Apmācies, stiprs lietus, lietus gāze
Rīga
Apmācies, stiprs lietus, lietus gāze
LV RU
Pasaulē

Kemerons vēlas pēc iespējas ātrāk sarīkot referendumu par Lielbritānijas dalību ES (10)

 
04.janvāris 2015  22:06

Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kemerons svētdien paziņojis, ka uzvaras gadījumā šogad maijā plānotajās parlamenta vēlēšanās vēlētos pēc iespējas ātrāk sarīkot referendumu par Lielbritānijas izstāšanos vai palikšanu Eiropas Savienībā (ES).

Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kemerons.

Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kemerons.

Kemerons ir solīs sarīkot referendumu līdz 2017.gada beigām, bet svētdien izteicās, ka labprāt to noorganizētu pēc iespējas agrāk.

"Referendumam jānotiek pirms 2017.gada beigām. (..) Ja mēs to varētu izdarīt agrāk, tas būtu iepriecinoši," paziņoja Kemerons.

Premjers norādīja, ka, jo ātrāk viņš varēs izpildīt savus solījumus pārskatīt Lielbritānijas vienošanās ar ES un sarīkot referendumu, jo labāk.

Britu premjeram trešdien plānota tikšanās ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli, ar kuru viņi apspriedīs Eiropas jautājumus.

Svētdien publiskotā intervijā laikrakstam "The Mail" Kemerons norādīja, ka pats svarīgākais ir panākt izmaiņas sociālo pabalstu jautājumā.

Lai gan Kemerons vēlas Lielbritānijas palikšanu ES, viņš norādīja, ka neizslēdz nevienu iespēju, ja viņam neizdosies panākt vēlamās izmaiņas.

Kemerons novembrī apsolīja ierobežot pabalstu izmaksas imigrantiem, lai cīnītos ar aizvien pieaugošo imigrantu pieplūdumu.

Reformas ietvaros ES imigrantiem būs jāgaida četri gadi, pirms tie varēs saņemt sociālos pabalstus, taču no sākotnējās idejas katrai no ES dalībvalstīm noteikt individuālas ieceļotāju kvotas Kemerons ir atteicies, jo tas būtu pretrunā ar ES brīvās pārvietošanās principu.

Kemerons norādīja, ka reformu īstenošanai nepieciešams veikt izmaiņas ES dibināšanas līgumos. Šāds process pieprasa visu 28 dalībvalstu vienprātīgu atbalstu.

LETA / Foto: AFP, LETA


    Komentāru noteikumi

    SVARĪGĀKAIS