Mākoņains
Rīga
Mākoņains
LV RU
Kultūra

Kinoteātros sāk demonstrēt dokumentālo filmu par Atmodas laika līderi Daini Īvānu. FOTO (24)

 
10.novembris 2015  16:41

Valsts svētku nedēļā kinoteātros visā Latvijā tiks izrādīta Andreja Verhoustinska un Noras Ikstenas veidotā dokumentālā filma par bijušo Tautas frontes priekšsēdētāju un Atmodas laika simboliskāko personību Daini Īvānu, informēja "Ego Media" pārstāve Ieva Krivma.

Daini Īvānu filmas atklāšanā sveica arī Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Daini Īvānu filmas atklāšanā sveica arī Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Viņa stāstīja, ka filma "Īvāns" ir stāsts par cilvēku, kurš simbolizē jaunlaiku Latvijas vēsturi, par cilvēkvalsti, kas apvieno sevī gan cerības, ideālismu, vilšanos, izvēles, kompromisus, uzvaras un zaudējumus. Un atrod sevī spēku atgriezties pie pirmsākumiem, neļaut sevi samalt laikmeta griežiem un nebūt tikai par gadījuma karakalpu dzīves noliktajā stāstā.

Dokumentālā filma tapusi gada garumā, filmēšanas grupai izbaudot Īvāna uzticēšanos un viesmīlību viņa dzimtas mājās "Īvānos". Filmā redzami unikāli kadri no vēstures arhīviem un Īvāna personiski filmētajām ģimenes kinohronikām.

Filmas producents Guntis Trekteris uzsver, ka dokumentālās filmas vienlaikus izplatīšana visā Latvijā notiek pirmo reizi un ir ļoti svarīgi, lai arī skatītājiem ārpus Rīgas būtu iespēja redzēt Latvijā tapušās jaunākās filmas jau pirmizrādes nedēļā. Vēl jo lielāks gandarījums un gods ir izrādīt filmu tieši valsts svētku nedēļas laikā, kad tiek svinēta Lāčplēša diena un Latvijas neatkarības proklamēšanas gadadiena.

Dokumentālā filma "Īvāns" pirmizrādi piedzīvoja 9.novembrī kinoteātrī "Splendid Palace".

Dokumentālās filmas "Īvāns" treileris - video:

Dokumentālās filmas "Īvāns" pirmizrāde kinoteātrī "Splendid Palace"

LETA/Foto: Mārtiņš Ziders


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS