LV RU
Hokejs

Girgensona pārstāvētā "Sabres" piedzīvo ceturto zaudējumu pēc kārtas

04.janvāris 2015  13:25

Ceturto zaudējumu pēc kārtas Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta cīņās sestdien piedzīvoja latviešu uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo "Sabres" komanda, kas izbraukumā ar 1:6 (0:4, 1:2, 0:0) kapitulēja Ņujorkas "Rangers" priekšā.

Spēles moments "Rangers - "Sabres" mačā.

Jau otrās trešdaļas sākumā "Rangers" hokejistiem bija izdevies panākt 5:0, bet vienīgos vārtus "Sabres" labā guva Drū Stefords.

Neveiksmīgu maču "Sabres" vienības vārtos aizvadīja čehs Mihals Noivirts, kurš nepilnu 13 minūšu laikā atvairīja tikai piecus no deviņiem pretinieku metieniem un tika nomainīts pret zviedru Jūnasu Enrotu. Viņš atlikušajā pamatlaika daļā spēja tikt galā ar 28 no 30 raidījumiem.

Zīmīgi, ka pirmās četras ripas "Rangers" hokejisti pretinieku vārtos raidīja nepilnu četru minūšu laikā - no mača devītās līdz 13.minūtei.

Girgensons šajā mačā laukumā pavadīja 18 minūtes un 33 sekundes, izpildīja divus metienus, bloķēja vienu raidījumu, uzvarēja 14 no 21 iemetiena un izpelnījās negatīvu lietderības koeficientu -1.

Girgensons, kurš pirmdien atzīmēs savu 21. dzimšanas dienu, pagājušajā sezonā NHL 70 mačos guva astoņus vārtus un veica 14 rezultatīvas piespēles. Savukārt šosezon viņš 40 cīņās jau guvis 11 vārtus un izpildījis deviņas rezultatīvas piespēles, kas dod dalītu otro vietu komandas rezultatīvāko spēlētāju sarakstā, zaudējot vien Taileram Enisam, kā arī ir labākais vienības vārtu guvējs.

Kā zināms, latvietis triumfēja NHL Visu zvaigžņu spēles balsojumā, iegūstot iespēju piedalīties mačā, kas 25.janvārī norisināsies Kolumbusā. Pēdējo reizi kāds no Latvijas hokejistiem NHL Visu zvaigžņu spēlē piedalījās 2003.gadā, kad tas bija aizsargs Sandis Ozoliņš. Viņš savas karjeras laikā Visu zvaigžņu spēlē piedalījās septiņas reizes.

Kā zināms, šajā sezonā par "Sabres" komandu vada bijušais Latvijas izlases galvenais treneris Teds Nolans, bet viņam palīdz vēl divi kādreizējie Latvijas valstsvienības treneri Artūrs Irbe un Toms Kūlens.

Pēc 40 aizvadītajiem mačiem "Sabres" ar 31 punktu joprojām ir vājākā komanda Atlantijas divīzijā, bet Austrumu konferencē atrodas 15.pozīcijā starp 16 vienībām.

Kā zināms, iepriekšējā sezonā "Sabres" komanda 82 spēlēs tika vien pie 52 punktiem, kļūstot par vājāko visā līgā.

LETA, Foto: Reuters