Seko Kasjauns.lv tīklā
skaidrs laiks
Laika ziņas: Rīga 1°C. skaidrs laiks
Z vējš 0 m/s
piektdiena, 2014.g. 25. aprīlis 02:50
Vārda dienas: Līksma, Bārbala

Pārsteidzošās Kurzemes bākas. FOTO. VIDEO (1)

Kurzemes jūras krasta burvību un bāku cildenumu varēja iepazīt biedrības „Dabas draugi” auto ekspedīcijā „Bāku medības Lēkājošo vimbu paradīzē.” Kurzemes bākas pārsteidz ar varenumu un skaistumu. Tās var savaldzināt ceļotājus, kuri gar jūras krastu dodas gan vienatnē, gan draugu kompānijā.
Komentāri (1)

Vecumniekos dienas garumā notiks koncerts, kurā vāks ziedojumus baznīcas tornim. VIDEO (1)

Vecumnieku luterāņu draudze turpina organizēt koncertu sēriju, lai aicinātu cilvēkus ziedot Vecumnieku baznīcas torņa un fasādes atjaunošanai. Koncertā, kas notiks piektdien, 2.maijā, pulksten 12.00 Ezermalas...
Komentāri (1)

Krievu kopiena protestēs pret NATO kuģu izvietošanu Liepājā. VIDEO (28)

Pēc NATO vadības paustās gatavības Latvijā palielināt militāro klātbūtni, viena no iespējamām vietām, kur izvietot NATO kuģus, tika minēta Liepāja, jo pilsētā ir vajadzīgā infrastruktūra. Kaut arī lēmums vēl...
Komentāri (28)

Koris "Valmiera" svinēs 40. dzimšanas dienu

Valmieras Svētā Sīmaņa baznīcā sestdien, 26. aprīlī, pulksten 17.00 savu 40 gadu jubileju svinēs Valmieras Kultūras centra jauktais koris „Valmiera”. Jubilejas koncertam dots nosaukums „Lielākās ilgas”.
Komentāri

Liepājas muzejā runās par tautiskajām jakām un ņieburiem (1)

Liepājas muzejā (Kūrmājas prospektā 16/18) trešdien, 23. aprīlī, pulksten 16.00 Kurzemes tautastērpu informācijas centrs rīko kārtējo tikšanos – sarunu par novada tautas tērpiem - „Kurzemes jakas un ņieburi”.
Komentāri (1)

Šorīt Zosēnos gaiss atdzisis līdz mīnus 8,9 grādiem

01.aprīlis 2014 10:34
Šorīt daudzviet Latvijas austrumu un ziemeļu rajonā gaisa temperatūra noslīdējusi līdz mīnus 7 un vairāk grādiem, bet visaukstākais bijis Zosēnos - tur fiksēta mīnus 8,9 grādu temperatūra.

Jūrmalā izvietos papildu 200 soliņus un atkritumu konteinerus (2)

01.aprīlis 2014 07:44
Jūrmalā, iestājoties labvēlīgiem laika apstākļiem, tiks izvietoti papildu 200 soliņi un aptuveni 200 sadzīves atkritumu konteineri, aģentūra BNS uzzināja pašvaldībā.

Cilvēkiem uz Dzērumiem jābrauc kā siļķēm mucā. Nepietiek autobusu (22)

Cilvēkiem uz Dzērumiem jābrauc kā siļķēm mucā. Nepietiek autobusu
01.aprīlis 2014 06:21
Sākoties siltajam laikam, cilvēki sāk doties uz Pierīgas vasarnīcu ciematiem. Tomēr vēlme nokļūt uz vasaras mītni pārvēršas par murgu, jo vasaras autobusu saraksts spēkā stāsies tikai maijā. Pašlaik, piemēram, uz vasarnīcu ciematu Dzērumi Ķekavas novadā brauc divas reizes mazāk autobusu, nekā vasarā.

Daugavpilī stihisko izgāztuvju likvidācija izmaksās 27 000 eiro

01.aprīlis 2014 00:28
Daugavpilī stihisko izgāztuvju likvidācijai pašvaldības budžetam izmaksās 27 000 eiro. Kopā no 50 stihiskajām izgāztuvēm plānots izvest aptuveni 1200 kubikmetrus atkritumu.

Laidzes iedzīvotāja Anna Brālīte svin 108. dzimšanas dienu. Apsveicam! FOTO (20)

Laidzes iedzīvotāja Anna Brālīte svin 108. dzimšanas dienu. Apsveicam! FOTO
31.marts 2014 16:18
Talsu novada Laidzes pagasta „Ziedugravu” iedzīvotāja Anna Brālīte 31. martā svin savu 108. dzimšanas dienu. Talsu novada godājamākā pilsone dzimusi Latgalē – Līvānu pusē, bet tagad dzīvo sava dēla Viestura ģimenē – Laidzes pagastā, „Ziedugravās”.

Mācītāja Šmita izteikumi izprovocē Raganu salidojumu Krimuldā (19)

Mācītāja Šmita izteikumi izprovocē Raganu salidojumu Krimuldā
31.marts 2014 13:45
Mācītāja Jāņa Šmita pērnā gada nogalē asā vēršanās pret kroga „Raganas ķēķis” nosaukumu un aicinājums atteikties no nekristīgiem firmu nosaukumiem radījis pretēju efektu. Dieva kalpa kaismīgās runas izprovocējušas to, ka šovasar Krimuldas novadā notiks pirmais Latvijas raganu salidojums un viņu slotu izstāde.

Rēzeknē notiks ģimeņu sporta svētki

31.marts 2014 00:18
Rēzeknē 12.aprīlī notiks ģimeņu sporta svētki "Tētis, mamma, es – sportiska ģimene!", interesentiem savu dalību jāpiesaka līdz 9.aprīlim, informēja Rēzeknes Māmiņu klubā.

Zemgales mājražotāji apvienojas biedrībās. VIDEO

Zemgales mājražotāji apvienojas biedrībās. VIDEO
30.marts 2014 22:05
Mājražošana ir viena no labākajām iespējām mazajiem zemniekiem, kā nodarboties ar uzņēmējdarbību laukos un saņemt arī Eiropas fondu atbalstu. Zemgales puses mājražotāji specializējušies maizes, gaļas un ķiploku pārstrādē. Vairāk LTV sižetā.

Pat valsts nozīmes ceļi daudzviet šopavasar neizbraucami (2)

Pat valsts nozīmes ceļi daudzviet šopavasar neizbraucami
30.marts 2014 13:04
Ik pavasari iedzīvotājiem laukos nākas rēķināties ar grants seguma ceļu slikto stāvokli. Amatas novada Skujenes pagastā atsevišķus ceļu posmus iespējams izbraukt tikai ar traktoru vai bezceļu automašīnu. Vienā šādā ceļa posmā iestiga arī Vidzemes TV filmēšanas grupas automašīna. Vairāk LTV un Vidzemes TV sižetā.

Bauskā brīvpusdienas būs visiem pamatskolas skolēniem (2)

29.marts 2014 08:54
Bauskas novada dome pieņēmusi lēmumu par brīvpusdienu piešķiršanu visiem novada pašvaldības vispārējās izglītības iestāžu obligātās pirmsskolas izglītības vecuma un 4.- 9.klašu skolēniem no 2014.gada 1.septembra.

Rēzeknes pašvaldības policija ir tik nespējīga, ka izlemts to likvidēt (24)

Rēzeknes pašvaldības policija ir tik nespējīga, ka izlemts to likvidēt
28.marts 2014 18:03
Rēzeknes policisti ierodas uz izsaukumu, bet neko lāgā nedarot. Viņi arīdzan nav spējuši apkarot "točkas" pilsētā. Šo un vēl vairāku iemeslu dēļ izlemts likvidēt Rēzeknes pašvaldības policiju, tādējādi ietaupot nodokļu maksātāju naudu.

Tadaiķos top Latvijā pirmais kolhoza muzejs. VIDEO

Tadaiķos top Latvijā pirmais kolhoza muzejs. VIDEO
27.marts 2014 20:44
Priekules novada Bunkas pagasta Tadaiķos top Latvijā pirmais Kolhoza muzejs. Iecerēts, ka tas apmeklētājiem durvis vērs jau nākammēnes – maijā. Šogad aprit 65 gadi kopš Latvijā lielāko dažu zemnieku saimniecību okupācijas vara vardarbīgi apvienoja kolhozos.

Rumbenieks raksta unikālu vēstures grāmatu – par skaņu plašu vēsturi. VIDEO

Rumbenieks raksta unikālu vēstures grāmatu – par skaņu plašu vēsturi. VIDEO
26.marts 2014 18:50
Kuldīgas novada Rumbas pagasta Birzniekos dzīvojošais skaņu plašu kolekcionārs Atis Gunivaldis Bērtiņš sācis rakstīt grāmatu par Latvijas skaņu plašu vēsturi. Tāda vēsturiska apkopojumu Latvijā vēl nav bijis. Pirmās mūsu pašu - „Bellaccord” skaņu plates Rīgā ierakstīja 1931. gadā.

Valkā būvēs jaunu ugunsdzēsības depo (3)

Valkā būvēs jaunu ugunsdzēsības depo
25.marts 2014 17:23
Ceturtdien, 27.martā, tiks ielikts pamatakmens Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigādes Valkas daļas depo jaunbūvei. Šis būs jau otrais ugunsdzēsēju depo Latvijā, kas pēdējo 35 gadu laikā celts kā jaunbūve.

Abulā un Gaujā notiks laivu bobslejs

Abulā un Gaujā notiks laivu bobslejs
24.marts 2014 16:43
Maija pirmajās brīvdienās – sestdien, 3. maijā, Beverīnas novadā, Brenguļu alus dārzā, tiks dots starts lielajam Laivu maršam „Abuls – Gauja”. Tas ir Latvijā krāšņākais un kuplākais laivu karnevāls uz ūdens. Tā šī gada tēma ir laivu bobslejs.

Jēkabpils novadā atklāta viena no modernākajām govju kūtīm Latvijā. FOTO (8)

Jēkabpils novadā atklāta viena no modernākajām govju kūtīm Latvijā. FOTO
21.marts 2014 14:08
Jēkabpils novada zemnieku saimniecībā „Krasti” 21. martā atklāta viena no modernākajām govju kūtīm Latvijā. Kopējās investīcijas fermas izveidē ir 1,13 miljoni eiro un tā ir pilnībā robotizēta.

Talsu novadā samazinās klašu skaits. VIDEO (2)

Talsu novadā samazinās klašu skaits. VIDEO
21.marts 2014 09:14
Šodien tiek ziņots, ka pagaidām Izglītības un zinātnes ministrija ar pašvaldībām saskaņojusi sešu skolu reorganizāciju un vienas likvidāciju. Tā, piemēram, apvienos Bukaišu pamatskolu un Augstkalnes vidusskolu, kā arī Tērvetes pamatskolu un Annas Brigaderes pamatskolu. Talsu novadā par kādas skolas likvidēšanu vai reorganizāciju pagaidām runas nav, bet nepietiekamā skolēnu skaita dēļ dažas skolas vairs nevar nokomplektēt. Nākas doties uz citām skolām, taču vecāki atzīst, ka izglītošanās tālāk no mājām apgrūtinās ikdienu. Vairāk LTV un Talsu televīzijas sižetā.

Vaives pagastā ātro palīdzību pie grūtnieces velk ar traktoru. VIDEO (36)

Vaives pagastā ātro palīdzību pie grūtnieces velk ar traktoru. VIDEO
20.marts 2014 20:16
Cēsu novada Vaives pagastā pagājušās nedēļas nogalē pie kādas grūtnieces steidzās ātrās palīdzības mašīna, kura iestiga ceļa dubļos. Par laimi atradās traktors, kurš mediķu auto izvilka no dubļiem.

Liepājā nozagto tūkstošiem vērto unikālo dzintaru zaglis notirgojis par 70 eiro. VIDEO (17)

Liepājā nozagto tūkstošiem vērto unikālo dzintaru zaglis notirgojis par 70 eiro. VIDEO
20.marts 2014 13:55
No Liepājas Amatnieku nama pirms pusotras nedēļas vairākus tūkstošus eiro vērtais unikālais dzintara gabals aizceļojis uz Lietuvu un nu to nu vai vairs izdosies atgūt. Garnadzis tūkstošiem vērto „ziemeļu zeltu” senlietu uzpircējam pārdevis par 70 eiro.

Jelgavā izslēgs apgaismojumu, atzīmējot Zemes stundu

20.marts 2014 07:44
Arī Jelgavas pilsēta 29.martā piedalīsies Pasaules dabas fonda akcijā - Zemes stunda, uz laiku izslēdzot vairāku objektu apgaismojumu, aģentūru BNS informēja pašvaldībā.

Iecavas bērnudārzā bērniem jādzied Dieva dziesmas, kamēr auklītes savā starpā ķildojas. VIDEO (70)

Iecavas bērnudārzā bērniem jādzied Dieva dziesmas, kamēr auklītes savā starpā ķildojas. VIDEO
19.marts 2014 16:41
Jau mēnesi nerimst skandāls Iecavas bērnudārzā, kur tā galvenais iemesls ir Dievs. Bērnudārza darbinieki uzskata, ka vadītāja piespiedusi bērnus piedalīties Dieva slavināšanas pasākumā. Par to nav priecīgs arī Iecavas mērs Jānis Pelsis, kurš teic, ka nāksies piesaistīt psihologu, lai nomierinātu krusta karus.

Liepājā nozagts unikāls dzintars. VIDEO (2)

Liepājā nozagts unikāls dzintars. VIDEO
17.marts 2014 20:40
Liepājas Amatnieku namā nozagts unikāls priekšmets – 260 gramus smags dzintara gabals, kurš Liepājas pludmalē tika izskalots apmēram pirms 40 gadiem. Vērtīgā dzintara zādzība Liepājas amatniekiem likusi aizdomāties par pasaulē garāko dzintara kreļļu drošību, kas arī atrodas Amatnieku namā.

Ko skatās un klausās Latgales pierobežā? Stāsta Māris no Dagdas. VIDEO (30)

Ko skatās un klausās Latgales pierobežā? Stāsta Māris no Dagdas. VIDEO
17.marts 2014 19:11
Jau gadiem ilgi valdībā un Saeimā sūkstās par Krievijas propagandu, ar kuru baro pierobežas iedzīvotājus. Latvijas televīzijas un radio programmas tur nevar uztvert. Māris no Dagdas Kasjauns.lv stāsta, ka pierobežas iedzīvotāji no krievu kanāliem neatteiksies, jo gluži vienkārši citu iespēju nav.

Gatavojas nojaukt Ādažu tirgū uzslietās vecās tirdzniecības būdas (1)

16.marts 2014 14:47
Ādažu novada dome februāra nogalē nolēmusi nojaukt Ādažu tirgus teritorijā, Gaujas ielā 7, esošās tirdzniecības būdas, kas deviņdesmito gadu sākumā patvaļīgi uzslietas uz pašvaldības īpašuma bez saskaņojumiem un atļaujām.

Ādažu novada dome izsolē pārdos Garkalnes katlumāju

16.marts 2014 07:13
Ādažu novada dome gatavojas atklātā mutiskā izsolē ar augšupejošu soli pārdot pašvaldībai piederošo nekustamo īpašumu "Garkalnes katlumāja", liecina novada domes mājaslapā publicētais sludinājums.

Jelgavā pieminēs komunistiskā genocīda upurus

16.marts 2014 00:27
Jelgavas Svētbirzī 25.martā notiks atceres brīdis, pieminot komunistiskā genocīda upurus, aģentūra BNS uzzināja pašvaldībā.

Rēzeknes dome grasās pirkt raidiekārtas pilsētas radiostacijai, kuras izveide nav iespējama (4)

Rēzeknes dome grasās pirkt raidiekārtas pilsētas radiostacijai, kuras izveide nav iespējama
15.marts 2014 11:49
Rēzeknes domes iecere izveidot oficiālu pilsētas radiostaciju ar savu frekvenci, kas piederētu pašvaldībai, nav iespējama, tā norāda Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP), kas atbild par frekvenču piešķiršanu. Tikmēr dome jau saņēmusi konkursa pretendentu piedāvājumus par attiecīgās tehnikas iegādi.

Liepājas dzimšanas dienā otrdien sabiedriskais transports būs par brīvu (1)

15.marts 2014 09:29
Liepājas dzimšanas dienā, 18.martā, pilsētas iedzīvotāji un viesi sabiedrisko transportu - maršrutu autobusus un tramvaju - varēs izmantot par brīvu.

Ķekavas skolēniem par labu mācīšanos maksās 50 eiro. VIDEO (13)

Ķekavas skolēniem par labu mācīšanos maksās 50 eiro. VIDEO
13.marts 2014 12:44
Modelis "nauda seko skolēnam" liek mācību iestādēm domāt ne vien par izglītības kvalitāti, bet arī veidiem, kā piesaistīt skolai vairāk bērnu. Neilgā laikā dzirdēts par vairākām pašvaldībām, kas nolēmušas izcilniekiem maksāt ikmēneša naudas balvas. Par šādu soli izšķīrusies arī Ķekava. Vairāk TV sižetā.

Jūrkalnes meitenīte Elizabeta saņem jauku "prēmiju" par savu piedzimšanu. VIDEO (18)

Jūrkalnes meitenīte Elizabeta saņem jauku "prēmiju" par savu piedzimšanu. VIDEO
11.marts 2014 23:01
Kamēr politiķi un eksperti nezina, kā pārliecināt Latvijas ģimenes izšķirties ne tikai par vienu vai diviem, bet arī par trešo un ceturto bērnu, neliela sabiedriska organizācija "J3" Jūrkalnē nāk klajā ar jauku žestu. Katrai pagasta ģimenei, kas sagaidījusi vismaz trešo atvasi, pasniedz vienreizēju naudas pabalstu. Kur to tērēt, ģimene lemj pati - pirkt auto, ierīkot ūdensvadu vai iegādāties jaunu veļas mazgāšanas mašīnu. Vairāk skatieties TV sižetā!

Liepājas muzejs pilsētas dzimšanas dienā kā dāvanu saņems Elksnītes gleznas

Liepājas muzejs pilsētas dzimšanas dienā kā dāvanu saņems Elksnītes gleznas
11.marts 2014 19:50
Atzīmējot Liepājas 389. dzimšanas dienu, Liepājas muzejs 15. martā saņems vērtīgu dāvinājumu – izcilās Liepājas mākslinieces Skaidrītes Elksnītes gleznas, kā arī dokumentus, kas atspoguļo dažus posmus un notikumus Skaidrītes Elksnītes dzīvē.

Izveidota folkloras kopa "Suitu vīri". VIDEO (2)

Izveidota folkloras kopa "Suitu vīri". VIDEO
09.marts 2014 19:56
Suitu sievu vārds vairs neprasa īpašu paskaidrojumu, jo viņas ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē nesušas savu tradicionālo mantojumu. Nu sasparojies arī stiprais dzimums un izveidota folkloras kopa Suitu vīri. Viņu repertuārā galvenokārt suitu ziņģes, kuras pārmantotas no paaudzes paaudzē, vēsta LTV ziņas.

Kolkā pārspēts 9.marta siltuma rekords

Kolkā pārspēts 9.marta siltuma rekords
09.marts 2014 16:36
Kolkā gaiss iesilis līdz plus 11,5 grādiem, pārspējot līdzšinējo siltuma rekordu 9.martā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra novērojumi.

Kolkā pārspēts 7.marta siltuma rekords

08.marts 2014 01:19
Piektdien Kolkā termometra stabiņš sasniedza +8,8 grādu atzīmi, kas ir jauns 7.marta maksimālās gaisa temperatūras rekords šajā vietā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra publicētā informācija.

Vienīgo vēlēšanu iecirkni Vecāķos izveidos dzelzceļa stacijā

07.marts 2014 15:23
Lai nodrošinātu iespēju Vecāķu, Vecdaugavas un Mangaļsalas iedzīvotājiem pilnvērtīgas iespējas piedalīties šogad gaidāmajās Eiropas Parlamenta un Saeimas vēlēšanās, Rīgas domes ārkārtas sēdē šodien nolemts izveidot vēlēšanu iecirkni Vecāķu dzelzceļa stacijas ēkā, Mangaļu prospektā 1c.
    1-3535-7070-105105-140140-175175-210210-245245-280280-315