Apmācies
Rīga
11°
Apmācies
LV RU
Trakā pasaule

Skaistule nakti ballējas uz 15 cm augstām papēžu kurpēm un pamostas paralizēta. FOTO (50)

 
05.februāris 2013  13:43

29 gadus veca dāma visu nakti pavadīja uz ļoti augstām papēžu kurpēm, ballējoties pasākumā Lasvegasā. Pamostoties no rīta, lēdija vēl kustējās, taču dažas dienas vēlāk uz ielas sabruka. Ārsti secinājuši, ka viņu piemeklējusi retas formas paralīze, un to izraisījusi tieši 15cm augstie kurpju papēži.

„Esmu sievišķīga dāma, augstpapēdenes valkāju regulāri, un tās sāpes man nešķita nekas īpašs,” par sajūtām pēc ballītes stāsta 29 gadus vecā sieviete. Taču viss izvērtās dramatiski.

„Esmu sievišķīga dāma, augstpapēdenes valkāju regulāri, un tās sāpes man nešķita nekas īpašs,” par sajūtām pēc ballītes stāsta 29 gadus vecā sieviete. Taču viss izvērtās dramatiski.

Džemma Flanagana pēc savas nodarbošanās ir stjuarte. Tas nozīmē darbu uz kājām. Viņai allaž ļoti rūpējis labs izskats, tāpēc kurpes uz lielāka vai mazāka papēža ir neatņemams Džemmas garderobes elements. Taču viena ballīte sievietei izrādījās liktenīga – septiņas stundas pavadot kādā ballītē, sieviete no rīta kājās sajuta svelošas sāpes un tirpas.

Džemma ir Lielbritānijas pilsone, taču darba ietvaros reiss viņu aizveda uz Lasvegasu. Tā kā bijis brīvs laiks, viņa izlēma doties izklaidēties un nākamajā dienā lidot atpakaļ uz mājām. Viņa ignorēja sāpes pēdās, taču pēc dažām dienām burtiski sabruka uz ielas sava nama tuvumā. Džemma ne tikai nespēja kustināt kājas – viņa visa bija paralizēta, nespējot nedz runāt, nedz norīt ēdienu.

Sievieti steidzami ievietoja slimnīcā, un ārsti konstatēja, ka lēdijas ķermenis ir paralizēts, un tam par iemeslu bijuši nosprostotie kāju nervi. Viņas paralīzes forma ir diezgan reti sastopama, to sauc par Gijēna-Barē sindromu, un Lielbritānijā to piedzīvo apmēram 1 no 50 000 cilvēkiem.

„Nākamajā rītā pēc Lasvegasas ballītes es jutu tirpoņu savās kājās. Bija arī pāris pušumi, bet principā pie šīm sajūtām biju jau pieradusi. Esmu sievišķīga dāma, augstpapēdenes valkāju regulāri, un tās sāpes man nešķita nekas īpašs,” stāsta Džemma. Kad viņa no ASV ielidoja Hītrovas lidostā, sieviete devās mājup un priekšā viņai bija vēl pāris brīvas dienas atpūtai pēc garā reisa. Vienā no šīm dienām viņa izgāja uz ielas un sabruka. Viņa bija viscaur paralizēta, nespējot ne pasmaidīt, ne paēst.

Šobrīd stujarte Džemma no jauna mācās staigāt. Viņa piedzīvojusi sāpīgus fizioterapijas kursus un joprojām notiek rehabilitācija. Džemmu atbalsta viņas draugi un mīļotais cilvēks. Viņas gadījumā ir iespējama atveseļošanās, taču par augstpapēžu kurpēm nāksies aizmirst uz visu atlikušo mūžu.

Džemmas dzīve pirms un pēc traģēdijas

Kasjauns.lv, Foto: Bulls Press


Komentāru noteikumi