Apmācies, dūmaka
Rīga
Apmācies, dūmaka
LV RU
Mode

Latviešu studente Dita Enikova triumfē modes festivālā Lietuvā

 
19.novembris 2015  16:00

Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Modes dizaina apakšnozares studente Dita Enikova ar kolekciju "Thisorder" uzvarējusi modes festivāla "Virus Mada 2015" konkursā, kas norisinājās Šauļu Mākslas galerijā, Lietuvā.

Modes festivāls "Virus Mada" norisinās jau divdesmito reizi un ik gadu pulcē modes dizaina profesionāļus arī no Latvijas.

Modes festivāls "Virus Mada" norisinās jau divdesmito reizi un ik gadu pulcē modes dizaina profesionāļus arī no Latvijas.

Enikovas uzvara ir īpaša, jo gūta nozares profesionāļu sīvā konkurencē, informēja LMA komunikāciju un sabiedrisko attiecību speciāliste Līva Raita.

Modes festivāls "Virus Mada" norisinās jau divdesmito reizi un ik gadu pulcē modes dizaina profesionāļus arī no Latvijas. LMA Modes katedras vadītājs Aigars Bikše vēstīja, ka konkursā nav atsevišķas studentu kategorijas, tādēļ LMA studentes uzvara ir īpaši pārsteidzoša, jo jaunajai modes māksliniecei ar savu meistarību un talantu izdevies pārsteigt jomas profesionāļus.

Enikova studē Modes dizaina apakšnozares 4.kursā, un konkursā piedalījās ar pagājušajā studiju gadā tapušo kolekciju "Thisorder".

Kolekcija tapusi 3.kursā profesora Bikšes vadībā. "Tēma bija "Pārdzīvojums - bailes". Iedvesmojos no bērnības pārdzīvojuma slimnīcā, tāpēc kolekcijā vadījos pēc bērnības atmiņām un emocijām. Iekļāvu detaļas, kas ir saistītas ar slimnīcas sterilo, baiso vidi, māsiņu baltajiem halātiem un cimdiem. Simboliskā veidā atveidoju savas bailes, kas caurvijas visiem tērpiem," stāstīja Enikova.

Modes studentes Ditas Enikovas Viļņā godalgotā kolekcija "Thisorder"

LETA / Publicitātes foto


    Komentāru noteikumi

    SVARĪGĀKAIS