Apmācies
Rīga
Apmācies
LV RU
Sabiedrībā

Mūžībā aizgājis ilggadējais Rīgas ātrās palīdzības vadītājs Semjons Štrihs (9)

 
07.decembris 2015  14:51

Mūžībā aizgājis ilggadējais Rīgas ātrās palīdzības vadītājs Semjons Štrihs, apstiprināja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.

Mūžībā aizgājis ilggadējais Rīgas ātrās palīdzības vadītājs Semjons Štrihs.

Mūžībā aizgājis ilggadējais Rīgas ātrās palīdzības vadītājs Semjons Štrihs.

Kā NMPD informējuši tuvinieki, Štrihs nomiris šorīt.

Štrihs ilgus gadus vadīja NMPD Rīgas reģionālo centru. Sākot ar 9.septembri, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) aizliedza viņam pildīt šos pienākumus. KNAB toreiz dienestā veica kratīšanu saistībā ar noslēgto līgumu ar AS "Rīgas Sanitārā transporta autobāze" par neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīnu nodrošināšanu ārpakalpojumā.

Kā liecina aģentūras LETA apkopotā informācija, Štrihs dzimis 1934.gada 8.jūlijā. Viņš absolvējis Rīgas medicīnas institūtu, kā arī izgājis aspirantūru Maskavas N.S.Semaško Veselības aizsardzības organizācijas un medicīnas vēstures zinātniski pētnieciskajā institūtā.

1971.gadā viņš sācis darba gaitas Rīgas 1.slimnīcas galvenā ārsta vietnieka ātrās palīdzības jautājumos amatā, savukārt no 2000.gada viņš bija Rīgas Ātrās medicīniskās palīdzības stacijas galvenais ārsts, kā arī Neatliekamās palīdzības un katastrofu medicīnas asociācijas prezidents.

Kā liecina NMPD mājaslapā atrodamā informācija, ātrajā palīdzībā Štrihs strādāja vairāk nekā 40 gadus.

Viņš 2014.gadā saņēmis NMPD augstāko apbalvojumu "Par nopelniem", kā arī ir Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris.

LETA/Foto: Edijs Pālens/LETA


    Komentāru noteikumi

    SVARĪGĀKAIS