Apmācies, dūmaka
Rīga
Apmācies, dūmaka
LV RU
Pasaulē

Spānijas Konstitucionālā tiesa aptur Katalonijas rezolūciju par neatkarības procesa sākšanu (3)

 
11.novembris 2015  22:13

Spānijas Konstitucionālā tiesa trešdien apturējusi Katalonijas parlamenta rezolūciju par atdalīšanās procesa sākšanu no Spānijas.

Lai apturētu neatkarības procesu, Spānijas premjerministra Marjano Rahoja valdība nolēma vērsties Konstitucionālajā tiesā.

Lai apturētu neatkarības procesu, Spānijas premjerministra Marjano Rahoja valdība nolēma vērsties Konstitucionālajā tiesā.

Tiesas 11 tiesneši vienbalsīgi piekrita pieņemt centrālās valdības prasību pret rezolūciju.

Prasības pieņemšana nozīmē, ka rezolūcija tiek nekavējoties apturēta, kamēr tiesneši i­zskata juridiskos argumentus.

Tikmēr Katalonijas valdība paziņojusi, ka turpinās atdalīšanās procesu.

Jau vēstīts, ka Katalonijas reģionālais parlaments, ignorējot Madrides iebildumus, pirmdien nobalsoja par oficiālu atdalīšanās procesa sākšanu no Spānijas.

Par rezolūciju, kas paredz līdz 2017.gadam izveidot neatkarīgu Katalonijas valsti, nobalsoja visi 72 deputāti, kas pārstāv partijas, kuras iestājas par neatkarību. Visi pārējie 63 deputāti, no kuriem daudzi sēdes zālē bija ieradušies ar Spānijas karogiem, balsoja pret rezolūcijas apstiprināšanu.

Lai apturētu neatkarības procesu, Spānijas premjerministra Marjano Rahoja valdība nolēma vērsties Konstitucionālajā tiesā. Valdība arī lūdza tiesu atstādināt visas Katalonijas amatpersonas, kas nepakļaujas tiesas spriedumiem.

Spānijas Konstitucionālā tiesa aptur Katalonijas rezolūciju par neatkarības procesa sākšanu


Katalonijas vēlēšanās uzvar neatkarības atbalstītāji

LETA/Foto: AFP/LETA­


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS