Apmācies, stiprs lietus, lietus gāze
Rīga
Apmācies, stiprs lietus, lietus gāze
LV RU
Kultūra

Daugavpils domē atklāta izstāde par seškājainajiem un spārnotiem iemītniekiem (1)

 
04.janvāris 2015  21:05

Retie augi un dzīvnieki nav meklējami tikai neskartos purvos un mežos, bet arī Latvijas otrajā lielākajā pilsētā – Daugavpilī. Iepazīties ar unikālajām pilsētas Ruģeļu meža un dīķu dabas vērtībām tagad ikviens var pilsētas domē atklātajā fotoizstādē „Daugavpils spārnotie, seškājainie, zaļie un citi”.

Daugavpils domē atklāta fotoizstāde par retajiem pilsētas iemītniekiem – spārnaiņiem, seškājainajiem, zaļajiem dabas brīnumiem un citām unikālām dabas vērtībām.

Daugavpils domē atklāta fotoizstāde par retajiem pilsētas iemītniekiem – spārnaiņiem, seškājainajiem, zaļajiem dabas brīnumiem un citām unikālām dabas vērtībām.

Pilsētas domes pirmā stāva foajē (Krišjāņa Valdemāra ielā 1) atklāta fotoizstāde „Daugavpils spārnotie, seškājainie, zaļie un citi” par dabas daudzveidību  vienā no Daugavpils unikālajām zaļajām teritorijām - Ruģeļu dīķiem pieguļošajos priežu un melnalkšņu mežos un sausajās pļavās. Fotoizstādi par Ruģeļos sastopamajiem augiem un dzīvniekiem sagatavojuši zinātnieki no Daugavpils Universitātes, Latvijas Ornitoloģijas biedrības un Latgales zoodārza, sadarbojoties ar vairākiem fotogrāfiem.

Jāteic, ka pērnvasar zinātnieki apmēram 400 hektāru lielā platībā Ruģeļos atklājuši dažādus retumus:

* 32 aizsargājamo augu sugas, arī tādus izzūdošos augus kā iesārtā zeltstarīte un zālainā cirvene, kas Latvijā sastopamas tikai dažās vietās;

* 17 retu un aizsargājamu kukaiņu sugas, tai skaitā vienu no lielākajām ļoti retās platās airvaboles atradnēm Latvijā;

* konstatēts, ka Ruģeļos ligzdo 20 aizsargājamu putnu sugas, vēl piecas aizsargājamas putnu sugas novērotas barojoties vai arī caurceļošanas laikā. Te ligzdo arī divi pāri ļoti reto mazo dumpju (visā Latvijā kopā ir tikai 50 pāri šo putnu);

* savukārt Ruģeļu dīķos dzīvo retais lielais tritons.

Ieeja izstādē ir bez maksas un tā pieejama Daugavpils domes darba laikā.

Kasjauns.lv, Foto: publicitātes


    Komentāru noteikumi

    SVARĪGĀKAIS