Apmācies
Rīga
Apmācies
LV RU
Sabiedrībā

Bērnudārzos Rīgā ir brīvas vietas; vecāki no tām atsakās (25)

 
02.janvāris 2015  17:46

Rīgā vairākās pirmsskolas izglītības iestādēs, arī tajās, kur jaunas grupas izveidotas šogad, vēl ir brīvas vietas, bet vecāki no tām atsakās, informēja Rīgas domes pārstāve Dzintra Āboliņa.

Šogad veiktās vairāku bērnudārzu ēku renovācijas un remondarbi skolās ļāvuši nodrošināt papildus vietas vairāk nekā 1000 bērniem

Šogad veiktās vairāku bērnudārzu ēku renovācijas un remondarbi skolās ļāvuši nodrošināt papildus vietas vairāk nekā 1000 bērniem

"Vecāki piesakās uz konkrētu bērnudārzu, izstāv rindu, bet, kad viņiem piedāvā brīvo vietu, viņi atsakās. Motivācija, tā rīkoties, ir dažāda. Iespējams, lai turpinātu saņemt pašvaldības un valsts finansējumu," stāsta Āboliņa.

Ministru kabineta noteikumi nosaka, ka valsts līdzfinansējuma apmērs privātas aukles pakalpojuma saņemšanai ir līdz 142 eiro mēnesī, ievērojot nosacījumu, ka kopējais valsts atbalsts un pašvaldības līdzfinansējuma, ja tāds tiek nodrošināts, apmērs vienam bērnam nepārsniedz 228 eiro Rīgas plānošanas reģionā vai 158 eiro ārpus Rīgas plānošanas reģiona.

Papildus pašvaldība nodrošina līdzfinansējumu privātas pirmsskolas izglītības iestādes pakalpojuma saņemšanai. Rīgas pašvaldībā tie ir 132,33 eiro mēnesī.

Šogad veiktās vairāku bērnudārzu ēku renovācijas un remondarbi skolās ļāvuši nodrošināt papildus vietas vairāk nekā 1000 bērniem, kas kopumā ir 45 grupas.

Pēc grupu telpu iekārtošanas un personāla nokomplektēšanas, 2015.gada pirmajā pusē Marsa gatvē 16 atvērs 11 grupas 240 bērniem, kas darbosies kā Rīgas 244.PII. filiāle.

BNS/Foto: Evija Trifanova/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS