Apmācies
Rīga
Apmācies
LV RU
Politika

CVK ļauj sākt parakstu vākšanu referenduma ierosināšanai par Saeimas atlaišanu (20)

 
13.novembris 2015  19:32

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) šodien reģistrēja biedrības "Varu Latvijas tautai" iniciatīvas grupu parakstu vākšanai par ierosinājumu rīkot tautas nobalsošanu par 12.Saeimas atsaukšanu, informēja CVK Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa.

CVK vadītājs Arnis Cimdars un Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa.

CVK vadītājs Arnis Cimdars un Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa.

Vēlētāju tiesības atsaukt Saeimu paredzētas Satversmē, un ierosināt tautas nobalsošanu par šo jautājumu var ne mazāk kā viena desmitā daļa vēlētāju jeb 155 224 balsstiesīgie pilsoņi.

Lai sāktu parakstu vākšanu, ir jāizveido iniciatīvas grupa, kas jāpiereģistrē CVK. Iniciatīvas grupa vēlētāju parakstus var vākt 12 mēnešus no tās reģistrācijas dienas CVK.

Tiesības piedalīties parakstu vākšanā ir balsstiesīgajiem Latvijas pilsoņiem no 18 gadu vecuma. Parakstīt tautas nobalsošanas ierosinājumu par Saeimas atsaukšanu vēlētāji var pašvaldību dzīvesvietas deklarēšanas vietās, bāriņtiesās, kuras veic notariālas darbības, novados pie pagasta vai pilsētas pārvaldes vadītājiem, pie zvērinātiem notāriem un, izmantojot drošu elektronisku parakstu, arī portālā "www.latvija.lv".

Par paraksta apliecināšanu pašvaldībā, bāriņtiesā vai pie notāra ir jāmaksā valsts nodeva. Parakstīšanās portālā "www.latvija.lv" ir bez maksas. Tiem vēlētājiem, kuri vēlas parakstīties elektroniski, ir nepieciešama eID karte ar aktivizētu e-parakstīšanas iespēju, darbam sagatavots dators un viedkaršu lasītājs.

Ja biedrības "Varu Latvijas tautai" ierosinājumu 12 mēnešu laikā atbalstīs ne mazāk kā viena desmitā daļa vēlētāju, CVK būs jāizsludina tautas nobalsošana par 12.Saeimas atsaukšanu. Parlaments būs atsaukts, ja tautas nobalsošanā par Saeimas atsaukšanu nobalsos vairākums no balsotājiem un vismaz divas trešdaļas no pēdējās Saeimas vēlēšanās piedalījušos vēlētāju skaita jeb 608 369 balsstiesīgie.

LETA/Foto: Ieva Lūka/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS