Apmācies
Rīga
Apmācies
LV RU
Viedokļi

Kaspars Gerhards: "Latvijā ir pārāk daudz pašvaldību" (46)

 
26.novembris 2015  20:27

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards pēc tikšanās ar Latvijas lielo pilsētu asociācijas(LLPA) pārstāvjiem secinājis, ka administratīvi teritoriālā reforma ir nepieciešama, jo Latvijā ir pārāk daudz pašvaldību, informēja ministra padomnieks Oskars Vizbulis.

Ministrs ir pārliecināts, ka Latvijā nepieciešama jauna administratīvi teritoriālā reforma, jo esot pārāk daudz pašvaldību.

Ministrs ir pārliecināts, ka Latvijā nepieciešama jauna administratīvi teritoriālā reforma, jo esot pārāk daudz pašvaldību.

Tikšanās laikā LLPA pārstāvji atbalstījuši nepieciešamību pēc jaunas administratīvi teritoriālās reformas, uzskatot, ka tā jāveic iespējami ātrāk, jo daudzas mazās pašvaldības cīnoties par savu pastāvēšanu, nerunājot par iespēju attīstīties.

Tāpat lielo pilsētu pārstāvji atzinušo, ka apvienošanai vajadzētu attiekties tikai uz tām pašvaldībām, kuras nav finansiāli patstāvīgas.

Uzsvērts, ka, neveicot reformu, Latvijā turpināsies haoss veselības aprūpes un izglītības sistēmā.

"Piemēram, daudzus mazo pašvaldību vadītājus apmierina situācija, kad to iedzīvotāji izmanto lielo pilsētu infrastruktūru, piemēram, slimnīcas, taču ar to uzturēšanu saistītās finansiālās problēmas spiestas risināt tikai lielo pilsētu pašvaldības, atzina to pārstāvji," piebilda Vizbulis.

BNS/Foto: Ieva Čīka/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS