dome pieņēmusi lēmumu par brīvpusdienu piešķiršanu visiem novada pašvaldības vispārējās izglītības iestāžu obligātās pirmsskolas izglītības vecuma un 4.- 9.klašu skolēniem no 2014.gada 1.septembra.

Rēzeknes pašvaldības policija ir tik nespējīga, ka izlemts to likvidēt (24)

Rēzeknes pašvaldības policija ir tik nespējīga, ka izlemts to likvidēt
28.marts 2014 18:03
Rēzeknes policisti ierodas uz izsaukumu, bet neko lāgā nedarot. Viņi arīdzan nav spējuši apkarot "točkas" pilsētā. Šo un vēl vairāku iemeslu dēļ izlemts likvidēt Rēzeknes pašvaldības policiju, tādējādi ietaupot nodokļu maksātāju naudu.

Tadaiķos top Latvijā pirmais kolhoza muzejs. VIDEO

Tadaiķos top Latvijā pirmais kolhoza muzejs. VIDEO
27.marts 2014 20:44
Priekules novada Bunkas pagasta Tadaiķos top Latvijā pirmais Kolhoza muzejs. Iecerēts, ka tas apmeklētājiem durvis vērs jau nākammēnes – maijā. Šogad aprit 65 gadi kopš Latvijā lielāko dažu zemnieku saimniecību okupācijas vara vardarbīgi apvienoja kolhozos.

Rumbenieks raksta unikālu vēstures grāmatu – par skaņu plašu vēsturi. VIDEO

Rumbenieks raksta unikālu vēstures grāmatu – par skaņu plašu vēsturi. VIDEO
26.marts 2014 18:50
Kuldīgas novada Rumbas pagasta Birzniekos dzīvojošais skaņu plašu kolekcionārs Atis Gunivaldis Bērtiņš sācis rakstīt grāmatu par Latvijas skaņu plašu vēsturi. Tāda vēsturiska apkopojumu Latvijā vēl nav bijis. Pirmās mūsu pašu - „Bellaccord” skaņu plates Rīgā ierakstīja 1931. gadā.

Valkā būvēs jaunu ugunsdzēsības depo (3)

Valkā būvēs jaunu ugunsdzēsības depo
25.marts 2014 17:23
Ceturtdien, 27.martā, tiks ielikts pamatakmens Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigādes Valkas daļas depo jaunbūvei. Šis būs jau otrais ugunsdzēsēju depo Latvijā, kas pēdējo 35 gadu laikā celts kā jaunbūve.

Abulā un Gaujā notiks laivu bobslejs

Abulā un Gaujā notiks laivu bobslejs
24.marts 2014 16:43
Maija pirmajās brīvdienās – sestdien, 3. maijā, Beverīnas novadā, Brenguļu alus dārzā, tiks dots starts lielajam Laivu maršam „Abuls – Gauja”. Tas ir Latvijā krāšņākais un kuplākais laivu karnevāls uz ūdens. Tā šī gada tēma ir laivu bobslejs.

Jēkabpils novadā atklāta viena no modernākajām govju kūtīm Latvijā. FOTO (8)

Jēkabpils novadā atklāta viena no modernākajām govju kūtīm Latvijā. FOTO
21.marts 2014 14:08
Jēkabpils novada zemnieku saimniecībā „Krasti” 21. martā atklāta viena no modernākajām govju kūtīm Latvijā. Kopējās investīcijas fermas izveidē ir 1,13 miljoni eiro un tā ir pilnībā robotizēta.

Talsu novadā samazinās klašu skaits. VIDEO (2)

Talsu novadā samazinās klašu skaits. VIDEO
21.marts 2014 09:14
Šodien tiek ziņots, ka pagaidām Izglītības un zinātnes ministrija ar pašvaldībām saskaņojusi sešu skolu reorganizāciju un vienas likvidāciju. Tā, piemēram, apvienos Bukaišu pamatskolu un Augstkalnes vidusskolu, kā arī Tērvetes pamatskolu un Annas Brigaderes pamatskolu. Talsu novadā par kādas skolas likvidēšanu vai reorganizāciju pagaidām runas nav, bet nepietiekamā skolēnu skaita dēļ dažas skolas vairs nevar nokomplektēt. Nākas doties uz citām skolām, taču vecāki atzīst, ka izglītošanās tālāk no mājām apgrūtinās ikdienu. Vairāk LTV un Talsu televīzijas sižetā.

Vaives pagastā ātro palīdzību pie grūtnieces velk ar traktoru. VIDEO (36)

Vaives pagastā ātro palīdzību pie grūtnieces velk ar traktoru. VIDEO
20.marts 2014 20:16
Cēsu novada Vaives pagastā pagājušās nedēļas nogalē pie kādas grūtnieces steidzās ātrās palīdzības mašīna, kura iestiga ceļa dubļos. Par laimi atradās traktors, kurš mediķu auto izvilka no dubļiem.

Liepājā nozagto tūkstošiem vērto unikālo dzintaru zaglis notirgojis par 70 eiro. VIDEO (17)

Liepājā nozagto tūkstošiem vērto unikālo dzintaru zaglis notirgojis par 70 eiro. VIDEO
20.marts 2014 13:55
No Liepājas Amatnieku nama pirms pusotras nedēļas vairākus tūkstošus eiro vērtais unikālais dzintara gabals aizceļojis uz Lietuvu un nu to nu vai vairs izdosies atgūt. Garnadzis tūkstošiem vērto „ziemeļu zeltu” senlietu uzpircējam pārdevis par 70 eiro.

Jelgavā izslēgs apgaismojumu, atzīmējot Zemes stundu

20.marts 2014 07:44
Arī Jelgavas pilsēta 29.martā piedalīsies Pasaules dabas fonda akcijā - Zemes stunda, uz laiku izslēdzot vairāku objektu apgaismojumu, aģentūru BNS informēja pašvaldībā.

Iecavas bērnudārzā bērniem jādzied Dieva dziesmas, kamēr auklītes savā starpā ķildojas. VIDEO (70)

Iecavas bērnudārzā bērniem jādzied Dieva dziesmas, kamēr auklītes savā starpā ķildojas. VIDEO
19.marts 2014 16:41
Jau mēnesi nerimst skandāls Iecavas bērnudārzā, kur tā galvenais iemesls ir Dievs. Bērnudārza darbinieki uzskata, ka vadītāja piespiedusi bērnus piedalīties Dieva slavināšanas pasākumā. Par to nav priecīgs arī Iecavas mērs Jānis Pelsis, kurš teic, ka nāksies piesaistīt psihologu, lai nomierinātu krusta karus.

Liepājā nozagts unikāls dzintars. VIDEO (2)

Liepājā nozagts unikāls dzintars. VIDEO
17.marts 2014 20:40
Liepājas Amatnieku namā nozagts unikāls priekšmets – 260 gramus smags dzintara gabals, kurš Liepājas pludmalē tika izskalots apmēram pirms 40 gadiem. Vērtīgā dzintara zādzība Liepājas amatniekiem likusi aizdomāties par pasaulē garāko dzintara kreļļu drošību, kas arī atrodas Amatnieku namā.

Ko skatās un klausās Latgales pierobežā? Stāsta Māris no Dagdas. VIDEO (30)

Ko skatās un klausās Latgales pierobežā? Stāsta Māris no Dagdas. VIDEO
17.marts 2014 19:11
Jau gadiem ilgi valdībā un Saeimā sūkstās par Krievijas propagandu, ar kuru baro pierobežas iedzīvotājus. Latvijas televīzijas un radio programmas tur nevar uztvert. Māris no Dagdas Kasjauns.lv stāsta, ka pierobežas iedzīvotāji no krievu kanāliem neatteiksies, jo gluži vienkārši citu iespēju nav.

Gatavojas nojaukt Ādažu tirgū uzslietās vecās tirdzniecības būdas (1)

16.marts 2014 14:47
Ādažu novada dome februāra nogalē nolēmusi nojaukt Ādažu tirgus teritorijā, Gaujas ielā 7, esošās tirdzniecības būdas, kas deviņdesmito gadu sākumā patvaļīgi uzslietas uz pašvaldības īpašuma bez saskaņojumiem un atļaujām.

Ādažu novada dome izsolē pārdos Garkalnes katlumāju

16.marts 2014 07:13
Ādažu novada dome gatavojas atklātā mutiskā izsolē ar augšupejošu soli pārdot pašvaldībai piederošo nekustamo īpašumu "Garkalnes katlumāja", liecina novada domes mājaslapā publicētais sludinājums.

Jelgavā pieminēs komunistiskā genocīda upurus

16.marts 2014 00:27
Jelgavas Svētbirzī 25.martā notiks atceres brīdis, pieminot komunistiskā genocīda upurus, aģentūra BNS uzzināja pašvaldībā.

Rēzeknes dome grasās pirkt raidiekārtas pilsētas radiostacijai, kuras izveide nav iespējama (4)

Rēzeknes dome grasās pirkt raidiekārtas pilsētas radiostacijai, kuras izveide nav iespējama
15.marts 2014 11:49
Rēzeknes domes iecere izveidot oficiālu pilsētas radiostaciju ar savu frekvenci, kas piederētu pašvaldībai, nav iespējama, tā norāda Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP), kas atbild par frekvenču piešķiršanu. Tikmēr dome jau saņēmusi konkursa pretendentu piedāvājumus par attiecīgās tehnikas iegādi.

Liepājas dzimšanas dienā otrdien sabiedriskais transports būs par brīvu (1)

15.marts 2014 09:29
Liepājas dzimšanas dienā, 18.martā, pilsētas iedzīvotāji un viesi sabiedrisko transportu - maršrutu autobusus un tramvaju - varēs izmantot par brīvu.

Ķekavas skolēniem par labu mācīšanos maksās 50 eiro. VIDEO (13)

Ķekavas skolēniem par labu mācīšanos maksās 50 eiro. VIDEO
13.marts 2014 12:44
Modelis "nauda seko skolēnam" liek mācību iestādēm domāt ne vien par izglītības kvalitāti, bet arī veidiem, kā piesaistīt skolai vairāk bērnu. Neilgā laikā dzirdēts par vairākām pašvaldībām, kas nolēmušas izcilniekiem maksāt ikmēneša naudas balvas. Par šādu soli izšķīrusies arī Ķekava. Vairāk TV sižetā.

Jūrkalnes meitenīte Elizabeta saņem jauku "prēmiju" par savu piedzimšanu. VIDEO (18)

Jūrkalnes meitenīte Elizabeta saņem jauku "prēmiju" par savu piedzimšanu. VIDEO
11.marts 2014 23:01
Kamēr politiķi un eksperti nezina, kā pārliecināt Latvijas ģimenes izšķirties ne tikai par vienu vai diviem, bet arī par trešo un ceturto bērnu, neliela sabiedriska organizācija "J3" Jūrkalnē nāk klajā ar jauku žestu. Katrai pagasta ģimenei, kas sagaidījusi vismaz trešo atvasi, pasniedz vienreizēju naudas pabalstu. Kur to tērēt, ģimene lemj pati - pirkt auto, ierīkot ūdensvadu vai iegādāties jaunu veļas mazgāšanas mašīnu. Vairāk skatieties TV sižetā!

Liepājas muzejs pilsētas dzimšanas dienā kā dāvanu saņems Elksnītes gleznas

Liepājas muzejs pilsētas dzimšanas dienā kā dāvanu saņems Elksnītes gleznas
11.marts 2014 19:50
Atzīmējot Liepājas 389. dzimšanas dienu, Liepājas muzejs 15. martā saņems vērtīgu dāvinājumu – izcilās Liepājas mākslinieces Skaidrītes Elksnītes gleznas, kā arī dokumentus, kas atspoguļo dažus posmus un notikumus Skaidrītes Elksnītes dzīvē.

Izveidota folkloras kopa "Suitu vīri". VIDEO (2)

Izveidota folkloras kopa "Suitu vīri". VIDEO
09.marts 2014 19:56
Suitu sievu vārds vairs neprasa īpašu paskaidrojumu, jo viņas ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē nesušas savu tradicionālo mantojumu. Nu sasparojies arī stiprais dzimums un izveidota folkloras kopa Suitu vīri. Viņu repertuārā galvenokārt suitu ziņģes, kuras pārmantotas no paaudzes paaudzē, vēsta LTV ziņas.

Kolkā pārspēts 9.marta siltuma rekords

Kolkā pārspēts 9.marta siltuma rekords
09.marts 2014 16:36
Kolkā gaiss iesilis līdz plus 11,5 grādiem, pārspējot līdzšinējo siltuma rekordu 9.martā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra novērojumi.

Kolkā pārspēts 7.marta siltuma rekords

08.marts 2014 01:19
Piektdien Kolkā termometra stabiņš sasniedza +8,8 grādu atzīmi, kas ir jauns 7.marta maksimālās gaisa temperatūras rekords šajā vietā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra publicētā informācija.

Vienīgo vēlēšanu iecirkni Vecāķos izveidos dzelzceļa stacijā

07.marts 2014 15:23
Lai nodrošinātu iespēju Vecāķu, Vecdaugavas un Mangaļsalas iedzīvotājiem pilnvērtīgas iespējas piedalīties šogad gaidāmajās Eiropas Parlamenta un Saeimas vēlēšanās, Rīgas domes ārkārtas sēdē šodien nolemts izveidot vēlēšanu iecirkni Vecāķu dzelzceļa stacijas ēkā, Mangaļu prospektā 1c.

Lāču skaits Latvijas mežos pieaugs. Pašlaik to esot ap 30 (3)

Lāču skaits Latvijas mežos pieaugs. Pašlaik to esot ap 30
07.marts 2014 15:11
Par to, ka pēdējos gados lāču skaits Latvijā ir palielinājies, neviens nešaubās. Tomēr šaubas ir par to, cik tad īsti šo ķepaiņu mūsu mežos ir – vieni teic, ka trīsdesmit, citi atkal domā, ka uz pusi mazāk.

Rēzeknē sāk renovēt padomju laikā celtās mājas. VIDEO (9)

Rēzeknē sāk renovēt padomju laikā celtās mājas. VIDEO
06.marts 2014 11:24
Gandrīz visas daudzdzīvokļu mājas Rēzeknē ir būvētas pirms daudziem gadu desmitiem, vēl padomju laikā. Rēzeknieši, kuri savas mājas sienās pamanījuši plaisas, sākuši interesēties par ēkas tehnisko stāvokli. Kaut arī sākti mājas atjaunošanas darbi, iedzīvotāji jūtas apdraudēti, jo šādu māju drošas ekspluatācijas termiņš strauji tuvojas beigām. Jāpiebilst, ka publiskajā telpā parādās ziņas par plaisām sienās un citām likstām arī pavisam jaunos namos. Vairāk LTV Panorāmas un Latgales reģionālās TV sižetā.

Istras pagastā svin Starptautisko kaķu dienu. VIDEO (1)

Istras pagastā svin Starptautisko kaķu dienu. VIDEO
05.marts 2014 15:40
Sākoties pavasarim, pasaulē tiek svinēta vispasaules Kaķu diena. Ludzas novada Istras pagastā visi kaķu cienītāji un atbalstītāji devās uz kaķu balli, kur bija apskatāma kaķu figūru izstāde, vietējie aktieri iestudējuši izrādi „Kaķu nams”, kā arī bērni prezentēja pašu veidotos kaķus no kartona, diegiem un papīra.

Meklēs risinājumus Talsu tirgus teritorijas atjaunošanai

05.marts 2014 08:03
Talsu novada pašvaldība meklēs risinājumus, lai tuvākajā nākotnē būtu iespējams atjaunot Talsu tirgus teritoriju, pavēstīja Talsu novada pašvaldības izpilddirektora padomniece sabiedrisko attiecību jomā Ivonna Vicinska.

Dienvidkurzemē malumednieki lapsu vietā šauj zosis. VIDEO (8)

Dienvidkurzemē malumednieki lapsu vietā šauj zosis. VIDEO
03.marts 2014 13:14
Agrais pavasaris veicinājis to, ka uz Latviju jau atlidojuši tūkstošiem gājputnu, pārsvarā zosis, gulbji un meža baloži. To pamanījuši arī malumednieki un viņi, lapsu medību aizsegā, šauj zosis.

Liepājā pieminēs Latvijas armijas pirmo komandieri Oskaru Kalpaku (4)

Liepājā pieminēs Latvijas armijas pirmo komandieri Oskaru Kalpaku
28.februāris 2014 12:34
Liepājas Ziemeļu kapsētā ceturtdien, 6. martā, pulksten 15.00 notiks piemiņas brīdis pirmajam Latvijas bruņoto spēku komandierim Oskaram Kalpakam, lai cildinātu pulkveža veikumu Latvijas bruņoto spēku izveidē un viņa nopelnus Latvijas valsts labā.

Apvienos divas Jelgavas skolas

27.februāris 2014 20:37
Jelgavas pilsētas dome ceturtdien nolēmusi pilsētas 1. pamatskolu pievienot Jelgavas 2. internātpamatskolai.

Ainažu jūrskolai nav naudas, par ko nosvinēt jubileju. FOTO. VIDEO (46)

Ainažu jūrskolai nav naudas, par ko nosvinēt jubileju. FOTO. VIDEO
26.februāris 2014 18:31
Šonedēļ sabiedrībai tika atrādīts kārtējais Latvijas Bankas šedervs – Ainažu jūrskolas 150. gadu jubilejai veltītā kolekcijas monēta. Tomēr pašu svinību norise, kas paredzēta augustā, ir apdraudēta – trūkst naudas un vērienīgie svētki un piemiņas pasākumi draud izgāzieties.
    1-3535-7070-105105-140140-175175-210210-245245-280280-315