Apmācies, stiprs lietus
Rīga
Apmācies, stiprs lietus
LV RU
Viedokļi

Politologs Ījabs spriež, ka "Vienotībā" situāciju vairs nekontrolē neviens (77)

 
05.novembris 2015  08:07

Partijā "Vienotība" situāciju nekontrolē neviens, ceturtdien intervijā Latvijas Radio sacīja politologs Ivars Ījabs.

Situāciju saistībā ar satiksmes ministra atlaišanu vērtē politologi Ivars Ījabs un Juris Rozenvalds.

Situāciju saistībā ar satiksmes ministra atlaišanu vērtē politologi Ivars Ījabs un Juris Rozenvalds.

Vienlaikus viņš noliedza iespēju, ka "Vienotība" juktu, norādot, ka tajā ir pietiekami daudz cilvēku ar savu viedokli.

"Ja premjere Laimdota Straujuma pēkšņi atbrīvo ministru, kurš ir bijis viens no "Vienotības" saraksta līderiem Saeimas vēlēšanās, liecina, ka kaut kas nav kārtībā ar sazobi starp valdības vadītāju un parlamentu," sacīja politologs.

Tāpat Ījabs prognozēja, ka lielākie ieguvēji šā Straujuma lēmuma rezultātā var izrādīties "Vienotības" partneri - Nacionālā apvienība un Zaļo un zemnieku savienība.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma trešdien pieprasījusi Matīsa demisiju. Iemesls demisijas pieprasīšanai ir ministra novilcinātās darbības, laicīgi neiepazīstinot valdību ar nepieciešamajām rīcībām valsts nacionālās aviokompānijas "airBaltic" attīstībai, kā arī uzraudzības trūkums par aviokompānijas stratēģisko virzību, tādējādi, iespējams, neizmantojot visas potenciālās iespējas.

"Ministrs ir zaudējis manu uzticību. Uzskatu, ka "airBaltic" uzraudzība ir veikta neapmierinoši," pauda Straujuma.

Tikmēr cits politologs - Juris Rozenvalds - uzskata, ka Anrija Matīsa demisijas pieprasīšanā ir dīvaini momenti. Viņš atzina, ka Satiksmes ministrijas darbā ir problēmas, vienlaikus atzīstot, ka ir dīvaina ministra atlaišana tūlīt pēc tam, kad valdība ir akceptējusi viņa vadītās ministrijas izstrādāto risinājumu attiecībā uz investora piesaisti aviokompānijai "airBaltic".

Rozenvalds atgādināja, ka tieši Matīss ir publiski paudis, ka šāda investora piesaiste nav labs variants, kā arī pārtraucis sadarbību ar konsultantu, kurš ieteicis šo investoru - uzņēmumu "Prudentia".

Tāpat Rozenvalds kā dīvainu vērtēja faktu, ka par satiksmes ministra pienākumu izildītāju nozīmēts finanšu ministrs Jānis Reirs, kurš ir bijis saistīts ar "Prudentia".

Šorīt partijas biedre Solvita Āboltiņa intervijā televīzijai kategoriski noraidīja spekulācijas, ka viņa varētu ieņemt satiksmes ministra amatu.

"Es kategoriski noraidu spekulācijas gan par iespējamām rokādēm, ko izdomā cilvēki. Lai labāk sacer pasakas bērniem. Es neredzu nevienu iemeslu, kādēļ es varētu iesaistīties Laimdotas Straujumas valdībā un ieņemt kuru katru brīvu amatu valdībā,"  ceturtdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja Āboltiņa.

Viņasprāt, viņas kompetences un zināšanas neatbilst satiksmes ministra amatam.

BNS/LETA/Foto: Rebeka Žeire/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS