Seko Kasjauns.lv tīklā
skaidrs laiks
Laika ziņas: Rīga -3°C. skaidrs laiks
A vējš 12 m/s
ceturtdiena, 2014.g. 23. oktobris 04:35
Vārda dienas: Daina, Dainida, Dainis

Ogres novada pašvaldības zaudējumi plūdos - nepilns miljons eiro

Ogres novada pašvaldības zaudējumi pēdējos plūdos tiek lēsti 882 810 eiro apmērā, informēja Ogres novada pašvaldības preses sekretāre Baiba Trumekalne.
Komentāri

Jelgavā notiek Baltkrievijas kultūras dienas (1)

Šonedēļ Jelgavā norisinās baltkrievu kultūras dienas, kurās ikvienam dota iespēja iepazīties ar baltkrievu tradīcijām un kultūru. Savukārt bistro „Silva” aicina gardēžus nobaudīt baltkrievu nacionālos ēdienus.
Komentāri (1)

Bīstama situācija Mazozolu pagastā: nogruvis Līčupes krasts. FOTO (6)

Ogres novada Mazozolu pagasta Līčupes ciema centrā pie daudzdzīvokļu mājām izveidojusies bīstama situācija. Ilgstošo lietavu dēļ tur noticis Līčupes kreisā krasta nogruvums. Tikai 17 metru attālumā no...
Komentāri (6)

Postaža pēc lielajiem plūdiem. Kā tagad izskatās Pārogres mājās? FOTO. VIDEO (17)

Pārogres iedzīvotāji, kuru mājas nedēļas vidū appludināja Urgas upe, pēc pāris dienu pārtraukuma atkal atvēruši savu mājokļu durvis. Vieni uz postažu skatās ar izbrīnu un neticību, citi ar asarām acīs. Nedēļa...
Komentāri (17)

Vaidavas pagastā tapis unikāls mucu muzejs "Liela muiža". VIDEO (1)

Kocēnu novada Vaidavas pagasta „Madarās” izveidots ļoti īpašs mucu muzejs, kurā apmeklētāji var ne tikai iepazīties ar amatnieku darinājumiem, bet arī paši sevi izmēģināt mucenieka ādā. Lai arī muzeju oficiāl...
Komentāri (1)

Aglonas svētceļniekus uzraudzīs īpaši rūpīgi: cūku mēris ietekmē katoļu svētceļojumu

Aglonas svētceļniekus uzraudzīs īpaši rūpīgi: cūku mēris ietekmē katoļu svētceļojumu
25.jūlijs 2014 18:51
Izmaiņas Latvijas katoļu lielākā notikuma – Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētku 15. augustā Aglonā norisē ieviesis tai pusē uzliesmojošais cūku mēris. Aglonas novads iekļauts Āfrikas cūku mēra ārkārtas situācijas teritorijā, kas liks atbildīgajiem dienestiem īpaši uzraudzīt ticīgo pārvietošanos.

Atpūtniekus Saulkrastos pārbiedē amerikāņu helikopteri (26)

Atpūtniekus Saulkrastos pārbiedē amerikāņu helikopteri
25.jūlijs 2014 13:15
Ceturtdienas, 24. jūlija, pēcpusdienā daudzus atpūtniekus, kuri atpūtās Vidzemes jūrmalā pārbiedēja draudīga izskata militārie helikopteri melnā krāsā, kuri zemā augstumā pārlidoja virs atpūtnieku galvām.

Nav rasts kopsaucējs par kontrolētu meža dedzināšanu Gaujas nacionālajā parkā

25.jūlijs 2014 00:06
Gaujas nacionālā parka (GNP) teritorijā iecerētās zemsedzes dedzināšanas atbalstītāju, oponentu un citu iedzīvotāju sanāksmē trešdien Siguldā nav izdevies rast kopsaucēju par plānu veikt kontrolētu meža zemsedzes dedzināšanu.

Braucot kā "zaķim" Liepājas tramvajā, lieta var pat nonākt tiesā (5)

Braucot kā "zaķim" Liepājas tramvajā, lieta var pat nonākt tiesā
24.jūlijs 2014 23:02
Liepājā pret bezbiļetniekiem sabiedriskajā transportā veic parādu piedziņu, liecina aģentūras "Liepājas sabiedriskais transports" paziņojums pašvaldības mājaslapā.

Jēkabpils Radžu ūdenskrātuvē mirst putni. VIDEO (3)

Jēkabpils Radžu ūdenskrātuvē mirst putni. VIDEO
24.jūlijs 2014 12:20
Vairākiem jēkabpiliešiem atpūta pilsētnieku iecienītajā pludmalē un peldvietā Radžu ūdenskrātuvē šajās dienās nav sevišķi patīkama. Tur manīti vairāki beigti ūdensputni – nesen dzimušie ķīri.

Kaunatā atklāts kandžas muzejs

Kaunatā atklāts kandžas muzejs
23.jūlijs 2014 15:24
Rēzeknes novada Kaunatas pagasta vecajā krogus ēkā atvērts Kandžas muzejs. Muzeja saimniecei Dacei Zagorskai esot daudz ieceru, tostarp savākt vairāk vēsturisko materiālu un informācijas par pašdarinātās stiprās dziras tecināšanas pirmsākumiem un attīstību dažādās valstīs.

Sabilē nedēļas nogalē notiks jau 16. Sabiles Vīna svētki

Sabilē nedēļas nogalē notiks jau 16. Sabiles Vīna svētki
22.jūlijs 2014 23:31
Šajā nedēļas nogalē – no 24. līdz 26. jūlijam – jau 16. reizi pēc kārtas notiks kārtējie Sabiles Vīna svētki. Četras dienas šī romantiskā Kurzemes mazpilsēta Abavas krastos ikvienu ieraus košu svētku virpulī. Četras dienas Sabilē valdīs prieka un humora pilna gaisotne.

Liepājas muzejā mācīs šūt un rotāt Pērkones kreklu

Liepājas muzejā mācīs šūt un rotāt Pērkones kreklu
21.jūlijs 2014 20:10
Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpu centrā (Kūrmājas prospektā 16/18) trešdien, 23. jūlijā, pulksten 16.00 notiks meistarklase „Pērkones krekls. Šūšana un rotāšana”. Meistarklase turpinās iesākto ciklu par tautastērpu darināšanu, akcentējot tieši Liepājai tuvāko un raksturīgāko – Pērkones tautastērpu.

Zemgalē popularizē senās pirts tradīcijas. VIDEO

Zemgalē popularizē senās pirts tradīcijas. VIDEO
20.jūlijs 2014 19:38
Senie pirts rituāli ir apdziedāti tautas dziesmās un atainoti arī daudzās kinofilmās. Mūsdienās pirtī iešana kļūst aizvien populārāka un nereti tieši pirts kļūst arī par ārzemju tūristu galamērķi. Zemgalē, Jelgavas novadā aizsākta jauna tradīcija - pirtnieku festivāls. Vairāk - TV sižetā.

Tiesa atkārtoti atzīst, ka stadionā Valmierā koki izcirsti prettiesiski (6)

20.jūlijs 2014 09:28
Administratīvā apgabaltiesa 11.jūlijā atzinusi par prettiesisku Valmieras pilsētas pašvaldības domes 2010.gada 14.oktobra lēmumu par koku izciršanu Jāņa Daliņa stadionā, Valmierā, informēja viens no prasības iesniedzējiem Haralds Bruņinieks.

Apsaimniekotāju kašķu dēļ Lapeniekos cilvēki paliek bez kanalizācijas. VIDEO (4)

Apsaimniekotāju kašķu dēļ Lapeniekos cilvēki paliek bez kanalizācijas. VIDEO
19.jūlijs 2014 21:25
Ķekavas novada Lapenieku ciemata iedzīvotāji apsaimniekotāju strīdu dēļ palikuši bez kanalizācijas. Pašvaldība ir bezspēcīga un iedzīvotājiem reālu palīdzību nesola, bet iesaka vērsties tiesā. Vairāk - TV sižetā!

Valmierieši spriež par Vecpuišu parku (2)

Valmierieši spriež par Vecpuišu parku
18.jūlijs 2014 22:10
Valmierieši veselu mēnesi pašvaldībā varēja iesniegt priekšlikumus par Vecpuišu parka attīstību. Nu valmieriešu ierosinājumi apkopoti: Vecpuišu parkā iedzīvotāji vēlas redzēt bērnu rotaļlaukumu, trenažierus, strūklaku un estrādi.

Pļaviņās noritējis čempionāts pļaušanā ar rokas izkapti. VIDEO (2)

Pļaviņās noritējis čempionāts pļaušanā ar rokas izkapti. VIDEO
18.jūlijs 2014 21:16
Pļaviņu novada Stukmaņos noritējis Latvijas 11. čempionāts pļaušanā ar rokas izkapti. Atsaucība bija liela – sacensībās startēja 140 dalībnieki no dažādiem Latvijas novadiem. Savas prasmes rādīja gan veci un jauni, gan kungi un dāmas. Tāpat atsevišķi tika vērtētas komandu sacensības.

Valdemārpilī svinēs pilsētas svētkus "Liepu ziedēšanas laikā" (1)

Valdemārpilī svinēs pilsētas svētkus "Liepu ziedēšanas laikā"
17.jūlijs 2014 17:57
Valdemārpilī, 19. jūlijā, visas dienas garumā svinēs pilsētas svētkus. Programma būs pieskaņota dažādām gaumēm, bet viens no svētku centrālajiem notikumiem būs atjaunotās tranzīta ielas atklāšana.

Smiltenes pašvaldības policija nopirkusi elektrovelosipēdus. VIDEO (19)

Smiltenes pašvaldības policija nopirkusi elektrovelosipēdus. VIDEO
14.jūlijs 2014 21:02
Smiltenes pašvaldības policija ir pirmā Latvijā, kas sabiedriskās kārtības uzraudzībai pilsētā, iegādājusies divus elektrovelosipēdus. Pirkuma galvenais iemesls, lai pēc iespējas īsākā laika posmā pilsētā varētu apsekot tās vietas, kur nav iespējams piekļūt ar automašīnu. Sākotnēji gan doma bijusi par parastajiem kalnu divriteņiem, taču izvērtējot kāds ir pilsētas reljefs, secināts, ka tie tomēr nedotu cerēto efektivitāti. Vairāk - TV sižetā!

Valmieras Tūrisma centrs piedāvā rīkot kāzas (1)

Valmieras Tūrisma centrs piedāvā rīkot kāzas
14.jūlijs 2014 18:35
Valmieras Tūrisma informācijas centra sagatavojis visnotaļ atraktīvu un romantisku piedāvājumu jaunajiem pāriem – „Kāzu laiks Valmierā, Kocēnu, Burtnieku un Beverīnas novados", kurā iedvesmu varēs rast gan jaunais pāris, gan kāzu rīkotāji un vedēji.

Unikāla leļļu kolekcija Aizputē. VIDEO. FOTO (2)

Unikāla leļļu kolekcija Aizputē. VIDEO. FOTO
12.jūlijs 2014 13:50
Pirms vairākiem gadiem Aizputē viens no tūristu iecienītiem mērķiem bija Valdas Jēriņas plašā leļļu kolekcija, kur katrai lellei bija savs pašsacerēts stāsts un pašdarināts apģērbs. Pēc kolekcionāres aiziešanas mūžībā lelles palika novārtā. Lai tiktu saglabāts aizputnieces atstātais unikālais kultūrvēsturiskais mantojums, šopavasar tas nonāca novada pašvaldības īpašumā un ir tūrisma un informācijas centra pārziņā. Vairāk - TV sižetā.

Ķēpātāju terors. "Ogrei nav naudas!" – vēsta uzraksti visā pilsētā. FOTO (8)

Ķēpātāju terors. "Ogrei nav naudas!" – vēsta uzraksti visā pilsētā. FOTO
11.jūlijs 2014 21:10
Jau mēnesi Ogrē ik pa laikam kādā pilsētas rajonā uz ēkām un sētām parādās grafiti uzraksti, kas vēsta, ka „Ogrei nav nauda”. Ar katru dienu šādi uzraksti paliek aizvien vairāk. Kārtības sargi sienu apķēpātājus nav notvēruši, bet novada mērs ir nikns uz sienu apķēpātājiem.

Valmierā notiks starptautisks gaisa balonu festivāls "Valmieras kauss 2014"

Valmierā notiks starptautisks gaisa balonu festivāls "Valmieras kauss 2014"
11.jūlijs 2014 19:03
Valmierā no 23. līdz 27. jūlijam notiks tradicionālais Starptautiskais gaisa balonu festivāls „Valmieras kauss 2014”, ko valmieriešiem un pilsētas viesiem būs iespējams izbaudīt jau devīto gadu. Festivālā piedalīsies ap desmit gaisa balonu komandu no Latvijas, Lietuvas un Krievijas.

Jūrmalā varēs sodīt par ubagošanu, agresīvu skrituļslidošanu un velobraukšanu pa ietvēm

10.jūlijs 2014 19:12
Jūrmalas pilsētas domē šodien apstiprināti jauni Jūrmalas pilsētas teritorijas namīpašumu uzturēšanas un sabiedriskās kārtības noteikumi, kuros ietverta atbildība par biežāk novērotajiem pārkāpumiem, kas traucē sabiedrisko kārtību un nav noteikti citos ārējos normatīvajos aktos, informēja pašvaldībā.

Liepājā notiks bērnu un jauniešu koncerts "Liepziedu smarža"

Liepājā notiks bērnu un jauniešu koncerts "Liepziedu smarža"
10.jūlijs 2014 12:33
Liepājas muzejā (Kūrmājas prospektā 16/18) sestdien, 12. jūlijā, pulksten 14.00 koncertu „Liepziedu smarža” sniegs Igetas Gaiķes vokālās studijas „Tev un man” dalībnieki.

Kā jūtas gāzes sprādzienā cietušie liepājnieki? FOTO. VIDEO (2)

Kā jūtas gāzes sprādzienā cietušie liepājnieki? FOTO. VIDEO
09.jūlijs 2014 11:24
Gāzes sprādzienā cietušo namu Liepājā, Vānes ielā, pašlaik apsargā pašvaldības policija, sargādami to no marodieriem, jo vēl visiem dzīvokļiem nav ieliktas jaunas durvis un logi. Kaut arī iedzīvotāji ir skumji par notikušo, viņi priecājas, ka izdzīvojuši. Tomēr sprādziena vaininieks gan gājis bojā.

Ķemeru nacionālajā parkā aizvadīta jau 13. Sikspārņu nakts. FOTO

Ķemeru nacionālajā parkā aizvadīta jau 13. Sikspārņu nakts. FOTO
07.jūlijs 2014 21:28
Ķemeru nacionālā parka dabas izglītības centrā „Meža māja” sestdienas vakarā un naktī uz svētdienu, 5. jūliju, bija sapulcējušies vairāk nekā divi simti lieli un mazi dabas pētnieki, lai piedalītos jau 13. Sikspārņu naktī un uzzinātu ko vairāk par interesanto sikspārņu pasauli.

Teiču dabas rezervāts izvirzīts Atašienes pagasta lepnuma nominācijai

Teiču dabas rezervāts izvirzīts Atašienes pagasta lepnuma nominācijai
07.jūlijs 2014 20:13
Krustpils novada rīkotā konkursa „Sakoptība sētā un attīstība pagastā” ietvaros nominācijai „Pagasta lepnums” Atašienes pagastā ir izvirzīts Teiču dabas rezervāts un Krustakroga skatu tornis, kas apmeklētājiem pavēris iespēju ielūkoties rezervāta neskartajā dabā un purva plašumos.

Jaunķemeros no jūras izvelk beigtu mežacūku. FOTO (15)

Jaunķemeros no jūras izvelk beigtu mežacūku. FOTO
04.jūlijs 2014 21:07
Jaunķemeru pludmalē pirms Jāņiem no jūras izvilka beigtas mežacūkas līķi. Slokas dzīvnieku patversmē Kasjauns.lv paskaidroja, ka dzīvnieka mirstīgās atliekas vēlāk tika apglabātas dzīvnieku kapsētā.

Jelgavas novadā mistisks nezvērs ābelei norāvis mizu. Vietējie jūtas neomulīgi. VIDEO (34)

Jelgavas novadā mistisks nezvērs ābelei norāvis mizu. Vietējie jūtas neomulīgi. VIDEO
04.jūlijs 2014 20:35
Trauksmainas ziņas pienākušas no Nākotnes ciema Jelgavas novadā - nezināma un mistiska būtne tur kādai ābelei norāvusi mizu gandrīz divu metru augstumā. Vietējie iedzīvotāji dzīvo neziņā, kas to varētu būt pastrādājis, bet mednieki notikušo nespēj izskaidrot.

Rēzekniešiem vakaros bail staigāt pa nomaļām ielām – policijas vairs nav. VIDEO (27)

Rēzekniešiem vakaros bail staigāt pa nomaļām ielām – policijas vairs nav. VIDEO
04.jūlijs 2014 20:15
Rēzeknē ir aizvadīts pirmais mēnesis bez pašvaldības policijas un vietējie iedzīvotāji teic, ka šai laikā pilsētā drošības situācija ir pasliktinājusies. Kasjauns.lv jau rakstīja, ka Rēzeknes dome jau pavasarī nolēma likvidēt pašvaldības policiju, jo tā esot pārāk nespējīga un no tās nav nekāds labums.

Siguldā sešos mēnešos jaundzimušo vairāk, nekā pērn

04.jūlijs 2014 00:33
Siguldas novada Dzimtsarakstu nodaļā šā gada sešos mēnešos reģistrēti 136 jaundzimušie, kas ir par 15 bērniem vairāk, nekā attiecīgajā periodā pērn.

Sestdien Jelgavā notiks ātrumlaivu sacensības; slēgs Lielupes pludmali

03.jūlijs 2014 21:04
Sestdien, 5.jūlijā, Lielupē, starp Lielupes un dzelzceļa tiltu, norisināsies Latvijas atklātā čempionāta ātrumlaivām posms, kura laikā būs aizliegts peldēties pilsētas pludmalē.

Gaujas nacionālā parka teritorijā dedzinās mežu. VIDEO (6)

Gaujas nacionālā parka teritorijā dedzinās mežu. VIDEO
02.jūlijs 2014 22:31
Gaujas nacionālā dabas parka apkārtnes iedzīvotājus šokējusi ziņa par to, ka parka teritorijā tiks dedzināts mežs. Kontrolētā dedzināšana paredzēta Eiropas fondu finansētā dabas aizsardzības projektā. Ekoloģijas eksperti skaidro - mežu ugunsgrēki ir dabiska parādība, ko ierobežojuši cilvēki, un kontrolētā dedzināšana ir nepieciešama, lai paglābtu no iznīcības aptuveni 150 augu un dzīvnieku sugas. Vairāk - TV sižetā.

Valdība izsludina ārkārtas situāciju Āfrikas cūku mēra skartajā teritorijā Latgalē (3)

Valdība izsludina ārkārtas situāciju Āfrikas cūku mēra skartajā teritorijā Latgalē
01.jūlijs 2014 16:17
Sākot ar trešdienu, 2.jūliju, līdz šā gada 14.oktobrim saistībā ar Āfrikas cūku mēra izplatību tiek izsludināta ārkārtas situācija vairākos Latvijas novados un pagastos - kopumā apmēram 5000 kvadrātkilometru platībā -, paredz valdības šodien pieņemtais rīkojums.

Nīcas novadā notiks otrais melleņu lasīšanas čempionāts (1)

Nīcas novadā notiks otrais melleņu lasīšanas čempionāts
01.jūlijs 2014 09:24
Lai iesaistītu novada iedzīvotājus un viesus aktīvā atpūtā un popularizētu veselīgu un aktīvu dzīvesveidu, Jūrmalciema kāpās 19.jūlijā notiks otrais melleņu lasīšanas čempionāts, informēja Nīcas novada sabiedrisko attiecību speciāliste Gunita Šime.

Bērzes pagasta zemniekus un bērnus tiranizē nikni aitu suņi (61)

Bērzes pagasta zemniekus un bērnus tiranizē nikni aitu suņi
30.jūnijs 2014 19:10
Dobeles novada Bērzes pagasta cilvēkiem teju gadu nāves bailes iedveš divi aitu šķirnes suņi, kuri uzbrūk un nokož mājlopus, gan biedē bērnus, kuri nāk mājās no skolas. Vietējie iedzīvotāji apvienojušies cīņā ne tikai pret suņiem, bet arī pret to īpašnieku – „Šulcvarkaļu” māju saimnieku, uzņēmēju Aigaru Šulcu.

Ķemeru Nacionālajā parkā notiks Sikspārņu nakts (1)

Ķemeru Nacionālajā parkā notiks Sikspārņu nakts
30.jūnijs 2014 17:07
Dabas aizsardzības pārvaldes Pierīgas reģionālā administrācija Ķemeru Nacionālā parka dabas izglītības centrā „Meža māja” sestdienas, 5. jūlija, vakarā rīkos Sikspārņu nakti, kurā varēs ne tikai iepazīties ar šiem savdabīgajiem lidojošajiem zīdītājiem, bet arī doties nakts ekskursijā tos vērot.

Noskaidroti Rēzeknes skaistākie un talantīgākie prinči un princeses. FOTO (6)

Noskaidroti Rēzeknes skaistākie un talantīgākie prinči un princeses. FOTO
30.jūnijs 2014 16:24
Rēzeknē pirmo reizi sestdien, 28. jūnijā, bērnu skaistuma un talantu konkurss „Rēzeknes Princese un Princis 2014”. Tajā piedalījās 15 dalībnieki vecumā no septiņiem līdz deviņiem gadiem, kuri visi tika pie kādas balvas un uzteikti par dalību konkursā.
    1-3535-7070-105105-140140-175175-210210-245245-280280-315