Mazmākoņains
Rīga
14°
Mazmākoņains
LV RU
Jaunumi

Mežaparka Lielajā estrādē būs ziemas atrakciju parks (7)

 
29.oktobris 2010  11:32

Mežaparka Lielās estrādes teritorijā sākusies Ziemas atrakciju parka izveide, kurā varēs slēpot, slidot un šļūkt ar kamerām. Izmantojot mākslīgo sniegu, Mežaparka Lielās estrādes teritorijā tiks izveidots 700 metru garš distanču slēpošanas aplis.

Mežaparka Lielajā estrādē būs ziemas atrakciju parks

Distanču slēpošanas apli vēlāk varētu pagarināt vairāk nekā divu kilometru garumā ārpus estrādes teritorijas - pa Mežaparka celiņiem un takām, informē projekta īstenotāju - SIA "Ziemas parks" - sabiedrisko attiecību speciāliste Ingrīda Kraukle.

Estrādes nogāzē ierīkos nobraucienus kameršļūkšanai 75-120 metru garumā, bet nokļūšanu starta punktā nodrošinās divi pacēlāji. Kameršļūkšana paredzēta lejup pa nogāzi, kur parasti izvietoti skatītāju soliņi, uz estrādes pusi. Šim nolūkam jau patlaban uz ziemas sezonu demontēti soliņi.

Kraukle pauda, ka ar kameršļūkšanu līdz šim varēja nodarboties arī Latvijas slēpošanas trasēs, piemēram, Baiļos un Reiņa trasē, taču tur tā lielu atsaucību negūstot salīdzinājumā ar slēpošanu un snovbordu. Šāda veida kameršļūkšana esot ļoti populāra atrakcija ārvalstīs - bērni un pieauguši labprāt šļūcot no kalna ar piepūstām kamerām.

Kompleksā paredzēta arī dabiskā ledus slidotava, savukārt ar nepieciešamo inventāru visām aktivitātēm apmeklētājus nodrošinās nomas punkts.

Apmeklētājiem tiks piedāvāta demokrātiska cenu politika, paredzot atlaides grupu apmeklējumiem, savukārt tiem, kuriem būs savs inventārs, slēpošanas trasi un slidotavu varēs izmantot bez maksas. Sezonas gaitā ieplānoti arī vairāki izklaides pasākumi.

Parka atklāšana plānota novembra otrajā pusē, ja būs atbilstoši laika apstākļi mākslīgās sniega segas radīšanai. Projekta realizētājs ir SIA "Ziemas parks" sadarbībā ar pašvaldības SIA "Rīgas meži".

Kraukle aģentūrai LETA pauda, ka šis projekts galvaspilsētai būšot unikāls - līdz šim Rīga esot bijusi apdalīta attiecībā uz ziemas aktivitātēm un nav pietiekami izmantojusi resursus, kas tajā pieejami. Rīgas pašvaldība esot apņēmusies garantēt ūdens un elektrības pieejamību aktivitāšu ierīkošanai.

Pašvaldības SIA "Rīgas meži", kuru pārraudzībā ir Mežaparka teritorija, valdes loceklis Andrejs Kondratjuks aģentūru LETA informēja, ka Rīgas domes līdzekļus šajā projektā neesot plānots ieguldīt.

Kā ziņots, arī šoziem Rīgas dome plāno ierīkot bezmaksas slidotavu, to iecerēts veidot Strēlnieku laukumā.

Pērn publiskās slidotavas rīdziniekiem bija pieejamas blakus Rātsnamam un Grīziņkalna skeitparka teritorijā, tajās arī bija iespējams iznomāt slidas. Savukārt Uzvaras bulvārī jau vairākus gadus ziemā darbojas pašvaldības izveidota mākslīgā sniega trase, kas tiek īpaši veidota, uzturēta un kopta, lai visi slēpot gribētāji varētu aktīvi atpūsties, neizbraucot no pilsētas. Pie trases ir slēpošanas inventāra nomas punkts.

LETA / Foto: LETA


Komentāru noteikumi