Apmācies, stiprs lietus
Rīga
Apmācies, stiprs lietus
LV RU
Pasaulē

Francijas finanšu ministrs atklāj summu, ko teroristi tērējuši slaktiņa sarīkošanai Parīzē (4)

 
03.decembris 2015  19:11

Pagājušajā mēnesī Parīzē slaktiņu sarīkojušajiem teroristiem uzbrukumu īstenošana, domājams, izmaksājusi vien 30 000 eiro, ceturtdien atzina Francijas finanšu ministrs Mišels Sapēns.

Francijas finanšu ministrs Mišels Sapēns: "Šo pēdējo uzbrukumu izmaksas, šo uzbrukumu finansēšana veido summu, kas nav lielāka par 30 000 eiro."

Francijas finanšu ministrs Mišels Sapēns: "Šo pēdējo uzbrukumu izmaksas, šo uzbrukumu finansēšana veido summu, kas nav lielāka par 30 000 eiro."

Teroristi finansējuši uzbrukumu, uzkrājot vairākas "mazas summas", kuras ir grūti izsekot, it īpaši, ja tiek lietotas iepriekš apmaksātas norēķinu kartes, preses konferencē sacīja ministrs.

"Šo pēdējo uzbrukumu izmaksas, šo uzbrukumu finansēšana veido summu, kas nav lielāka par 30 000 eiro," norādīja Sapēns.

Tas nozīmē, ka uzbrucējiem, gatavojot slaktiņu, lielas summas nebija vajadzīgas, atzina ministrs.

Lai samaksātu par automašīnām un dzīvokļiem, kurus islāma radikāļi izmantoja 48 stundas pirms uzbrukuma, teroristi lietojuši priekšapmaksas kartes, no kurām dažas iegādātas Beļģijā, apliecināja Francijas Finanšu ministrijas izlūkošanas nodaļa "Tracfin".

Pat nelielu summu izsekošana var izrādīties "būtiska" cīņā pret terorismu, ja šie dati tiek salīdzināti ar citu izmeklēšanas procesu informāciju, norādīja Sapēns.

Cenšoties uzlabot tāda finansējuma izsekošanu, kas potenciāli var tikt izmantots uzbrukumos nākotnē, Francija atvieglos "Tracfin" piekļuvi aizdomās turēto lietām.

Teroraktos Parīzē 13. un 14.novembrī tika nogalināti 130 cilvēki. Atbildību par uzbrukumiem uzņēmies teroristiskais grupējums "Islāma valsts".

Parīzes terorakti tika izplānoti Sīrijā, sagatavoti Beļģijā un pastrādāti ar francūžu palīdzību, uzreiz pēc slaktiņa paziņoja Francijas prezidents Fransuā Olands.
 
Pasaule sēro par Parīzē notikušajām šausmām
 
Piektdien vēlu vakarā Parīzi satricina koordinētu teroraktu virkne

LETA/Foto: AFP/LETA, EPA/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS