Apmācies
Rīga
Apmācies
LV RU
Sabiedrībā

Aizsardzības ministrs: "Latvijā cilvēki var justies droši, terorisma draudu nav" (200)

 
14.novembris 2015  13:45

Cilvēki Latvijā var justies droši, jo patlaban nav nekāda apdraudējuma indikācijas, šodien pie Francijas vēstniecības žurnālistiem sacīja aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS).

Raimonds Bergmanis šodien pie Francijas vēstniecības ēkas, kur cilvēki dodas pieminēt Parīzes teroraktu nevainīgos upurus.

Raimonds Bergmanis šodien pie Francijas vēstniecības ēkas, kur cilvēki dodas pieminēt Parīzes teroraktu nevainīgos upurus.

Bergmanis pusdienlaikā pie Francijas vēstniecības nolika ziedus un tikās ar Francijas vēstnieku Latvijā Stefanu Viskonti. Pēc tikšanās ar vēstnieku Bergmanis žurnālistiem atzina, ka notikušais terorakts Parīzē ietekmē ikvienu cilvēku uz pasaules.

"Mums ir jāparāda, ka esam vienoti un spējam tam visam pretoties. Tikai vienotībā un kopīgā cīņā varam parādīt, ka nebaidāmies," uzsvēra ministrs.

Vaicāts, kā bija iespējams apiet drošības pasākumus, kas tika ieviesti pēc iepriekš notikušā slaktiņa žurnāla "Charlie Hebdo" redakcijā Parīzē, Bergmanis atzina, ka jau pēc šī slaktiņa drošības iestādes pētīja un analizēja notikušo, taču pēc drošības paaugstināšanas, tomēr tika "atrastas iespējas drošības sistēmu apiet".

"Par to ir jādomā ne tikai Francijā, bet visā pasaulē. Drošības dienesti strādā, tāpēc arī šodien Latvijā apspriedīsim, kā varēsim iesaistīties papildu drošības pasākumu īstenošanā," teica aizsardzības ministrs.

Bergmanis arī informēja, ka ar Francijas vēstnieku vienojušies, kā valstis turpmāk koordinēs savus drošības dienestus. "Sadarbība ir aktīva un ceram iegūt vairāk informācijas par notikušo, kur bija kļūdas, jo uzreiz pēc terorakta nevar izdarīt secinājumus. Ir jāveic analīze," uzsvēra Bergmanis.

Tāpat aizsardzības ministrs pauda pārliecību, ka drošība Latvijā tiek garantēta un tiek darīts viss, lai to nostiprinātu. "Mūsu bruņotie spēki ir instruēti. Nacionālo bruņoto spēku komandieris ir paziņojis, ka ir pieņemti visi vajadzīgie drošības mēri. Ir izdarīts viss, kas mums ir jāizdara. Cilvēki var justies droši Latvijā, jo nav nekāda apdraudējuma indikācijas," uzsvēra Bergmanis.

Pie Francijas vēstniecības Rīgā gulst ziedi un deg svecītes
Rīdzinieka Aigara foto: Parīze 14.novembra rītā
Piektdien vēlu vakarā Parīzi satricina koordinētu teroraktu virkne

LETA/Foto: Edijs Pālens/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS