Seko Kasjauns.lv tīklā
Apmācies
vēja virziens 5 m/s,
Rīga
Apmācies
piektdiena, 2015.g. 27. marts 07:14
Vārda dienas: Tālrīts, Gustavs, Gusts

Liepājas muzejā izrāda Pērkones tautastērpu

Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpu informācijas centrā (Kūrmājas prospektā 16/18) līdz 23. aprīlim skatāma ekspresizstāde, kas veltīta Pērkones tautastērpam. Tajā var apskatīt gan vēsturiskos darinājumus no Liepājas muzeja krājuma, gan mūsdienās tapušo Pērkones tautastērpu un tā elementus.
Komentāri

Noskaidrota skaistākā meitene un puisis Ogrē. FOTO (7)

Noslēdzies nu jau ceturtais skaistumkonkurss “Mis un Misters Ogre 2015”. Tajā uzvaras laurus plūca ķīmijas studente Linda Andriksone un topošais viesmīlības pakalpojumu speciālists Didzis Grieznis.
Komentāri (7)

Skrundas pagastā atklāta Latvijas dižākā mežābele. VIDEO (1)

Skrundas pagasta „Pankopu” saimniecībā Latvijas Petroglifu centra aktīvisti atklājuši lielāko mežābeli Latvijā ar stumbra apkārtmēru četri metri. Jāteic, ka „Pankopos” jau ir viena dižābele ar 3,7 metru lielu...
Komentāri (1)

Matrjonas kundze no Daugavpils nosvin 100. dzimšanas dienu. VIDEO (5)

Daugavpiliete Matrjona Solvojova nule nosvinējusi nozīmīgu gadskārtu – savu 100. dzimšanas dienu. Sirmā kundze joprojām jūtas gana žirgta, piemēram, lai dotos uz pirti. Viņa dzimusi Višķu pagastā, bet pēc kar...
Komentāri (5)

Rīgas Starptautiskais filmu festivāls „2Annas” dodas Latvijas tūrē

Rīgas Starptautiskais filmu festivāls no marta līdz jūnijam viesosies 11 Latvijas pilsētās un pagastos, lai tur skatītājiem piedāvātu labākās pagājušā gada festivāla īsfilmas. Pirmā kinotūres izrāde notiks...
Komentāri

Kārsavas novada skolās bezmaksas pusdienas būs visiem bērniem. VIDEO (5)

Kārsavas novada skolās bezmaksas pusdienas būs visiem bērniem. VIDEO
22.janvāris 2015 13:41
Veidojot šā gada budžetu, Latgales reģiona pašvaldības apsprieda brīvpusdienu noteikšanu pēc iespējas lielākam bērnu skaitam visās izglītības iestādēs. Valstī noteikts, ka brīvpusdienas pienākas pirmajām trim sākumskolas klasēm. Savukārt Kārsavas novada pašvaldībai izdevies arī šim mācību gadam nodrošināt bezmaksas ēdināšanu visām novada izglītības iestādēm, atvēlot tam vairāk nekā 76 tūkstošus eiro. Arī citas Latgales pašvaldības cenšas apmaksāt brīvpusdienas vairāk, nekā finansē valsts. Kā tas izdodas – par to skatieties video sižetā.

Strenčos represēto piemiņas vietā nozāģē bērzus. VIDEO (6)

Strenčos represēto piemiņas vietā nozāģē bērzus. VIDEO
22.janvāris 2015 12:26
Vairāki Strenču iedzīvotāji sašutuši par pašvaldības rīcību – nozāģēti vairāk nekā 20 bērzi represēto piemiņas vietā pie dzelzceļa stacijas. Tā ir arī piemiņas vieta Kārlim Ulmanim, jo savulaik tieši pēc viņa ierosinājuma bērzi tur, tāpat kā citviet Latvijā, tika iestādīti un vieta ieguva īpašu nosaukumu - “Vadoņa birzs”. Tagad bērzu vietā rēgojas vairs tikai celmi un, kā uzsver vietējie, piemiņas vieta savu skaistumu ir zaudējusi. Plašāk skatieties videosižetā.

Balvos noticis Latvijas bļitkotāju čempionāts. VIDEO

Balvos noticis Latvijas bļitkotāju čempionāts. VIDEO
21.janvāris 2015 17:28
Balvos noslēgušās Latvijas čempionāta Zemledus makšķerēšanā 1. posma sacensības. Tajās piedalījās 15 komandas, kopumā 75 dalībnieki, kuru kopējais guvums pēc divu dienu starta bija 234,84 kilogrami zivju. Uzvarētāja laurus plūca bļitkotājs, kurš noķēra 5,56 kilogramus zivju.

Atcels vilciena Sigulda–Rīga vakara reisu. Cilvēki paliek bez transporta? (93)

Atcels vilciena Sigulda–Rīga vakara reisu. Cilvēki paliek bez transporta?
21.janvāris 2015 06:09
Kasjauns.lv rīcībā nonākusi informācija par AS „Pasažieru vilciens” plāniem atcelt vilciena nr. 845 reisu „Sigulda – Rīga”, kas no Siguldas atiet pulksten 21:39 katru vakaru septiņas dienas nedēļā. Aktīvu cīņu par vilciena saglabāšanu uzsākuši vietējo ciematu ļaudis, kuriem šis vilciens esot vienīgais sabiedriskais transports.

Skat, kāda izskatās draudīgā Ogres upe no putna lidojuma! VIDEO (2)

Skat, kāda izskatās draudīgā Ogres upe no putna lidojuma! VIDEO
20.janvāris 2015 12:50
Ogres upe katru gadu sagādā milzums raižu ogrēniešiem, gadu no gadu palu laikā appludinot pilsētas ielas, mājas un dārziņus. Šis gads atkal nav izņēmums. Ja raugās no krasta, upe nemaz tik draudīga nešķiet, bet video, kas filmēts no putna lidojuma atklāj visnotaļ draudīgu ainu.

Zosēnos sals sasniedzis mīnus 10 grādus

20.janvāris 2015 10:29
Šorīt Vidzemē gaiss atdzisis līdz mīnus 10 grādiem, pavēstīja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Kandavas pasta nodaļai tiks pagarināts darba laiks

20.janvāris 2015 09:52
No šā gada februāra tiks mainīts Kandavas pasta nodaļas darba laiks, divas dienas nedēļā to par dažām stundām pagarinot. Tādējādi pasta pakalpojumi kļūs klientiem pieejamāki, bet pasta nodaļa - klientiem ērtāk apmeklējama, informēja Latvijas Pasta Ārējo komunikāciju vadības daļas vadītāja Gundega Vārpa.

Jelgavas novada pašvaldība iegādāsies astoņas saldētavas (1)

19.janvāris 2015 21:21
Jelgavas novada pašvaldība par 18 574 eiro iegādāsies astoņas saldētavas saistībā ar Lauku atbalsta dienesta (LAD) izsludinātajiem Āfrikas cūku mēra un klasiskā cūku mēra ierobežošanas pasākumiem

Liepājas uzņēmumi Krievijas rubļa dēļ piedzīvo smagu krīzi. VIDEO (8)

Liepājas uzņēmumi Krievijas rubļa dēļ piedzīvo smagu krīzi. VIDEO
19.janvāris 2015 16:03
Krievijas rubļa devalvācija ietekmē vairākus Liepājas uzņēmumus, kas lielāko daļu savas produkcijas eksportē uz Austrumiem. Tostarp veļas un zivju konservu ražotājus. Šobrīd uzņēmumi piedzīvo kārtējo krīzi.

Bauskas lielveikalā piedzimusī meitenīte nosvinējusi 1. dzimšanas dienu (8)

Bauskas lielveikalā piedzimusī meitenīte nosvinējusi 1. dzimšanas dienu
19.janvāris 2015 13:01
Pirms gada Bauskas lielveikala „Rimi” tualetē piedzimusī meitenīte jau iemācījusies staigāt un pagājušajā nedēļā bija ieradusies Bauskā, lai no veikalniekiem saņemtu lielo dzimšanas dienas dāvanu.

Vilcienu satiksmi dienas laikā posmā Valmiera-Valga aizvietos ar autobusiem (1)

17.janvāris 2015 22:06
Valkas novada dome pozitīvi vērtē plānotās izmaiņas vilcienu kustības grafikā, ja tas notiek, lai uzlabotu dzelzceļa līniju Rīga-Valga, kā arī uzņēmuma "Pasažieru vilciens" (PV) pakalpojumu kvalitāti.

Tīrot Karostas kanālu Liepājā, no tā izvelk arī muzejiskas vērtības. VIDEO (2)

Tīrot Karostas kanālu Liepājā, no tā izvelk arī muzejiskas vērtības. VIDEO
16.janvāris 2015 19:23
Attīrot Karostas kanāla akvatoriju no tur sen nogrimušiem priekšmetiem, Liepājas muzejs starp tiem atradis arī vienu otru lietu, kas varētu papildināt muzeja ekspozīciju – vecu pāli, tauvas un enkurķēdi.

Ropažos notiks tradicionālā nakts peldēšana

16.janvāris 2015 06:38
Sauleskalnā Ropažos naktī no 18. uz 19.janvāri notiks tradicionālā nakts peldēšana.

Sniega skulptūru pasaules čempionātā Ķīnā uzvar latvieši - Jelgavas komanda (13)

Sniega skulptūru pasaules čempionātā Ķīnā uzvar latvieši - Jelgavas komanda
15.janvāris 2015 20:23
Pasaules čempionātā sniega skulptūru veidošanā Ķīnā, Harbinā, uzvarējusi Jelgavas mākslinieku komanda – Kārlis Īle, Mintauts Buškevics, Maija Puncule un Ainars Zingniks, pavēstīja Jelgavas pilsētas pašvaldības pārstāve Marta Zīverte.

Ugunsdzēsēji gatavi iesaistīties glābšanas darbos, ja situācija Ogres upē kļūs kritiskāka (1)

15.janvāris 2015 19:59
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) ir gatavs iesaistīties glābšanas darbos, ja situācija Ogres upē kļūs kritiskāka, pastāstīja VUGD preses pārstāve Viktorija Gribuste.

Nolaidības dēļ nav akreditēta Mērdzenes pamatskola. VIDEO (4)

Nolaidības dēļ nav akreditēta Mērdzenes pamatskola. VIDEO
15.janvāris 2015 13:45
Kārsavas novada Mērdzenes pamatskolas audzēkņi jau vairākus mēnešus mācās izglītības iestādē, kas nav akreditēta. Direktora nolaidības dēļ nav saņemts akreditācijas pagarinājums. Tas savukārt var kavēt izglītības procesu un ietekmēt trešo klašu obligāto valsts pārbaudes darbu norisi. Tikmēr skolas direktors pēc paša vēlēšanās pametis darbu. Vairāk - TV sižetā.

Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīca nonākusi krīzē. VIDEO (6)

Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīca nonākusi krīzē. VIDEO
14.janvāris 2015 21:07
Radušās bažas par Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīcas nākotni. Galvenie uzņēmuma klienti, kas ir no Krievijas un citām bijušās Padomju Savienības valstīm, nespēj garantēt pienācīgu samaksu galvenokārt rubļa vērtības krituma dēļ. Paziņojums par darbinieku skaita samazināšanu pagaidām nav izteikts. Tāpat kā citos krīzes skartos uzņēmumos, tiek meklēti jauni eksporta tirgi. Vairāk - TV sižetā.

Strauji ceļas ūdens līmenis Ogres lejtecē

14.janvāris 2015 20:25
Trešdienas vakarā strauji ceļas ūdens līmenis Ogres lejtecē - Ogresgala pagastā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Staiceles dzelzs avoti kļuvuši par 2015. gada ģeoloģisko "brīnumu". FOTO

Staiceles dzelzs avoti kļuvuši par 2015. gada ģeoloģisko "brīnumu". FOTO
14.janvāris 2015 14:31
Unikālie Staiceles dzelzs avoti pasludināti par šī gada ievērojamāko ģeoloģisko objektu Latvijā. 2015. gada Latvijas ģeovieta atrodas Ziemeļvidzemē, Alojas novada Staiceles pagastā, Salacas kreisajā krastā.

Vētra pamatīgi izpostījusi Jūrkalnes stāvkrastu. VIDEO (1)

Vētra pamatīgi izpostījusi Jūrkalnes stāvkrastu. VIDEO
14.janvāris 2015 13:20
Tūristu iecienītais Jūrkalnes stāvkrasts ievērojami cietis pagājušās nedēļas nogales vētrā. Izpostītas kāpnes, nogāzušies vairāki koki, jūrā ieskaloti vairāki metri pludmales. Ventspils novada pašvaldība līdz tūrisma sezonas sākumam sola stāvkrastu sakārtot.

Liepājā no sliedēm skrien nost tramvaji. VIDEO

Liepājā no sliedēm skrien nost tramvaji. VIDEO
13.janvāris 2015 21:22
Liepājā kopš Ziemassvētkiem jau pāris reižu no sliedēm to nodiluma dēļ noskrējis tramvajs. Uzņēmums „Liepājas tramvajs” pasažierus mierina, ka nevajagot uztraukties par drošību, šādi negadījumi, lai arī nepatīkami, viņiem dzīvības briesmas nerada.

No Aknīstes muzeja nozagtas zeltlietas, ieroči, senas monētas un citas vērtības (13)

No Aknīstes muzeja nozagtas zeltlietas, ieroči, senas monētas un citas vērtības
13.janvāris 2015 17:14
No Aknīstes Novadpētniecības muzeja naktī uz svētdienu, 11. janvāri, nozagti vērtīgi, vairākus gadsimtus un tūkstošus eiro vērtīgi priekšmeti – zeltlietas, ieroči, teju 900 gadus veci gredzeni, dators, fotoaparāts un citas vērtības. Pašlaik tiek aprēķināta nozagto lietu vērtība.

Valmieras ģimnāzijas mākslas galerijā "Ledus pagrabs" apskatāmi Māra Subača darbi

Valmieras ģimnāzijas mākslas galerijā "Ledus pagrabs" apskatāmi Māra Subača darbi
13.janvāris 2015 08:23
Valmieras Valsts ģimnāzijas mākslas galerijā „Ledus pagrabs” (Leona Paegles ielā 40) atklāta mākslinieka un grāmatu ilustratora Māra Subača personālizstāde „Debesu ainavas”. Daudzi mākslinieku pazīst kā līdzautoru mācītāja Jura Rubeņa grāmatām.

Līgatnes lācenīte Ilzīte nosvinējusi savu 14 gadu dzimšanas dienu (4)

Līgatnes lācenīte Ilzīte nosvinējusi savu 14 gadu dzimšanas dienu
12.janvāris 2015 21:23
Lācenīte Ilzīte 11.janvārī nosvinējusi savu 14 gadu dzimšanas dienu, pavēstīja Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāve Dace Vītola.

Tapis ziemas prieku ceļvedis Valmierai, Kocēniem, Burtniekiem un Beverīnai

Tapis ziemas prieku ceļvedis Valmierai, Kocēniem, Burtniekiem un Beverīnai
12.janvāris 2015 20:03
Valmieras Tūrisma informācijas centrā (TIC) sagatavots ikgadējais tematiskais ceļvedis „Valmieras puse ziemā neklusē!”. Tajā atrodami piedāvājumi daudzpusīgām aktivitātēm ziemas sezonā Valmieras pilsētā, Kocēnu, Burtnieku un Beverīnas novados.

Apes un Gulbenes novados savu 40. jubileju autorallijs "Sarma". VIDEO (1)

Apes un Gulbenes novados savu 40. jubileju autorallijs "Sarma". VIDEO
12.janvāris 2015 13:22
Gulbenes un Apes apkārtnē piektdien un sestdien, 23. un 24. janvārī, savu 40. jubileju svinēs ziemas autorallijs „Sarma”, ar kuru šogad atklās arī Baltijas 2015. gada rallija sezonu. Rallijs „Sarma” 23. janvārī tiks atklāts Apē, bet 24. janvārī tas finišēs Gulbenē.

Ķekavas novada mēra vietnieks auto reģistrējis Lietuvā. VIDEO (5)

12.janvāris 2015 01:31
Ķekavas novada mēra vietnieks Igoris Malinauskas ("Sadarbība"), reģistrējot savu automašīnu Lietuvā, izvairījies no nodokļu maksāšanas Latvijā, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums "de facto".

Ogres upē izveidojies vižņu un ledus gabalu sablīvējums 5 km garumā (3)

11.janvāris 2015 09:21
Jau vairākas dienas Ogres upē izveidojies vižņu un ledus gabalu sablīvējums aptuveni piecu kilometru garumā.

Visticamāk, šogad likvidēs Ērgļu profesionālo vidusskolu (35)

Visticamāk, šogad likvidēs Ērgļu profesionālo vidusskolu
10.janvāris 2015 17:46
Nepietiekamā audzēkņu skaita dēļ Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) ar šī gada 1.septembi plāno likvidēt Ērgļu profesionālo vidusskolu, to pievienojot Priekuļu Tehnikumam, liecina valsts sekretāru sanāksmē izsludinātais rīkojuma projekts.

Liepājā no sliedēm nobraucis tramvajs

10.janvāris 2015 10:12
Šorīt Liepājā, pie viesnīcas "Līva", no sliedēm nobraucis tramvajs, kurš devies Ezerkrasta virzienā.

Amatas novada Ģikšos notiks starptautiskā danču nakts (1)

Amatas novada Ģikšos notiks starptautiskā danču nakts
09.janvāris 2015 20:11
Amatas novada Ģikšos pēc nedēļas, no 17. līdz 18. janvārim, jau astoto reizi notiks Starptautiskā Ģikšu danču nakts. Tā noritēs Teņu dienā, kad pēc latviešu tautas tradīcijām gani jāved uz krogu izdancoties, lai vasarā čakli ganītāji un lai odi nekož.

Vismaz mēnesi nekursēs Siguldas gaisa tramvajiņš

Vismaz mēnesi nekursēs Siguldas gaisa tramvajiņš
09.janvāris 2015 16:59
Tiem, kuri dodas ziemas priekus baudīt uz Siguldu, jāņem vērā, ka vismaz mēnesi – līdz 7. februārim nekursēs Siguldas gaisa trošu vagoniņš, jo ir uzsākta stacijas ēkas Siguldas pusē rekonstrukcija. Līdz pavasarim paredzēts atjaunot stacijas ēku.

Valmierā izdejos jaunākās latviešu tautas dejas

Valmierā izdejos jaunākās latviešu tautas dejas
08.janvāris 2015 18:26
Valmieras Kultūras centrā pēc divām nedēļām – sestdien, 24. janvārī, pulksten 14.00, norisināsies XIX Jaunrades deju konkursa fināls, kurā dejotāji izdejos 37 latviešu dejas, ko radījuši 15 jaunie autori un 11 jau zināmi, pieredzējuši horeogrāfi.

Tukumniece Milda Lūka nosvin 100. dzimšanas dienu (4)

Tukumniece Milda Lūka nosvin 100. dzimšanas dienu
08.janvāris 2015 16:44
Tukumniece Milda Lūka mēneša sākumā nosvinējusi ievērojamu jubileju – savu 100. dzimšanas dienu. Arī viņas tēvs, Engures skolas dibinātājs Roberts Veidenbergs bija ilgdzīvotājs un piedzīvoja 102. gadu jubileju.

Liepājas muzejā izrādīs "Šausmu stāstus latviešu gaumē" (1)

Liepājas muzejā izrādīs "Šausmu stāstus latviešu gaumē"
08.janvāris 2015 16:27
Liepājas muzejā trešdien, 14. janvārī, pulksten 10.00 izrādīs ēnu teātra izrādi „Šausmu stāsti latviešu gaumē”. Izrādē piedalīsies bērni un jaunieši vecumā no 12 līdz 16 gadiem. Izrāde tapusi gada vistumšākajā laikā – Veļu laikā.
    1-3535-7070-105105-140140-175175-210210-245245-280280-315