Apmācies, stiprs sniegs
Rīga
Apmācies, stiprs sniegs
LV RU
Sabiedrībā

Ģimenes ārsti Belēviča darbu vērtē negatīvi, pieprasīs straujāku algas kāpumu nākamgad (21)

 
28.novembris 2015  14:10

Latvijas Ģimenes ārstu asociācija (LĢĀA) šodien deva negatīvu vērtējumu veselības ministra Gunta Belēvčia (ZZS) darbam. Tāpat viņi vienojās pieprasīt Veselības ministrijai (VM) straujāku algu kāpumu no nākamā gada.

LĢĀA biedru sapulcē aptuveni 350 ģimenes ārsti ar balsojumu izteica negatīvu vērtējumu par Belēviča darbu, un tikai daži nepiekrita šādam viedoklim.

LĢĀA biedru sapulcē aptuveni 350 ģimenes ārsti ar balsojumu izteica negatīvu vērtējumu par Belēviča darbu, un tikai daži nepiekrita šādam viedoklim.

LĢĀA biedru sapulcē šodien aptuveni 350 ģimenes ārsti ar balsojumu izteica negatīvu vērtējumu par Belēviča darbu, un tikai daži nepiekrita šādam viedoklim.

Savukārt 42 ģimenes ārsti balsojumā atturējās paust savu vērtējumu.

LĢĀA prezdiente Sarmīte Veide šodien asociācijas biedru sapulcē norādīja, ka patlaban ārsta vidējā alga ir 847 eiro pirms nodokļu nomaksas, un arī nākamgad alga saglabāsies tādā pašā līmenī.

"Mediķu arodbiedrība ir samierinājusies ar algu pieaugumu 5% apmērā, bet es aicinātu balsot par algu pieaugumu 10% apmērā," teica Veide un teju visi LĢĀA biedri nobalsoja par šo priekšlikumu.

Veide pauda pārliecību, - ja jau VM atrada papildus 10 miljonu eiro, tad nebūs problēmu atrast vēl papildus 10 miljonu eiro, lai mediķu algām nodrošinātu 10% pieaugumu solīto 5% vietā.

LĢĀA vadītāja arī kritizēja vakardienas Saeimas komisijas lēmumu palielināt algas ministriem un deputātiem. "Tas tiešām ir dziļš nihilisms. Turklāt šajā gadījumā runa nav par 40 eiro, bet 600-700 eiro lielāku atalgojumu," teica Veide.

LETA/Foto: Evija Trifanova/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS