Apmācies, stiprs sniegs
Rīga
-2°
Apmācies, stiprs sniegs
LV RU
Pasaulē

Ukraina aizliedz Krievijas aviokompāniju tranzīta lidojumus savā gaisa telpā (9)

 
25.novembris 2015  17:12

Ukraina ir aizliegusi visu Krievijas aviokompāniju tranzīta lidojumus savā gaisa telpā, trešdien paziņoja Ukrainas premjerministrs Arsenijs Jaceņuks.

Ukraina ir aizliegusi visu Krievijas aviokompāniju tranzīta lidojumus savā gaisa telpā.

Ukraina ir aizliegusi visu Krievijas aviokompāniju tranzīta lidojumus savā gaisa telpā.

"Ukrainas valdība ir nolēmusi noteikt aizliegumu visām Krievijas aviokompānijām veikt visa veida tranzīta lidojumus Ukrainas gaisa telpā," Jaceņuks paziņoja valdības sēdē.

"Mēs veicām konsultācijas, analizējām savus normatīvos aktus, mēs gaidījām, ka Krievija atcels savus lēmumus aizliegt Ukrainas kompānijām veikt lidojumus caur Krievijas teritoriju, tomēr Krievija, kā vienmēr, nepiekrita Ukrainas puses likumīgajiem nosacījumiem," premjera teikto citēja Ukrainas ziņu aģentūra UNIAN.

Ar tādu lēmumu valdība pilnvaro Ukrainas gaisa telpas kustību apkalpojošo uzņēmumu "Ukraeroruh" atbilstoši normatīvajiem aktiem informēt Krievijas pusi par to, ka Krievijas aviokompānijām un Krievijas lidmašīnām vairs nav tiesību izmantot Ukrainas gaisa telpu, vēstīja ziņu aģentūra.

Jaceņuks atgādināja, ka jau spēkā ir aizliegums Krievijas militārajām lidmašīnām un citām lidmašīnām, kas veic militārā tranzīta pārvadājumus, atrasties Ukrainas gaisa telpā.

"Pašlaik aizliegums attiecas uz visu Krievijas Federācijas civilo aviāciju. Lūdzu Infrastruktūras ministriju veikt visus pasākumus, lai informētu Krievijas pusi," teica Ukrainas premjers un piebilda, ka "lēmums par aizliegumu pieņemts arī saistībā ar ārpolitiskās situācijas saasinājumu. Krievija var izmantot Ukrainas gaisa telpu provokāciju veikšanai".

Jau ziņots, ka Krievija no 25.oktobra slēdza savu gaisa telpu Ukrainas aviokompāniju tiešajiem reisiem, atbildot uz Ukrainas noteikto aizliegumu Krievijas lidsabiedrībām veikt tiešos reisus tās gaisa telpā.

BNS/Foto: EPA/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS