Apmācies, stiprs lietus
Rīga
Apmācies, stiprs lietus
LV RU
Sabiedrībā

Aicina studentus pieteikties konkursam "Ar zināšanām pret HIV” (2)

 
04.novembris 2015  10:41

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) izsludinājis pieteikšanos konkursam – ideju kaujām „Ar zināšanām pret HIV”, informē Slimību profilakses un kontroles centra pārstāve Ilze Arāja.

Viņa norādīja, ka konkursā aicināti piedalīties Latvijas augstāko izglītības iestāžu studenti, lai kopīgiem spēkiem meklētu risinājumus sabiedrības informētības un izglītošanas veicināšanai par HIV infekciju.

"Konkursa mērķis ir veicināt sadarbību ar topošajiem speciālistiem dažādās nozarēs – veselības aprūpe un organizācija, ārstniecība, komunikācija un sabiedriskās attiecības, biznesa vadība u.c. –, lai rastu inovatīvus risinājumus sabiedrības attieksmes maiņai par HIV kā „nepareizu” saslimšanu, informētības un izglītošanas veicināšanai par HIV profilaksi un agrīnas diagnostikas nozīmību," pauda Arāja.

Studenti tiek aicināti līdz 15.novembrim sagatavot pieteikumu atbilstoši konkursa nolikuma prasībām.

Latvijā katru gadu ar HIV inficējas aptuveni 300 cilvēki, AIDS tiek diagnosticēts vidēji 130 cilvēkiem, bet vairāki tūkstoši nemaz nenojauš, ka ir HIV inficēti. Šie rādītāji Latviju ierindo to Eiropas Savienības valstu vidū, kur HIV infekcijas rādītāji vērtējami kā ļoti augsti.

BNS


    Komentāru noteikumi

    SVARĪGĀKAIS