Seko Kasjauns.lv tīklā
migla
Laika ziņas: Rīga 1°C. migla
Z vējš 0 m/s
ceturtdiena, 2014.g. 2. oktobris 03:19
Vārda dienas: Skaidris, Ilma

Pa šaursliežu dzelzceļa pēdām dosies veloekskursijā uz Zilokalnu

Visi, kuri sestdienu, 11. oktobri, vēlas pavadīt svaigā gaisā uz velosipēda, aicināti piedalīties veloekskursijā „Uz Zilokalnu pa šaursliežu dzelzceļa pēdām”, izbraucot daļu no šaursliežu dzelzceļa līnijas Smiltene – Valmiera – Ainaži.
Komentāri

Ģibuļu pagastā noticis spārnoto pašvaldību saiets. Nākamgad tas notiks Līvānos

Kurzemē – Talsu novada Ģibuļu pagastā jau 13. reizi notika Latvijas spārnoto pagastu un pilsētu saiets „Ar putnu ģerbonī”. Uz to sabrauca pārstāvji no 13 pašvaldībām, kuru ģerbonī ir attēlots putns. Pavisam...
Komentāri

Sāks restaurēt Elejas muižas parka apbūvi. VIDEO

Elejas muižas parkā esošās 19. gadsimta būves ne restauratorus, ne būvniekus nav redzējušas vairāk kā gadsimtu. Beidzot Jelgavas novadam izdevies piesaistīt Eiropas finansējumu. Šodien Elejā pirmoreiz tikās...
Komentāri

Viļānos pabeidz tranzītielas rekonstrukciju. VIDEO (1)

Viļānos pēdējo gadu laikā bija kļuvis skaidrs, ka tranzītielai nepieciešams kapitālais remonts. Dažādās Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Krievijas sadarbības programmās tika piesaistīts finansējums, un pērn...
Komentāri (1)

Ceturtdien parakstīs līgumu par "Liepājas metalurga" pārdošanu (4)

Ceturtdien, 2.oktobrī, Liepājā maksātnespējīgās AS "Liepājas metalurgs" (LM) maksātnespējas administrators Haralds Velmers parakstīs pārdošanas līgumu ar investoru "KVV Group", šodien...
Komentāri (4)

Kuldīgā noticis kārtējais Jāņu nakts pliko skrējiens. VIDEO (8)

Kuldīgā noticis kārtējais Jāņu nakts pliko skrējiens. VIDEO
25.jūnijs 2014 11:29
Jau 14. reizi Jāņu naktī Kuldīgā pāri vecajam ķieģeļu tiltam notika tradicionālais pliko skrējiens. Starp vairākiem desmitiem skrējēju bija tikai dažas dāmas. Izrādās, ka dāmas tomēr ir kautrīgākas par vīriem, kuri svešu cilvēku un pat televīzijas kameru priekšā nekautrējas novilkt drēbes.

Jūrmalnieki var pieteikt savu dzīvesvietu konkursam par sakoptāko īpašumu Jūrmalā

24.jūnijs 2014 19:39
Jūrmalas dome izsludinājusi konkursu par pilsētas sakoptāko īpašumu.

24. un 25. jūnijā būs slēgts Jelgavas tirgus

24.jūnijs 2014 04:19
Otrdien un trešdien, 24. un 25. Jūnijā Jelgavas tirgus būs slēgts, informē tirgus administrācija.

Jēkabpilī notiks nakts skrējiens "Papardes ziedu meklējot"

Jēkabpilī notiks nakts skrējiens "Papardes ziedu meklējot"
22.jūnijs 2014 20:43
Šodien plkst.24 Jēkabpilī, Mežaparkā pie Radžu ūdenskrātuves peldvietas, notiks nakts skrējiens "Papardes ziedu meklējot", aģentūru LETA informēja Jēkabpils pilsētas pašvaldībā.

Nespējot segt autobusu parka zaudējumus, Jelgavā cels biļešu cenas (41)

Nespējot segt autobusu parka zaudējumus, Jelgavā cels biļešu cenas
20.jūnijs 2014 13:07
Pētera Salkazanova vadītajam Jelgavas Autobusu parkam nespējot segt savus zaudējumus, nolemts no 1.augusta paaugstināt cenu par braucienu Jelgavas transportā - turpmāk tā būs 1 eiro pašreizējo 70 centu vietā. Jelgavas domes amatpersonas šo lēmumu komentē stipri negribīgi.

Ogrē īsteno pilotprojektu - gājēju pārejas apstrādi ar īpašu materiālu (6)

20.jūnijs 2014 09:08
Ogrē Kalna prospektā pirms un uz gājēju pārejas pie Ogres 1.vidusskolas tiek īstenots Latvijā pirmais pilotprojekts - ceļa apstrāde ar abrazīvu materiālu.

Svilināt zāli var arī pilnībā oficiāli: dedzinās Latvijas dabas parku teritorijas. FOTO (11)

Svilināt zāli var arī pilnībā oficiāli: dedzinās Latvijas dabas parku teritorijas. FOTO
19.jūnijs 2014 18:08
Kaut arī gadu no gada visi tiek aicināti nenodarboties ar kūlas dedzināšanu, par kuru draud arī prāvi naudas sodi, Latvijā iespējama arī pilnīgi oficiāla sausās zāles dedzināšana. Bet tikai aizsargājamās dabas teritorijās un Dabas aizsardzības speciālistu uzraudzībā.

Borisovkas vecticībnieku draudze cer atjaunot nodegušo dievnamu. VIDEO

Borisovkas vecticībnieku draudze cer atjaunot nodegušo dievnamu. VIDEO
19.jūnijs 2014 16:55
Jau vēstīts, ka Rēzeknes novada Silmalas pagastā pirms divām nedēļām Borisovkas vecticībnieku lūgšanas namu izpostīja uguns liesmas. Policija ļaunprātīgu dedzināšanu nesaskata, tāpēc sīkāka izmeklēšana nav paredzēta. Kā jau sākotnēji ziņots, ugunsgrēka iemesls varētu būt īssavienojums. Jāpiebilst, ka pēdējos gados vecticībnieku kultūrvēsturiskais mantojums jau pamatīgi cieta no garnadžiem. Tagad arī ugunsgrēks iznīcināja vēsturiskās vērtības. Kaut arī dievnamu paredzēts atjaunot, tas vairs nekad neizskatīsies tā kā agrāk. Vairāk - TV sižētā.

Cīravas pagastā notiks vērienīgi saulgriežu sagaidīšanas svētki

Cīravas pagastā notiks vērienīgi saulgriežu sagaidīšanas svētki
19.jūnijs 2014 15:02
Aizputes novada Cīravas pagastā sestdien, 21. jūnijā, notiks saulgriežu sagaidīšanas svētki apvienojumā ar pagasta svētkiem. Svētki jau iesāksies četros rītā, bet beigsies jau svētdien, gaismai austot..

Rundāles pils dārzā sācies krāšņais rožu ziedēšanas laiks. VIDEO (4)

Rundāles pils dārzā sācies krāšņais rožu ziedēšanas laiks. VIDEO
17.jūnijs 2014 12:52
Rundāles pils dārzā sākušas ziedēt rozes. Neparasto laika apstākļu ietekmē ziedu karalienes savus pumpurus šogad raisījušas gandrīz pusotru nedēļu agrāk, nekā ierasts. Pils dārzā ir vairāk nekā 2400 rožu šķirņu, un pašreiz klātesošos ar savu krāšņumu un smaržu apbur jau lielākā daļa no tām.

Ādažos Līgo balli spēlēs "Sestā jūdze" (1)

Ādažos Līgo balli spēlēs "Sestā jūdze"
16.jūnijs 2014 21:06
Ja līgo vakarā iznāk palikt Rīgā, bet negribas svētkus pavadīt galvaspilsētā, varat doties uz netālajiem Ādažiem, kur arī notiks lielā līgošana. Ādažos Jāņu zaļumballē spēlēs populārā kantrīgrupa „Sestā jūdze”. Tāpat Ādažos, Gaujas parkā, uzstāsies arī vietējie amatierkolektīvi.

Bagātā Ķekavas pašvaldība šobrīd uz bankrota sliekšņa. VIDEO (6)

Bagātā Ķekavas pašvaldība šobrīd uz bankrota sliekšņa. VIDEO
16.jūnijs 2014 14:07
Viena no Latvijas turīgākajām pašvaldībām nostājusies uz bankrota sliekšņa. Ja tuvākajā laikā finanšu situāciju uzlabot neizdosies, tas jau būtu otrais gadījums, kad dažu gadu laikā bagātās vietvaras piedzīvo finanšu krahu. Ķekavas novada dome ilgstoši neesot sabalansējusi savus ienākumus ar iecerētajiem tēriņiem. Tā kā naudas netrūka, arī vēlmes kļuva aizvien lielākas. Vairāk - TV sižetā!

Liepājas muzejā stāstīs par Līgo nacionālo stilu

Liepājas muzejā stāstīs par Līgo nacionālo stilu
16.jūnijs 2014 10:50
Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpu informācijas centrs trešdien, 18. jūnijā, pulksten 16.00 ikvienu interesentu aicina uz sarunu „Tautastērps vasaras saulgriežos”. Tāpat tiks arī stāstīts par Līgo cienasta noslēpumiem – varēs uzzināt gan labāko Jāņu siera recepti, gan nogaršot medalu.

Limbažos krāso vēsturiskās mājas. VIDEO

Limbažos krāso vēsturiskās mājas. VIDEO
14.jūnijs 2014 22:18
Limbažos turpinās pērn iesāktais darbs, atjaunojot pilsētas vēsturiskā centra izskatu. Iedzīvotāji aktīvi izmanto pašvaldības piedāvātas iespējas piedalīties projektu konkursā un iegūt līdzekļus krāsu iegādei. Vairāk skatieties TV sižetā!

Jēkabpils tilta remonts tuvojas noslēgumam. Līgo brīvdienās sastrēgumi vairs nebūs. VIDEO

Jēkabpils tilta remonts tuvojas noslēgumam. Līgo brīvdienās sastrēgumi vairs nebūs. VIDEO
13.jūnijs 2014 15:43
Jau pāris mēnešus jēkabpilieši spiesti samierināties ar sastrēgumiem, ko rada tilta pār Daugavu remonts. Pašlaik remonts tuvojas noslēgumam un svētku brīvdienās tilta būvnieki sola atvērt slēgto braukšanas joslu. Tomēr līdz pilnīgai tilta atklāšanai braucējiem būs jāpagaida. Pēc svētkiem satiksmi atkal ierobežos.

Abavas senlejā 15. jūnijā norisināsies Kājāmgājēju diena (2)

Abavas senlejā 15. jūnijā norisināsies Kājāmgājēju diena
13.jūnijs 2014 12:04
Romantiskajā Kurzemes Šveicē – Abavas senlejā svētdien, 15. jūnijā, norisināsies Kājāmgājēju dienas, kuras pulksten 12.00 sāksies Zviedru cepurē (atpūtas kompleksā Abavas kreisajā krastā starp Kandavu un Sabili).

Liepājā popularizēs Latvijas dzīļu vērtības

11.jūnijs 2014 23:50
Latvijas jaunie ģeologi un vides zinātnieki ceturtdien, 12.jūnijā, viesosies Liepājā, lai popularizētu Latvijas dzīļu vērtības.

Liepājas tramvajā varēs izmērīt asinsspiedienu

11.jūnijs 2014 21:29
Liepājā Kultūras tramvaja pasažieriem ceturtdien, 12.jūnijā, tiks piedāvāts veikt dažādas medicīniskas manipulācijas, tostarp izmērīt asinsspiedienu, aģentūra BNS uzzināja pašvaldībā.

Valmierā meklē idejas Vecpuišu parkam. Izsakiet priekšlikumus! (13)

Valmierā meklē idejas Vecpuišu parkam. Izsakiet priekšlikumus!
11.jūnijs 2014 16:58
Valmieras pašvaldība aicina iedzīvotājus līdz 11. jūlijam iesniegt priekšlikumus un idejas Vecpuišu parka turpmākai attīstībai. Šogad rudenī tiks atzīmēta savulaik astoņu Valmieras vecpuišu dibinātā parka simtgade.

Narkotiku apkarotāji Dobelē rīkos sporta sacensības (4)

Narkotiku apkarotāji Dobelē rīkos sporta sacensības
11.jūnijs 2014 11:45
Ar aktīvo narkotiku apkarošanas akcijām izcēlusies biedrība „Stop drugs” sadarbībā ar sporta klubu „Gold barbell” Dobeles Ķestermeža estrādē sestdien, 12. jūlijā, rīkos sporta sacensības „GOLD barbell jubilejas kauss”.

Balvos atklāta atskurbtuve. Pirmajā dienā tās pakalpojumus izmantojuši 4 klienti. VIDEO (22)

Balvos atklāta atskurbtuve. Pirmajā dienā tās pakalpojumus izmantojuši 4 klienti. VIDEO
10.jūnijs 2014 19:25
Balvos atklāta atskurbtuve, kas ir ne mazāk nozīmīga celtne kā Gaismas pils Rīgā vai Rotko centrs Daugavpilī, uzskata Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes priekšnieks Juris Pastars. Pirmajā dienā atskurbtuves sniegtos pakalpojumus izmantoja četri vietējie alkoholiķi.

Ar bruņinieku cīņām un kungu alu ieskandinās Valmieras svētkus

Ar bruņinieku cīņām un kungu alu ieskandinās Valmieras svētkus
10.jūnijs 2014 18:06
Pēc Jāņiem piektdien, 27. jūnijā, uzņēmuma „Valmiermuižas alus” dārzā ieskandinās Valmieras pilsētas svētkus. Pasākumā atdzims senās Hanzas savienības tradīcijas – būs bruņinieku cīņas, viduslaiku spēles, senā mūzika un īpašs jubilejas alus.

Olaines cietuma slimnīcā lielākā daļa ir AIDS slimnieki. FOTO (20)

Olaines cietuma slimnīcā  lielākā daļa ir AIDS slimnieki. FOTO
09.jūnijs 2014 21:11
Latvijas cietumu slimnīcā, kas atrodas Olaines cietumā, lielākā daļa pacientu ir AIDS slimnieku. Arvien vairāk ieslodzīto sirgst ar smagām slimībām, un starp visiem pacientiem lielākā daļa ir AIDS slimnieku, saka Ieslodzījumu vietu pārvaldes Medicīniskās daļas priekšnieks Vadims Viktorovs.

Sieksātes Piena muzejā var aplūkot runājošo govi. VIDEO

Sieksātes Piena muzejā var aplūkot runājošo govi. VIDEO
09.jūnijs 2014 16:17
Baltijā vienīgo runājošo govi var aplūkot Skrundas novadā – Latvijā vienīgajā Piena muzejā, Sieksātē. Itālijas meistaru izgatavotā Didaktiskā govs apmeklētājiem pati pastāsta, kā veidojas piens.

Ogulājos un graudaugu sējumos ir paaugstināts laputu izplatības risks

08.jūnijs 2014 02:36
Jūnijā silto laika apstākļu dēļ augļudārzos, ogulājos un graudaugu sējumos ir paaugstināts laputu izplatības risks, pastāstīja Valsts augu aizsardzības dienesta (VAAD) Augu aizsardzības departamenta Integrētās augu aizsardzības daļas vecākā referente Inta Jakobija.

Talsos zaļie zaudē pret slimnīcas būvniekiem: pilsētā slimnīca būs, taču vēlāk. VIDEO (4)

Talsos zaļie zaudē pret slimnīcas būvniekiem: pilsētā slimnīca būs, taču vēlāk. VIDEO
06.jūnijs 2014 16:30
Talsu zaļie pāris gadus tiesājās ar pašvaldību, kura bija atļāvusi jauno pilsētas slimnīcu būvēt Stendes ielā. Tādēļ tiesas procesi un būvniecība ieilga. Zaļie panāca tikai to, ka Talsu slimnīca tiks pabeigta tikai par dažiem mēnešiem vēlāk.

Liepājas centrā stādīs rabarberus un notiks Rabarberu balle (7)

Liepājas centrā stādīs rabarberus un notiks Rabarberu balle
06.jūnijs 2014 07:27
Liepājā, Kungu ielas radošajā kvartālā, sestdien, 7. jūnijā, pulksten 13.00 notiks rabarberu un augu stādīšanas akcija, kas norisināsies Rabarberu balles ietvaros. Talkā aicināts piedalīties ikviens, lai kopīgi izveidotu Kungu ielas kvartāla pagalmā īstu dārza augu košumdobi.

Jūrmalas dome reprezentācijas nolūkiem par 15 000 eiro iegādājas Mocarta CD

06.jūnijs 2014 02:31
Jūrmalas pilsētas dome par 15 000 eiro no VSIA "Latvijas koncerti" iegādājusies Volfganga Amadeja Mocarta programmas koncertieraksta kompaktdiskus, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) mājaslapā publicētā informācija.

Latgaliešu kultūras desants dodas iekarot Sanktpēterburgu

Latgaliešu kultūras desants dodas iekarot Sanktpēterburgu
05.jūnijs 2014 22:13
Jau trešo gadu pēc kārtas Krievijas „ziemeļu galvaspilsētā” – Sanktpēterburgā notiks Latgales kultūras festivāls, kurā piedalīsies desmitiem Latgales muzikantu, dejotāju un tautas daiļamatu meistaru.

Unikāla izstāde Olaines muzejā: Latvijas cietumnieku mākslas darbi. FOTO (7)

Unikāla izstāde Olaines muzejā: Latvijas cietumnieku mākslas darbi. FOTO
04.jūnijs 2014 22:11
Olaines Vēstures un mākslas muzejā līdz 30. jūnijam skatāma unikāla izstāde – Latvijas cietumos ieslodzīto mākslas darbu skate. Tajā apskatāmi Brasas, Vecumnieku, Šķirotavas, Rīgas Centrālcietuma, Daugavgrīvas, Iļģuciema, Jēkabpils un citos Latvijas ieslodzīto darbi.

Vidzemes mazbānīša jaunajai tvaika lokomotīvei dos grāfa Cepelīna vārdu. FOTO (6)

Vidzemes mazbānīša jaunajai tvaika lokomotīvei dos grāfa Cepelīna vārdu. FOTO
03.jūnijs 2014 19:03
Gulbenes – Alūksnes mazbānītis nākamnedēļ iegūs jaunu, tikko restaurētu Vācijā 1951. gadā ražoto tvaika lokomotīvi. Tā tiks nodēvēta ievērojamā vācu inženiera, dirižabļu ražošanas izveidotāja Ferdinanda Cepelīna vārdā, kurš vienmēr bijis gaidīts viesis sievas brāļa muižā – Vecgulbenē.

Daugavpilietis kļūst par Austrijas čempionu klasiskajā kultūrismā. FOTO (60)

Daugavpilietis kļūst par Austrijas čempionu klasiskajā kultūrismā. FOTO
03.jūnijs 2014 18:30
Austrijas galvaspilsētā Vīnē pagājušās nedēļas nogalē notika Austrijas atklātais čempionāts kultūrismā, kurā uzvarētāja laurus klasiskajā kultūrisma kategorijā plūca Daugavpils Fitnesa kluba pārstāvis Dmitrijs Romanovs.

Piedzīvojumu sacensību "xRace" spilgtākie mirkļi Saldū. FOTO. VIDEO

Piedzīvojumu sacensību "xRace" spilgtākie mirkļi Saldū. FOTO. VIDEO
03.jūnijs 2014 16:50
Saldū pagājušā nedēļas nogalē kuplu skaitu piedzīvojumu meklētājus pulcēja jau otrais „xRace” piedzīvojumu sacensību 2014. gada sezonas posms. Tas bija līdz šim viens no kuplākajiem „xRace” sacensību posmiem. Uzvaras laurus šajās sacensībās plūca komandas, kuru sastāvā bija vietējie – saldenieki.

Plūdi Liepājā: Kurzemes lielākā pilsēta gluži kā Venēcija. FOTO. VIDEO (20)

Plūdi Liepājā: Kurzemes lielākā pilsēta gluži kā Venēcija. FOTO. VIDEO
03.jūnijs 2014 15:09
Liepāja otrdien, 3. jūnijā, no rīta piedzīvoja pamatīgu lietusgāzi un negaisu. Dažu minūšu laikā pilsētas centra un apkārtnes ielas, tostarp arī tūristu vecpilsētas ieliņas, pārvērtās par kanāliem, pa kuriem varēja pārvietotie pat ar laivu.

104 gadu vecumā mūžībā aizgājis Siguldas vecākais iedzīvotājs Hermanis Dzelzkalns

104 gadu vecumā mūžībā aizgājis Siguldas vecākais iedzīvotājs Hermanis Dzelzkalns
02.jūnijs 2014 20:01
Pagājušā nedēļā 104 gadu vecumā mūžībā aizgājis Siguldas vecākais iedzīvotājs Hermanis Dzelzkalns, informē Siguldas novada domē.
    1-3535-7070-105105-140140-175175-210210-245245-280280-315