Apmācies, stiprs lietus
Rīga
Apmācies, stiprs lietus
LV RU
112

Spēcīgā vēja dēļ glābēji saņēmuši vairāk nekā 50 izsaukumus

 
07.decembris 2015  09:34

Spēcīgā vēja dēļ Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) pagājušajā diennaktī saņēma vairāk nekā 50 izsaukumos, pirmdien vēsta LNT raidījums "900 sekundes".

VUGD pārstāve Viktorija Gribuste aģentūrai BNS pastāstīja, ka no piektdienas līdz pirmdienas plkst. 8 ugunsdzēsēji devās uz vairāk kā 120 izsaukumiem saistībā ar spēcīgā vēja radītajiem postījumiem – 42 no izsaukumiem tika saņemti Rīgā un Rīgas reģionā, 33 Vidzemē, 21 izsaukums Zemgalē, 15 Kurzemes novadā un deviņi izsaukumi tika saņemti Latgales novadā.

Šajās trijās dienās visvairāk izsaukumu saistībā ar stiprā vēja radītajiem postījumiem tika saņemti tieši naktī no svētdienas uz pirmdienu, kad ugunsdzēsēji glābēji devās uz vairāk kā sešdesmit šādiem izsaukumiem. Lielākoties visi izsaukumi bija saistīti ar lielajā vējā nolauzto koku novākšanu no ceļa braucamās daļas vai gājēju ceļiem.

Šobrīd vēl vairākās vietās Latvijā turpinās vēja radīto postījumu likvidācijas darbi.

Jau ziņots, ka pirmdien līdz pēcpusdienai Latvijā saglabāsies rietumu, ziemeļrietumu vēja brāzmas līdz 17-22 metriem sekundē.

Piekrastes novados, kā arī visā Vidzemē un Latgalē vēl arī pirmdienas vakarā gaidāmas brāzmas ar spēku 13-18 metru sekundē.

BNS


    Komentāru noteikumi

    SVARĪGĀKAIS