Seko Kasjauns.lv tīklā
mākoņains
Laika ziņas: Rīga 5°C. mākoņains
D vējš 3 m/s
piektdiena, 2014.g. 19. decembris 08:28
Vārda dienas: Sarmis, Lelde

Satraukums Siguldā: pa pilsētu skraida paplukušas lapsas! (5)

Siguldas pašvaldībā pēdējo nedēļu laikā saņēmusi satrauktus pilsētnieku zvanus par to, ka pilsētā aizvien biežāk klaiņo ne visai veselīga paskata lapsas. Siguldieši domā, ka paplukušā paskata kūmiņi ir slimi ar trakumsērgu. Taču gan policija, gan dzīvnieku eksperti teic, ka satraukumam nav pamata.
Komentāri (5)

Ķibele Bauskā. Par milzu naudu iegādāta "nepareizā" sudraba kanna (61)

Šonedēļ pašvaldības pārstāvju un speciālistu sanāksmē Bauskā tika konstatēts, ka nesen izsolē Vācijā iegādātā 17.gadsimta sudraba kanna tomēr varētu nebūt Bauskas zeltkaļa Heinriha Timmes jaunākā darinājums....
Komentāri (61)

Jelgavas pilī notikusi tradicionālā Ziemassvētku balle. VIDEO (4)

Jelgavas pilī aizvadītās nedēļas nogalē jau 29. gadu pēc kārtas notika Latvijas Lauksaimniecības Universitātes (LLU) rīkotā akadēmiskā Ziemassvētku balle. Tajā visas nakts garumā galma izklaides notika mūzika...
Komentāri (4)

Preiļos godinās izcilākos Latgales iedzīvotājus (2)

Preiļu Kultūras centrā nākamā gada 31. janvārī notiks Latgales Gada balvas pasniegšanas pasākums, kuru rīko biedrība „Asmu Latgalīts”. Visi līdz 31. decembrim vēl var pagūt balvai pieteikt tos labākos Latgale...
Komentāri (2)

Liepājas muzejā rādīs izrādi par koktēlnieka Pankoka dzīvi psihiatriskajā slimnīcā

Liepājas muzeja pagraba zālē trešdien, 17. decembrī pulksten 15.00 un 18.00 notiks izrāde „Galdnieks un klusums” - režisora Pētera Krilova iestudējums, kas stāsta par ievērojamā Kurzemes koktēlnieka Miķeļa...
Komentāri

Liepājā nepanesamas smirdoņas dēļ slēdz bērnudārzu "Gailītis". VIDEO

Liepājā nepanesamas smirdoņas dēļ slēdz bērnudārzu "Gailītis". VIDEO
23.oktobris 2014 18:31
Liepājā jau nedēļu normāli nevar strādāt bērnudārzs „Gailītis”, kura teritoriju pārņēmusi neciešama, asa un kodīga ķīmiska smaka. Pašlaik bērnudārzs nestrādā un mazuļi pārcelti uz citām pirmsskolas iestādēm. Piektdien notiks pilsētas Civilās aizsardzības komisijas sēde, kurā spriedīs par tālāko rīcību.

Jelgavas dome apstiprina pretrunīgi vērtēto "iedzīvotāja karti" (1)

23.oktobris 2014 18:08
Jelgavas pilsētas dome šodien nolēma, ka Jelgavā līdztekus jau esošajām kartēm ieviesīs jaunu Jelgavas pilsētas skolēna apliecību un Jelgavas pilsētas iedzīvotāja karti.

Ogres novada pašvaldības zaudējumi plūdos - nepilns miljons eiro

Ogres novada pašvaldības zaudējumi plūdos - nepilns miljons eiro
22.oktobris 2014 13:31
Ogres novada pašvaldības zaudējumi pēdējos plūdos tiek lēsti 882 810 eiro apmērā, informēja Ogres novada pašvaldības preses sekretāre Baiba Trumekalne.

Mazajā un Lielajā Juglā ūdens līmenis kopš svētdienas cēlies par 85 un 165 cm

21.oktobris 2014 10:36
Mazajā Juglā Ikšķiles novadā ūdens līmenis kopš svētdienas paaugstinājies par 85 centimetriem (cm), Lielajā Juglā pie Zaķumuižas - par 165 cm, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) operatīvā informācija.

Jelgavā notiek Baltkrievijas kultūras dienas (1)

Jelgavā notiek Baltkrievijas kultūras dienas
20.oktobris 2014 16:02
Šonedēļ Jelgavā norisinās baltkrievu kultūras dienas, kurās ikvienam dota iespēja iepazīties ar baltkrievu tradīcijām un kultūru. Savukārt bistro „Silva” aicina gardēžus nobaudīt baltkrievu nacionālos ēdienus.

Bīstama situācija Mazozolu pagastā: nogruvis Līčupes krasts. FOTO (6)

Bīstama situācija Mazozolu pagastā: nogruvis Līčupes krasts. FOTO
20.oktobris 2014 11:43
Ogres novada Mazozolu pagasta Līčupes ciema centrā pie daudzdzīvokļu mājām izveidojusies bīstama situācija. Ilgstošo lietavu dēļ tur noticis Līčupes kreisā krasta nogruvums. Tikai 17 metru attālumā no nogruvuma vietas atrodas daudzdzīvokļu māja, bet trīs metru attālumā – malkas šķūnis.

Kocēnu novada dome iegādājusies elektromobili (5)

18.oktobris 2014 22:07
Saņemot Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (KPFI) atbalstu atklātajā projektu konkursā, Kocēnu novada dome iegādājusies videi draudzīgu un ekonomiski izdevīgu pārvietošanās līdzekli - "Volkswagen" markas automobili, kas aprīkots ar elektrodzinēju, informēja Kocēnu novada domes Attīstības nodaļas vadītāja Eva Eglīte.

Postaža pēc lielajiem plūdiem. Kā tagad izskatās Pārogres mājās? FOTO. VIDEO (17)

Postaža pēc lielajiem plūdiem. Kā tagad izskatās Pārogres mājās? FOTO. VIDEO
17.oktobris 2014 18:29
Pārogres iedzīvotāji, kuru mājas nedēļas vidū appludināja Urgas upe, pēc pāris dienu pārtraukuma atkal atvēruši savu mājokļu durvis. Vieni uz postažu skatās ar izbrīnu un neticību, citi ar asarām acīs. Nedēļas sākumā pēkšņi radušies plūdi atstājuši pamatīgas rētas.

Vaidavas pagastā tapis unikāls mucu muzejs "Liela muiža". VIDEO (1)

Vaidavas pagastā tapis unikāls mucu muzejs "Liela muiža". VIDEO
17.oktobris 2014 17:49
Kocēnu novada Vaidavas pagasta „Madarās” izveidots ļoti īpašs mucu muzejs, kurā apmeklētāji var ne tikai iepazīties ar amatnieku darinājumiem, bet arī paši sevi izmēģināt mucenieka ādā. Lai arī muzeju oficiāli plānots atklāt tikai pavasarī, viesi tajā gaidīti jau tagad.

Plūdi Ogrē beigušies; cilvēki atgriežas mājās (1)

Plūdi Ogrē beigušies; cilvēki atgriežas mājās
17.oktobris 2014 09:38
Plūdi Ogrē ir beigušies un Urgas upe atgriezusies savā gultnē, informēja Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis.

Urgas upes pārplūšanā esot vainojami bebru nedarbi. VIDEO (21)

Urgas upes pārplūšanā esot vainojami bebru nedarbi. VIDEO
16.oktobris 2014 21:16
Ogres novada domes priekšsēdētājs Artūrs Mangulis izvirzījis versiju par plūdu izcelšanos Urgas upē. Apsekojot mazās upītes, Ķilupē ir atrasti vairāki bebru būvēti dambji, kas varot būt par iemeslu tam, ka ūdens pārvirzījies citā gultnē un pārpludinājis Urgu. Vietējie iedzīvotāji šiem līdzīgus plūdus 20 gadu laikā neesot pieredzējuši. Vairāk - TV sižetā.

Ozolaines pagastā cilvēki gluži vai kaujas par humpalām. VIDEO (44)

Ozolaines pagastā cilvēki gluži vai kaujas par humpalām. VIDEO
16.oktobris 2014 20:11
Rēzeknes novada Ozolaines pagasta Bekšu tautas namā pāris reizes gadā notiekošais atgādina īstu kaujas lauku. Tur vietējie iedzīvotāji ierodas nevis saņemt, bet gan vārda tiešā nozīmē sagrābt humāno palīdzību – drēbes, apavus, virtuves piederumus un citas saimniecībā noderīgas lietas.

Lietavu dēļ Sabiles apkārtnē sācis noslīdēt kalns. FOTO

Lietavu dēļ Sabiles apkārtnē sācis noslīdēt kalns. FOTO
16.oktobris 2014 19:10
Lietavu dēļ autoceļa Līgas - Kandava - Veģi posmos starp Kandavu un Sabili apgrūtināti būvdarbi, lai novērstu noslīdējumus, kā arī sācis noslīdēt kalns, ziņo Latvijas Valsts ceļi (LVC).

Ogres iedzīvotāja Dzintra: "Ūdens nāca iekšā ļoti strauji". FOTO (14)

Ogres iedzīvotāja Dzintra: "Ūdens nāca iekšā ļoti strauji". FOTO
16.oktobris 2014 13:23
Tik lieli plūdi, kādi Urgas krasta iedzīvotājiem jāpiedzīvo šonedēļ, vēl neesot bijuši. Nedēļas vidū pēkšņi un strauji cēlās ūdens līmenis, kas appludināja ap pusotru simtu mājas. Ziemai sagādā malka pārvērtusies par skaidu putru, rudens raža noslīcināta, daudzās mājās būs jāveic kapitāli remontdarbi…

Ogrē izmisums par Zemkopības ministrijas bezdarbību plūdu sakarā (8)

Ogrē izmisums par Zemkopības ministrijas bezdarbību plūdu sakarā
16.oktobris 2014 09:24
(Papildināta 13:10) Ogres novada pašvaldība vērsīsies pie Valsts prezidenta Andra Bērziņa ar lūgumu izvērtēt Zemkopības ministrijas (ZM) darbību saistībā ar plūdiem, kas piemeklējuši pašvaldību, pastāstīja novada domes priekšsēdētājs Arturs Mangulis.

Ogres novadā izsludināta ārkārtas situācija. FOTO (4)

Ogres novadā izsludināta ārkārtas situācija. FOTO
15.oktobris 2014 19:45
Šodien Ogres novada dome ārkārtas sēdē pieņēma lēmumu izsludināt ārkārtas situāciju gan Ogrē, gan visā novadā, informēja pašvaldībā.

Dabas brīnumi: Liepājas pusē zied bumbieres, avenāji, hiacintes. VIDEO

Dabas brīnumi: Liepājas pusē zied bumbieres, avenāji, hiacintes. VIDEO
15.oktobris 2014 19:08
Šogad ir neparasti silts rudens. Dažam liepājniekam uz lodžijas uzziedējušas hiacintes, Tadaiķos zied avenāji, bet Grobiņā, kādas mājas dārzā uzziedējusi bumbiere. Māju saimniece Dzintra Rudzīte neatminas, ka šajā laikā būtu ziedējuši augļu koki.

Burtnieku novada domē ievēlēta jauna vadība

Burtnieku novada domē ievēlēta jauna vadība
15.oktobris 2014 15:55
Šodien Burtnieku novada pašvaldības domes sēdē ievēlēts gan jauns priekšsēdētājs, gan vietnieks. Turpmāk pašvaldību vadīs Kārlis Sedvalds (Latvijas Zaļā partija), bet par viņa vietnieku iecelts Raimonds Indrāns (Vidzemes partija), informēja Burtnieku novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Edīte Stērste.

Ogres apkaimē otrdien piedzīvots stiprākais lietus novērojumu vēsturē

15.oktobris 2014 12:46
Otrdien Ogres apkaimē reģistrēts lielākais nokrišņu daudzums novērojumu vēsturē, liecina dati no Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra Lielpeču hidrometeoroloģiskās stacijas.

Ogrē atkal kārtējie plūdi. FOTO

Ogrē atkal kārtējie plūdi. FOTO
14.oktobris 2014 17:30
Lietavu dēļ plūdi kārtējo reizi izcēlušies Ogrē – Latvijas pilsētā, kura ikgadu vairākas reizes cieš no plūdiem. Pašlaik Jaunogres prospektā ir applūduši vairāku māju pagalmi. Situācija tika akcentēta arī otrdien, 14. oktobrī, aizvadītajā Ogres novada pašvaldības autoceļu uzraudzības komisijas sanāksmē.

Dobelē pagājušajā naktī nolijusi gandrīz mēneša norma

14.oktobris 2014 15:39
Pagājušajā naktī Dobelē nolijuši 50 milimetri lietus, kas ir teju mēneša norma, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Jelgavas dome pārmaksā 25 000 eiro, pērkot nekustamo īpašumu autoostā (23)

Jelgavas dome pārmaksā 25 000 eiro, pērkot nekustamo īpašumu autoostā
14.oktobris 2014 06:47
Privātīpašumā esošu ēku un zemi 1534 kvadrātmetru platībā Jelgavas autoostas teritorijā, kur darbojas bārs „Tiem jau putni galvā” un aizkaru salons, Jelgavas pašvaldība, izmantojot pirmpirkuma tiesības, nopirkusi par 90 000 eiro, kaut gan pirms mēneša to īpašnieki piedāvāja pirkt par 65 000 eiro.

Auces vidusskolai pirks krēslus par 13 860 eiro (3)

13.oktobris 2014 09:50
Auces novada pašvaldība gatavojas pirkt Auces vidusskolai krēslus par 13 860 eiro, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) paziņojums.

Par domes naudu – striptīzs un pirts gruzīniem. Kā bija patiesībā? (41)

Par domes naudu – striptīzs un pirts gruzīniem. Kā bija patiesībā?
13.oktobris 2014 05:10
Valsts kontrole pāris dienas pirms Saeimas vēlēšanām nāca klajā ar skandalozu paziņojumu, ka Līgatnes dome tērējusi publiskos līdzekļus Vecgada vakara Samantas Tīnas „Sex Songs” šovprogrammai, striptīzdejotājiem un zīlniecei, kā arī apmaksājusi pirts pakalpojumus gruzīnu delegācijai.

Gar Dobeles šoseju pie Jelgavas par 232 267 eiro izbūvēs gājēju un velosipēdistu celiņu (2)

13.oktobris 2014 01:16
VAS "Latvijas Valsts ceļi" plāno gar Dobeles šoseju pie Jelgavas izbūvēt gājēju un velosipēdistu celiņu, kas, ieskaitot uzraudzību, izmaksās 232 267 eiro, neskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN), liecina Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) paziņojums.

Gaujas tīrīšanas darbu laikā atrastas pudeles ar vēstījumiem. VIDEO (3)

Gaujas tīrīšanas darbu laikā atrastas pudeles ar vēstījumiem. VIDEO
12.oktobris 2014 08:48
Nu jau vairāk nekā nedēļu turpinās Gaujas tīrišanas darbi. Tie noris Gaujas nacionālā parka teritorijā, posmā no Valmieras līdz Murjāņiem. Līdz šim vīri no upes izcēluši vairākus desmitus maisu ar sadzīves atkritumiem, kā arī 9 pudeles, kurās ievietoti vēstījumi.

Daugavpilī spriež par jaunu Daugavas krasta promenādi. VIDEO (2)

Daugavpilī spriež par jaunu Daugavas krasta promenādi. VIDEO
10.oktobris 2014 21:13
Nākotnē Daugavas krasts Daugavpilī izskatīsies daudz pievilcīgāks un krāšņāks, nekā pašlaik. Līdz 20. oktobrim pilsētā notiek sabiedriskā apspriešana par jaunās Daugavas promenādes izskatu. Ierosinājumi visdažādākie – gan dabas taka un piemineklis barankai, gan skatu laukumi un skulptūras.

Liepājas domes pārstāvji iepazinušies ar Tartu cietumu (6)

Liepājas domes pārstāvji iepazinušies ar Tartu cietumu
09.oktobris 2014 20:34
Liepājas domes pārstāvji apmeklējuši Tartu cietumu, lai iepazītos ar Igaunijas pieredzi cietuma būvniecībā un tā ietekmi uz pilsētu un iedzīvotāju drošību, paziņoja Liepājas domē.

Priekules novadā atrod īpaši retu beku – melno zvīņbeku (5)

Priekules novadā atrod īpaši retu beku – melno zvīņbeku
08.oktobris 2014 20:33
Priekules novada Ruņupes ielejas dabas liegumā atrasta īpaši reta sēnes suga - melnā zvīņbeka. Līdz šim melnā zvīņbeka bija atrasta vien trijās vietās Latvijā - Sužos, Mazsalacas apkārtnē un Mazgramzdā pie Ruņupītes.

Sakstagalā neparasti daudz "Vienotības" atbalstītāju, jo vēlēšanās ticis balsots "pēc instrukcijas" (34)

Sakstagalā neparasti daudz "Vienotības" atbalstītāju, jo vēlēšanās ticis balsots "pēc instrukcijas"
08.oktobris 2014 17:17
Aizvadītajās 12.Saeimas vēlēšanās Rēzeknes novada Sakstagala pagastā iespējams ticis balsots "pēc instrukcijas", pieļāva Sakstagala pagasta vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Inta Daugule.

Lai piesaistītu jaunos speciālistus, Liepājā piešķir medicīnas studentiem stipendijas

08.oktobris 2014 06:16
Lai piesaistītu jaunos speciālistus ārstniecības iestādēs nākotnē, Liepājas pašvaldība piešķīrusi diviem medicīnas studentiem stipendiju, informēja domes sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Enģele.

Engurniece Helēna Strēle nosvin 100. dzimšanas dienu (1)

Engurniece Helēna Strēle nosvin 100. dzimšanas dienu
07.oktobris 2014 15:16
Engures iedzīvotāja Helēna Strēle nosvinējusi savu 100. jubileju. Ciemos pie gaviļnieces bija sabraukuši radi un draugi, pagājušās nedēļas sākumā apsveicējos bija arī pašvaldības delegācija, neizpalika arī valsts prezidenta Andra Bērziņa apsveikums.

Ar bēgļu gājienu Kuldīgā dziedošā mācītāja draudze atzīmēs baznīcas 110. jubileju. VIDEO (4)

Ar bēgļu gājienu Kuldīgā dziedošā mācītāja draudze atzīmēs baznīcas 110. jubileju. VIDEO
07.oktobris 2014 14:20
Kuldīgas Svētās Annas draudze, kuras mācītājs ir šovā „Dziedi ar zvaigzni” iepazītais garīdznieks, kaislīgais motobraucējs Mārtiņš Burke – Burkevics, ar teatralizētu koncertzuvedumu un bēgļu gājienu pa pilsētas ielām, svinēs savas baznīcas 110. dzimšanas dienu.

Višķu pagastā tapis elegants dārzs un parks. FOTO (8)

Višķu pagastā tapis elegants dārzs un parks. FOTO
06.oktobris 2014 20:09
Višķu pagastā, Rēzeknes – Daugavpils šosejas malā, skatam paveras brīnišķīgs dārzs, kas izveidots pie viesnīcas „Garden”. Tāpat viesnīcas īpašnieki astoņu kilometru attālumā no viesnīcas Daugavas krastā izveidojuši labiekārtotu parku. „Garden” pretendē un labākās viesnīcas statusu Latgalē.

Liepājas muzejā spriedīs par bērnu tautastērpu modi (2)

Liepājas muzejā spriedīs par bērnu tautastērpu modi
06.oktobris 2014 11:26
Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpu informācijas centrā (Kūrmājas prospektā 16/18) trešdien, 8. oktobrī, pulksten 16.00 notiks kārtējā sarunu par tautastērpiem. Šoreiz sarunas tēma būs par bērnu un jauniešu tautastērpu valkāšanas tradīcijām un ģērbšanos mūsdienās.
    1-3535-7070-105105-140140-175175-210210-245245-280280-315