Apmācies, neliels lietus, vājš smidzinošs lietus
Rīga
Apmācies, neliels lietus, vājš smidzinošs lietus
LV RU
Esi vesels

5 lietas, kas jāzina, nodarbojoties ar skriešanu drēgnā laikā (2)

 
25.septembris 2016  10:51

Atbilstīgs apģērbs ir galvenais, kas vajadzīgs, drēgnā laikā sportojot. Ja ārā jau ir drēgns un vēss, izvēlies vieglu apģērbu, kas ļauj ādai elpot un labi uzsūc mitrumu. Maratonisti ievēro trīs kārtu principu – veļa, sildošais un pretvēja slānis. Drēgnā un lietus laikā pa virsu kokvilnas treniņtērpam ieteicams vilkt elpojošu, ūdensnecaurlaidīgu tērpu. Tas pasargās ķermeni no lietus.

Ja ārā jau ir drēgns un vēss, izvēlies vieglu apģērbu, kas ļauj ādai elpot un labi uzsūc mitrumu.

Ja ārā jau ir drēgns un vēss, izvēlies vieglu apģērbu, kas ļauj ādai elpot un labi uzsūc mitrumu.

Velc pareizu apģērbu
Izvēloties apģērbu, ievēro: parastā šuvuma ikdienas apģērbs traucē – to vīles un pogas pēc daudzkārtējām un vienveidīgajām kustībām sāk berzt vai rīvēt, radot sliktu pašsajūtu un ādas iekaisumus.

Uzliec cepuri
Skrienot svīst arī galvas āda, tāpēc noteikti ir nepieciešama galvassega.  

Elpo pareizi
Ieelpo caur degunu, izelpo caur muti. Tā notiek pareiza skābekļa apmaiņa. Sevišķi svarīgi tas ir vēsā laikā, lai elpošanas sistēmu pasargātu no saaukstēšanās un vīrusiem.

Pārģērbies
Pēc skrējiena nomazgājies un uzvelc sausas drēbes. Ja ūdens nav pieejams, norīvējies ar frotē dvieli un uzvelc sausas un pietiekami siltas drēbes. Pēc skrējiena paliekot sasvīdušajās drēbēs, pat norūdījušies sportisti var viegli saslimt.

Neforsē
Vienmēr pirms skrējiena iesildies, jo vēsā, drēgnā laikā locītavas ir stīvākas. Vari kaut 10 minūtes ātrā solī iet. Ja sākumā nejūties labi, paskrien, paej, jo galvenais ir kustēties uz priekšu. Skrien uz laiku, nevis attālumu un dari to prieka pēc, nevis sakostiem zobiem.

Žurnāls "100 Labi Padomi" / Foto: All Over Press


    Komentāru noteikumi

    SVARĪGĀKAIS