Seko Kasjauns.lv tīklā
vietām mākoņains
Laika ziņas: Rīga 4°C. vietām mākoņains
DA vējš 3 m/s
svētdiena, 2015.g. 1. marts 18:38
Vārda dienas: Ilgvars, Ivars

Smiltenes iedzīvotājiem par siltumu nāksies maksāt vairāk

No 1.marta Smiltenes iedzīvotājiem siltumenerģijas apgādes pakalpojumu gala tarifs palielināsies - tas apstiprināts 49,77 līdzšinējo 43,01 eiro/MWh apmērā.
Komentāri

Daugavpils Universitāte pilsētai jubilejā pasniedz unikālu vaboli. VIDEO (1)

Daugavpils Universitāte sarūpējusi dāvanu Daugavpilij tās 740 gadu jubilejā - nosaucot pašu atklātu vaboli Daugavpils vārdā. Jāuzsver, ka Daugavpils universitāte (DU) ir ievērojams vaboļu pētniecības centrs n...
Komentāri (1)

Salas novadā vecāki ar četriem maziem bērniem dzīvo noplukušā istabiņā. VIDEO (362)

Salas novada Biržos ir ēka, kurā agrāk atradās meža skola. Lai gan māja ir katastrofālā stāvoklī, tajā dzīvo vairākas ģimenes. Viena no tām – daudzbērnu ģimene, kurā ir māte, tēvs un četri mazi bērni vecumā n...
Komentāri (362)

Jūrmalas Ziemas sporta svētkos aktīvākā skola balvā izcīna grupas "Musiqq" koncertu

Sestdien, 21. februārī, norisinājās unikāls ziemas sporta veidu pasākums Latvijā – Jūrmalas Ziemas sporta svētki. Īpašās sacensībās svētku ietvaros piedalījās Jūrmalas skolas, kas cīnījās par Jūrmalas pilsēta...
Komentāri

Daugavpils cietoksnī pusaudži sadauza 7000 eiro vērtu skulptūru. VIDEO (59)

Pēdējo piecu gadu laikā Daugavpils cietoksnis pārvērties līdz nepazīšanai, tas tapis par starptautisku kultūras centru. Tomēr šī mikrorajona iedzīvotāji vēl nav iemācījušies dzīvot pievilcīga tūrisma objekta...
Komentāri (59)

Ziemeļvidzemes autoostās jauns pakalpojums: par 3 eiro iepūst alkometrā (10)

Ziemeļvidzemes autoostās jauns pakalpojums: par 3 eiro iepūst alkometrā
30.decembris 2014 18:49
Valmieras sabiedriskā transporta uzņēmums „VTU Valmiera” Valmieras, Valkas un Rūjienas autoostās, kā arī sava uzņēmuma caurlaides telpās Kocēnu pagastā piedāvā iereibušajiem ar alkometru pārbaudīt alkohola koncentrāciju izelpā. Par šo pārbaudi interesantam nākas šķirties no trim eiro.

Oho! Līnijdejas "Jaunās paaudzes" Ventspils draudzē. VIDEO (24)

Oho! Līnijdejas "Jaunās paaudzes" Ventspils draudzē. VIDEO
30.decembris 2014 15:11
Ventspils „Jaunās paaudzes” draudzes dievkalpojums šī gada pēdējā svētdienā, 28. decembrī, bija sevišķi atraktīvs. Altāra priekšā divas draudzes dāmas centās nodejot līnijdejas, kā sveicienu saviem ticības brāļiem un māsām Amerikā – Teksasas pavalstī.

Jēkabpils Mežaparkā atklāta kameršļūkšanas trase. VIDEO

Jēkabpils Mežaparkā atklāta kameršļūkšanas trase. VIDEO
30.decembris 2014 13:23
Pēdējos gados laika apstākļi nelutina ziemas sporta veidu cienītājus ar biezu un ilgstošu sniega segu, bet Jēkabpilī tagad ir iespēja nobraukt no kalna ar piepūšamajām kamerām jebkurā gadalaikā. Tur īsi pirms Jaungada svinībām atklāta kameru nobraukšanas trase, kas darbosies visu gadu.

Nojauks slaveno Aizputes koka arhitektūras pērli – "Šekumu" (32)

Nojauks slaveno Aizputes koka arhitektūras pērli – "Šekumu"
29.decembris 2014 20:18
Aizputes novada dome uzdevusi īpašniecei nojaukt kādreizējo Aizputes koka arhitektūras pērli - Kalvenes ielā 1 esošo ēku, kuru tauta iedēvējusi par „Šekumu”. Pēdējos gados divstāvu ēka no kultūrvēsturiskā pieminekļa pārvērtusies par dzīvībai bīstamu graustu.

Izdota suvenīrmonēta ar Jēkabpils simbolu – lūsi. FOTO

Izdota suvenīrmonēta ar Jēkabpils simbolu – lūsi. FOTO
29.decembris 2014 11:05
Jēkabpilī izdota suvenīrmonēta ar Jēkabpils ģerboņa un tās simbola – lūša attēlojumu. To par 4,07 eiro var iegādāties Jēkabpils Tūrisma informācijas centrā. Monēta izdota, lai sekmētu Jēkabpils pilsētas ģerboņa un pilsētas simbola - lūša, atpazīstamību.

Tukuma slimnīca plāno iegādāties datortomogrāfu par aptuveni 340 000 eiro

29.decembris 2014 01:30
Vairākām pašvaldībām piederošā SIA "Tukuma slimnīca" plāno iegādāties datortomogrāfu par aptuveni 340 000 eiro, tādēļ gada nogalē šī iecere tiek saskaņota pašvaldībās, kuras ir slimnīcas līdzīpašnieces, aģentūra LETA uzzināja Tukuma novada pašvaldībā.

KNAB par amata savienošanas ierobežojumu pārkāpšanu soda bijušo Līgatnes mēru

28.decembris 2014 16:55
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) par valsts amatpersonas amata savienošanas ierobežojumu pārkāpšanu administratīvi sodījis pašreizējo Līgatnes novada domes deputātu un bijušo šīs pašvaldības priekšsēdētāju Guntaru Pīpkalēju.

Goda valmieriete – mākslas doktore no Vācijas (1)

Goda valmieriete – mākslas doktore no Vācijas
27.decembris 2014 19:28
Šogad Goda valmierieša titulu ieguva Valmieras sadraudzības pilsētas – Vācijas Gīterslo apriņķa kultūras sakaru koordinatore, mākslas kuratore, Dr. Silvana Kreijere. Gadu mijas noskaņās Kreijere dalās pārdomās gan par Latvijas un Vācijas sadarbības aspektiem, gan ticību latviešu spēkam.

Makšķerēšanai Burtnieka ezerā būs iespēja iegādāties mēneša licenci

26.decembris 2014 01:44
Sākot ar nākamo gadu, Burtnieku novada pašvaldība vairs neizsniegs maksas gada licenci. Tās vietā tiks ieviesta mēneša licence makšķerēšanai Burtnieka ezerā no krasta, no ledus un no laivas, izņemot makšķerēšanu no laivas maija mēnesī.

Oskara Kalpaka muzejā piedāvā iejusties Brīvības cīņu dalībnieku ādā (1)

Oskara Kalpaka muzejā piedāvā iejusties Brīvības cīņu dalībnieku ādā
25.decembris 2014 12:50
Latvijas armijas pirmā virspavēlnieka Oskara Kalpaka memoriālajā muzejā Saldus novada Zirņu pagasta Airītēs tapis jauns kultūras tūrisma piedāvājums – „Ceļojums uz 1919. gadu”, kas muzeja apmeklētājiem ļauj iejusties 1919. gada Brīvības cīņu gaisotnē, kuru laikā arī gāja bojā Kalpaks.

Jelgavas publiskajās peldvietās nedrīkstēs vest un peldināt suņus

24.decembris 2014 21:50
Jelgavas pilsētas dome apstiprinājusi grozījumus pašvaldības peldvietu lietošanas un apsaimniekošanas noteikumos, kas paredz aizliegumu peldvietās uzturēties ar suņiem un tos peldināt.

Bauskā jaunie luksofori rada grūtības gājējiem. VIDEO (10)

Bauskā jaunie luksofori rada grūtības gājējiem. VIDEO
23.decembris 2014 20:36
Vasarā ar notiekošo Bauskas tranzītielā bija neapmierināti autovadītāji, kuriem remontdarbu dēļ nācās gaidīt sastrēgumos. Tagad šajā pašā ielā grūtības ir gājējiem. Pēc remonta satiksme ir reorganizēta un uzstādīts arī jauns luksofors, kurā zaļā gaisma, lai šķērsotu galveno ielu, deg tikai 12 sekundes. Vairāk - TV sižetā.

Vienai no Salaspils radioaktīvā ūdens tvertnēm konstatēta neliela noplūde

23.decembris 2014 20:16
Vienai no Salaspils radioaktīvā ūdens tvertnēm tikusi konstatēta neliela noplūde, kā rezultātā to tiešā apkārtnē nedaudz palielinājies tritija līmenis, aģentūrai BNS pastāstīja LU zinātņu prorektors Indriķis Muižnieks.

Krāslavas novadā Indras vidusskolu reorganizēs par pamatskolu (1)

23.decembris 2014 16:59
Šodien Krāslavas novada domes sēdē pašvaldības deputāti pieņēma lēmumu par Indras vidusskolas reorganizēšanu par pamatskolu, sākot ar nākamo mācību gadu.

Atver patversmi iereibušiem Liepājas bezpajumtniekiem. VIDEO (8)

Atver patversmi iereibušiem Liepājas bezpajumtniekiem. VIDEO
23.decembris 2014 12:14
Liepājā īsi pirms Ziemassvētkiem atklāta īpaša naktspatversme iedzērušiem bezpajumtniekiem. Ar lielu komfortu iereibušie grūtdieņi gan nevarēs rēķināties, jo oficiāli viņu izguldināšanas vieta skaitās kā Sociālā dienesta zemāka līmeņa patversme.

Liepājas muzejā atklāta jauna ekspozīcija par Dienvidkurzemes ļaudīm un dzīvi. FOTO

Liepājas muzejā atklāta jauna ekspozīcija par Dienvidkurzemes ļaudīm un dzīvi. FOTO
22.decembris 2014 21:19
Liepājas muzejā atklāta muzeja 90 gadu jubilejai veltīta, jaunizveidotā ekspozīcija „Dienvidkurzemes ļaudis, dzīve un darbs". Ekspozīciju veidojuši Liepājas muzeja speciālisti sadarbībā ar mākslinieku un scenogrāfu, Latvijas Mākslas akadēmijas Vides mākslas katedras vadītāju Kristianu Brekti.

Ogres aizsargdambja sūkņu staciju plāno pabeigt nākamā gada vasarā

22.decembris 2014 01:18
Ogres aizsargdambja sūkņu staciju plāno pabeigt nākamā gada vasarā, pastāstīja pašvaldībā.

Daugavpils novadā renovē astoņas skolas

21.decembris 2014 08:18
Daugavpils novadā renovē astoņas skolas, informēja Komunālās saimniecības nodaļas būvtehniķe Olga Sokolovska.

Krāpšanā apsūdzētais Garkalnes novada vicemērs Silovs turpina darbu domē (7)

Krāpšanā apsūdzētais Garkalnes novada vicemērs Silovs turpina darbu domē
19.decembris 2014 17:11
Lai gan Rīgas rajona tiesa 10.oktobrī krimināllietā par krāpšanu lielā apmērā apsūdzētajam Garkalnes novada domes priekšsēdētāja vietniekam, iepriekš 10.Saeimas deputāta mandātu nolikušajam Jurim Silovam (SC) piespriedusi reālu trīs gadu cietumsodu, viņš arvien strādā domē.

Galma apvērsums Latvijas mazākajā pilsētā: Durbē nomaina mēru. VIDEO (6)

Galma apvērsums Latvijas mazākajā pilsētā: Durbē nomaina mēru. VIDEO
19.decembris 2014 13:25
Durbes novada domē šonedēļ noticis apvērsums – deputāti izteikuši neuzticību novada mēram Jānim Ruško un viņa vietā ievēlējuši Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) pārstāvi Ojāru Petrēvicu, kurš, kā mēļo novadnieki, par mēru kļuvis tādēļ, ka viņš ir kādreizējā pašvaldības lietu ministra favorīts

Rankas pamatskola realizēs tālmācības programmu ārzemēs dzīvojošiem latviešu bērniem

19.decembris 2014 01:32
Gulbenes novada Rankas pamatskola no 2015.gada 1.janvāra realizēs neformālās izglītības tālmācības kursu 1.līdz 4.klašu vecuma bērniem, noskaidroja Gulbenes novada pašvaldībā.

Jūrmalas dome noliedz runas par Krievijas pasākumu pārcelšanu

18.decembris 2014 19:23
Jūrmalas domes pārstāvji noraida publiskajā telpā izskanējušo informāciju par tādu Krievijas pasākumu kā "Jaunais vilnis", "KVN" un "Comedy Club" pārcelšanu citviet ārpus Latvijas, informēja Jūrmalas domē.

Apvienojot divas skolas, veidos Cēsu pilsētas vidusskolu (1)

18.decembris 2014 18:58
Uz Cēsu pilsētas pamatskolas un Cēsu 2.vidusskolas bāzes plānots veidot Cēsu pilsētas vidusskolu, informēja pašvaldības pārstāvis Kārlis Pots.

Ogres pazemes tuneļa izbūve varētu izmaksāt 4 miljonus eiro (2)

17.decembris 2014 20:13
Ogres pazemes tuneļa izbūve zem dzelzceļa varētu izmaksāt apmēram četrus miljonus eiro, pavēstīja Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieks Egils Helmanis.

Satraukums Siguldā: pa pilsētu skraida paplukušas lapsas! (14)

Satraukums Siguldā: pa pilsētu skraida paplukušas lapsas!
17.decembris 2014 16:30
Siguldas pašvaldībā pēdējo nedēļu laikā saņēmusi satrauktus pilsētnieku zvanus par to, ka pilsētā aizvien biežāk klaiņo ne visai veselīga paskata lapsas. Siguldieši domā, ka paplukušā paskata kūmiņi ir slimi ar trakumsērgu. Taču gan policija, gan dzīvnieku eksperti teic, ka satraukumam nav pamata.

Ķibele Bauskā. Par milzu naudu iegādāta "nepareizā" sudraba kanna (66)

Ķibele Bauskā. Par milzu naudu iegādāta "nepareizā" sudraba kanna
17.decembris 2014 16:05
Šonedēļ pašvaldības pārstāvju un speciālistu sanāksmē Bauskā tika konstatēts, ka nesen izsolē Vācijā iegādātā 17.gadsimta sudraba kanna tomēr varētu nebūt Bauskas zeltkaļa Heinriha Timmes jaunākā darinājums. Tādēļ par saviem līdzekļiem kannu atpircis Rundāles pils muzeja direktors Imants Lancmanis, kurš ieteicis iegādāties šo darinājumu.

Jelgavas pilī notikusi tradicionālā Ziemassvētku balle. VIDEO (4)

Jelgavas pilī notikusi tradicionālā Ziemassvētku balle. VIDEO
15.decembris 2014 21:48
Jelgavas pilī aizvadītās nedēļas nogalē jau 29. gadu pēc kārtas notika Latvijas Lauksaimniecības Universitātes (LLU) rīkotā akadēmiskā Ziemassvētku balle. Tajā visas nakts garumā galma izklaides notika mūzikas dažādām gaumēm – no Štrausa valša līdz rokenrolam – pavadībā.

Preiļos godinās izcilākos Latgales iedzīvotājus (2)

Preiļos godinās izcilākos Latgales iedzīvotājus
15.decembris 2014 21:30
Preiļu Kultūras centrā nākamā gada 31. janvārī notiks Latgales Gada balvas pasniegšanas pasākums, kuru rīko biedrība „Asmu Latgalīts”. Visi līdz 31. decembrim vēl var pagūt balvai pieteikt tos labākos Latgales iedzīvotājus, kuri ar savu rīcību sekmējuši Latgales izaugsmi, kā arī kalpo par piemēru pārējiem.

Liepājas muzejā rādīs izrādi par koktēlnieka Pankoka dzīvi psihiatriskajā slimnīcā

Liepājas muzejā rādīs izrādi par koktēlnieka Pankoka dzīvi psihiatriskajā slimnīcā
15.decembris 2014 10:32
Liepājas muzeja pagraba zālē trešdien, 17. decembrī pulksten 15.00 un 18.00 notiks izrāde „Galdnieks un klusums” - režisora Pētera Krilova iestudējums, kas stāsta par ievērojamā Kurzemes koktēlnieka Miķeļa Pankoka dzīvi viņa pēdējos gados psihiatriskajā slimnīcā Šveicē.

Plūdos cietušajiem Ogres novadā saziedoti 2,6 tūkstoši eiro

13.decembris 2014 04:20
Plūdos cietušajiem Ogres novadā saziedoti vairāk nekā 2,6 tūkstoši eiro, informē pašvaldībā.

Iemūrēts Saldus stadiona pamatakmens

13.decembris 2014 03:40
Saldū piektdien iemūrēts stadiona pamatakmens par godu tā rekonstrukcijai, informēja projekta pārstāve Olga Ribkina.

Jelgavā atklāta piparkūku mājiņu izstāde (1)

12.decembris 2014 21:49
Jelgavas pils muzejā šonedēļ atklāta piparkūku mājiņu izstāde, informē pašvaldībā.

Ventspils slimnīcā sasniegts jaundzimušo skaita rekords (2)

12.decembris 2014 18:20
Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas dzemdību nodaļā Ventspilī šogad piedzimušo mazuļu skaits pārsniedzis 600, līdz ar to ir sasniegts jaundzimušo skaita rekords, informēja slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Gita Mārtiņsone.

Daugavpiliete Jevgeņija nosvin savu 100 gadu jubileju. VIDEO (7)

Daugavpiliete Jevgeņija nosvin savu 100 gadu jubileju. VIDEO
12.decembris 2014 16:45
Daugavpiliete Jevgeņija Kuzņecova 11. decembrī, nosvinēja savu 100. dzimšanas dienu. Cienījamā kundze ilgus gadus, līdz pat savai pensijai strādāja par Daugavpils 6. vidusskolas bibliotekāri. Mīlestību pret literatūra viņa joprojām nav zaudējusi un labprāt lasa grāmatas, sevišķi Sergeja Jeseņina dzeju.

Mazsalacā ar vairāk nekā 2000 svecēm izgaismos Skaņā kalna dabas parku

12.decembris 2014 08:11
Mazsalacā ar vairāk nekā 2000 svecēm un 200 gaismas lukturīšiem izgaismos Skaņā kalna dabas parku, informē pašvaldībā.
    1-3535-7070-105105-140140-175175-210210-245245-280280-315