Seko Kasjauns.lv tīklā
Skaidrs
vēja virziens 1 m/s,
Rīga
Skaidrs
svētdiena, 2015.g. 24. maijs 08:00
Vārda dienas: Marlēna, Ilvija, Ziedone

Suns skatās acīs un bez vārdiem saka: "Palīdzi man..." Saruna ar veterinārārstu (34)

Mēs esam atbildīgi par tiem, kurus pieradinām. Šo franču rakstnieka Antuāna de Sent-Ekziperī atziņu pavisam droši var uzskatīt par visu dzīvnieku mīļotāju saukli. Parakstīties zem šiem vārdiem ir gatavs arī Latvijas Lauksaimniecības universitātes Veterinārās medicīnas fakultātes Klīniskā institūta docents un Jelgavas Veterinārās klīnikas ķirurgs, ortopēds Oskars Kozinda.
Komentāri (34)

Sandra Kalniete par hiacintēm, karu un vīriem, kas netarkšķ (132)

Sandra Kalniete atzīst, ka gan privāti, gan sabiedriski dzīvo ļoti intensīvi. Viņa esot uguņojošais tips, tāpēc nevarot ciest vīriešus, kas tarkšķ. Viņas Ansis, kurš no Šveices pārcēlies uz Latviju, esot klus...
Komentāri (132)

Meža un medību skarbā poēzija. REPORTĀŽA no Vidzemes meža (20)

Māris Gackis ir viens no tiem, kas atbild par Latvijas zaļo zeltu. Akciju sabiedrības Latvijas valsts meži Vidusdaugavas mežsaimniecības mežizstrādes meistars. Meža cilvēks ceturtajā paaudzē, jo Māra tēvs,...
Komentāri (20)

Ieva Akuratere: "Latviešu tautas misija ir naivisms" (164)

Ieva Akuratere teic, ka latviešu tautas misija ir žēlsirdība un naivums. Viņas dziesmas ir no trausli caurspīdīgām līdz kliedzoši sāpīgām. Savu sarežģīto sievietes likteni Ieva pravietiski uzrakstījusi dziesm...
Komentāri (164)

Kā Pilssalā dzīvo zirgu vārdotājs Einārs. REPORTĀŽA no Jelgavas (28)

Jelgavā, Pilssalā, dzīvo vīrs, kurš mēdz virtuvē turēt savvaļas zirgu, baro ķēves atstumtus kumeļus no pudelītes, slauc ķēvi, kad vajag, vienatnē izceļ no upes dūņās iestigušu zirgu. Dūmakainā vasaras rītā...
Komentāri (28)

Meža un medību skarbā poēzija. REPORTĀŽA no Vidzemes meža (20)

Meža un medību skarbā poēzija. REPORTĀŽA no Vidzemes meža
25.aprīlis 2015 08:13
Māris Gackis ir viens no tiem, kas atbild par Latvijas zaļo zeltu. Akciju sabiedrības Latvijas valsts meži Vidusdaugavas mežsaimniecības mežizstrādes meistars. Meža cilvēks ceturtajā paaudzē, jo Māra tēvs, vectēvs un vecvectēvs bijuši mežsargi, savukārt mamma – mežkope.

Rīgas dāmas sāk nēsāt zaļas parūkas. Pirms 100 gadiem...

Rīgas dāmas sāk nēsāt zaļas parūkas. Pirms 100 gadiem...
24.februāris 2014 06:06
Latvijas staciju bufetēs un vilcienu restorānvagonos aizliedz izmantot emaljētus traukus, jo tie rada aklās zarnas iekaisumus. Toties Rīgas Zooloģiskā dārza vadība apmeklētājiem turpmāk liedz barot dzīvniekus. Galvaspilsētas madāmas pārņēmušas jauno Parīzes modi un greznojas ar spilgtām parūkām.

"Katanas ieceļotāji" ir tikai sākums. Pasauli pārņem jauna aizraušanās - galda spēles (11)

"Katanas ieceļotāji" ir tikai sākums. Pasauli pārņem jauna aizraušanās - galda spēles
23.februāris 2014 05:40
Laikā, kad globālais tīmeklis mūs sapin kā zirneklis savā tīklā un komunikācijai ar pasauli vairs nav vajadzīga fiziska klātbūtne, runā, ka tuvojas jauns – galda spēļu zelta – laikmets. Datubāzēs ir atrodams vairāk nekā 60 000 dažādu galda spēļu, katru gadu tiek izdots ap 1000 jaunu.

Latvieši protestē pret krievu valodu latviešu skolās. Pirms 100 gadiem... (49)

Latvieši protestē pret krievu valodu latviešu skolās. Pirms 100 gadiem...
17.februāris 2014 05:45
Līna no Raņķiem aizdedzina Kuldīgas žīda Švarca namu. Ventspils tīne uzmācas ostas elevatora strādniekam. Latvju sievietes ir politiski pasīvas un negrib svinēt 8. martu. Ņujorkā kāds inženieris ar amerikāņu miljardiera atbalstu vēlas ierīkot tiešu piena vadu no piepilsētas govju fermām.

Latgalieši par eiro: jāspļauj virsū, lai acīs nespīd. REPORTĀŽA no Viļakas (58)

Latgalieši par eiro: jāspļauj virsū, lai acīs nespīd. REPORTĀŽA no Viļakas
02.februāris 2014 06:29
Ar Viļakas novadu sākas Eiropas Savienība, teikts Viļakas novada mājaslapā. No Viļakas līdz Krievijas robežai, kas novada austrumos plešas 66,6 kilometru garumā, ir astoņi kilometri, līdz Rīgai – 246 kilometri. Lūkot, kā notikusi pievienošanās elitārajai Eiropas monetārajai savienībai, dodamies uz Ziemeļlatgali.

Šajā ēkā kāju neviens nav spēris jau gadiem. REPORTĀŽA no Stūra mājas (48)

Šajā ēkā kāju neviens nav spēris jau gadiem. REPORTĀŽA no Stūra mājas
01.februāris 2014 06:40
Jau pavisam drīz visu apskatei būs pieejama bēdīgi slavenā bijusī Valsts policijas ēka jeb Stūra māja, Brīvības ielā 61. Šajā ēkā kāju neviens nav spēris jau gadiem. Mīti par spokošanos, draudīgi vēsā un neomulīgā aura, leģendas par veselības problēmām, ēkā uzturoties ilgāku laiku, moku kameras, nošaušanas kambari...

Rīgas jaunatne ārprātīgi uzdzīvo ārpus skolas. Pirms 100 gadiem... (8)

Rīgas jaunatne ārprātīgi uzdzīvo ārpus skolas. Pirms 100 gadiem...
27.janvāris 2014 05:45
Rīgas ģimnāzistes, vēl nesasniegušas pilngadību, restorānu jeb naktsklubu slēgtajos kabinetos izklaidē karavīrus un švītīgos ierēdņus. Aristokrāti ierīko izvirtuļu ligzdas masāžas salonos. Kāds augsti stāvošs Jelgavas ierēdnis detaļās publisko savas neuzticīgās sievas sānsoļus ar vilcienu pavadoni.

Rīdzinieki veido grāmatu ķēdi uz cietumiem. Pirms 100 gadiem... (4)

Rīdzinieki veido grāmatu ķēdi uz cietumiem. Pirms 100 gadiem...
20.janvāris 2014 06:08
Tieši pirms 100 gadiem, kamēr smalkā Rīgas publikā baudīja kultūru elektroteātros, Valmierā bruka kāda dzīvojamā ēka un to centās salipināt ar zirgu mēsliem, bet Dauguļos uzdarbojās seksuālais maniaks. Maniakāli pareizticības aizstāvji uzdarbojās Ukrainā, kuri no kapa vilka ārā baptistu zārku.

Slokā bērni spiesti dzert asiņainu ūdeni. Pirms 100 gadiem... (7)

Slokā bērni spiesti dzert asiņainu ūdeni. Pirms 100 gadiem...
09.decembris 2013 05:45
Slokas skolas bērniem jādzer ūdens no akas, pie kuras miesnieki skalo asiņainus kaulus. Stoļerovas pusē kāda ragana – babiņa Kosta vietējos ārstē ar sāli, kas paredzēts cūku zarnu tīrīšanai. Kādu ar venerisko slimību saslimuši Rīgas aktieri izdzen no slimnīcas, jo viņš nevar samaksāt par ārstēšanos.

Ventspils ar "Lemberga sindromu" slimoja jau cara laikā (4)

Ventspils ar "Lemberga sindromu" slimoja jau cara laikā
25.novembris 2013 05:40
Arī pirms simts gadiem mūsu tautas morāle nebija tā augstākā: garīdzniecība un valsts vara bez panākumiem cīnījās ar neķītriem sludinājumiem presē, pornogrāfiju bibliotēkās un prezervatīviem aptiekās. Savukārt Anglijā šai laikā izstrādāja jaunus pretgaisa aizsardzības ieročus pret cepelīniem, bet Rīgā - jaunās stacijas projektus.

Daba atklāj savas dārgumu krātuves. Brīnumu mežs Skrīveros (9)

Daba atklāj savas dārgumu krātuves. Brīnumu mežs Skrīveros
23.novembris 2013 05:30
Nepilnus astoņdesmit kilometrus no galvaspilsētas, Rīgas–Daugavpils šosejas malā atrodas daba pati atklās savas noslēpumainās dārgumu krātuves, kurā aug 372 koku un krūmu sugas, no kurām trīsdesmit ir pasaulē reti sastopamas, bet desmit – vienīgās Eiropā. Latvija tiešām ir bagāta.

Žurnālists Lato Lapsa: neiebilstu, ja arī 85 gadu vecumā mani vazātu pa tiesām (54)

Žurnālists Lato Lapsa: neiebilstu, ja arī 85 gadu vecumā mani vazātu pa tiesām
18.novembris 2013 06:11
Šķiet, žurnālists Lato Lapsa ir staigājoša tipogrāfija – citu pēc cita laiž klajā savus ceļojumu aprakstus, skandalozas grāmatas par politiķiem un baņķieriem, uztur ziņu portālu, ik palaikam izlaiž avīzi un veido miljonāru sarakstus. Turklāt nemitīgi konfliktē ar valsts drošības struktūru pārstāvjiem, kurus dēvē par vilkačiem pagonos.

Rīgas augstskolu "mūžīgie studenti" solus deldē gadu desmitiem ilgi. Pirms 100 gadiem: TOP5 (7)

Rīgas augstskolu "mūžīgie studenti" solus deldē gadu desmitiem ilgi. Pirms 100 gadiem: TOP5
11.novembris 2013 06:01
Ātro kredītu kantori un „točkas” izposta Ērgļu pagasta zemnieku saimniecības un ģimenes. Īrijā valda neiedomājams posts un šaušalīga nabadzība. Latvijas pedagogi zaudējuši ticību labajam.

Rīdziniece Alīna: "Irānā es sajutos kā īsta sieviete!" (134)

Rīdziniece Alīna: "Irānā es sajutos kā īsta sieviete!"
09.novembris 2013 06:45
Iesīkstējušos priekšstatus par Irānu, kur valdot skarbi musulmaņu likumi un tiek apspiestas sievietes, lauž uzņēmēja, kādreizējā žurnāliste Alīna Gržibovska. Viņa teic – tieši Irānā sieviete var sajusties kā sieviete. Irāņus Alīna raksturo kā pieklājīgus cilvēkus, kurus nav sabojājis kapitālisms.

Rīgas žūpas nosmērējuši namu sienas ar krāsu. Pirms 100 gadiem: TOP5 (5)

Rīgas žūpas nosmērējuši namu sienas ar krāsu. Pirms 100 gadiem: TOP5
04.novembris 2013 05:45
Ugāles baptistiem, kamēr viņi nododas lūgšanām, mežsargs cauršauj viņu suni. Maskavas tūroperatori sarīko 24 dienu ceļojumu uz Latviju Krievijas tūristiem. Eifeļa torni pārvērš par supermodernu mobilo sakaru centrāli.

Kā celt Latviju ar Piebalgā ražotu porcelānu (27)

Kā celt Latviju ar Piebalgā ražotu porcelānu
08.septembris 2013 06:09
“Ja Dievs, kā sacīt jāsaka, kādu vietu ir vēlējis gaišumam un glīšumam, tad tā ir Piebalga no viena gala līdz otram...” Tāds uzraksts kopā ar slavenā piebaldzēna Ķenča portretu rotā krūzīti, kas izgatavota Piebalgas porcelāna fabrikā. Porcelāna karaļu Kuzņecova un Jesena porcelāna pasaules godība ir pagājusi – tagad vienīgā vieta Latvijā, kur ražo porcelānu, ir Piebalga.

Latvietis vecāku dzimtenē. Pirmo reizi, ar ģitāru un dziesmu (30)

Latvietis vecāku dzimtenē. Pirmo reizi, ar ģitāru un dziesmu
01.septembris 2013 06:15
Melodija, kas fascinē un piesaista. Palēninu soli un esmu starp apmēram pussimts klausītājiem, kas sastājušies ap ģitāristu netālu no Brīvības pieminekļa, Vaļņu un Kaļķu ielas krustojumā. Ģitārspēles virtuozs Pēteris Piks ir ceļojošs ielu mūziķis no Austrālijas, kas pirmo reizi nokļuvis savu vecāku dzimtenē.

Vai latviskais dizains vēl ir dzīvs? Intervija ar arhitekti Ievu Zībārti (16)

Vai latviskais dizains vēl ir dzīvs? Intervija ar arhitekti Ievu Zībārti
01.septembris 2013 05:45
Arhitektes, publicistes un izdevējas Ievas Zībārtes izlolotais jaunais žurnāls Modernists kļuvis par vienu no mūsdienīga cilvēka obligātajiem aksesuāriem. Viens no Ievas pazīstamākajiem projektiem ir arī dizaina un arhitektūras grāmatu sērija Process un veikals Lukabuka.

Māra Svīre un Vladimirs Kaijaks: par dzīvi dažādos gadsimtos (9)

Māra Svīre un Vladimirs Kaijaks: par dzīvi dažādos gadsimtos
31.augusts 2013 06:12
Rakstnieku pāris Māra Svīre un Vladimirs Kaijaks vasaras sezonu pavada savās lauku mājās Staburaga pagastā. Viņu īpašums atrodas pašā Daugavas krastā, kādus piecpadsmit metrus no nogremdētās Staburaga klints. Piemērota vide gan darbam, gan atpūtai. Tur viņi peldas, kopj dārzu un raksta romānus.

Vecpuišu un vecmeitu ballītes mūsu kāzu tradīcijās (14)

Vecpuišu un vecmeitu ballītes mūsu kāzu tradīcijās
31.augusts 2013 05:50
Vēl pirms desmit gadiem piedauzīgi tērptu vecmeitu atraktīvās pirmskāzu izdarības Latvijā izraisīja lielu ievērību un pat nosodījumu. Vēl pirms dažiem gadiem britu vecpuiši savām skandalozajām ballītēm izvēlējās Rīgu. Kā ir tagad – vai vecpuišu un vecmeitu ballītes kļuvušas arī par mūsu tradīciju?

Ģimenes leģenda vēstī: ideju par lavandu biznesu Inga nosapņoja (30)

Ģimenes leģenda vēstī: ideju par lavandu biznesu Inga nosapņoja
25.augusts 2013 06:12
Stāsts par šo ģimenes biznesu ir tieši tik romantisks, kādu varētu gaidīt. Šis ir stāsts par īstenu ģimenes garu, par kafiju gultā, par Lavandu svētkiem, kad baltas mežģīnes un lillā zīda karogi plīvo pāri lavandu laukiem... Arī par to.

Viņi nesūdzas par valsti un loka likteni. Mamma, Ilmārs un sierāboliņš (56)

Viņi nesūdzas par valsti un loka likteni. Mamma, Ilmārs un sierāboliņš
11.augusts 2013 06:13
Zaļā siera īpatnējā, neaizmirstamā smarža un garša daudziem atsauc atmiņā bērnību. Latvijā ir vieta, kur atkal gatavo zaļo sieru un citus labumus. Tas ir ģimenes uzņēmums Raunā Siera ražotne, ko pirms septiņiem gadiem dibinājuši Marija un Ilmārs Ceriņi.

Ebreju zēna Ulda Kurzemnieka neticamais kara laika stāsts (25)

Ebreju zēna Ulda Kurzemnieka neticamais kara laika stāsts
09.augusts 2013 05:35
Izraēlas izmeklēšanas komisija pārbaudījusi Ulda Kurzemnieka Otrā pasaules kara laika neparasto izdzīvošanas stāstu un nav atradusi pierādījumus, kas ļautu to apšaubīt. Viņš apgalvo, ka ir ebrejs, kuru bērnībā no nacistiem izglāba latviešu policisti. Vai arī šis vīrs ir piemānījis Izraēlas valsti?

Frīgani: inteliģenti, kuri rakņājas pa miskastēm (73)

Frīgani: inteliģenti, kuri rakņājas pa miskastēm
04.augusts 2013 06:30
Dzīvnieku pasaulē no pamesta medījuma pārpalikumiem pārtiek hiēnas un maitu lijas. Izrādās, arī cilvēku pasaulei pārpalikumu vākšana nav sveša. Ja pamanīsiet no skata inteliģentu cilvēku cītīgi rokamies pa miskasti, ziniet – tas vis nav bezpajumtnieks vai jukušais, bet frīgans.

Atbraucēju stāsti. Vai bija vērts pamest Ameriku un atgriezties mājās? (165)

Atbraucēju stāsti. Vai bija vērts pamest Ameriku un atgriezties mājās?
14.jūlijs 2013 10:17
Pirms piecpadsmit gadiem peļņas nolūkos Igors devās uz Ameriku. Viņš neprata angļu valodu un nezināja, ko vispār Amerikā darīs. Viņam bija četrdesmit trīs gadi, kad liktenis tik krasi mainīja dzīvi. Tagad Igors ir atgriezies mājās, par ko tik ilgi sapņoja, dzīvojot svešumā.

Kāpēc latvietis izdomāja zaļumballi? (13)

Kāpēc latvietis izdomāja zaļumballi?
14.jūlijs 2013 06:12
Sestdienas vakars. Tumsa ap koku lapām sāk vilkties tumīga, un putniem līčupes krūmos piebalso veči ar pūšamajiem – vietējā kapela… Dievs latvietī ir ielicis vairākus kodus: mīlēt dziesmu, mīlēt dabu, izlīst no viensētas, aprunāt, iedzert, izvicināt dūres, uh – būt romantiķim. Un tāpēc latvietis izdomāja zaļumballi.

Akla un paralizēta jauniete no Alūksnes pratusi iemīlēt dzīvi (72)

Akla un paralizēta jauniete no Alūksnes pratusi iemīlēt dzīvi
24.jūnijs 2013 06:14
Kristīne Berkule ir 24 gadus veca Alūksnes uzņēmēja, kas organizē izjādes ar zirgu un vizināšanos pajūgā. Viņa aktīvi piedalās sabiedriskajā dzīvē un raksta projektus. Kopš sešu gadu vecuma meitene ir akla un paralizēta līdz jostas vietai. Viņa vada Alūksnes, Gulbenes un Balvu Neredzīgo biedrību. Kristīne ir pratusi iemīlēt dzīvi, pieņemot to tādu, kāda ir. Uz jautājumu, vai esi laimīga, Kristīne nešaubīgi atbild: jā.

Labestības akcijas un ziedojumu šovi. Ko tas patiesībā nozīmē? (13)

Labestības akcijas un ziedojumu šovi. Ko tas patiesībā nozīmē?
23.jūnijs 2013 06:12
Dažnedažādas ziedojumu akcijas un labestības šovi mūsu sabiedrībā kļūst arvien populārāki. Tas ir pamudinājums visiem aizdomāties, ko mēs īsti varam un cik daudz spējam palīdzēt citiem. Vispirms gan noskaidrosim, kas tas vispār ir – labestība.

Viņš pameta komfortu un karjeru, lai dzīvotu apmetnē viduslaiku stilā (78)

Viņš pameta komfortu un karjeru, lai dzīvotu apmetnē viduslaiku stilā
22.jūnijs 2013 06:12
Mūsdienu racionālajā pasaulē to grūti saprast – kāpēc cilvēkam mīnus 25 grādu salā dzīvot teltī, stundām ilgi ņemties ap viduslaiku ēdienu, mēģināt ar loku nošaut stirnu, pamest komfortu, karjeru, ģimeni... Andris Geidāns, diplomēts jurists, kurš nodibināja apmetni Godesverdera jeb Dievu sala, izturēja. Galvenokārt – lai askēzē atbrīvotos no sabiedrības uzslāņojumiem. Viņa acīs un runā ir kaut kas no dumpinieka Če Gevaras.

Bibliotēkas būvnieks Saukāns: „Gaismas pils ir mūsu jaunais Brīvības piemineklis” (130)

Bibliotēkas būvnieks Saukāns: „Gaismas pils ir mūsu jaunais Brīvības piemineklis”
21.aprīlis 2013 06:19
RBS SKALS padomes priekšsēdētājs Māris Saukāns ceļ Nacionālo bibliotēku, brauc Dakaras autorallijos, ikdienā pārvietojas ar jaguāru un strikti atsakās no iespējas būvēt Lietuvā kodolspēkstaciju. Ar Gaismas pils būvnieku sarunājas žurnāla „OK!” žurnāliste Ieva Raiskuma.

Krāsaini tērpi, neticami triki. Uz Rīgu brauc pasaules krāšņākais cirks (7)

Krāsaini tērpi, neticami triki. Uz Rīgu brauc pasaules krāšņākais cirks
24.marts 2013 06:21
„Cirque du Soleil” izrādes ir redzējuši gandrīz 100 miljoni skatītāju 300 pilsētās un piecos kontinentos. Nu šā cirka izrāde „Alegria” būs redzama arī Rīgā. Žurnālam „Kas Jauns” bija iespēja ielūkoties tā aizkulisēs.

Lādzīgais paps Andris Bērziņš. Latvijas prezidents tuvplānā (173)

Lādzīgais paps Andris Bērziņš. Latvijas prezidents tuvplānā
24.februāris 2013 06:14
Kā mums stāsta Andra Bērziņa biogrāfija, viņš vienmēr tiecies pēc augstiem amatiem, lielas naudas un arī sievietēm. Tagad viņš ir Latvijas Valsts prezidents, kas īsti nezina, cik viņam ir bērnu. Sekojot paša noteiktajiem samērības principiem, viņš atteicies no prezidenta privilēģijām. Kaut apgalvo, ka nekaunas, tomēr redzams, ka jūtas neērti savas lielās pensijas dēļ.

Omulību klubiņa dalībnieki smīdina jau desmito gadu (8)

Omulību klubiņa dalībnieki smīdina jau desmito gadu
17.februāris 2013 06:02
Šis ir jubilejas gads Rīgas Latviešu biedrības Omulību klubiņam – tas plēš jokus jau desmito sezonu. Kluba vadītāji Ēriks Hānbergs un Jānis Ķuzulis spriež, ka klubiņam vajadzētu piešķirt medicīnas iestādes statusu, jo te apmeklētāji uzlabo savu garastāvokli, bet laba oma – tā ir veselības ķīla.

Ja ir tikai darbs, nav attiecību un hobiju, organisms sabrūk (71)

Ja ir tikai darbs, nav attiecību un hobiju, organisms sabrūk
16.februāris 2013 07:25
Kas ir veģetatīvā distonija, par kuru arvien biežāk dzird stāstām populārus mūziķus? Vai tiešām tā ir ģēniju slimība, kā to mēdz dēvēt? Daži speciālisti to sauc nevis par slimību, bet gan par ķermeņa stāvokli. Ļoti mokošu un destruktīvu stāvokli. Tas var piemeklēt jebkuru no mums.

Miljonārs Gerkens labprāt pārbūvētu rolsroisu braukšanai ar gāzi (41)

Miljonārs Gerkens labprāt pārbūvētu rolsroisu braukšanai ar gāzi
09.februāris 2013 06:25
Raimonds Gerkens ir uzņēmējs, kura vārds miljonāru sarakstos atrodams kopš brīža, kad tos Latvijā vispār sāka veidot. Gerkens visus šos gadus ieturējis savu konkrētu stilu, itin bieži pārsteidzis ar saviem dažbrīd varbūt jancīgajiem pirkumiem, bet tāds nu viņš ir. Un tā ir viņa firmas zīme – Raimonds Gerkens.
  1-3535-7070-105105-140140-175175-210210-245245-280280-315315-350350-382