Seko Kasjauns.lv tīklā
mākoņains
Laika ziņas: Rīga -7°C. mākoņains
A vējš 8 m/s
sestdiena, 2014.g. 29. novembris 11:35
Vārda dienas: Ignats, Virgīnija

Iespaidīgi skati: Irbenē noceļ milzīgo radioteleskopu. FOTOREPORTĀŽA (3)

Ventspils Augstskolas Starptautiskajā radioastronomijas centrā Irbenē piektdienas, 28. novembra, pēcpusdienā varēja vērot iespaidīgus skatus. Tur modernizācijas darbus veikšanai tika noceltas kompleksa radioteleskopa 32 metrus diametrā lielā un 100 tonnas smagā antena.
Komentāri (3)

Meitenīte Madara - tūkstošais bērns, kas šogad sagaidīts Vidzemes slimnīcā (1)

Vidzemes slimnīcas dzemdību nodaļā piedzimis šā gada tūkstošais bērns - meitene Madara.
Komentāri (1)

Latvijas mežos izbūvē koka autoceļus. VIDEO (7)

Lai ietaupītu laiku un resursus kokmateriālu pievešanai pie esoša autoceļa ar mežizstrādes tehniku, valsts akciju sabiedrība „Latvijas Valsts meži” (LVM) sākusi ierīkot īpašus īslaicīgas lietošanas koka...
Komentāri (7)

Daugavpils cietoksnī atjaunota galvenā ieeja un sargu māja. VIDEO

Daugavpils cietoksnī pēc vairāk nekā astoņus mēnešus ilgušiem restaurācijas darbiem atklāta atjaunotā 1. krasta lunete jeb sarga ēka. Kādreizējā ieeja Daugavpils cietoksnī, kura jau praktiski bija sagruvusi,...
Komentāri

Jēkabpilieši par komunālajiem pakalpojumiem parādā vairāk nekā četrus miljonus. VIDEO (6)

Apmēram trešdaļa jēkabpiliešu regulāri paliek parādā par komunālajiem pakalpojumiem. Pašlaik jēkabpilieši komunālo pakalpojumu sniedzējiem parādā ir vairāk nekā četri miljoni eiro. Tas nozīmē, ka katrs...
Komentāri (6)

Kas ir slavenais Garkalnes novada sirmgalvis - Langstiņu šerifs Bārda? VIDEO (9)

Kas ir slavenais Garkalnes novada sirmgalvis - Langstiņu šerifs Bārda? VIDEO
03.oktobris 2014 19:51
Ne tikai Garkalnes novadā, bet arī visā Latvijā aizvien lielāku popularitāti iemanto Langstiņu šerifs Bārda, īstajā vārdā Ilgvars Knostenbergs. Atraktīvais dziedošais sirmgalvis pērn pat saņēmis Garkalnes novada domes apbalvojumu „Gada novadnieks” par mūža ieguldījumu novada attīstībā.

Svētdien Jūrmalā tiks atklāta "roņu" sezona

03.oktobris 2014 00:23
Svētdien, 5.oktobrī, Jūrmalā pie Bulduru glābšanas stacijas tiks atklāta ziemas peldētāju jeb "roņu" sezona, informēja biedrības "Latvijas ronis" pārstāve Sarma Kočāne.

Mušu uzbrukuma dēļ Vērgalē slēdz bērnudārzu. VIDEO (14)

Mušu uzbrukuma dēļ Vērgalē slēdz bērnudārzu. VIDEO
02.oktobris 2014 18:16
Rietumu un Viduskurzeme piedzīvojusi vēsturē vēl nebijušu mušu uzbrukumu. Kukaiņi apsēduši mājas, kūtis, veikalus un citas iestādes. Vērgalē mušu dēļ pat uz pāris dienām slēdza bērnudārzu. Vecākā gadagājuma ļaudis saka, ka tik šausmīgu mušu uzlidojumu savā mūžā nav piedzīvojuši.

Līgatnes dome tērējusi naudu Samantas Tīnas šovam, striptīzdejotājiem un zīlniecei (111)

Līgatnes dome tērējusi naudu Samantas Tīnas šovam, striptīzdejotājiem un zīlniecei
02.oktobris 2014 14:03
Veicot revīzijas vairākās pašvaldībās, Valsts kontrole ir konstatējusi "melnās kases", turklāt Līgatnes pašvaldība publiskos līdzekļus tērējusi šovam "Samantas Sex Songs", šodien žurnālistiem pavēstīja Valsts kontroles padomes loceklis Aivars Ērglis.

Ģibuļu pagastā noticis spārnoto pašvaldību saiets. Nākamgad tas notiks Līvānos

Ģibuļu pagastā noticis spārnoto pašvaldību saiets. Nākamgad tas notiks Līvānos
01.oktobris 2014 21:02
Kurzemē – Talsu novada Ģibuļu pagastā jau 13. reizi notika Latvijas spārnoto pagastu un pilsētu saiets „Ar putnu ģerbonī”. Uz to sabrauca pārstāvji no 13 pašvaldībām, kuru ģerbonī ir attēlots putns. Pavisam valstī ir 24 šādas pašvaldības. Nolemts, ka nākamgad spārnoto pašvaldību saiets notiks Līvānos.

Sāks restaurēt Elejas muižas parka apbūvi. VIDEO

Sāks restaurēt Elejas muižas parka apbūvi. VIDEO
01.oktobris 2014 15:22
Elejas muižas parkā esošās 19. gadsimta būves ne restauratorus, ne būvniekus nav redzējušas vairāk kā gadsimtu. Beidzot Jelgavas novadam izdevies piesaistīt Eiropas finansējumu. Šodien Elejā pirmoreiz tikās visi projektā iesaistītie, bet jau nākamajā pavasarī tiks sākta Elejas muižas Tējas paviljona un vēsturiskā žoga restaurācija.

Pa šaursliežu dzelzceļa pēdām dosies veloekskursijā uz Zilokalnu

Pa šaursliežu dzelzceļa pēdām dosies veloekskursijā uz Zilokalnu
01.oktobris 2014 10:32
Visi, kuri sestdienu, 11. oktobri, vēlas pavadīt svaigā gaisā uz velosipēda, aicināti piedalīties veloekskursijā „Uz Zilokalnu pa šaursliežu dzelzceļa pēdām”, izbraucot daļu no šaursliežu dzelzceļa līnijas Smiltene – Valmiera – Ainaži.

Viļānos pabeidz tranzītielas rekonstrukciju. VIDEO (1)

Viļānos pabeidz tranzītielas rekonstrukciju. VIDEO
30.septembris 2014 17:45
Viļānos pēdējo gadu laikā bija kļuvis skaidrs, ka tranzītielai nepieciešams kapitālais remonts. Dažādās Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Krievijas sadarbības programmās tika piesaistīts finansējums, un pērn aprīlī sākās rekonstrukcija. Tagad darbi ir veiksmīgi pabeigti, un viļānieši par to neslēpj prieku.

"Positivus" festivālā uzstāsies "Sudraba kaijas" laureāti

"Positivus" festivālā uzstāsies "Sudraba kaijas" laureāti
30.septembris 2014 15:23
Salacgrīvas novada mērs Dagnis Straubergs ticies ar Baltijā lielākā festivāla „Positivus” organizētājiem un panācis vienošanos, ka nākamgad festivālā uzstāsies novadā notiekošā Liepupes akustiskās mūzikas festivāla „Sudraba kaija” galvenās balvas ieguvēji.

Paraksta līgumu par priekšmetu izcelšanu no Karostas kanāla

30.septembris 2014 02:48
Pirmdien Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvalde parakstījusi līgumu ar SIA "Jūras vējš" par priekšmetu izcelšanu no Karostas kanāla, īstenojot Karostas kanāla izpētes pilotprojektu, informēja Liepājas SEZ pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe.

Valmierā 11. oktobrī notiks tradicionālais Simjūda gadatirgus

Valmierā 11. oktobrī notiks tradicionālais Simjūda gadatirgus
29.septembris 2014 18:38
Valmieras Rātslaukumā un pilsdrupās sestdien, 11. oktobrī, no pulksten 9.00 līdz 16.00 norisināsies tradicionālais Simjūda gadatirgus, kas vēsturiski ir pēdējais lielais tirgus pirms ziemas un kurā iespējams sarūpēt visdažādākā veida produkciju. Tajā piedalīsies vairāk nekā 250 tirgotāji, amatnieki un mājražotāji.

Jūrmalai atkārtoti apstiprināts "Veselīgas pilsētas" statuss

27.septembris 2014 01:21
Pasaules Veselības organizācija (PVO) Jūrmalas pilsētai atkārtoti apstiprinājusi Veselīgas pilsētas statusu, informēja Jūrmalas pilsētas domē.

Zemgalieši joprojām nespēj izlemt, par ko balsot. VIDEO (12)

Zemgalieši joprojām nespēj izlemt, par ko balsot. VIDEO
26.septembris 2014 20:25
Līdz brīdim, kad durvis vērs vēlēšanu iecirkņi, palikušas astoņas dienas. Atšķirībā no iepriekšējām vēlēšanām izdarīt izvēli esot kļuvis vēl grūtāk, bet pieaugusi iedzīvotāju apņemšanās noteikti doties pie vēlēšanu urnām. Pirms četriem gadiem zemgalieši savas balsis pārliecinoši atdeva jaunajam politiskajam spēkam, bet šoreiz domas atšķiras par to, vai 100 Saeimas krēslos vietas būtu jāieņem jaunpienācējiem. Vairāk - TV sižetā.

Liepājas muzejā atklās izstādi par vācu studentu pretošanos Hitlera režīmam (3)

Liepājas muzejā atklās izstādi par vācu studentu pretošanos Hitlera režīmam
26.septembris 2014 20:04
Liepājas muzeja nodaļā „Liepāja okupāciju režīmos” (Klāva Ukstiņa ielā 7/9) trešdien, 1. oktobrī, pulksten 17.00 atklās izstādi „Baltā roze. Studentu pretošanās kustība Hitlera režīmam. Minhene, 1942-1943”.

Uz Jūrmalciemu autobuss brauks tikai reizi nedēļā. VIDEO (2)

Uz Jūrmalciemu autobuss brauks tikai reizi nedēļā. VIDEO
26.septembris 2014 13:13
Latvijā ir vairākas nomaļas vietas, uz kurieni sabiedriskais transports vispār nekursē. Tā kā grūti pateikt, vai Nīcas pagasta Jūrmalciema iedzīvotājiem ir paveicies vai nē. Šopavasar atklāja autobusu reisu no Liepājas uz Jūrmalciemu, kurš kursēja trīs reizes nedēļā. Tagad tas brauks tikai reizi nedēļā.

Dobelē 27. septembrī svinēs Ābolu dienu (1)

Dobelē 27. septembrī svinēs Ābolu dienu
24.septembris 2014 22:29
Dobeles vēsturiskajā Tirgus laukumā sestdien, 27. septembrī, norisināsies jau par tradīciju kļuvusī Ābolu diena. Jāteic, ka tieši Dobele Latvijā ir vispiemērotākā vieta ābolu svētkiem, jo pilsēta arī tiek dēvēta par Ābolu lielpilsētu.

Balvu muzejā durvis vērs jauna ekspozīcija par Ziemeļlatgales kultūras mantojumu

Balvu muzejā durvis vērs jauna ekspozīcija par Ziemeļlatgales kultūras mantojumu
24.septembris 2014 11:53
Balvu Novada muzejā nākamnedēļ, 30. septembrī, pulksten 15.00 oficiāli tiks atklāta jauna patstāvīgā ekspozīcija, kas veltīta Ziemeļlatgales nemateriālajam kultūras mantojumam. Tā tapusi izmantojot arī modernās tehnoloģijas - skārienjūtīgos ekrānus, video projekcijas un tamlīdzīgi.

Vandaļi Daugavpilī sagrauj pontonu tiltu pār Lauceses upi. VIDEO (6)

Vandaļi Daugavpilī sagrauj pontonu tiltu pār Lauceses upi. VIDEO
23.septembris 2014 15:34
Vandaļi salauzuši šovasar uzstādīto tiltu Daugavpilī pār Lauceses upi. Tiltu, protams, atjaunos, bet remontdarbiem tiks izmantoti līdzekļi, kurus bija paredzēts ieguldīt pilsētas mikrorajonu labiekārtošanai.

Ogre grimst tumsā: pilsētas robežzīmi vairs neapgaismo (4)

Ogre grimst tumsā: pilsētas robežzīmi vairs neapgaismo
22.septembris 2014 21:42
Ne tikai Rīgas pašvaldībai rūpestus sagādā pilsētas zīme pie pilsētas robežas, bet arī Ogres vietvarai tā sagādājusi galvassāpes. Autobraucēji sūdzējušies, ka pilsētas zīmes apgaismojums viņus apžilbina un rada avārijas draudus. Tagad Ogres robežzīmi izgaismojošie prožektori izslēgti.

Siguldas trošu vagoniņš atzīts par lietošanai drošu un atsāks darbību

Siguldas trošu vagoniņš atzīts par lietošanai drošu un atsāks darbību
22.septembris 2014 20:24
Siguldas gaisa trošu vagoniņa pārbaude noritējusi veiksmīgi un jau rīt tas varēs atsākt savu darbību, pastāstīja SIA "LGK atrakcijas" pārstāvis Pēteris Pastars.

Jelgavā aizliedz lietot lielo Ukrainas karogu. Mazos karodziņus drīkst (25)

Jelgavā aizliedz lietot lielo Ukrainas karogu. Mazos karodziņus drīkst
22.septembris 2014 16:11
Jelgavas pašvaldība Latvijas Ukraiņu kongresam sestdien, 20. septembrī, aizliegusi lietot Ukrainas zili-dzelteno karogu kāda karavīra atbalsta akcijā, kuras laikā tika vākti līdzekļi viņa ārstēšanai.

Atrisinājies kašķis par izkārtni ukraiņu valodā pie Salaspils bibliotēkas (37)

Atrisinājies kašķis par izkārtni ukraiņu valodā pie Salaspils bibliotēkas
22.septembris 2014 10:02
Valsts valodas centrs (VVC) nolēmis izbeigt lietvedību par izkārtni ar sveicienu ukraiņu valodā, kas tikusi izkārta pie Salaspils bibliotēkas. Kasjauns.lv jau vēstīja, ka lietu ierosināja pēc deputāta iniciatīvas. Par ukraiņu valodas lietošanu varētu būt sadusmojies „Saskaņas centru” pārstāvošais domnieks Vladislavs Haļuks.

Pabeigs Ogres upes aizsargdambja rekonstrukcijas pirmās, otrās un trešās kārtas darbus (1)

21.septembris 2014 21:31
Ogres upes aizsargdambja rekonstrukcijas pirmās, otrās un trešās kārtas darbi tiks pabeigti šomēnes, informē Ogres novada domē.

Velobrauciens "Pilsētā bez auto" Liepājā pulcē simtiem dalībnieku

Velobrauciens "Pilsētā bez auto" Liepājā pulcē simtiem dalībnieku
21.septembris 2014 15:58
Velobrauciens "Pilsētā bez auto" sestdien Liepājā pulcējis simtiem dalībnieku, informē pašvaldībā.

Alūksnes pašvaldība rīko jaunu iepirkumu velorikšas iegādei

20.septembris 2014 23:21
Alūksnes novada pašvaldība rīko jaunu iepirkumu velorikšas iegādei, stāsta Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Goran Gora koncertā Siguldā saderinās divi ogrēnieši. FOTO (3)

Goran Gora koncertā Siguldā saderinās divi ogrēnieši. FOTO
19.septembris 2014 11:41
Ar trīcošām rokām kabatā turot paslēptu kastīti ar saderinšanās gredzenu, kas pirms dažām stundām saņemts no juveliera, ogrēnietis Pauls Rubīns 18. septembrī kāpa uz Siguldas koncertzāles „Baltais flīģelis” skatuves, lai bildinātu savu draudzeni Kristīni.

Svitenē notiks pirmie Kāpostu svētki (3)

Svitenē notiks pirmie Kāpostu svētki
18.septembris 2014 20:34
Rundāles novada Svitenē sestdien, 27. septembrī, ar izklaides un aktivitāšu programmu tiks atzīmēti pirmie Kāpostu svētki. Svētkos paredzēti dažādi koncerti, teātra izrādes, mājražotāju tirdziņš, kā arī, protams, kāpostu degustēšana, stāsti par kāpostiem un kāpostu recepšu noslēpumu atklāšana.

Sabilē iedzīvotāji aicināti piedalīties vīnogu ražas novākšanā

Sabilē iedzīvotāji aicināti piedalīties vīnogu ražas novākšanā
18.septembris 2014 19:10
Sestdien, 20.septembrī, no plkst.12 Sabiles Vīna kalnā tiks vākta vīnogu raža, paziņoja Talsu novada pašvaldībā.

Mākslas akadēmijas studenti Kuldīgā veidos bērnu rotaļu laukumu 50 gadu senā stilā. FOTO

Mākslas akadēmijas studenti Kuldīgā veidos bērnu rotaļu laukumu 50 gadu senā stilā. FOTO
17.septembris 2014 22:17
Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) studenti izstrādās oriģinālu dizainu bērnu rotaļu laukumam Kuldīgā. Rotaļu laukums 1905. gada parkā taps pagājušā gadsimta sešdesmito gadu stilā. Nākotnē arī visā parkā plānots atgriezt pusgadsimtu senu auru.

Turaidas muižā atjaunota vagara klēts (1)

Turaidas muižā atjaunota vagara klēts
17.septembris 2014 21:16
Turaidas vēsturiskajā centrā ceturtdien, 18. septembrī, pulksten 14.00 Eiropas kultūras mantojuma nedēļas ietvaros tiks atklāta restaurētā Turaidas muižas vagara mājas klēts. Šī guļbūves klēts ir maz pārbūvēts 20. gadsimta sākuma tautas celtniecības piemineklis.

Šaubās, ka par savu izstāšanos no SC runājis pats Zilupes novada mērs. VIDEO (1)

Šaubās, ka par savu izstāšanos no SC runājis pats Zilupes novada mērs. VIDEO
17.septembris 2014 11:01
Pēc “Panorāmas” sižeta, kurā vakar stāstīts, ka ilggadējais Zilupes novada mērs Oļegs Agafonovs izstājies no partijas “Saskaņa”, saņēmām informāciju, ka telefoniski intervētā persona, kas sākotnēji apliecināja, ka ir Oļegs Agafonovs un pēc tam vēlreiz pats piezvanīja, nemaz neesot Zilupes novada mērs. Viņa vietā, iespējams, runājis vietnieks, jo Agafonovs tik labi nepārvaldot latviešu valodu. Vairāk - TV sižetā.

Mūsu valodnieki sveicienu ukrainiski uzskata par pārkāpumu (20)

Mūsu valodnieki sveicienu ukrainiski uzskata par pārkāpumu
16.septembris 2014 20:50
Pie Salaspils bibliotēkas 27. augustā uz pāris stundām izkārto plakātu, kas ukraiņu valodā sveica pilsētā ieradušos Ukrainas oficiālo delegāciju, Valsts valodas centrs (VVC) uzskata par „maznozīmīgu administratīvo pārkāpumu”. Pašvaldības vadība ir sašutusi, ka labās gribas žests tiek traktēts kā pārkāpums.

Zilupes mērs izstājas no "Saskaņas centra" un, visticamāk, pāries pretējā frontē (24)

Zilupes mērs izstājas no "Saskaņas centra" un, visticamāk, pāries pretējā frontē
15.septembris 2014 22:02
No "Saskaņas centra" izstājies Zilupes novada mērs Oļegs Agafonovs, pirmdienas vakarā vēstīja LTV raidījums "Panorāma".

Liepājas muzejs saņēmis vērtīgu mākslinieka Edvīna Kalnenieka dāvinājumu. FOTO

Liepājas muzejs saņēmis vērtīgu mākslinieka Edvīna Kalnenieka dāvinājumu. FOTO
15.septembris 2014 12:26
Liepājas muzejs, noslēdzoties pasteļu gleznu izstādei „Rudens motīvi”, no mākslinieka Edvīna Kalnenieka saņēmis dāvinājumu. Līdz ar to muzeja mākslas kolekcija papildinājusies ar astoņām pasteļu gleznām, kas bija eksponētas izstādē un diviem zīmējumiem.

Āboltiņa augstpapēžu kurpēs Rucavā stāda kokus. VIDEO (11)

Āboltiņa augstpapēžu kurpēs Rucavā stāda kokus. VIDEO
13.septembris 2014 19:44
Kopš 2000.gada Latvijā un Lietuvā ar plašu kultūras programmu svin Baltu vienības diena. Tās mērķis veicināt latviešu un lietuviešu- šodien pasaulē vienīgo baltu valodu runātāju, tuvināšanos un draudzību, kā arī pieminēt leģendāro Saules kauju, kad kopīgiem spēkiem tika sakauts zobenbrāļu ordenis. Šodien Rucavā veidoja Baltu vienībai veltītu koku stādījums, izdziedāja kopīgas dziesmas un izrādītja, ko tad sadarbība devusi. Vairāk - TV sižetā.
    1-3535-7070-105105-140140-175175-210210-245245-280280-315