Apmācies, dūmaka
Rīga
Apmācies, dūmaka
LV RU
Sabiedrībā

Vējonis aicina nepārvērst rītdienas svētkus protesta akcijā pret bēgļiem. VIDEO (278)

 
17.novembris 2015  09:59

Valsts prezidents neatbalsta partijas Nacionālā savienība "Taisnīgums" un biedrības "Tēvijas Sargi" aicinājumu Nacionālajai apvienībai (NA), kura rīko 18.novembra lāpu gājienu, šo pasākumu pasludināt par tautas gribas manifestāciju, kurā kā galvenā prasība izvirzīta atteikšanās no imigrantu kvotām un robežkontroles atjaunošana.

Vējonis neatbalsta valsts svētkos rīkot protesta akciju pret imigrantu kvotām; uztraucas par provokācijām.

Vējonis neatbalsta valsts svētkos rīkot protesta akciju pret imigrantu kvotām; uztraucas par provokācijām.

Vējonis intervijā LTV raidījumam "Rīta Panorāma" aicināja nepārvērst valsts svētkus protesta akcijā.

"Nepārvērtīsim svētkus par provokāciju," pauda prezidents un akcentēja, ka Latvijai pašlaik ir jāturpina darbs, lai uzņemtu bēgļus, par kuriem iepriekš tika panākta vienošanās.

Organizāciju izsūtītajā aicinājumā vēstīts, ka 18.novembri atzīmējam tādēļ, ka tas simbolizē noteiktas vērtības, to īstenošanos dzīvē. "Pati galvenā - tautas tiesības lemt savu likteni un netraucēti dzīvot sava zemē. Līdz ar to pasākuma piesaiste šodienas izaicinājumiem tieši minētajām vērtībām, nekādā veidā nerunā pretī 18.novembra simboliskajai būtībai," norāda organizācijas.

Intervija ar prezidentu Raimondu Vējoni 17.novembra rītā:

Tā kā uz plānoto pasākumu pulcēsies tie, "kam nacionālās intereses nav tukša skaņa, kam uzspiestā imigrācija nav pieņemama, būtu lietderīgi izmantot jau izsludināto tautas pulcēšanos, lai demonstrētu mūsu gatavību par savas tautas un valsts pastāvēšanu iestāties arī šodien".

Tāpat Nacionālā savienība "Taisnīgums" un biedrība "Tēvijas Sargi" norāda, ka NA šī ir "lieliska iespēja skaidri un spēcīgi paust savu un tautas vairākuma nostāju imigrācijas jautājumā".

Vēstīts, ka 18.novembra vakarā Rīgā tiks rīkots lāpu gājiens, kas sāksies plkst.18.00 no Kārļa Ulmaņa pieminekļa un noslēgsies pie Brīvības pieminekļa. Gājienu rīko NA un tas tradicionāli aizsāksies ar sadziedāšanās koncertu.

Pasākuma dalībniekiem plānots izsniegt aptuveni septiņus tūkstošus lāpu.

BNS/Foto: LTV Video


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS