Seko Kasjauns.lv tīklā
vietām saulains
Laika ziņas: Rīga 8°C. vietām saulains
ZR vējš 4 m/s
piektdiena, 2014.g. 31. oktobris 13:11
Vārda dienas: Valts, Rinalds, Rinalda

Kuldīgā un Kandavā Helovīnu sagaidīs skrienot (2)

Par raganām, spokiem un miroņiem pārģērbušies kurzemniekiem Helovīnu sagaidīt skrienot. Gan Kuldīgā, gan Kandavā 31. oktobra vakarā notiks Helovīnu skrējiens. Ja Kuldīgā tā jau ir savdabīga tradīcija, tad Kandavā tas notiks pirmo reizi.
Komentāri (2)

Noslēgumam tuvojas 11 gadus ilgusī Krāslavas katoļu baznīcas altāra restaurācija

Krāslaviešiem šķiet, ka restaurācijas darbi Krāslavas katoļu baznīcā turpinās veselu mūžību. Jau pierasts, ka gadiem kādu no altāra daļām klāj sastatnes. Tomēr nu atjaunošanas darbi noslēdzas un drīz...
Komentāri

Ogre paliek bez atskurbtuves. VIDEO (2)

Kamēr Veselības, Iekšlietu un Labklājības ministrijas gaiteņos gadus divdesmit nav rasta atbilde, kam būtu jānodrošina atskurbtuvju koordinēšana valstī, funkcijas izpildi uzņēmušās pašvaldības, kas meklē...
Komentāri (2)

Liepājas trīnīšu vecākiem Inetai un Elvisam piešķirs 1450 eiro par katru jaundzimuso. FOTO (9)

Liepājas dome ģimenei, kurā piedzimuši trīnīši, izmaksās pabalstu 1450 eiro par katru jaundzimušo, kā to paredz pilsētas saistošie noteikumi par svētku pabalstiem, informēja Liepājas pilsētas domes sabiedrisk...
Komentāri (9)

Madonā atsāk darboties kinoteātris "Vidzeme" (4)

Madonā pēc rekonstrukcijas, kas ilga kopš vasaras sākuma, 1. novembrī atsāks darboties kinoteātris „Vidzeme”. Kinoteātris ir modernizēts un tagad tajā filmas varēs redzēt daudz labākā kvalitātē nekā līdz šim....
Komentāri (4)

Urgas upes pārplūšanā esot vainojami bebru nedarbi. VIDEO (21)

Urgas upes pārplūšanā esot vainojami bebru nedarbi. VIDEO
16.oktobris 2014 21:16
Ogres novada domes priekšsēdētājs Artūrs Mangulis izvirzījis versiju par plūdu izcelšanos Urgas upē. Apsekojot mazās upītes, Ķilupē ir atrasti vairāki bebru būvēti dambji, kas varot būt par iemeslu tam, ka ūdens pārvirzījies citā gultnē un pārpludinājis Urgu. Vietējie iedzīvotāji šiem līdzīgus plūdus 20 gadu laikā neesot pieredzējuši. Vairāk - TV sižetā.

Ozolaines pagastā cilvēki gluži vai kaujas par humpalām. VIDEO (44)

Ozolaines pagastā cilvēki gluži vai kaujas par humpalām. VIDEO
16.oktobris 2014 20:11
Rēzeknes novada Ozolaines pagasta Bekšu tautas namā pāris reizes gadā notiekošais atgādina īstu kaujas lauku. Tur vietējie iedzīvotāji ierodas nevis saņemt, bet gan vārda tiešā nozīmē sagrābt humāno palīdzību – drēbes, apavus, virtuves piederumus un citas saimniecībā noderīgas lietas.

Lietavu dēļ Sabiles apkārtnē sācis noslīdēt kalns. FOTO

Lietavu dēļ Sabiles apkārtnē sācis noslīdēt kalns. FOTO
16.oktobris 2014 19:10
Lietavu dēļ autoceļa Līgas - Kandava - Veģi posmos starp Kandavu un Sabili apgrūtināti būvdarbi, lai novērstu noslīdējumus, kā arī sācis noslīdēt kalns, ziņo Latvijas Valsts ceļi (LVC).

Ogres iedzīvotāja Dzintra: "Ūdens nāca iekšā ļoti strauji". FOTO (14)

Ogres iedzīvotāja Dzintra: "Ūdens nāca iekšā ļoti strauji". FOTO
16.oktobris 2014 13:23
Tik lieli plūdi, kādi Urgas krasta iedzīvotājiem jāpiedzīvo šonedēļ, vēl neesot bijuši. Nedēļas vidū pēkšņi un strauji cēlās ūdens līmenis, kas appludināja ap pusotru simtu mājas. Ziemai sagādā malka pārvērtusies par skaidu putru, rudens raža noslīcināta, daudzās mājās būs jāveic kapitāli remontdarbi…

Ogrē izmisums par Zemkopības ministrijas bezdarbību plūdu sakarā (8)

Ogrē izmisums par Zemkopības ministrijas bezdarbību plūdu sakarā
16.oktobris 2014 09:24
(Papildināta 13:10) Ogres novada pašvaldība vērsīsies pie Valsts prezidenta Andra Bērziņa ar lūgumu izvērtēt Zemkopības ministrijas (ZM) darbību saistībā ar plūdiem, kas piemeklējuši pašvaldību, pastāstīja novada domes priekšsēdētājs Arturs Mangulis.

Ogres novadā izsludināta ārkārtas situācija. FOTO (4)

Ogres novadā izsludināta ārkārtas situācija. FOTO
15.oktobris 2014 19:45
Šodien Ogres novada dome ārkārtas sēdē pieņēma lēmumu izsludināt ārkārtas situāciju gan Ogrē, gan visā novadā, informēja pašvaldībā.

Dabas brīnumi: Liepājas pusē zied bumbieres, avenāji, hiacintes. VIDEO

Dabas brīnumi: Liepājas pusē zied bumbieres, avenāji, hiacintes. VIDEO
15.oktobris 2014 19:08
Šogad ir neparasti silts rudens. Dažam liepājniekam uz lodžijas uzziedējušas hiacintes, Tadaiķos zied avenāji, bet Grobiņā, kādas mājas dārzā uzziedējusi bumbiere. Māju saimniece Dzintra Rudzīte neatminas, ka šajā laikā būtu ziedējuši augļu koki.

Burtnieku novada domē ievēlēta jauna vadība

Burtnieku novada domē ievēlēta jauna vadība
15.oktobris 2014 15:55
Šodien Burtnieku novada pašvaldības domes sēdē ievēlēts gan jauns priekšsēdētājs, gan vietnieks. Turpmāk pašvaldību vadīs Kārlis Sedvalds (Latvijas Zaļā partija), bet par viņa vietnieku iecelts Raimonds Indrāns (Vidzemes partija), informēja Burtnieku novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Edīte Stērste.

Ogres apkaimē otrdien piedzīvots stiprākais lietus novērojumu vēsturē

15.oktobris 2014 12:46
Otrdien Ogres apkaimē reģistrēts lielākais nokrišņu daudzums novērojumu vēsturē, liecina dati no Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra Lielpeču hidrometeoroloģiskās stacijas.

Ogrē atkal kārtējie plūdi. FOTO

Ogrē atkal kārtējie plūdi. FOTO
14.oktobris 2014 17:30
Lietavu dēļ plūdi kārtējo reizi izcēlušies Ogrē – Latvijas pilsētā, kura ikgadu vairākas reizes cieš no plūdiem. Pašlaik Jaunogres prospektā ir applūduši vairāku māju pagalmi. Situācija tika akcentēta arī otrdien, 14. oktobrī, aizvadītajā Ogres novada pašvaldības autoceļu uzraudzības komisijas sanāksmē.

Dobelē pagājušajā naktī nolijusi gandrīz mēneša norma

14.oktobris 2014 15:39
Pagājušajā naktī Dobelē nolijuši 50 milimetri lietus, kas ir teju mēneša norma, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Jelgavas dome pārmaksā 25 000 eiro, pērkot nekustamo īpašumu autoostā (23)

Jelgavas dome pārmaksā 25 000 eiro, pērkot nekustamo īpašumu autoostā
14.oktobris 2014 06:47
Privātīpašumā esošu ēku un zemi 1534 kvadrātmetru platībā Jelgavas autoostas teritorijā, kur darbojas bārs „Tiem jau putni galvā” un aizkaru salons, Jelgavas pašvaldība, izmantojot pirmpirkuma tiesības, nopirkusi par 90 000 eiro, kaut gan pirms mēneša to īpašnieki piedāvāja pirkt par 65 000 eiro.

Auces vidusskolai pirks krēslus par 13 860 eiro (3)

13.oktobris 2014 09:50
Auces novada pašvaldība gatavojas pirkt Auces vidusskolai krēslus par 13 860 eiro, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) paziņojums.

Par domes naudu – striptīzs un pirts gruzīniem. Kā bija patiesībā? (41)

Par domes naudu – striptīzs un pirts gruzīniem. Kā bija patiesībā?
13.oktobris 2014 05:10
Valsts kontrole pāris dienas pirms Saeimas vēlēšanām nāca klajā ar skandalozu paziņojumu, ka Līgatnes dome tērējusi publiskos līdzekļus Vecgada vakara Samantas Tīnas „Sex Songs” šovprogrammai, striptīzdejotājiem un zīlniecei, kā arī apmaksājusi pirts pakalpojumus gruzīnu delegācijai.

Gar Dobeles šoseju pie Jelgavas par 232 267 eiro izbūvēs gājēju un velosipēdistu celiņu (2)

13.oktobris 2014 01:16
VAS "Latvijas Valsts ceļi" plāno gar Dobeles šoseju pie Jelgavas izbūvēt gājēju un velosipēdistu celiņu, kas, ieskaitot uzraudzību, izmaksās 232 267 eiro, neskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN), liecina Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) paziņojums.

Gaujas tīrīšanas darbu laikā atrastas pudeles ar vēstījumiem. VIDEO (3)

Gaujas tīrīšanas darbu laikā atrastas pudeles ar vēstījumiem. VIDEO
12.oktobris 2014 08:48
Nu jau vairāk nekā nedēļu turpinās Gaujas tīrišanas darbi. Tie noris Gaujas nacionālā parka teritorijā, posmā no Valmieras līdz Murjāņiem. Līdz šim vīri no upes izcēluši vairākus desmitus maisu ar sadzīves atkritumiem, kā arī 9 pudeles, kurās ievietoti vēstījumi.

Daugavpilī spriež par jaunu Daugavas krasta promenādi. VIDEO (2)

Daugavpilī spriež par jaunu Daugavas krasta promenādi. VIDEO
10.oktobris 2014 21:13
Nākotnē Daugavas krasts Daugavpilī izskatīsies daudz pievilcīgāks un krāšņāks, nekā pašlaik. Līdz 20. oktobrim pilsētā notiek sabiedriskā apspriešana par jaunās Daugavas promenādes izskatu. Ierosinājumi visdažādākie – gan dabas taka un piemineklis barankai, gan skatu laukumi un skulptūras.

Liepājas domes pārstāvji iepazinušies ar Tartu cietumu (6)

Liepājas domes pārstāvji iepazinušies ar Tartu cietumu
09.oktobris 2014 20:34
Liepājas domes pārstāvji apmeklējuši Tartu cietumu, lai iepazītos ar Igaunijas pieredzi cietuma būvniecībā un tā ietekmi uz pilsētu un iedzīvotāju drošību, paziņoja Liepājas domē.

Priekules novadā atrod īpaši retu beku – melno zvīņbeku (5)

Priekules novadā atrod īpaši retu beku – melno zvīņbeku
08.oktobris 2014 20:33
Priekules novada Ruņupes ielejas dabas liegumā atrasta īpaši reta sēnes suga - melnā zvīņbeka. Līdz šim melnā zvīņbeka bija atrasta vien trijās vietās Latvijā - Sužos, Mazsalacas apkārtnē un Mazgramzdā pie Ruņupītes.

Sakstagalā neparasti daudz "Vienotības" atbalstītāju, jo vēlēšanās ticis balsots "pēc instrukcijas" (34)

Sakstagalā neparasti daudz "Vienotības" atbalstītāju, jo vēlēšanās ticis balsots "pēc instrukcijas"
08.oktobris 2014 17:17
Aizvadītajās 12.Saeimas vēlēšanās Rēzeknes novada Sakstagala pagastā iespējams ticis balsots "pēc instrukcijas", pieļāva Sakstagala pagasta vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Inta Daugule.

Lai piesaistītu jaunos speciālistus, Liepājā piešķir medicīnas studentiem stipendijas

08.oktobris 2014 06:16
Lai piesaistītu jaunos speciālistus ārstniecības iestādēs nākotnē, Liepājas pašvaldība piešķīrusi diviem medicīnas studentiem stipendiju, informēja domes sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Enģele.

Engurniece Helēna Strēle nosvin 100. dzimšanas dienu (1)

Engurniece Helēna Strēle nosvin 100. dzimšanas dienu
07.oktobris 2014 15:16
Engures iedzīvotāja Helēna Strēle nosvinējusi savu 100. jubileju. Ciemos pie gaviļnieces bija sabraukuši radi un draugi, pagājušās nedēļas sākumā apsveicējos bija arī pašvaldības delegācija, neizpalika arī valsts prezidenta Andra Bērziņa apsveikums.

Ar bēgļu gājienu Kuldīgā dziedošā mācītāja draudze atzīmēs baznīcas 110. jubileju. VIDEO (4)

Ar bēgļu gājienu Kuldīgā dziedošā mācītāja draudze atzīmēs baznīcas 110. jubileju. VIDEO
07.oktobris 2014 14:20
Kuldīgas Svētās Annas draudze, kuras mācītājs ir šovā „Dziedi ar zvaigzni” iepazītais garīdznieks, kaislīgais motobraucējs Mārtiņš Burke – Burkevics, ar teatralizētu koncertzuvedumu un bēgļu gājienu pa pilsētas ielām, svinēs savas baznīcas 110. dzimšanas dienu.

Višķu pagastā tapis elegants dārzs un parks. FOTO (8)

Višķu pagastā tapis elegants dārzs un parks. FOTO
06.oktobris 2014 20:09
Višķu pagastā, Rēzeknes – Daugavpils šosejas malā, skatam paveras brīnišķīgs dārzs, kas izveidots pie viesnīcas „Garden”. Tāpat viesnīcas īpašnieki astoņu kilometru attālumā no viesnīcas Daugavas krastā izveidojuši labiekārtotu parku. „Garden” pretendē un labākās viesnīcas statusu Latgalē.

Liepājas muzejā spriedīs par bērnu tautastērpu modi (2)

Liepājas muzejā spriedīs par bērnu tautastērpu modi
06.oktobris 2014 11:26
Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpu informācijas centrā (Kūrmājas prospektā 16/18) trešdien, 8. oktobrī, pulksten 16.00 notiks kārtējā sarunu par tautastērpiem. Šoreiz sarunas tēma būs par bērnu un jauniešu tautastērpu valkāšanas tradīcijām un ģērbšanos mūsdienās.

Pēc Saeimas vēlēšanām varētu mainīties vadība četrās novadu pašvaldībās

05.oktobris 2014 19:13
Tā kā 12.Saeimas deputātu rindās varētu būt iekļuvuši četri pašreizējie novadu domes priekšsēdētāji, tuvākajā laikā attiecīgajās pašvaldībās gaidāma vadības maiņa.

Ogres novada un Daugavpils pašvaldībās degvielu lej kabatās? (12)

Ogres novada un Daugavpils pašvaldībās degvielu lej kabatās?
05.oktobris 2014 11:16
Valsts kontrole revīzijās secinājusi, ka pašvaldību darbinieki dienesta automašīnās, kuru degvielas tvertņu ietilpība ir 50 litri, vienā reizē uzpildījušas pat 100 litrus degvielas.

Jēkabpilī būs 720 000 eiro vērts sporta baseins (1)

05.oktobris 2014 08:21
Šodien Jēkabpilī, ūdens relaksācijas centrā "Citrus Spa", apmeklētājiem durvis vērs jaunais sporta baseins, informēja Jēkabpils pilsētas pašvaldībā.

Vēlētāju aktivitāte Kurzemē necerēti augsta (3)

04.oktobris 2014 14:19
Vēlētāju aktivitāte Kurzemē sestdien ir necerēti augsta, pastāstīja Liepājas un Ventspils vēlēšanu komisiju priekšsēdētāji.

Zetiņtante no Valdemārpils nosvin 100. dzimšanas dienu. VIDEO (1)

Zetiņtante no Valdemārpils nosvin 100. dzimšanas dienu. VIDEO
04.oktobris 2014 09:02
Valdemārpilniece Emma Liepiņa, mīļi saukta par Zetiņtanti, pagājušās nedēļas nogalē nosvinēja savu 100 gadu jubileju. Lai arī viņas spēks ar gadiem ir apsīcis, jubilāre ar sirsnīgu pateicību uzņēma kuplu viesu skaitu.

Kas ir slavenais Garkalnes novada sirmgalvis - Langstiņu šerifs Bārda? VIDEO (9)

Kas ir slavenais Garkalnes novada sirmgalvis - Langstiņu šerifs Bārda? VIDEO
03.oktobris 2014 19:51
Ne tikai Garkalnes novadā, bet arī visā Latvijā aizvien lielāku popularitāti iemanto Langstiņu šerifs Bārda, īstajā vārdā Ilgvars Knostenbergs. Atraktīvais dziedošais sirmgalvis pērn pat saņēmis Garkalnes novada domes apbalvojumu „Gada novadnieks” par mūža ieguldījumu novada attīstībā.

Svētdien Jūrmalā tiks atklāta "roņu" sezona

03.oktobris 2014 00:23
Svētdien, 5.oktobrī, Jūrmalā pie Bulduru glābšanas stacijas tiks atklāta ziemas peldētāju jeb "roņu" sezona, informēja biedrības "Latvijas ronis" pārstāve Sarma Kočāne.

Mušu uzbrukuma dēļ Vērgalē slēdz bērnudārzu. VIDEO (14)

Mušu uzbrukuma dēļ Vērgalē slēdz bērnudārzu. VIDEO
02.oktobris 2014 18:16
Rietumu un Viduskurzeme piedzīvojusi vēsturē vēl nebijušu mušu uzbrukumu. Kukaiņi apsēduši mājas, kūtis, veikalus un citas iestādes. Vērgalē mušu dēļ pat uz pāris dienām slēdza bērnudārzu. Vecākā gadagājuma ļaudis saka, ka tik šausmīgu mušu uzlidojumu savā mūžā nav piedzīvojuši.

Līgatnes dome tērējusi naudu Samantas Tīnas šovam, striptīzdejotājiem un zīlniecei (111)

Līgatnes dome tērējusi naudu Samantas Tīnas šovam, striptīzdejotājiem un zīlniecei
02.oktobris 2014 14:03
Veicot revīzijas vairākās pašvaldībās, Valsts kontrole ir konstatējusi "melnās kases", turklāt Līgatnes pašvaldība publiskos līdzekļus tērējusi šovam "Samantas Sex Songs", šodien žurnālistiem pavēstīja Valsts kontroles padomes loceklis Aivars Ērglis.

Ģibuļu pagastā noticis spārnoto pašvaldību saiets. Nākamgad tas notiks Līvānos

Ģibuļu pagastā noticis spārnoto pašvaldību saiets. Nākamgad tas notiks Līvānos
01.oktobris 2014 21:02
Kurzemē – Talsu novada Ģibuļu pagastā jau 13. reizi notika Latvijas spārnoto pagastu un pilsētu saiets „Ar putnu ģerbonī”. Uz to sabrauca pārstāvji no 13 pašvaldībām, kuru ģerbonī ir attēlots putns. Pavisam valstī ir 24 šādas pašvaldības. Nolemts, ka nākamgad spārnoto pašvaldību saiets notiks Līvānos.
    1-3535-7070-105105-140140-175175-210210-245245-280280-315