Apmācies, stiprs sniegs
Rīga
Apmācies, stiprs sniegs
LV RU
Viedokļi

Eksperts: "Bīstamākā vieta gājējiem apdzīvotā vietā ir gājēju pāreja" (14)

 
16.novembris 2015  12:28

Bīstamākā vieta gājējiem apdzīvotā vietā ir gājēju pāreja, jo liela daļa iedzīvotāju pārprot savas priekšrocības šajā vietā, intervijā "Rietumu radio" sacīja Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) Liepājas nodaļas priekšnieka vietnieks Arnis Jekste.

Gājējam, šķērsojot neregulējamu gājēju pāreju, kur viņam ir priekšroka, tomēr ir jāapstājas un ir jāpārliecinās par drošību.

Gājējam, šķērsojot neregulējamu gājēju pāreju, kur viņam ir priekšroka, tomēr ir jāapstājas un ir jāpārliecinās par drošību.

"Ja ielu šķērso gājējs, kuram ir autovadītāja apliecība, viņš nekad nespers soli, ja nebūs kārtīgi pārliecinājies, vai ir pamanīts un autovadītājs mazina ātrumu. Taču lielai daļai gājēju nav autovadītāja apliecības, līdz ar to viņi nezina situāciju no autovadītāja skatu punkta un pārprot šo savu priekšrocību," sacīja Jekste.

CSDD amatpersona norāda, ka Ceļu satiksmes noteikumos gājēja un pasažiera pienākumiem veltīta atsevišķa nodaļa. Gājējam, šķērsojot neregulējamu gājēju pāreju, kur viņam ir priekšroka, tomēr ir jāapstājas un ir jāpārliecinās par drošību.

"Vienmēr esmu teicis velobraucējiem un gājējiem, iedomājieties, ka jūs neredz, - rīkojieties un pārliecinieties divreiz, jo zaudētājs vienmēr būs mazāk aizsargātais satiksmes dalībnieks, un tas ir gājējs, velobraucējs vai mopēda vadītājs," sacīja Jekste.

Šī gada pirmajos desmit mēnešos ceļu satiksmes negadījumos bojā gājuši vairāk nekā 152 cilvēki, tostarp 41 no tiem bijis gājējs. 3919 cilvēki guvuši dažādas traumas.

LETA / Foto:  Ieva Lūka/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS