Apmācies
Rīga
Apmācies
LV RU
Pasaulē

Nofotografēts, kā teroristu brālis dedzina svecītes, pieminot Parīzes slaktiņa upurus. FOTO (68)

 
19.novembris 2015  08:37

Viens no Mohameda Abdeslama brāļiem pašnāvnieka vestē uzspridzinājās pie futbola stadiona, otrs patlaban ir meklētākais noziedznieks Eiropā. Pašu Mohamedu uz karstām pēdām aizturēja policija, taču drīz vien atbrīvoja - viņam ar Parīzes slaktiņu neesot nekāda sakara, lai gan teroraktus rīkoja viņa tuvākie asinsradinieki.

Mohameds Abdeslams aizdedzina svecītes ģimenes mītnē Briselē. Viņa brāli Salehu joprojām meklē policija, bet otrs brālis gāja bojā, uzspridzinoties pie stadiona Parīzē.

Mohameds Abdeslams aizdedzina svecītes ģimenes mītnē Briselē. Viņa brāli Salehu joprojām meklē policija, bet otrs brālis gāja bojā, uzspridzinoties pie stadiona Parīzē.

Patlaban policija dzen pēdas Saleham Abdeslanam; visi līdz šim veiktie vērienīgie reidi tā dēvētajā džihādistu rajonā Beļģijā beigušies bez panākumiem. Tiek uzskatīts,ka Salehs bijis viens no galvenajiem Parīzes asinspirts organizētājiem, bet viņa brālis Ibrahims - viens no izpildītājiem, kura uzspridzināšanās turklāt nepaņēma neviena cita dzīvību; pēc Imbrahima detonēšanās pie stadiona Parīzē bija vairāki ievainotie, taču ne mirušie.

Aģentūras AFP fotogrāfs trešdien Molenbekā fiksējis brīdi, kā trešais Abdeslanu brālis aizdedzina svecītes uz palodzes. Mohamedu Abdeslanu aizturēja tūlīt pēc Parīzes slaktiņa, taču nākamajā dienā atbrīvoja, policijai neatrodot nekādu saistību starp viņu un viņa brāļu rīkotajiem teroraktiem. Mohameds neko nav zinājis par asiņainajiem brāļu plāniem. Vakar Mohameds publiski lūdza brāli Salehu beigt bēguļot, sazināties ar policiju pašam un padoties.

Divu teroristu brālis Mohameds Abdeslams aizdedz svecītes Parīzē mirušo upuru piemiņai

Kasjauns.lv jau ziņoja, ka triju brāļu māte, kuras vārds netiek atklāts, liecībās policijai apgalvoja, ka "mans dēls nevienu nebija domājis nogalināt". Viņa runā par Ibrahimu Abdeslanu. „Tas [masu nogalināšana – aut.] noteikti nebija viņa mērķis, esmu pārliecināta. Jau tas fakts vien, ka viņa pašnāvības josta eksplodēja, nenogalinot citus, pasaka daudz,” sievietes teikto pārstāsta „Mail Online”. Māte Ibrahimu pēdējoreiz redzējusi divas dienas pirms uzbrukumiem, un  nekas neesot liecinājis par to, ka dēlam ir vardarbīgi plāni. Māte arīdzan minēja, ka Ibrahims līdz šim daudz laika pavadījis Sīrijā.
Par Ibrahimu bijis skaidrs, ka viņš vismaz daļēji ir radikalizējies islāmists: „Bet ne tik daudz, lai pastrādātu šādas zvērības,” izriet no teroristu tuvinieku liecībām.

Beļģijā joprojām turpinās Saleha Abdeslama meklēšana.

Kasjauns.lv/Foto: AFP/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS