Apmācies
Rīga
Apmācies
LV RU
Pasaulē

Ar šo skārdeni "Islāma valsts" esot nogāzusi Krievijas pasažieru lidmašīnu. FOTO (57)

 
18.novembris 2015  18:12

(Ziņa papildināta 19:55) Džihādistu grupējums "Islāma valsts" trešdien paziņoja, ka nogādājis bumbu Krievijas pasažieru lidmašīnā, kurai pēc sprādziena pagājušajā mēnesī nogāžoties Ēģiptes Sinaja pussalā, gāja bojā visi 224 tajā esošie cilvēki.

Sprāgstvielas esot atradušās "Schweppes Gold" skārdenē.

Sprāgstvielas esot atradušās "Schweppes Gold" skārdenē.

­

"Islāma valsts" interneta žurnāla "Dabiq" jaunākajā numurā teikts, ka bumba ienesta lidmašīnā, jo grupējums atklājis veidu, kā apiet drošības procedūras Šarmelšeihas lidostā.

Publicēta arī fotogrāfija, kurā redzama gāzētā dzēriena "Schweppes Gold" skārdene ar detonatoru, un pie attēla rakstīts, ka tāda bijusi bumba, kas sprāgusi lidmašīnā.

Žurnālā sacīts, ka sākumā plānots sarīkot sprādzienu lidmašīnā no kādas valsts, kura ietilpst ASV vadītajā koalīcijā cīņai pret "Islāma valsti".

Taču pēc tam, kad septembrī Krievija militāri iesaistījās Sīrijas konfliktā, grupējums nolēmis teroraktu vērst pret Krievijas lidmašīnu.

Jau ziņots, ka ar zīmolu "Metrojet" strādājošās Krievijas aviosabiedrības “Kogalimavia” lidmašīnas "Airbus A321" katastrofa notika 31.oktobrī Ēģiptes Sinaja pussalā, un gāja bojā visi 224 cilvēki, kas atradās aviolainerī. Lidmašīna ar 217 pasažieriem un septiņiem apkalpes locekļiem veica čārterreisu no Šarmelšeihas uz Sanktpēterburgu. Krievijas Federālā drošības dienesta direktors Aleksandrs Bortņikovs ir paziņojis, ka lidmašīnas nogāšanās iemesls bijis tajā ievietotas bumbas sprādziens. ­

Krievijas aviolainera avārijas vietā

BNS / Foto: Reuters/ AFP, EPA/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS