°
LV RU
Politika

Atlaistā satiksmes ministra Anrija Matīsa vietā strādās Kozlovskis, nevis Reirs (9)

 
05.novembris 2015  09:42

Ministru prezidente Laimdota Straujuma ("Vienotība") ir parakstījusi partijas biedra satiksmes ministra Anrija Matīsa demisijas pieprasījumu, un no 7.novembra viņu aizstās iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, pastāstīja premjeres preses sekretāre Aiva Rozenberga.

Straujuma parakstījusi rīkojumu par Matīsa demisiju; ministra pienākumus uzņemsies Kozlovskis.

Straujuma parakstījusi rīkojumu par Matīsa demisiju; ministra pienākumus uzņemsies Kozlovskis.

Lai izvairītos no spekulācijām par iespējamo interešu konfliktu, Straujuma pieņēmusi lēmumu par satiksmes ministra pienākumu izpildītāju no 7.novembra iecelt Kozlovski, nevis finanšu ministru Jāni Reiru, kā bija plānots iepriekš.

Kandidātu satiksmes ministra amatam varētu izvirzīt pēc budžeta pieņemšanas.

Savukārt Finanšu ministrijas pārstāvis Aleksis Jarockis pauda, ka Reirs nevar uzņemties satiksmes ministra pienākumus saistībā ar saspringto darba režīmu, strādājot ar nākamā gada valsts budžetu.

Straujuma trešdien pieprasījusi Matīsa demisiju. Iemesls demisijas pieprasīšanai ir ministra novilcinātās darbības, laicīgi neiepazīstinot valdību ar nepieciešamajām rīcībām valsts nacionālās aviokompānijas "airBaltic" attīstībai, kā arī uzraudzības trūkums par aviokompānijas stratēģisko virzību, tādējādi, iespējams, neizmantojot visas potenciālās iespējas.

"Ministrs ir zaudējis manu uzticību. Uzskatu, ka "airBaltic" uzraudzība ir veikta neapmierinoši," pauda Straujuma.

Savukārt Matīss trešdien preses konferencē paziņoja, ka pats negrasās demisionēt un gaidīs Straujumas rīkojumu. Viņš nākamnedēļ plāno atgriezties Saeimā un strādās kā parlamenta deputāts.

BNS/LETA/Foto: Edijs Pālens/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS