Seko Kasjauns.lv tīklā
vietām mākoņains
Laika ziņas: Rīga -3°C. vietām mākoņains
D vējš 3 m/s
sestdiena, 2014.g. 1. novembris 04:24
Vārda dienas: Ikars

Siguldā atjaunots pilsētas simbols - izdemolētā Ķeizarskata „sēnīte”

Siguldas Kaķīškalnā divus mēnešus pēc tūristu iecienītās Ķeizarskata sēnītes forma veidotās nojumes izdemolēšanas tā beidzot atjaunota. 1500 eiro tās atjaunošanai ziedoja Latvijas kūdras ražotāju asociācija.
Komentāri

Valmierā atklās Resursu centru čigānu bērniem (4)

Valmierā piektdien, 31.oktobrī, tiks atklāts Resursu centrs romu bērniem un jauniešiem, informēja Valmieras pašvaldības pārstāve Laura Moča.
Komentāri (4)

Nākamgad pabeigs autoceļa no Jelgavas līdz Lietuvas robežai remontu

Nākamajā gadā tiks pilnībā izremontēta šoseja no Jelgavas līdz Lietuvas robežai, un patlaban jau ir pabeigti segas pastiprināšanas darbi posmā no Jelgavas līdz Lielvircavas pagriezienam, informēja uzņēmumā ...
Komentāri

Kuldīgā un Kandavā Helovīnu sagaidīs skrienot (2)

Par raganām, spokiem un miroņiem pārģērbušies kurzemniekiem Helovīnu sagaidīt skrienot. Gan Kuldīgā, gan Kandavā 31. oktobra vakarā notiks Helovīnu skrējiens. Ja Kuldīgā tā jau ir savdabīga tradīcija, tad...
Komentāri (2)

Noslēgumam tuvojas 11 gadus ilgusī Krāslavas katoļu baznīcas altāra restaurācija

Krāslaviešiem šķiet, ka restaurācijas darbi Krāslavas katoļu baznīcā turpinās veselu mūžību. Jau pierasts, ka gadiem kādu no altāra daļām klāj sastatnes. Tomēr nu atjaunošanas darbi noslēdzas un drīz...
Komentāri

Krimuldas novadā aizvadīts raganām veltīts pasākums ar buršanos (28)

Krimuldas novadā aizvadīts raganām veltīts pasākums ar buršanos
17.augusts 2014 09:10
Raganā 16. augustā pirmo reizi Latvijā tika rīkots Reģu vakars, kurā bija ļauts ielūkoties noslēpumainas tumsas klātajā raganu pasaulē. Tā Krimuldas novads nolēmis atgādināt, ka šeit ir vieta ar tik skanīgu nosaukumu ‒ Ragana.

Līvānu novada dome no Valsts kases ņems 295 tūkstošu eiro aizņēmumu

17.augusts 2014 00:23
Līvānu novada dome no Valsts kases ņems 295 tūkstošu eiro aizņēmumu, lai līdz gada beigām asfaltētu vairākas ielas, aģentūra BNS uzzināja domē.

Latgalē vērojams būtisks tūristu pieplūdums. VIDEO

Latgalē vērojams būtisks tūristu pieplūdums. VIDEO
16.augusts 2014 22:09
Rīga šogad papildu viesus vilina ar Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu un pasākumiem, bet būtiski tūristu skaits palielinājis arī Latgalē - pat par trešdaļu. Īstenojot vairākus Eiropas reģionālās attīstības fonda projektus, ir paplašinājušās izklaides iespējas reģionā, kas piesaista ceļotājus ne tikai no Latvijas, bet arī ārvalstīm.

Suitu baznīcās restaurētas gleznas. VIDEO

Suitu baznīcās restaurētas gleznas. VIDEO
16.augusts 2014 07:42
Laikā, kad katoļu ticības ļaudis no visas Latvijas devušies uz Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkiem Aglonā, arī divās suitu katoļu draudzēs Alsungā un Gudeniekos priecīgs notikums. Te pēc restaurācijas atgriezušās divas gleznas. Suitu draudžu prāvests atzīst - gleznas no bojāejas izglābtas pēdējā brīdī. Vairāk - TV sižetā.

Jelgavā ar "Mīlestības kokiem" cer izvairīties no mīlnieku slēdzenēm pie tiltiem (7)

Jelgavā ar "Mīlestības kokiem" cer izvairīties no mīlnieku slēdzenēm pie tiltiem
15.augusts 2014 09:12
Jelgavā izveidoti "Mīlestības koki", kuros no augusta beigām jaunlaulātie savā kāzu dienā varēs stiprināt atslēgas, tādējādi pašvaldība cer izvairīties no tradicionālās atslēgu saslēgšanas pie tiltiem, informē pašvaldībā.

Ainažu jūrskola svinēs 150 gadu jubileju

Ainažu jūrskola svinēs 150 gadu jubileju
15.augusts 2014 00:02
Sestdien, 16.augustā, Ainažos Ziemeļlivonijas festivāla laikā tiks svinēta Ainažu jūrskolas 150 gadu jubileja, informēja Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Ingrīda Lukašēviča.

Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī aplūkojamas 327 dāliju šķirnes

Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī aplūkojamas 327 dāliju šķirnes
14.augusts 2014 16:57
Nacionālajā botāniskajā dārzā (NBD) aplūkojamas 327 dāliju šķirnes, tostarp 105 Latvijā izveidotās, informēja NBD Izglītības un informācijas nodaļas darbiniece Ilze Ķigure.

Labklājības ministrs reģionālajā vizītē apmeklēs Rundāli un Bausku

Labklājības ministrs reģionālajā vizītē apmeklēs Rundāli un Bausku
14.augusts 2014 11:27
Labklājības ministrs Uldis Augulis piektdien, 15.augustā, reģionālajā vizītē apmeklēs Rundāles novadu un Bausku, lai ar pašvaldību un Labklājības ministrijas padotības iestāžu vadību un darbiniekiem pārrunātu aktuālo sociālajā jomā.

Katlakalna baznīcas 220 gadu jubileju atzīmēs ar pasākumiem nedēļas garumā

09.augusts 2014 23:43
Katlakalna baznīcas 220 gadu jubilejas pasākumi notiks nedēļas garumā, paziņoja Ķekavas novada pašvaldībā.

Latgales ezeros iespējama zilaļģu savairošanās

09.augusts 2014 01:49
Veselības inspekcijas veiktajās peldūdens kvalitātes pārbaudēs mikrobioloģiskais piesārņojums nav konstatēts un visās 54 oficiālajās peldvietās atļauts peldēties, tomēr iespējama zilaļģu savairošanās Latgales ezeros.

Bībelē tas nosaukts par ļaunumu! Luterāņu baznīca šokā par buršanos Krimuldā (67)

Bībelē tas nosaukts par ļaunumu! Luterāņu baznīca šokā par buršanos Krimuldā
08.augusts 2014 14:47
Luterāņu baznīca izsaka nožēlu par Krimuldas novada domes piešķirto atļauju noteiktās dienās burties, kā arī iesaka to nedarīt.

Labklājības ministrs dosies reģionālajā vizītē uz Dobeli un Auci (14)

Labklājības ministrs dosies reģionālajā vizītē uz Dobeli un Auci
07.augusts 2014 15:24
Labklājības ministrs Uldis Augulis piektdien, 8.augustā, reģionālajā vizītē apmeklēs Dobeli un Auci, lai ar pašvaldību un Labklājības ministrijas padotības iestāžu vadību un darbiniekiem pārrunātu aktuālo sociālajā jomā.

Raganām prieki! Krimuldas novadā turpmāk drīkstēs burties (65)

Raganām prieki! Krimuldas novadā turpmāk drīkstēs burties
07.augusts 2014 12:05
Krimuldas novada dome nolēmusi turpmāk atļaut sabiedriskās vietās noteiktās dienās novadā burties, kas citos novados netiek atļauts, informēja Krimuldas novada domes priekšsēdētāja padomniece sabiedriskajās attiecībās Inese Ozoliņa.

Rēzeknes novada Nautrēnu baznīcai 100. VIDEO

Rēzeknes novada Nautrēnu baznīcai 100. VIDEO
04.augusts 2014 23:10
Rēzeknes novada Nautrēnu katoļu draudzei aizvadītā svētdiena bija īpaša, jo baznīcas simtgadei veltītais svētku dievkalpojums pulcēja simtiem aizceļojošo draudzes piederīgo. Jubilejas reizē dzimtajā pusē bija ieradies arī kardināls Jānis Pujats, kurš šajā baznīcā ticis kristīts. Lai gan pārdzīvojis dažādus laikus un notikumus, pirms gadsimta celtais valsts nozīmes mākslas piemineklis Rogovkas ciema centrā neskarts stāv vēl šodien. Bagāto dievnama vēsturi krāšņā grāmatā ierakstījusi vietējā pētniece. Sīkāk skatieties videosižetā.

Bērzes pagasta suņu skandāls vēršas plašumā: tiek piesaukta pat Dieva tiesa (95)

Bērzes pagasta suņu skandāls vēršas plašumā: tiek piesaukta pat Dieva tiesa
02.augusts 2014 07:18
Dobeles novada Bērzes pagastā izvērtušais skandāls starp uzņēmēju Aigaru Šulcu un viņa kaimiņu Jāni Grīvstānu par Šulca suņu veiktajiem asinsdarbiem jau iegājis citā dimensijā. Grīvstāns nespēdams panākt savu taisnību nu piesauc Pastardienas tiesu un šamaņus un runā par Sātana valstību, kura aizstāv Šulca suņus.

Policija Ogrē pēc 2 mēnešu tvarstīšanas beidzot noķērusi teroristu – ķēpātāju (17)

Policija Ogrē pēc 2 mēnešu tvarstīšanas beidzot noķērusi teroristu – ķēpātāju
01.augusts 2014 19:02
Ogres novada pašvaldības policijai beidzot izdevies noķert vienu no ķēpātājiem – teroristiem, kuri divus mēnešus pilsētas namu sienas un sētas apķēpāja ar uzrakstiem „Ogrei nav naudas”. Tas izrādījies Ķeguma iedzīvotājs, kurš paskaidroja, ka viņa uzraksti ir „brīvs protests pret apkārt notiekošo”.

Nākamnedēļ Aizputē notiks Pilsētas svētki (1)

Nākamnedēļ Aizputē notiks Pilsētas svētki
01.augusts 2014 16:13
Nākamnedēļ, no 7. līdz 9. augustam, Aizputē notiks Pilsētas svētki „Svētki ienāk pilsētā!” Šogad aizputniekiem un pilsētas viesiem svētkos būs daudz dažādas interesantas un aizraujošas aktivitātes. Svētku laikā notiks plaša kultūras, atpūtas pasākumu un sporta programma.

Meklēs risinājumus, kā atjaunot Kandavas kartinga trases darbību (4)

01.augusts 2014 08:26
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš (VL-TB/LNNK) uzskata, ka ir jāmeklē risinājumi, kā atjaunot slēgtās Kandavas kartinga trases darbību.

Kūkās notiks 16.Vislatvijas "ēdamo" pagastu saiets (1)

Kūkās notiks 16.Vislatvijas "ēdamo" pagastu saiets
31.jūlijs 2014 17:36
Jau 16. gadu pēc kārtas sestdien, 2. augustā, notiks 16. Vislatvijas „ēdamo” pagastu saiets. Šogad tas noritēs Krustpils novada Kūku pagastā. Latvijā ir seši vairāk vai mazāk veselīgi „ēdami” pagasti un rotācijas kārtībā katru gadu kādā no tiem tiek svinēti garšīgo pagastu svētki.

Liepājā pa pilsētu atkal pastaigājas aļņi (5)

Liepājā pa pilsētu atkal pastaigājas aļņi
30.jūlijs 2014 19:21
Liepājas pilsētā pēc gada pārtraukuma atkal pastaigājas Latvijas lielākie meža dzīvnieki – aļņi. Pērnvasar pilsētā bija ieklīduši vairāki aļņi, bet šogad vēl viņi nebija manīti. Tikko kāds alnis manīts pastaigājamies pa Brīvības ielu.

Limbažos pirkta loterijas biļete vinnējusi tūkstošus, bet laimīgais nepiesakās (7)

Limbažos pirkta loterijas biļete vinnējusi tūkstošus, bet laimīgais nepiesakās
30.jūlijs 2014 16:06
Valsts AS "Latvijas Loto" aicina pieteikties jūnijā laimēto nepilnu 23 000 eiro vinnētāju, informēja "Latvijas Loto" Mārketinga daļas vadītāja Aiga Roziņa.

Valmierā tūristus pavada senlaicīgi tērpti gidi

Valmierā tūristus pavada senlaicīgi tērpti gidi
30.jūlijs 2014 06:51
Valmieras Tūrisma centrs pilsētas un apkārtnes viesiem sagādājis patīkamu pārsteigumu. Tagad tūristus ekskursijās pavadīs viduslaiku tērpu stilizācijā ģērbušies gidi. Pavadonis ir gatavs viesus izvadāt ne tikai pa pilsētu, bet arī tuvējiem novadiem.

Zemgales biznesmeņa Šulca suņi Bērzē plosa kaimiņu lopus un baida bērnus (69)

Zemgales biznesmeņa Šulca suņi Bērzē plosa kaimiņu lopus un baida bērnus
29.jūlijs 2014 06:14
Bērzes pagastā izvērties pamatīgs skandāls starp uzņēmēju Aigaru Šulcu, Latvijas vēstnieces Ēģiptē vīru Aigaru Šulcu un dažiem pagasta iedzīvotājiem, it īpaši Jāni Grīvstānu, kurš apgalvo, ka Šulca saimniecībā „Šurcvarkales” dzīvojošie suņi plosa apkārtnes lopus un traumē bērnus.

Priekulē notiks ikgadējie Ikara svētki. VIDEO (2)

Priekulē notiks ikgadējie Ikara svētki. VIDEO
28.jūlijs 2014 17:50
Ar populāru Latvijas mākslinieku piedalīšanos – Ivo Fomina, Ērika Ešenvalda, Renāra Kaupera, kā arī vietējo radošajiem cilvēku priekšnesumiem – Priekulē tiks svinēti jau 11. Ikara svētki. Tajos tiks atdzemdināta leģenda par pirmo lidojuma mēģinājumu Latvijā.

Rēzeknes pilsētas svētki ilgs triju dienu garumā

28.jūlijs 2014 02:34
Rēzeknē augustā notiks pilsētas svētki, kuru laikā notiks dažādi kultūras un mākslas pasākumi.

Ates muzejā var apgūt senos amatus. VIDEO

Ates muzejā var apgūt senos amatus. VIDEO
27.jūlijs 2014 08:45
Laikā, kad visu informāciju var atrast internetā un ikdienā vajadzīgo nopirkt veikalā, tomēr nav zudusi interese par senajiem amatiem. To apliecina Kalncempju pagasta Ates brīvdabas muzejā šovasar piedāvātā iespēja apmeklētājiem iemēģināt roku dažādos amatos. Šīs nodarbības vada jau pieredzējuši amatnieki. Vairāk - TV sižetā.

Latgales mednieki atsakās izšaut mežacūkas. VIDEO (23)

Latgales mednieki atsakās izšaut mežacūkas. VIDEO
26.jūlijs 2014 20:50
Lai novērstu Āfrikas cūku mēra tālāku izplatību, tiek plānots Latvijā pakāpeniski samazināt mežacūku populāciju. Mednieki šo lēmumu vērtē neviennozīmīgi un uzskata, ka svarīgākais akcents slimības ierobežošanai jāliek uz karantīnas pasākumu ievērošanu lauksaimniecībā, nevis savvaļas dzīvnieku masveida iznīcināšanu. Vairāk - TV sižetā.

KNAB soda Ogres deputātu par ēdināšanas pakalpojumu nodrošināšanu pašvaldībai bez konkursa (2)

26.jūlijs 2014 12:56
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs piemērojis 120 eiro naudas sodu Ogres novada deputātam Mārim Legzdiņam ("Ogres novadam") saistībā ar ēdināšanas pakalpojumu nodrošināšanu pašvaldībai bez konkursa, ziņo KNAB.

Liepājā un Ventspilī labots 25.jūlija karstuma rekords

25.jūlijs 2014 23:31
Piektdien Liepājā un Ventspilī gaiss sakarsa līdz +31 grādam, sasniedzot jaunu 25.jūlija maksimālās gaisa temperatūras rekordu, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Liepājnieki īgni par sabiedriskajām tualetēm: to ir maz un tās nevar atrast. VIDEO (10)

Liepājnieki īgni par sabiedriskajām tualetēm: to ir maz un tās nevar atrast. VIDEO
25.jūlijs 2014 19:12
Sabiedrisko tualešu skaits Liepājā esot nepietiekams un tās ir grūti atrast. Neesot norādes, kur meklēt labierīcības, un tās esot paslēptas no garāmgājēju un tūristu acīm. Bet tādā tūristu iecienītā vietā kā Karostā publiskās mazmājiņas neesot vispār.

Aglonas svētceļniekus uzraudzīs īpaši rūpīgi: cūku mēris ietekmē katoļu svētceļojumu

Aglonas svētceļniekus uzraudzīs īpaši rūpīgi: cūku mēris ietekmē katoļu svētceļojumu
25.jūlijs 2014 18:51
Izmaiņas Latvijas katoļu lielākā notikuma – Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētku 15. augustā Aglonā norisē ieviesis tai pusē uzliesmojošais cūku mēris. Aglonas novads iekļauts Āfrikas cūku mēra ārkārtas situācijas teritorijā, kas liks atbildīgajiem dienestiem īpaši uzraudzīt ticīgo pārvietošanos.

Atpūtniekus Saulkrastos pārbiedē amerikāņu helikopteri (26)

Atpūtniekus Saulkrastos pārbiedē amerikāņu helikopteri
25.jūlijs 2014 13:15
Ceturtdienas, 24. jūlija, pēcpusdienā daudzus atpūtniekus, kuri atpūtās Vidzemes jūrmalā pārbiedēja draudīga izskata militārie helikopteri melnā krāsā, kuri zemā augstumā pārlidoja virs atpūtnieku galvām.

Nav rasts kopsaucējs par kontrolētu meža dedzināšanu Gaujas nacionālajā parkā

25.jūlijs 2014 00:06
Gaujas nacionālā parka (GNP) teritorijā iecerētās zemsedzes dedzināšanas atbalstītāju, oponentu un citu iedzīvotāju sanāksmē trešdien Siguldā nav izdevies rast kopsaucēju par plānu veikt kontrolētu meža zemsedzes dedzināšanu.

Braucot kā "zaķim" Liepājas tramvajā, lieta var pat nonākt tiesā (5)

Braucot kā "zaķim" Liepājas tramvajā, lieta var pat nonākt tiesā
24.jūlijs 2014 23:02
Liepājā pret bezbiļetniekiem sabiedriskajā transportā veic parādu piedziņu, liecina aģentūras "Liepājas sabiedriskais transports" paziņojums pašvaldības mājaslapā.

Jēkabpils Radžu ūdenskrātuvē mirst putni. VIDEO (3)

Jēkabpils Radžu ūdenskrātuvē mirst putni. VIDEO
24.jūlijs 2014 12:20
Vairākiem jēkabpiliešiem atpūta pilsētnieku iecienītajā pludmalē un peldvietā Radžu ūdenskrātuvē šajās dienās nav sevišķi patīkama. Tur manīti vairāki beigti ūdensputni – nesen dzimušie ķīri.
    1-3535-7070-105105-140140-175175-210210-245245-280280-315