Apmācies
Rīga
Apmācies
LV RU
Kultūra

Amerikāņu TV cenzē sižetu par Modiljāni gleznotu aktu. Skaties šeit bez cenzūras! FOTO. VIDEO (16)

 
13.novembris 2015  14:13

Vairākos televīzijas kanālos cenzēts itāļu gleznotāja Amedeo Modiljāni par 170,4 miljoniem ASV dolāru (158,1 miljonu eiro) izsolītais meistardarbs "Nu Couche", vēsta vietne "Mashable".

ASV televīzijā cenzē Amedeo Modiljāni aktu - šo.

ASV televīzijā cenzē Amedeo Modiljāni aktu - šo.

Modiljāni gleznā attēlota kaila sieviete, kura atgūlusies uz sarkana dīvāna ar zilu spilvenu.

Tā ir otrā augstākā cena, kas jebkad izsolē samaksāta par mākslas darbu. Ziņojot par izsoli, vairāki televīzijas kanāli, tajā skaitā CNBC un "Bloomberg TV", pārraidēs izpludinājuši gleznā attēlotās sievietes krūtis un intīmo zonu. Cenzējošās televīzijas abas ir amerikāņu TV kanāli; Eiropas televīzijās nav pat ienācis prātā sižetu cenzēt.

Modiljāni gleznā attēlota kaila sieviete, kura atgūlusies uz sarkana dīvāna ar zilu spilvenu.

Tā ir otrā augstākā cena, kas jebkad izsolē samaksāta par mākslas darbu. Ziņojot par izsoli, vairāki televīzijas kanāli, tajā skaitā CNBC un "Bloomberg TV", pārraidēs izpludinājuši gleznā attēlotās sievietes krūtis un intīmo zonu.

Gleznas izrādīšana Parīzē pirms nepilniem simt gadiem izraisīja skandālu, kā rezultātā policija slēdza Bertas Veilas galeriju.

Savulaik par skandalozo uzskatītais Modiljāni akts

Šī gada maijā līdzīgi notika ar pasaulē dārgāko gleznu - spāņu kubista Pablo Pikaso gleznu "Alžīras sievietes ("O" versija)", kas tika izsolīta par 179,3 miljoniem dolāru (166,4 miljoniem eiro). Amerikāņu telekanāls "Fox" aizsedza mākslas darbā attēloto sieviešu krūtis.

"Euronews" sižets - necenzēts:

 


LETA/Foto: Publicitātes/AFP/EPA/LETA


    Komentāru noteikumi

    SVARĪGĀKAIS