Seko Kasjauns.lv tīklā
skaidrs laiks
Laika ziņas: Rīga 0°C. skaidrs laiks
DA vējš 19 m/s
piektdiena, 2014.g. 24. oktobris 19:50
Vārda dienas: Renāte, Modrīte, Mudrīte

Pārogres iedzīvotāji pēc plūdiem uz staciju dodas, apdraudot savu drošību. FOTO (1)

Plūdi Ogrē arī aizskalojuši tiltiņus pāri Urgas upītei un tagad pilsētniekiem nākas riskēt, lai no savām mājām tiktu līdz Pārogres dzelzceļa stacijai. Viņiem vai nu jāiet pa sliežu malu vai arī upīte jāšķērso pa divām šaurām metāla caurulēm.
Komentāri (1)

Sarkaņu bibliotēkā uzstādītas slavenās un retās pusautomātiskās stelles (1)

Madonas novada Sarkaņu bibliotēkā uzstādīta pirms simts gadiem amatnieka un konstruktora Pētera Viļumsona izgatavotā un patentētā pusautomātiskā aušanas mašīna, kādas Latvijā saglabājušās tikai uz vienas roka...
Komentāri (1)

Noskaidrots, kas bija galvenais cēlonis dramatiskajiem plūdiem Ogrē (11)

Galvenais neseno Ogres plūdu cēlonis bijusi Ķilupes pārplūšana, tādēļ uzsākti sagatavošanas darbi, lai uzbērtu dambi, kas minētās upes ūdeņus norobežos no Urgas upes.
Komentāri (11)

Ropažos, Silakrogā un Muceniekos mainīsies apkures tarifi (3)

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšana komisijas (SPRK) padome sēdē ceturtdien apstiprināja pašvaldības uzņēmuma "Ciemats" iesniegto siltumapgādes tarifu projektu, pavēstīja regulatora Komunikāciju...
Komentāri (3)

Liepājā nepanesamas smirdoņas dēļ slēdz bērnudārzu "Gailītis". VIDEO

Liepājā jau nedēļu normāli nevar strādāt bērnudārzs „Gailītis”, kura teritoriju pārņēmusi neciešama, asa un kodīga ķīmiska smaka. Pašlaik bērnudārzs nestrādā un mazuļi pārcelti uz citām pirmsskolas iestādēm....
Komentāri

Zemgales biznesmeņa Šulca suņi Bērzē plosa kaimiņu lopus un baida bērnus (69)

Zemgales biznesmeņa Šulca suņi Bērzē plosa kaimiņu lopus un baida bērnus
29.jūlijs 2014 06:14
Bērzes pagastā izvērties pamatīgs skandāls starp uzņēmēju Aigaru Šulcu, Latvijas vēstnieces Ēģiptē vīru Aigaru Šulcu un dažiem pagasta iedzīvotājiem, it īpaši Jāni Grīvstānu, kurš apgalvo, ka Šulca saimniecībā „Šurcvarkales” dzīvojošie suņi plosa apkārtnes lopus un traumē bērnus.

Priekulē notiks ikgadējie Ikara svētki. VIDEO (2)

Priekulē notiks ikgadējie Ikara svētki. VIDEO
28.jūlijs 2014 17:50
Ar populāru Latvijas mākslinieku piedalīšanos – Ivo Fomina, Ērika Ešenvalda, Renāra Kaupera, kā arī vietējo radošajiem cilvēku priekšnesumiem – Priekulē tiks svinēti jau 11. Ikara svētki. Tajos tiks atdzemdināta leģenda par pirmo lidojuma mēģinājumu Latvijā.

Rēzeknes pilsētas svētki ilgs triju dienu garumā

28.jūlijs 2014 02:34
Rēzeknē augustā notiks pilsētas svētki, kuru laikā notiks dažādi kultūras un mākslas pasākumi.

Ates muzejā var apgūt senos amatus. VIDEO

Ates muzejā var apgūt senos amatus. VIDEO
27.jūlijs 2014 08:45
Laikā, kad visu informāciju var atrast internetā un ikdienā vajadzīgo nopirkt veikalā, tomēr nav zudusi interese par senajiem amatiem. To apliecina Kalncempju pagasta Ates brīvdabas muzejā šovasar piedāvātā iespēja apmeklētājiem iemēģināt roku dažādos amatos. Šīs nodarbības vada jau pieredzējuši amatnieki. Vairāk - TV sižetā.

Latgales mednieki atsakās izšaut mežacūkas. VIDEO (23)

Latgales mednieki atsakās izšaut mežacūkas. VIDEO
26.jūlijs 2014 20:50
Lai novērstu Āfrikas cūku mēra tālāku izplatību, tiek plānots Latvijā pakāpeniski samazināt mežacūku populāciju. Mednieki šo lēmumu vērtē neviennozīmīgi un uzskata, ka svarīgākais akcents slimības ierobežošanai jāliek uz karantīnas pasākumu ievērošanu lauksaimniecībā, nevis savvaļas dzīvnieku masveida iznīcināšanu. Vairāk - TV sižetā.

KNAB soda Ogres deputātu par ēdināšanas pakalpojumu nodrošināšanu pašvaldībai bez konkursa (2)

26.jūlijs 2014 12:56
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs piemērojis 120 eiro naudas sodu Ogres novada deputātam Mārim Legzdiņam ("Ogres novadam") saistībā ar ēdināšanas pakalpojumu nodrošināšanu pašvaldībai bez konkursa, ziņo KNAB.

Liepājā un Ventspilī labots 25.jūlija karstuma rekords

25.jūlijs 2014 23:31
Piektdien Liepājā un Ventspilī gaiss sakarsa līdz +31 grādam, sasniedzot jaunu 25.jūlija maksimālās gaisa temperatūras rekordu, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Liepājnieki īgni par sabiedriskajām tualetēm: to ir maz un tās nevar atrast. VIDEO (10)

Liepājnieki īgni par sabiedriskajām tualetēm: to ir maz un tās nevar atrast. VIDEO
25.jūlijs 2014 19:12
Sabiedrisko tualešu skaits Liepājā esot nepietiekams un tās ir grūti atrast. Neesot norādes, kur meklēt labierīcības, un tās esot paslēptas no garāmgājēju un tūristu acīm. Bet tādā tūristu iecienītā vietā kā Karostā publiskās mazmājiņas neesot vispār.

Aglonas svētceļniekus uzraudzīs īpaši rūpīgi: cūku mēris ietekmē katoļu svētceļojumu

Aglonas svētceļniekus uzraudzīs īpaši rūpīgi: cūku mēris ietekmē katoļu svētceļojumu
25.jūlijs 2014 18:51
Izmaiņas Latvijas katoļu lielākā notikuma – Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētku 15. augustā Aglonā norisē ieviesis tai pusē uzliesmojošais cūku mēris. Aglonas novads iekļauts Āfrikas cūku mēra ārkārtas situācijas teritorijā, kas liks atbildīgajiem dienestiem īpaši uzraudzīt ticīgo pārvietošanos.

Atpūtniekus Saulkrastos pārbiedē amerikāņu helikopteri (26)

Atpūtniekus Saulkrastos pārbiedē amerikāņu helikopteri
25.jūlijs 2014 13:15
Ceturtdienas, 24. jūlija, pēcpusdienā daudzus atpūtniekus, kuri atpūtās Vidzemes jūrmalā pārbiedēja draudīga izskata militārie helikopteri melnā krāsā, kuri zemā augstumā pārlidoja virs atpūtnieku galvām.

Nav rasts kopsaucējs par kontrolētu meža dedzināšanu Gaujas nacionālajā parkā

25.jūlijs 2014 00:06
Gaujas nacionālā parka (GNP) teritorijā iecerētās zemsedzes dedzināšanas atbalstītāju, oponentu un citu iedzīvotāju sanāksmē trešdien Siguldā nav izdevies rast kopsaucēju par plānu veikt kontrolētu meža zemsedzes dedzināšanu.

Braucot kā "zaķim" Liepājas tramvajā, lieta var pat nonākt tiesā (5)

Braucot kā "zaķim" Liepājas tramvajā, lieta var pat nonākt tiesā
24.jūlijs 2014 23:02
Liepājā pret bezbiļetniekiem sabiedriskajā transportā veic parādu piedziņu, liecina aģentūras "Liepājas sabiedriskais transports" paziņojums pašvaldības mājaslapā.

Jēkabpils Radžu ūdenskrātuvē mirst putni. VIDEO (3)

Jēkabpils Radžu ūdenskrātuvē mirst putni. VIDEO
24.jūlijs 2014 12:20
Vairākiem jēkabpiliešiem atpūta pilsētnieku iecienītajā pludmalē un peldvietā Radžu ūdenskrātuvē šajās dienās nav sevišķi patīkama. Tur manīti vairāki beigti ūdensputni – nesen dzimušie ķīri.

Kaunatā atklāts kandžas muzejs

Kaunatā atklāts kandžas muzejs
23.jūlijs 2014 15:24
Rēzeknes novada Kaunatas pagasta vecajā krogus ēkā atvērts Kandžas muzejs. Muzeja saimniecei Dacei Zagorskai esot daudz ieceru, tostarp savākt vairāk vēsturisko materiālu un informācijas par pašdarinātās stiprās dziras tecināšanas pirmsākumiem un attīstību dažādās valstīs.

Sabilē nedēļas nogalē notiks jau 16. Sabiles Vīna svētki

Sabilē nedēļas nogalē notiks jau 16. Sabiles Vīna svētki
22.jūlijs 2014 23:31
Šajā nedēļas nogalē – no 24. līdz 26. jūlijam – jau 16. reizi pēc kārtas notiks kārtējie Sabiles Vīna svētki. Četras dienas šī romantiskā Kurzemes mazpilsēta Abavas krastos ikvienu ieraus košu svētku virpulī. Četras dienas Sabilē valdīs prieka un humora pilna gaisotne.

Liepājas muzejā mācīs šūt un rotāt Pērkones kreklu

Liepājas muzejā mācīs šūt un rotāt Pērkones kreklu
21.jūlijs 2014 20:10
Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpu centrā (Kūrmājas prospektā 16/18) trešdien, 23. jūlijā, pulksten 16.00 notiks meistarklase „Pērkones krekls. Šūšana un rotāšana”. Meistarklase turpinās iesākto ciklu par tautastērpu darināšanu, akcentējot tieši Liepājai tuvāko un raksturīgāko – Pērkones tautastērpu.

Zemgalē popularizē senās pirts tradīcijas. VIDEO

Zemgalē popularizē senās pirts tradīcijas. VIDEO
20.jūlijs 2014 19:38
Senie pirts rituāli ir apdziedāti tautas dziesmās un atainoti arī daudzās kinofilmās. Mūsdienās pirtī iešana kļūst aizvien populārāka un nereti tieši pirts kļūst arī par ārzemju tūristu galamērķi. Zemgalē, Jelgavas novadā aizsākta jauna tradīcija - pirtnieku festivāls. Vairāk - TV sižetā.

Tiesa atkārtoti atzīst, ka stadionā Valmierā koki izcirsti prettiesiski (6)

20.jūlijs 2014 09:28
Administratīvā apgabaltiesa 11.jūlijā atzinusi par prettiesisku Valmieras pilsētas pašvaldības domes 2010.gada 14.oktobra lēmumu par koku izciršanu Jāņa Daliņa stadionā, Valmierā, informēja viens no prasības iesniedzējiem Haralds Bruņinieks.

Apsaimniekotāju kašķu dēļ Lapeniekos cilvēki paliek bez kanalizācijas. VIDEO (4)

Apsaimniekotāju kašķu dēļ Lapeniekos cilvēki paliek bez kanalizācijas. VIDEO
19.jūlijs 2014 21:25
Ķekavas novada Lapenieku ciemata iedzīvotāji apsaimniekotāju strīdu dēļ palikuši bez kanalizācijas. Pašvaldība ir bezspēcīga un iedzīvotājiem reālu palīdzību nesola, bet iesaka vērsties tiesā. Vairāk - TV sižetā!

Valmierieši spriež par Vecpuišu parku (2)

Valmierieši spriež par Vecpuišu parku
18.jūlijs 2014 22:10
Valmierieši veselu mēnesi pašvaldībā varēja iesniegt priekšlikumus par Vecpuišu parka attīstību. Nu valmieriešu ierosinājumi apkopoti: Vecpuišu parkā iedzīvotāji vēlas redzēt bērnu rotaļlaukumu, trenažierus, strūklaku un estrādi.

Pļaviņās noritējis čempionāts pļaušanā ar rokas izkapti. VIDEO (2)

Pļaviņās noritējis čempionāts pļaušanā ar rokas izkapti. VIDEO
18.jūlijs 2014 21:16
Pļaviņu novada Stukmaņos noritējis Latvijas 11. čempionāts pļaušanā ar rokas izkapti. Atsaucība bija liela – sacensībās startēja 140 dalībnieki no dažādiem Latvijas novadiem. Savas prasmes rādīja gan veci un jauni, gan kungi un dāmas. Tāpat atsevišķi tika vērtētas komandu sacensības.

Valdemārpilī svinēs pilsētas svētkus "Liepu ziedēšanas laikā" (1)

Valdemārpilī svinēs pilsētas svētkus "Liepu ziedēšanas laikā"
17.jūlijs 2014 17:57
Valdemārpilī, 19. jūlijā, visas dienas garumā svinēs pilsētas svētkus. Programma būs pieskaņota dažādām gaumēm, bet viens no svētku centrālajiem notikumiem būs atjaunotās tranzīta ielas atklāšana.

Smiltenes pašvaldības policija nopirkusi elektrovelosipēdus. VIDEO (19)

Smiltenes pašvaldības policija nopirkusi elektrovelosipēdus. VIDEO
14.jūlijs 2014 21:02
Smiltenes pašvaldības policija ir pirmā Latvijā, kas sabiedriskās kārtības uzraudzībai pilsētā, iegādājusies divus elektrovelosipēdus. Pirkuma galvenais iemesls, lai pēc iespējas īsākā laika posmā pilsētā varētu apsekot tās vietas, kur nav iespējams piekļūt ar automašīnu. Sākotnēji gan doma bijusi par parastajiem kalnu divriteņiem, taču izvērtējot kāds ir pilsētas reljefs, secināts, ka tie tomēr nedotu cerēto efektivitāti. Vairāk - TV sižetā!

Valmieras Tūrisma centrs piedāvā rīkot kāzas (1)

Valmieras Tūrisma centrs piedāvā rīkot kāzas
14.jūlijs 2014 18:35
Valmieras Tūrisma informācijas centra sagatavojis visnotaļ atraktīvu un romantisku piedāvājumu jaunajiem pāriem – „Kāzu laiks Valmierā, Kocēnu, Burtnieku un Beverīnas novados", kurā iedvesmu varēs rast gan jaunais pāris, gan kāzu rīkotāji un vedēji.

Unikāla leļļu kolekcija Aizputē. VIDEO. FOTO (2)

Unikāla leļļu kolekcija Aizputē. VIDEO. FOTO
12.jūlijs 2014 13:50
Pirms vairākiem gadiem Aizputē viens no tūristu iecienītiem mērķiem bija Valdas Jēriņas plašā leļļu kolekcija, kur katrai lellei bija savs pašsacerēts stāsts un pašdarināts apģērbs. Pēc kolekcionāres aiziešanas mūžībā lelles palika novārtā. Lai tiktu saglabāts aizputnieces atstātais unikālais kultūrvēsturiskais mantojums, šopavasar tas nonāca novada pašvaldības īpašumā un ir tūrisma un informācijas centra pārziņā. Vairāk - TV sižetā.

Ķēpātāju terors. "Ogrei nav naudas!" – vēsta uzraksti visā pilsētā. FOTO (8)

Ķēpātāju terors. "Ogrei nav naudas!" – vēsta uzraksti visā pilsētā. FOTO
11.jūlijs 2014 21:10
Jau mēnesi Ogrē ik pa laikam kādā pilsētas rajonā uz ēkām un sētām parādās grafiti uzraksti, kas vēsta, ka „Ogrei nav nauda”. Ar katru dienu šādi uzraksti paliek aizvien vairāk. Kārtības sargi sienu apķēpātājus nav notvēruši, bet novada mērs ir nikns uz sienu apķēpātājiem.

Valmierā notiks starptautisks gaisa balonu festivāls "Valmieras kauss 2014"

Valmierā notiks starptautisks gaisa balonu festivāls "Valmieras kauss 2014"
11.jūlijs 2014 19:03
Valmierā no 23. līdz 27. jūlijam notiks tradicionālais Starptautiskais gaisa balonu festivāls „Valmieras kauss 2014”, ko valmieriešiem un pilsētas viesiem būs iespējams izbaudīt jau devīto gadu. Festivālā piedalīsies ap desmit gaisa balonu komandu no Latvijas, Lietuvas un Krievijas.

Jūrmalā varēs sodīt par ubagošanu, agresīvu skrituļslidošanu un velobraukšanu pa ietvēm

10.jūlijs 2014 19:12
Jūrmalas pilsētas domē šodien apstiprināti jauni Jūrmalas pilsētas teritorijas namīpašumu uzturēšanas un sabiedriskās kārtības noteikumi, kuros ietverta atbildība par biežāk novērotajiem pārkāpumiem, kas traucē sabiedrisko kārtību un nav noteikti citos ārējos normatīvajos aktos, informēja pašvaldībā.

Liepājā notiks bērnu un jauniešu koncerts "Liepziedu smarža"

Liepājā notiks bērnu un jauniešu koncerts "Liepziedu smarža"
10.jūlijs 2014 12:33
Liepājas muzejā (Kūrmājas prospektā 16/18) sestdien, 12. jūlijā, pulksten 14.00 koncertu „Liepziedu smarža” sniegs Igetas Gaiķes vokālās studijas „Tev un man” dalībnieki.

Kā jūtas gāzes sprādzienā cietušie liepājnieki? FOTO. VIDEO (2)

Kā jūtas gāzes sprādzienā cietušie liepājnieki? FOTO. VIDEO
09.jūlijs 2014 11:24
Gāzes sprādzienā cietušo namu Liepājā, Vānes ielā, pašlaik apsargā pašvaldības policija, sargādami to no marodieriem, jo vēl visiem dzīvokļiem nav ieliktas jaunas durvis un logi. Kaut arī iedzīvotāji ir skumji par notikušo, viņi priecājas, ka izdzīvojuši. Tomēr sprādziena vaininieks gan gājis bojā.

Ķemeru nacionālajā parkā aizvadīta jau 13. Sikspārņu nakts. FOTO

Ķemeru nacionālajā parkā aizvadīta jau 13. Sikspārņu nakts. FOTO
07.jūlijs 2014 21:28
Ķemeru nacionālā parka dabas izglītības centrā „Meža māja” sestdienas vakarā un naktī uz svētdienu, 5. jūliju, bija sapulcējušies vairāk nekā divi simti lieli un mazi dabas pētnieki, lai piedalītos jau 13. Sikspārņu naktī un uzzinātu ko vairāk par interesanto sikspārņu pasauli.

Teiču dabas rezervāts izvirzīts Atašienes pagasta lepnuma nominācijai

Teiču dabas rezervāts izvirzīts Atašienes pagasta lepnuma nominācijai
07.jūlijs 2014 20:13
Krustpils novada rīkotā konkursa „Sakoptība sētā un attīstība pagastā” ietvaros nominācijai „Pagasta lepnums” Atašienes pagastā ir izvirzīts Teiču dabas rezervāts un Krustakroga skatu tornis, kas apmeklētājiem pavēris iespēju ielūkoties rezervāta neskartajā dabā un purva plašumos.

Jaunķemeros no jūras izvelk beigtu mežacūku. FOTO (15)

Jaunķemeros no jūras izvelk beigtu mežacūku. FOTO
04.jūlijs 2014 21:07
Jaunķemeru pludmalē pirms Jāņiem no jūras izvilka beigtas mežacūkas līķi. Slokas dzīvnieku patversmē Kasjauns.lv paskaidroja, ka dzīvnieka mirstīgās atliekas vēlāk tika apglabātas dzīvnieku kapsētā.

Jelgavas novadā mistisks nezvērs ābelei norāvis mizu. Vietējie jūtas neomulīgi. VIDEO (34)

Jelgavas novadā mistisks nezvērs ābelei norāvis mizu. Vietējie jūtas neomulīgi. VIDEO
04.jūlijs 2014 20:35
Trauksmainas ziņas pienākušas no Nākotnes ciema Jelgavas novadā - nezināma un mistiska būtne tur kādai ābelei norāvusi mizu gandrīz divu metru augstumā. Vietējie iedzīvotāji dzīvo neziņā, kas to varētu būt pastrādājis, bet mednieki notikušo nespēj izskaidrot.

Rēzekniešiem vakaros bail staigāt pa nomaļām ielām – policijas vairs nav. VIDEO (27)

Rēzekniešiem vakaros bail staigāt pa nomaļām ielām – policijas vairs nav. VIDEO
04.jūlijs 2014 20:15
Rēzeknē ir aizvadīts pirmais mēnesis bez pašvaldības policijas un vietējie iedzīvotāji teic, ka šai laikā pilsētā drošības situācija ir pasliktinājusies. Kasjauns.lv jau rakstīja, ka Rēzeknes dome jau pavasarī nolēma likvidēt pašvaldības policiju, jo tā esot pārāk nespējīga un no tās nav nekāds labums.
    1-3535-7070-105105-140140-175175-210210-245245-280280-315