Seko Kasjauns.lv tīklā
mākoņains
Laika ziņas: Rīga 0°C. mākoņains
DR vējš 5 m/s
pirmdiena, 2015.g. 2. februāris 03:43
Vārda dienas: Spīdola, Sonora

Liepājas kanālā sācies lielais salaku ķeršanas laiks. VIDEO (9)

Katru ziemu Liepājas Tirdzniecības kanāls pašā pilsētas centrā pārvēršas par sirreālu zemledus makšķernieku nometni – uz ledus tiek celtas teltis un ierīkotas copmaņu apmešanās vietas. Šogad ledus gan nav pārklājis kanālu, bet lielais stinšu jeb salaku ķeršanas laiks gan ir sācies.
Komentāri (9)

Engures novada pašvaldība autoceļu uzturēšanai atvēl 144 634 eiro

No picture found
Engures novada dome šonedēļ apstiprināja pašvaldības 2015.gada budžetu, valsts dotācijas saturošajā speciālajā budžetā autoceļu uzturēšanai atvēlot 144 634 eiro, paziņoja pašvaldībā.
Komentāri

Pārsteidzoši un iespaidīgi: Cēsu pilī filmēta reklāma norvēģu sieram. VIDEO (2)

Norvēģijas televīzijas skatītājus sasniedzis reklāmas klips, kas uzņemts Cēsu viduslaiku pilī. Tajā pūķis cīnās ar bruņinieku, aizsargājot vietējo „Bruņinieku sieru”. Visnotaļ kareivīgā reklāma aicina...
Komentāri (2)

Novados trūkst bērnu zobārstniecības speciālistu. VIDEO (7)

Lai gan zobārstniecības peejamība bērniem ir iekļauta veselības aprūpes normās, realitāte mēdz būt citāda. It īpaši ārpus pilsētām, kurās speciālistu ir vairāk. Pirms pusotra gada slēdza vienīgo bērnu...
Komentāri (7)

Valmierā būs skatāmi Latgales mākslinieku Ušpeļu darbi (4)

Valmieras muzeja Izstāžu namā pēc nedēļas, 4. februārī, pulksten 16.00 atklās Latgales mākslinieku Vēsmas Ušpeles gleznu un Aivara Ušpeļa keramikas darbu izstādi „Orā bolts snigs, „Malny wylky” ustobā”.
Komentāri (4)

Kandavā būs unikāla Ziemassvētku izstāde - tirdziņš

Kandavā būs unikāla Ziemassvētku izstāde - tirdziņš
26.novembris 2014 11:36
Jau trešo gadu Kandavas novada muzeja Mākslas galerijā no 15. decembra līdz 28. Decembrim norisināsies Ziemassvētku dāvantirgus. Tas darbosies no 10:00 līdz 19:00 katru dienu, izņemot svētdienas.

Huligāns Lielvārdes ļaudīm sagandē svētku prieku, apķēpājot nama fasādi (12)

Huligāns Lielvārdes ļaudīm sagandē svētku prieku, apķēpājot nama fasādi
25.novembris 2014 21:09
Pirmdienas nakts melnumā kāds vandalis ar melnu eļļainu šķidrumu aplējis kultūras nama „Lielvārde” sienu. Tā kā traipus notīrīt nevar, kultūras nama fasādes atjaunošanai tiks tērēti līdzekļi, kas paredzēti pilsētas svētku noformējumam.

Balgales pagastā tapusi observatorija, kur vērot zvaigžņoto debesi. VIDEO (1)

Balgales pagastā tapusi observatorija, kur vērot zvaigžņoto debesi. VIDEO
25.novembris 2014 20:31
Talsu novada Balgales pagasta Lielzeltiņos uzņēmējs Sergejs Klimanskis uzbūvējis observatoriju. Pašlaik astronomijas cienītāji var pieteikties Lielzeltiņos vērot zvaigžņoto debesi, bet ar laiku to varēs vērot arī datorā, uz kuru pārraidīs attēlu no Lielzeltiņu teleskopa.

Liepājā notiks adventes ieskaņas pasākumi (1)

25.novembris 2014 02:35
Šonedēļ Liepājā notiks adventes ieskaņas pasākumi, informēja Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Ķēde.

Brūk Aizputes pagasta pamatskola. Skolēnus tajā iekšā vairs nelaiž. VIDEO (20)

Brūk Aizputes pagasta pamatskola. Skolēnus tajā iekšā vairs nelaiž. VIDEO
24.novembris 2014 18:14
Pārbaudot Aizputes pagasta pamatskolas ēkas drošību, atklājās bīstama situācija – zem padomju laikā ieklātā griestu finierējuma slēpās saplaisājušas sijas. Teju pusgadsimtu mazie aizputnieki mācījušies ēkā, kuras griesti draudēja uzgāzties uz galvas.

"Melnā avs" kļūst par Liepājas pārsteidzošāko un izcilāko mākslas darbu. FOTO (18)

"Melnā avs" kļūst par Liepājas pārsteidzošāko un izcilāko mākslas darbu. FOTO
24.novembris 2014 14:34
Liepājas mākslinieces Ivonnas Kalitas glezna „Melnā avs” atzīta par visizcilāko gada Liepājas mākslinieku radīto darbu. Viņas veikumu var aplūkot pašreiz Liepājā notiekošajā ikgadējā pilsētas mākslinieku kopizstādē „ID: Laiks Māksla”.

Valmieras Profesionālajai vidusskolai būs jauns statuss

24.novembris 2014 01:42
Valdība otrdien lems par profesionālās izglītības kompetences centra statusa piešķiršanu Valmieras Profesionālajai vidusskolai, liecina Ministru kabineta darba kārtība.

Tapusi emocionāla un skaudri patiesa filma par Liepājas glābējiem un viņu ikdienu. VIDEO (10)

Tapusi emocionāla un skaudri patiesa filma par Liepājas glābējiem un viņu ikdienu. VIDEO
21.novembris 2014 17:55
Zolitūdes traģēdijas gadadienas priekšvakarā, kad atceramies ugunsdzēsēju – glābēju varonību traģiskajās dienās, Liepājā notikusi dokumentālās īsfilmas „Glābēji” pirmizrāde. Filma ir emocionāls stāsts par Liepājas ugunsdzēsēju ikdienu.

Tāds izskatās Latvijā garākais gājēju tilts pār Gauju! VIDEO (8)

Tāds izskatās Latvijā garākais gājēju tilts pār Gauju! VIDEO
21.novembris 2014 16:03
Valsts svētku nedēļā Carnikavā tika atklāts jaunuzbūvētais garākais gājēju tilts Latvijā – 220 metrus un četrus metrus platais gājēju un velosipēdistu tilts, kas savieno Carnikavu un Siguļus Gaujas pretējos krastos. Uz tā atklāšanu pulcējās simtiem cilvēku un tā atklāšana izvērtās par loti emocionālu mirkli.

Ogrē "Fazer" uzsāk jaunas maiznīcas celtniecību (6)

Ogrē "Fazer"  uzsāk jaunas maiznīcas celtniecību
21.novembris 2014 14:28
Maizes, cepumu un saldumu ražotājs „Fazer” Ogrē uzsācis jaunas ražotnes celtniecību, kas ir vērienīgākais uzņēmuma attīstības projekts Baltijas valstīs. Jaunā ražotne darbu varētu uzsākt nākamā gada rudenī.

Par Skrundas mēru ievēlēta kultūras nama direktore Loreta Robežniece. VIDEO (32)

Par Skrundas mēru ievēlēta kultūras nama direktore Loreta Robežniece. VIDEO
21.novembris 2014 11:29
Turpmāk par Skrundas novada domes priekšsēdētāju būs Loreta Robežniece, kura līdz šim bija Skrundas kultūras nama direktore. Viņa stājusies ilggadējās Skrundas pašvaldības vadītājas Nellijas Kleinbergas vietā, kura no „Reģionu apvienības” ievēlēta Saeimā.

Valmieras bibliotekāres pārsteidz Čīles kolēģu atvērtība: atbalsts praidam un nodaļa "18+" (20)

Valmieras bibliotekāres pārsteidz Čīles kolēģu atvērtība: atbalsts praidam un nodaļa "18+"
20.novembris 2014 19:10
Valmieras bibliotēkas direktore Daiga Rokpelne nule atgriezusies no darba brauciena uz Čīli, kur viņu pārsteigusi vietējo bibliotēku atvērtība citādībai. Piemēram, Čīles galvaspilsētas Santajago bibliotēka paudusi atbalstu praidam, bet vietējās bibliotēkās ir nodaļas „18+”, ko cilvēki apmeklē bez aizspriedumiem.

Līgatnes dabas taku jaunpienācēji tomēr netiek pie politiķu vārdiem

Līgatnes dabas taku jaunpienācēji tomēr netiek pie politiķu vārdiem
20.novembris 2014 14:20
Jaunie Līgatnes dabas taku iemītnieki – ausainā pūce un divi mazie alnēni tikuši pie jauniem vārdiem. Konkursā par jaunajiem vārdiem tika arī ierosināts jaunos Līgatnes faunas pārstāvjus nosaukt politiķu vārdos, bet šī ierosme atsaucību neguva. Pūci sauks par Aušuku, bet alnēnus – par Marģeru un Mirgu.

Raganu slotu stāvvieta Krimuldas novadā iegūst Teiksmainākā pagalma titulu (1)

Raganu slotu stāvvieta Krimuldas novadā iegūst Teiksmainākā pagalma titulu
20.novembris 2014 14:03
Pretēji ierastajai pašvaldību praksei rīkot konkursus par sakoptāko pagalmu, Krimuldas novada dome izsludināja konkursu par teiksmaināko novada sētu, tādā veidā attīstīt jauno novada konceptu „Teiksmainā Krimulda”, kuras galvenais tūristu piesaistes tēls ir ragana, kura mīt novada centrā Raganā.

Liepājā uzstādītas šūpoles bērniem ar īpašām vajadzībām

19.novembris 2014 23:47
Liepājas Speciālajā internātskolā trešdien tika atklātas šūpoles Latvijā bērniem ar īpašām vajadzībām, informēja Liepājas pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas praktikante Anete Jonase.

Atklāj Ogres Zilo kalnu mistisko spēku (4)

Atklāj Ogres Zilo kalnu mistisko spēku
19.novembris 2014 17:03
Zintnieki un dabas spēku apzinātāji teic, ka nepelnīti novārtā atstāti Ogres Zilie kalni, kuriem esot liels enerģētiskais spēks. Pieogres dabas parks ir vieta, kur smelties dziedināšanu un spēku ne tikai no saules, bet arī zemes. No zemes enerģijas veidojas kalni, meži un aizsargājamie augi, kam piemīt liels enerģētiskais potenciāls.

Cēsīs jaunieši internetā var pieteikties brīvprātīgajam darbam (1)

19.novembris 2014 04:28
Cēsu novada interneta mājaslapā izveidota sadaļa, kurā jauniešiem iespējams pieteikties brīvprātīgajam darbam.

Krāslavas mērs: ziņas par Latgales pievienošanu Krievijai ir pārpratums. VIDEO (11)

Krāslavas mērs: ziņas par Latgales pievienošanu Krievijai ir pārpratums. VIDEO
17.novembris 2014 20:57
Sākoties valsts svētku nedēļai, plašsaziņas līdzekļus satricināja ziņa par Krāslavas novada domes priekšsēdētāja Gunāra Upenieka satraukumu par saviem novadniekiem, kurus uzrunā pretvalstiski noskaņoti aktīvisti, informējot par priekšrocībām, ja Latgali pievienotu Krievijai.

Izveidota Jelgavas mobilā aplikācija trijās valodās (1)

15.novembris 2014 23:24
Iedzīvotājiem, kuri izmanto ar "Android", "iOS" ("iPhone") un "Windows Phone" operētājsistēmu aprīkotus viedtālruņus, ir iespēja izmantot Jelgavas aplikāciju.

Valsts svētkos sabiedriskais transports bez maksas arī Jelgavā, Jēkabpilī un Jūrmalā (2)

Valsts svētkos sabiedriskais transports bez maksas arī Jelgavā, Jēkabpilī un Jūrmalā
15.novembris 2014 16:52
Valsts svētkos, 18. novembrī, sabiedriskais transports bez maksas būs ne tikai Rīgā, bet arī Jelgavā un Jēkabpilī. Tomēr pasažieriem jāņem vērā, ka Valsts svētkos gan Jelgavā, gan Jēkabpilī sakarā ar publiskajiem pasākumiem būs izmaiņas transporta, tai skaitā arī sabiedrisko autobusu, kustībā.

Šķetina Kuldīgas sabiedriskās ēdināšanas vēstures lappuses. VIDEO (12)

Šķetina Kuldīgas sabiedriskās ēdināšanas vēstures lappuses. VIDEO
14.novembris 2014 18:31
Arī pirms daudziem gadu desmitiem Kuldīga bija iemīļots tūristu mērķis, un ikviena ceļotāja neatņemama labsajūtas radītājs ir arī sabiedriskās ēdināšanas uzņēmums. Kuldīgas novada muzejs tikko bija sarīkojis atmiņu vakaru, kurā sapulcējušies šķetināja pilsētas sabiedrisko ēdināšanas uzņēmumu vēsturi.

Olimpietis Oļegs Maļuhins saimniekos Madonas sporta centra kafejnīcā (2)

Olimpietis Oļegs Maļuhins saimniekos Madonas sporta centra kafejnīcā
14.novembris 2014 13:28
Uz Madonas pilsētas sporta centru tagad varēs doties ne tikai sportot un vērot kultūras pasākumus, bet arī mājīgi pasēdēt kafejnīcā, par kuras saimnieku ir kļuvis olimpietis, biatlonists Oļegs Maļuhins. Iespējams, paveiksies un kādu īpašu veselīgu kokteili jums pagatavos pats olimpietis.

Liepājā izstāda Brīvības cīņu dalībnieka Jēkaba Klaviera memoriālās lietas (2)

Liepājā izstāda Brīvības cīņu dalībnieka Jēkaba Klaviera memoriālās lietas
14.novembris 2014 12:20
1. Zemessardzes novada štābā Liepājā, svinīgi atklājot Latvijas brīvības cīņu dalībnieka Jēkaba Klaviera vārdā nosaukto konferenču zāli, būs apskatāma Liepājas muzeja krājuma ekspresizstāde ar Jēkaba Klaviera memoriālajām lietām.

Joprojām par 260 eiro var nopirkt Liepājas Ļeņina pieminekļa gabaliņu (3)

Joprojām par 260 eiro var nopirkt Liepājas Ļeņina pieminekļa gabaliņu
13.novembris 2014 20:56
Uzreiz pēc valsts neatkarības atgūšanas visā Latvijā tika gāzti Ļeņina pieminekļi. Vieni tika sadauzīti, citi aizvesti uz noliktavām vai noglabāti dažādās kolekcijas. Liepājas ļeninekli piemeklēja īpašs liktenis – bronzas boļševiku vadoņa tēla pārkala 500 zvaniņos un sāka tirgot labdarības akcijā. Vācijā tos var nopirkt joprojām.

Madonas pusē zemnieki pievērsušies strausu audzēšanai. VIDEO (2)

Madonas pusē zemnieki pievērsušies strausu audzēšanai. VIDEO
13.novembris 2014 19:43
Ar eksotisku dzīvnieku un putnu audzēšanu mūsu klimatiskajos apstākļos zemnieki vairs nevar pārsteigt, tomēr Madonas pusē strausu audzēšana līdz šim nav bijusi populāra. Taču kopš šīs vasaras Sarkaņu pagastā likti pamati strausu saimniecībai, un tās īpašnieki uzskata, ka eksotisko putnu audzēšana ir lieliska alternatīva cūkkopjiem cūku mēra skartajās teritorijās. Vairāk - TV sižetā.

Rododendru audzētavā Babītē radītas septiņas jaunas rododendru šķirnes. FOTO

Rododendru audzētavā Babītē radītas septiņas jaunas rododendru šķirnes. FOTO
13.novembris 2014 18:36
Septiņas jaunas Latvijas Universitātes Rododendru selekcijas un izmēģinājumu audzētavā „Babīte” izveidotās rododendru šķirnes saņēmušas Anglijas Karaliskās dārzkopības biedrības sertifikātus. Tās iekļautas Starptautiskajā rododendru šķirņu reģistrā, kurā reģistrētas vairāk kā 30 000 šķirņu no visas pasaules.

Ziemupē ierīkos slēgtu „rezervātu” resnīšiem (19)

Ziemupē ierīkos slēgtu „rezervātu” resnīšiem
12.novembris 2014 19:47
Vērgales pagasta Ziemupē, kuru vairums pazīst kā latviešu Ziemassvētku vecīša mājvietu, turpmāk prieku varēs gūt ne tikai ziemas saulgriežu svinētāji, bet arī Latvijas resnākie cilvēki. Ieplānots, ka Ziemupē izveidos no ārpasaules norobežotu teritoriju, kurā ļaudīm, kuri cieš no liekā svara, piespiedīs kļūt tievākiem.

Ogrē grib būvēt Latvijā unikālu atskurbtuvi – jūras konteineros (3)

Ogrē grib būvēt Latvijā unikālu atskurbtuvi – jūras konteineros
12.novembris 2014 18:11
Ogre palikusi bez atskurbtuves, jo tā bija ierīkota policijas īslaicīgās aizturēšanas izolatorā, ko nepieļauj likums. Tagad Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks nācis klajā ar inovatīvu risinājumu. Pēc viņa domām, atskurbtuvi varētu ierīkot jūras konteineros. Šāda pieredze Latvijā vēl nav izmantota.

Par jaunu Preiļu mēru kļuvusi Maruta Plivda (8)

Par jaunu Preiļu mēru kļuvusi Maruta Plivda
12.novembris 2014 11:53
Šorīt atkārtotā Preiļu novada domes ārkārtas sēdē pašvaldības deputāti ar balsu vairākumu par jauno Preiļu novada domes priekšsēdētāju ievēlējuši Marutu Plivdu (LSDSP).

Valkā atklās Kārļa Ulmaņa krūšutēlu, kas tapis par tautas saziedoto naudu

11.novembris 2014 21:52
Valkā 15.novembrī tiks atklāts kādreizējā Latvijas prezidenta Kārļa Ulmaņa krūšutēls, kas tapis par tautas saziedotiem līdzekļiem, informēja Rīgas Latviešu biedrības Atbalsta fonda pārstāve Inga Jaunzeme-Grīnvalde.

Mazirbē svinēs Līvu Karoga svētkus

Mazirbē svinēs Līvu Karoga svētkus
11.novembris 2014 20:12
Līvu galvaspilsētā – Mazirbē svētdien 16. novembrī tiks svinēta Līvu zaļibaltzilā nacionālā Karoga diena. Šajos Valsts svētkos līvu karogs masta plīvos jau 91 gadu pēc kārtas.

Preiļu novadā neizdodas ievēlēt jauno mēru

Preiļu novadā neizdodas ievēlēt jauno mēru
11.novembris 2014 15:16
Kvoruma trūkuma dēļ nav notikusi šodien plkst.14 plānotā Preiļu novada domes ārkārtas sēde, kurā viens no izskatāmajiem jautājumiem bija jaunā Preiļu novada domes priekšsēdētāja vēlēšanas.

Līgatnes ausaino pūci ierosina saukt par Solvitu – par godu eksspīkerei (16)

Līgatnes ausaino pūci ierosina saukt par Solvitu – par godu eksspīkerei
11.novembris 2014 12:53
Vēl tikai šonedēļ – līdz 16. novembrim ir iespējams ieteikt vārdus trim Līgatnes dabas taku iemītniekiem - ausainai pūcei ar nenoteiktu dzimumu un diviem alnēniem - puikam un meitenei.

Lauku bērniem pusdienas skolā garšo. VIDEO

Lauku bērniem pusdienas skolā garšo. VIDEO
11.novembris 2014 11:28
Kas notiek ar skolēnu pusdienām un kādi ir ēšanas paradumi Latvijas skolās? Jau līdz šim ir pierādījies, ka situācija mācību iestādēs ir diezgan atšķirīga.

Lāčplēša un Brīvības pieminekļi ārpus Rīgas, pie kuriem 11. novembrī pulcējas patrioti. FOTO (11)

Lāčplēša un Brīvības pieminekļi ārpus Rīgas, pie kuriem 11. novembrī pulcējas patrioti. FOTO
11.novembris 2014 07:39
Lāčplēša dienā ne tikai dodamies uz Rīgas Brāļu kapiem un pulcējamies Daugavmalā pie Rīgas pils. Brīvības cīņu varoņi tiek pieminēti arī citviet Latvijā, kur viņu piemiņai uzcelts ne viens vien monuments. Lāčplēša dienas noskaņās Kasjauns.lv aicina pulcēties pie visiem Lāčplēšu pieminekļiem Latvijā.
    1-3535-7070-105105-140140-175175-210210-245245-280280-315