Skaidrs
Rīga
Skaidrs
LV RU
Politika

Straujuma: "Nākamā gada budžeta prioritāte lielā mērā mums ir uzspiesta." VIDEO (62)

 
03.novembris 2015  09:50

Nākamā gada budžeta prioritāte, kas ir aizsardzības un iekšlietu sistēmas sakārtošana, lielā mērā mums ir uzspiesta, šorīt Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" pauda Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

Valdības vadītāja atzīst, ka summa, ko paģēr aizsardzības vajadzības, ir milzīga, un šī prioritāte esot "uzspiesta" saistībā ar ārējiem notikumiem.

Valdības vadītāja atzīst, ka summa, ko paģēr aizsardzības vajadzības, ir milzīga, un šī prioritāte esot "uzspiesta" saistībā ar ārējiem notikumiem.

Starp nākamā gada budžeta prioritātēm ir minēta arī veselība un izglītība. Vaicāta, kādēļ tieši šo prioritāro nozaru pārstāvji ir visneapmierinātākie, Straujuma skaidroja, ka šīs nozares zināmu summu papildus nākamgad tomēr iegūs, bet dažādi apstākļi likuši par galveno prioritāti noteikt aizsardzības un iekšlietu sistēmas sakārtošanu.

"Prioritāte ir aizsardzība un iekšlietu sistēmas sakārtošana, kam kopā aizgāja vairāk nekā 70 miljoni eiro. Jāsaka, ka šīs prioritātes lielā mērā mums ir uzspiestas no tiem notikumiem, kas notiek ārpus robežām," sacīja premjere.

Straujuma uzskata, ka 2017.gadā budžeta prioritātei ir jābūt veselības aizsardzībai. Viņa sacīja, ka pēc nākamā gada budžeta pieņemšanas tiks sākts darbs pie apdrošināšanas sistēmas izveides, tam novirzot arī finansējumu no "sociālā nodokļa" - līdz 100 miljoniem eiro.

Vaicāta, vai būtu iespējams apmierināt veselības ministra Gunta Belēviča (ZZS) ieceri nākamgad mediķu algām atvēlēt vēl 9,5 miljonus eiro, Straujuma teica, ka ir gatava uzklausīt ministra ierosinājumus.

Viņa nekomentēja, vai ministra "iešana" pretēji valdības jau pieņemtajiem lēmumiem, varētu ietekmēt viņa amatu. "Tur mums jārunā ar ministru, jāzina, ko ministrs domā prasīt. Ir jāsaprot kam un kā," norādīja Straujuma. "Katrs ministrs var nākt ar priekšlikumiem. Belēvičs ļoti labi saprot, ka budžets ir tāds kāds ir un naudu nevar uzzīmēt," piebilda premjere.

Pilns intervijas video:


LETA/Foto: LTV video


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS