Mākoņains
Rīga
-2°
Mākoņains
LV RU
Sabiedrībā

Ierēdņi atrod virkni nepilnību Garkalnes avārijā cietušo riteņbraucēju skolā (52)

 
09.novembris 2015  08:44

Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) pārbaudē Rīgas Riteņbraukšanas skolā konstatējis vairākus pārkāpumus, tai skaitā atsevišķiem bērniem skola nav varējusi uzrādīt velosipēdista vadītāja apliecības.

Diviem Garkalnes negadījumā iesaistītajiem nav bijušas velosipēdista vadītāja apliecības - izglītības kvalitātes pārbaudītāji nāk klajā ar pārkāpumu "sarakstu".

Diviem Garkalnes negadījumā iesaistītajiem nav bijušas velosipēdista vadītāja apliecības - izglītības kvalitātes pārbaudītāji nāk klajā ar pārkāpumu "sarakstu".

Kā šodien Latvijas Televīzijas raidījumā "900 sekundes" sacīja IKVD vadītāja Inita Juhņēviča, pārbaudē konstatēts, ka Garkalnes negadījumā iesaistītajā riteņbraucēju grupā diviem bērniem nav bijušas velosipēdista vadītāja apliecības. Viņiem gan bijušas izziņas par nokārtotu eksāmenu 2013.gadā, bet līdz šim brīdim apliecības nebija saņemtas.

Tāpat konstatēts, ka bērni mācību gada sākumā netiek iepazīstināti ar skolas iekšējās kārtības un drošības noteikumiem. Skolā skaidrots, ka tas tiek darīts katra gada februārī, sākoties riteņbraukšanas sezonai. Tomēr IKVD norāda, ka to būtu jādara arī mācību gada sākumā. Arī paši noteikumi būtu jāpapildina un jāpilnveido.

Konstatētas arī nepilnības riteņbraucēju grupu lielumā un komplektācijā, piemēram, situācija, kad vienā grupā pa ceļu brauc 12 - 19 gadus veci bērni un jaunieši. IKVD apšauba, vai ir pareizi šāda vecuma bērnus apvienot vienā grupā. Skolas direktors esot skaidrojis, ka uz ceļa vecākie braucēji var pieskatīt jaunākos. Tikmēr IKVD uzver, ka tas nav korekti, jo par visu formāli ir atbildīgs treneris.

IKVD arī atklājis, ka atsevišķi bērni, kas piedalās treniņos, nav atrodami izglītības iestādes skolēnu sarakstos. Tas izskaidrojams ar to, ka direktora rīkojums par uzņemšanu skolā tiek parakstīts aptuveni mēnesi pēc vecāku iesnieguma. Šajā laikā konkrētais bērns var braukt treniņā, tomēr rodas jautājums, kurš atbild par viņa drošību, norādīja Juhņēviča.

IKVD direktore gan uzsvēra, ka nevarētu teikt, ka kāds no šiem pārkāpumiem būtu provocējis Garkalnē notikušo nelaimi. "Protams, šis apstākļu kopums būtu jānovērš un skolai ir iespējas pilnveidot savu darbu," uzsvēra Juhņēviča, piebilstot, ka skolas direktors izrāda vēlmi sadarboties.

26.oktobrī uz Vidzemes šosejas Garkalnē, Polijas pilsoņa vadītai kravas automašīnai "Scania" saduroties ar vieglo automašīnu "Opel Vectra", tā pēc sadursmes ietriecās vairākos riteņbraucējos, kuri bija devušies treniņa braucienā. Vieglā automašīna bija pavadošā automašīna riteņbraucēju grupai. Aiz tās aizvējā braucis 12 gadus vecs zēns, kurš cietis vissmagāk. Kopumā negadījumā cieta 11 riteņbraucēji.

Garkalnes novadā kravas auto ietriecies riteņbraucēju grupā
Tiesa apcietina Garkalnē traģisko avāriju izraisījušo kravas auto šoferi Mihalu Jablonski

LETA/Foto: Edijs Pālens/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS