Apmācies, stiprs lietus, гроза
Rīga
-3°
Apmācies, stiprs lietus, гроза
LV RU
Bizness

Tirgū jau nopērkamas pirmās Latvijas zemenes (9)

 
11.maijs 2013  08:04

Rīgas centrāltirgū jau ir nopērkamas pirmās Latvijā audzētās zemenes, taču lielākajās tirdzniecības vietās tās varētu būt jūnijā, pavēstīja aptaujātie tirgotāji.

Tirgū zemenes jau var nopirkt - bet tās nav lētas -, savukārt veikalos šīs ogas gaidāmas jūnija vidū.

Tirgū zemenes jau var nopirkt - bet tās nav lētas -, savukārt veikalos šīs ogas gaidāmas jūnija vidū.

"Rīgas Centrāltirgus" mārketinga direktors Ivars Jakovels pastāstīja, ka centrāltirgū par desmit latiem kilogramā ir nopērkamas agrās zemeņu šķirnes "Sonāte" ogas, kuras tirgo zemnieki no Talsiem – Valdgales pagasta zemnieku saimniecība "Priedes".

Savukārt mazumtirgotāja "Rimi Latvia" vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Podskočija aģentūrai BNS sacīja, ka pirmās Latvijā audzētās zemenes "Rimi" veikalos varētu būt pieejamas jūnija vidū.

"Kas attiecas uz pirmajām Latvijas zemenēm, tad ieilgusī ziema ir aizkavējusi jauno ražu, un pašlaik tās vēl ir tikai pumpuros. Līdz ar to prognozējam, ka tās varētu būt pieejamas līdzīgi kā pagājušaja gadā – ap jūnija vidu. Viss būs atkarīgs no laikapstākļiem – ja pieturēsies silts laiks, tas nepārprotami labvēlīgi ietekmēs jaunās ražas ienākšu veikalos un zemeņu nonākšanu pie pircējiem," klāstīja Podskočija.

Savukārt mazumtirgotāja "Maxima Latvija" preses sekretārs Ivars Andiņš atzina, ka pirmās Latvijā audzētās zemenes "Maxima" veikalos varētu parādīties apmēram pēc divām nedēļām. "Mainīgo laikapstākļu dēļ precīzu pašmāju zemeņu tirgošanas laiku ir grūti pateikt, tomēr paredzam, ka Latvijas ogas "Maxima" veikalos varētu nonākt pēc aptuveni divām nedēļām," norādīja Andiņš.

Turpretī "IKI" veikalu apsaimniekotāja "Palink" mārketinga vadītājs Raimonds Janševskis informēja, ka pagaidām nav iespējams precīzi pateikt, kad pirmās pašmāju zemenes varētu parādīties "IKI" veikalos, uzņēmums "Palink" patlaban veic pārrunas ar potenciālajiem piegādātājiem par Latvijā audzētu zemeņu piegādi.

"Līdz ar to precīzs datums, kad "IKI" veikalu plauktos varētu parādīties pašmāju zemenes, nav zināms," teica Janševskis.

Pērn tirgotāji prognozēja, ka lielākajās tirdzniecības vietās Latvijā pirmās pašmāju audzētās zemenes varētu parādīties jūnija vidū.

BNS


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS