Seko Kasjauns.lv tīklā
saulains
Laika ziņas: Rīga 20°C. saulains
Z vējš 0 m/s
sestdiena, 2014.g. 26. jūlijs 08:04
Vārda dienas: Ance, Anna, Annija

Atpūtniekus Saulkrastos pārbiedē amerikāņu helikopteri (24)

Ceturtdienas, 24. jūlija, pēcpusdienā daudzus atpūtniekus, kuri atpūtās Vidzemes jūrmalā pārbiedēja draudīga izskata militārie helikopteri melnā krāsā, kuri zemā augstumā pārlidoja virs atpūtnieku galvām.
Komentāri (24)

Liepājnieki īgni par sabiedriskajām tualetēm: to ir maz un tās nevar atrast. VIDEO (6)

Sabiedrisko tualešu skaits Liepājā esot nepietiekams un tās ir grūti atrast. Neesot norādes, kur meklēt labierīcības, un tās esot paslēptas no garāmgājēju un tūristu acīm. Bet tādā tūristu iecienītā vietā kā...
Komentāri (6)

Aglonas svētceļniekus uzraudzīs īpaši rūpīgi: cūku mēris ietekmē katoļu svētceļojumu (1)

Izmaiņas Latvijas katoļu lielākā notikuma – Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētku 15. augustā Aglonā norisē ieviesis tai pusē uzliesmojošais cūku mēris. Aglonas novads iekļauts Āfrikas cūku...
Komentāri (1)

Braucot kā "zaķim" Liepājas tramvajā, lieta var pat nonākt tiesā (5)

Liepājā pret bezbiļetniekiem sabiedriskajā transportā veic parādu piedziņu, liecina aģentūras "Liepājas sabiedriskais transports" paziņojums pašvaldības mājaslapā.
Komentāri (5)

Jēkabpils Radžu ūdenskrātuvē mirst putni. VIDEO (3)

Vairākiem jēkabpiliešiem atpūta pilsētnieku iecienītajā pludmalē un peldvietā Radžu ūdenskrātuvē šajās dienās nav sevišķi patīkama. Tur manīti vairāki beigti ūdensputni – nesen dzimušie ķīri.
Komentāri (3)

Ķemeru Nacionālajā parkā notiks Sikspārņu nakts (1)

Ķemeru Nacionālajā parkā notiks Sikspārņu nakts
30.jūnijs 2014 17:07
Dabas aizsardzības pārvaldes Pierīgas reģionālā administrācija Ķemeru Nacionālā parka dabas izglītības centrā „Meža māja” sestdienas, 5. jūlija, vakarā rīkos Sikspārņu nakti, kurā varēs ne tikai iepazīties ar šiem savdabīgajiem lidojošajiem zīdītājiem, bet arī doties nakts ekskursijā tos vērot.

Noskaidroti Rēzeknes skaistākie un talantīgākie prinči un princeses. FOTO (6)

Noskaidroti Rēzeknes skaistākie un talantīgākie prinči un princeses. FOTO
30.jūnijs 2014 16:24
Rēzeknē pirmo reizi sestdien, 28. jūnijā, bērnu skaistuma un talantu konkurss „Rēzeknes Princese un Princis 2014”. Tajā piedalījās 15 dalībnieki vecumā no septiņiem līdz deviņiem gadiem, kuri visi tika pie kādas balvas un uzteikti par dalību konkursā.

Jelgavā organizē bezmaksas sporta nodarbības bērniem (1)

30.jūnijs 2014 09:12
Jelgavas Sporta servisa centrā skolas vecuma bērniem un jauniešiem būs iespēha piedalīties vispārējās fiziskās sagatavotības sporta nodarbībās, aģentūra BNS uzzināja pašvaldībā.

Suitu zemi pieskandina Starptautiskais burdona festivāls. VIDEO (2)

Suitu zemi pieskandina Starptautiskais burdona festivāls. VIDEO
29.jūnijs 2014 16:09
Šais dienās Suitu zemē - tas ir Alsungas novadā, Jūrkalnes un Gudenieku pagastos - vai ik uz soļa dzirdams viens no senākajiem tradicionālās daudzbalsības dziedājumiem - burdons. Trīs dienas te notiek 4.Starptautiskais burdona festivāls, kurš ir bagāts ar dažādiem pasākumiem - koncertiem, izstādēm, meistarklasēm. Izgatavots un iesvētīts arī festivāla karogs. Vairāk - TV sižetā.

Notiks velobrauciens pa vēl neredzētiem Valmieras stūriem

Notiks velobrauciens pa vēl neredzētiem Valmieras stūriem
28.jūnijs 2014 10:10
Tā kā šogad Valmieras pilsētas svētku organizatori vēlas popularizēt zaļu, veselīgu un aktīvu dzīvesveidu Valmierā, svētku otrajā dienā, piektdien, 4. jūlijā, no sešiem līdz astoņiem tiks rīkots vēl nebijis ģimeņu velobrauciens „Neredzētie Valmieras stūri”.

Aizputē prāto par unikālas Leļļu mājas izveidi. FOTOREPORTĀŽA (2)

Aizputē prāto par unikālas Leļļu mājas izveidi. FOTOREPORTĀŽA
27.jūnijs 2014 12:13
Aizputes novada pašvaldība nule par 3000 latiem savā īpašumā iegādājusies unikālo aizputnieces Valdes Jēriņas 30 gadus vākto leļļu kolekciju, kurā ir 500 leļļu, lielai daļai no kurām tērpus šuvusi pati Jēriņa. Tās ietērptas gan latviešu tautas tērpos, gan senlaicīgās skolas formās, gan citos apģērbos.

Skrundā pirmo reizi notiks Slapjais skrējiens pāri Ventai (10)

Skrundā pirmo reizi notiks Slapjais skrējiens pāri Ventai
26.jūnijs 2014 22:20
Sestdien, 19. jūlijā, Skrundā pirmo reizi notiks Slapjais skrējiens, kura dalībniekiem, pārvarot šķēršļu joslu, būs turp un atpakaļ jāpārvar Venta. Distances garums – ap vienu kilometru. Sacensībās vārēs piedalīties dalībnieki, kuri dzimuši vismaz 1998. gadā – tātad ne jaunāki par 16 gadiem.

Tukumā notiek Baltijā lielākās orientēšanās sacensības

Tukumā notiek Baltijā lielākās orientēšanās sacensības
26.jūnijs 2014 20:25
Šajā nedēļas nogalē Tukums kļuvis par Baltijas orientieristu galvaspilsētu. No 27. līdz 29. jūnijam Tukuma pusē jau 28. reizi norisināsies starptautiskās orientēšanās trīs dienu sacensības „Kāpa 2014”. Par sacensību centru kļuvis atpūtas komplekss „Sveikuļi” Tukuma pievārtē.

Puķu dobē pie Ogres muzeja skatāms vīriešu peldkostīms. FOTO (1)

Puķu dobē pie Ogres muzeja skatāms vīriešu peldkostīms. FOTO
25.jūnijs 2014 12:19
Puķu kompozīcijā pie Ogres Vēstures un mākslas muzeja atveidots simts gadus veca vīrieša peldkostīma kontūras. Vīriešu peldkostīms ir muzeja ekspozīcijā un tā puķainais veidols aicināts cilvēkus iegriezties vēstures priekšmetu krātuvē un izzināt, kā tad mūsu vecvectētiņi reiz devušies peldēt.

Kuldīgā noticis kārtējais Jāņu nakts pliko skrējiens. VIDEO (8)

Kuldīgā noticis kārtējais Jāņu nakts pliko skrējiens. VIDEO
25.jūnijs 2014 11:29
Jau 14. reizi Jāņu naktī Kuldīgā pāri vecajam ķieģeļu tiltam notika tradicionālais pliko skrējiens. Starp vairākiem desmitiem skrējēju bija tikai dažas dāmas. Izrādās, ka dāmas tomēr ir kautrīgākas par vīriem, kuri svešu cilvēku un pat televīzijas kameru priekšā nekautrējas novilkt drēbes.

Jūrmalnieki var pieteikt savu dzīvesvietu konkursam par sakoptāko īpašumu Jūrmalā

24.jūnijs 2014 19:39
Jūrmalas dome izsludinājusi konkursu par pilsētas sakoptāko īpašumu.

24. un 25. jūnijā būs slēgts Jelgavas tirgus

24.jūnijs 2014 04:19
Otrdien un trešdien, 24. un 25. Jūnijā Jelgavas tirgus būs slēgts, informē tirgus administrācija.

Jēkabpilī notiks nakts skrējiens "Papardes ziedu meklējot"

Jēkabpilī notiks nakts skrējiens "Papardes ziedu meklējot"
22.jūnijs 2014 20:43
Šodien plkst.24 Jēkabpilī, Mežaparkā pie Radžu ūdenskrātuves peldvietas, notiks nakts skrējiens "Papardes ziedu meklējot", aģentūru LETA informēja Jēkabpils pilsētas pašvaldībā.

Nespējot segt autobusu parka zaudējumus, Jelgavā cels biļešu cenas (41)

Nespējot segt autobusu parka zaudējumus, Jelgavā cels biļešu cenas
20.jūnijs 2014 13:07
Pētera Salkazanova vadītajam Jelgavas Autobusu parkam nespējot segt savus zaudējumus, nolemts no 1.augusta paaugstināt cenu par braucienu Jelgavas transportā - turpmāk tā būs 1 eiro pašreizējo 70 centu vietā. Jelgavas domes amatpersonas šo lēmumu komentē stipri negribīgi.

Ogrē īsteno pilotprojektu - gājēju pārejas apstrādi ar īpašu materiālu (6)

20.jūnijs 2014 09:08
Ogrē Kalna prospektā pirms un uz gājēju pārejas pie Ogres 1.vidusskolas tiek īstenots Latvijā pirmais pilotprojekts - ceļa apstrāde ar abrazīvu materiālu.

Svilināt zāli var arī pilnībā oficiāli: dedzinās Latvijas dabas parku teritorijas. FOTO (11)

Svilināt zāli var arī pilnībā oficiāli: dedzinās Latvijas dabas parku teritorijas. FOTO
19.jūnijs 2014 18:08
Kaut arī gadu no gada visi tiek aicināti nenodarboties ar kūlas dedzināšanu, par kuru draud arī prāvi naudas sodi, Latvijā iespējama arī pilnīgi oficiāla sausās zāles dedzināšana. Bet tikai aizsargājamās dabas teritorijās un Dabas aizsardzības speciālistu uzraudzībā.

Borisovkas vecticībnieku draudze cer atjaunot nodegušo dievnamu. VIDEO

Borisovkas vecticībnieku draudze cer atjaunot nodegušo dievnamu. VIDEO
19.jūnijs 2014 16:55
Jau vēstīts, ka Rēzeknes novada Silmalas pagastā pirms divām nedēļām Borisovkas vecticībnieku lūgšanas namu izpostīja uguns liesmas. Policija ļaunprātīgu dedzināšanu nesaskata, tāpēc sīkāka izmeklēšana nav paredzēta. Kā jau sākotnēji ziņots, ugunsgrēka iemesls varētu būt īssavienojums. Jāpiebilst, ka pēdējos gados vecticībnieku kultūrvēsturiskais mantojums jau pamatīgi cieta no garnadžiem. Tagad arī ugunsgrēks iznīcināja vēsturiskās vērtības. Kaut arī dievnamu paredzēts atjaunot, tas vairs nekad neizskatīsies tā kā agrāk. Vairāk - TV sižētā.

Cīravas pagastā notiks vērienīgi saulgriežu sagaidīšanas svētki

Cīravas pagastā notiks vērienīgi saulgriežu sagaidīšanas svētki
19.jūnijs 2014 15:02
Aizputes novada Cīravas pagastā sestdien, 21. jūnijā, notiks saulgriežu sagaidīšanas svētki apvienojumā ar pagasta svētkiem. Svētki jau iesāksies četros rītā, bet beigsies jau svētdien, gaismai austot..

Rundāles pils dārzā sācies krāšņais rožu ziedēšanas laiks. VIDEO (4)

Rundāles pils dārzā sācies krāšņais rožu ziedēšanas laiks. VIDEO
17.jūnijs 2014 12:52
Rundāles pils dārzā sākušas ziedēt rozes. Neparasto laika apstākļu ietekmē ziedu karalienes savus pumpurus šogad raisījušas gandrīz pusotru nedēļu agrāk, nekā ierasts. Pils dārzā ir vairāk nekā 2400 rožu šķirņu, un pašreiz klātesošos ar savu krāšņumu un smaržu apbur jau lielākā daļa no tām.

Ādažos Līgo balli spēlēs "Sestā jūdze" (1)

Ādažos Līgo balli spēlēs "Sestā jūdze"
16.jūnijs 2014 21:06
Ja līgo vakarā iznāk palikt Rīgā, bet negribas svētkus pavadīt galvaspilsētā, varat doties uz netālajiem Ādažiem, kur arī notiks lielā līgošana. Ādažos Jāņu zaļumballē spēlēs populārā kantrīgrupa „Sestā jūdze”. Tāpat Ādažos, Gaujas parkā, uzstāsies arī vietējie amatierkolektīvi.

Bagātā Ķekavas pašvaldība šobrīd uz bankrota sliekšņa. VIDEO (6)

Bagātā Ķekavas pašvaldība šobrīd uz bankrota sliekšņa. VIDEO
16.jūnijs 2014 14:07
Viena no Latvijas turīgākajām pašvaldībām nostājusies uz bankrota sliekšņa. Ja tuvākajā laikā finanšu situāciju uzlabot neizdosies, tas jau būtu otrais gadījums, kad dažu gadu laikā bagātās vietvaras piedzīvo finanšu krahu. Ķekavas novada dome ilgstoši neesot sabalansējusi savus ienākumus ar iecerētajiem tēriņiem. Tā kā naudas netrūka, arī vēlmes kļuva aizvien lielākas. Vairāk - TV sižetā!

Liepājas muzejā stāstīs par Līgo nacionālo stilu

Liepājas muzejā stāstīs par Līgo nacionālo stilu
16.jūnijs 2014 10:50
Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpu informācijas centrs trešdien, 18. jūnijā, pulksten 16.00 ikvienu interesentu aicina uz sarunu „Tautastērps vasaras saulgriežos”. Tāpat tiks arī stāstīts par Līgo cienasta noslēpumiem – varēs uzzināt gan labāko Jāņu siera recepti, gan nogaršot medalu.

Limbažos krāso vēsturiskās mājas. VIDEO

Limbažos krāso vēsturiskās mājas. VIDEO
14.jūnijs 2014 22:18
Limbažos turpinās pērn iesāktais darbs, atjaunojot pilsētas vēsturiskā centra izskatu. Iedzīvotāji aktīvi izmanto pašvaldības piedāvātas iespējas piedalīties projektu konkursā un iegūt līdzekļus krāsu iegādei. Vairāk skatieties TV sižetā!

Jēkabpils tilta remonts tuvojas noslēgumam. Līgo brīvdienās sastrēgumi vairs nebūs. VIDEO

Jēkabpils tilta remonts tuvojas noslēgumam. Līgo brīvdienās sastrēgumi vairs nebūs. VIDEO
13.jūnijs 2014 15:43
Jau pāris mēnešus jēkabpilieši spiesti samierināties ar sastrēgumiem, ko rada tilta pār Daugavu remonts. Pašlaik remonts tuvojas noslēgumam un svētku brīvdienās tilta būvnieki sola atvērt slēgto braukšanas joslu. Tomēr līdz pilnīgai tilta atklāšanai braucējiem būs jāpagaida. Pēc svētkiem satiksmi atkal ierobežos.

Abavas senlejā 15. jūnijā norisināsies Kājāmgājēju diena (2)

Abavas senlejā 15. jūnijā norisināsies Kājāmgājēju diena
13.jūnijs 2014 12:04
Romantiskajā Kurzemes Šveicē – Abavas senlejā svētdien, 15. jūnijā, norisināsies Kājāmgājēju dienas, kuras pulksten 12.00 sāksies Zviedru cepurē (atpūtas kompleksā Abavas kreisajā krastā starp Kandavu un Sabili).

Liepājā popularizēs Latvijas dzīļu vērtības

11.jūnijs 2014 23:50
Latvijas jaunie ģeologi un vides zinātnieki ceturtdien, 12.jūnijā, viesosies Liepājā, lai popularizētu Latvijas dzīļu vērtības.

Liepājas tramvajā varēs izmērīt asinsspiedienu

11.jūnijs 2014 21:29
Liepājā Kultūras tramvaja pasažieriem ceturtdien, 12.jūnijā, tiks piedāvāts veikt dažādas medicīniskas manipulācijas, tostarp izmērīt asinsspiedienu, aģentūra BNS uzzināja pašvaldībā.

Valmierā meklē idejas Vecpuišu parkam. Izsakiet priekšlikumus! (13)

Valmierā meklē idejas Vecpuišu parkam. Izsakiet priekšlikumus!
11.jūnijs 2014 16:58
Valmieras pašvaldība aicina iedzīvotājus līdz 11. jūlijam iesniegt priekšlikumus un idejas Vecpuišu parka turpmākai attīstībai. Šogad rudenī tiks atzīmēta savulaik astoņu Valmieras vecpuišu dibinātā parka simtgade.

Narkotiku apkarotāji Dobelē rīkos sporta sacensības (4)

Narkotiku apkarotāji Dobelē rīkos sporta sacensības
11.jūnijs 2014 11:45
Ar aktīvo narkotiku apkarošanas akcijām izcēlusies biedrība „Stop drugs” sadarbībā ar sporta klubu „Gold barbell” Dobeles Ķestermeža estrādē sestdien, 12. jūlijā, rīkos sporta sacensības „GOLD barbell jubilejas kauss”.

Balvos atklāta atskurbtuve. Pirmajā dienā tās pakalpojumus izmantojuši 4 klienti. VIDEO (22)

Balvos atklāta atskurbtuve. Pirmajā dienā tās pakalpojumus izmantojuši 4 klienti. VIDEO
10.jūnijs 2014 19:25
Balvos atklāta atskurbtuve, kas ir ne mazāk nozīmīga celtne kā Gaismas pils Rīgā vai Rotko centrs Daugavpilī, uzskata Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes priekšnieks Juris Pastars. Pirmajā dienā atskurbtuves sniegtos pakalpojumus izmantoja četri vietējie alkoholiķi.

Ar bruņinieku cīņām un kungu alu ieskandinās Valmieras svētkus

Ar bruņinieku cīņām un kungu alu ieskandinās Valmieras svētkus
10.jūnijs 2014 18:06
Pēc Jāņiem piektdien, 27. jūnijā, uzņēmuma „Valmiermuižas alus” dārzā ieskandinās Valmieras pilsētas svētkus. Pasākumā atdzims senās Hanzas savienības tradīcijas – būs bruņinieku cīņas, viduslaiku spēles, senā mūzika un īpašs jubilejas alus.

Olaines cietuma slimnīcā lielākā daļa ir AIDS slimnieki. FOTO (20)

Olaines cietuma slimnīcā  lielākā daļa ir AIDS slimnieki. FOTO
09.jūnijs 2014 21:11
Latvijas cietumu slimnīcā, kas atrodas Olaines cietumā, lielākā daļa pacientu ir AIDS slimnieku. Arvien vairāk ieslodzīto sirgst ar smagām slimībām, un starp visiem pacientiem lielākā daļa ir AIDS slimnieku, saka Ieslodzījumu vietu pārvaldes Medicīniskās daļas priekšnieks Vadims Viktorovs.

Sieksātes Piena muzejā var aplūkot runājošo govi. VIDEO

Sieksātes Piena muzejā var aplūkot runājošo govi. VIDEO
09.jūnijs 2014 16:17
Baltijā vienīgo runājošo govi var aplūkot Skrundas novadā – Latvijā vienīgajā Piena muzejā, Sieksātē. Itālijas meistaru izgatavotā Didaktiskā govs apmeklētājiem pati pastāsta, kā veidojas piens.

Ogulājos un graudaugu sējumos ir paaugstināts laputu izplatības risks

08.jūnijs 2014 02:36
Jūnijā silto laika apstākļu dēļ augļudārzos, ogulājos un graudaugu sējumos ir paaugstināts laputu izplatības risks, pastāstīja Valsts augu aizsardzības dienesta (VAAD) Augu aizsardzības departamenta Integrētās augu aizsardzības daļas vecākā referente Inta Jakobija.

Talsos zaļie zaudē pret slimnīcas būvniekiem: pilsētā slimnīca būs, taču vēlāk. VIDEO (4)

Talsos zaļie zaudē pret slimnīcas būvniekiem: pilsētā slimnīca būs, taču vēlāk. VIDEO
06.jūnijs 2014 16:30
Talsu zaļie pāris gadus tiesājās ar pašvaldību, kura bija atļāvusi jauno pilsētas slimnīcu būvēt Stendes ielā. Tādēļ tiesas procesi un būvniecība ieilga. Zaļie panāca tikai to, ka Talsu slimnīca tiks pabeigta tikai par dažiem mēnešiem vēlāk.
    1-3535-7070-105105-140140-175175-210210-245245-280280-315