Apmācies, stiprs lietus
Rīga
Apmācies, stiprs lietus
LV RU
Esi vesels

10 lietas, kuras nevajag aizdot citiem - jo tas nav higiēniski (18)

 
07.decembris 2015  15:56

Katrs reizēm ir saskāries ar situāciju, kad nākas ģimenes locekļiem vai draugiem dot savas privātās mantas. Taču ir priekšmeti, ar kuriem nekādā ziņā nevajadzētu dalīties.

Nedod savas mobilo ierīču austiņas citiem - tas nav higiēniski.

Nedod savas mobilo ierīču austiņas citiem - tas nav higiēniski.

Lūk, lietas, kuru koplietošana kaitē veselībai, jo palielina risku inficēties ar dažādām slimībām.

1. Dvielis
Dvieļi ir īstas baktēriju krātuves, īpaši tad, ja pēc noslaucīšanās pakaram tos pie silta radiatora. Mitrums un siltums ir lieliska vide, lai baktērijas attīstītos. Tāpēc nekādā ziņā nevajag vairākiem cilvēkiem lietot vienu un to pašu dvieli – tas palielina risku iedzīvoties ādas slimībās, dabūt sēnīti.

2. Ziepes
Katru reizi, kad cilvēks lieto ziepes, to virsma tiek pārklāta ar dažādām baktērijām, kas var radīt infekcijas slimības. Tiesa, daļa no tiem tiek nomazgāta un aizskalota, bet ne visas. Tāpēc ideāli, ja katram ir savs ziepju gabaliņš.

3. Dezodorants
Katram ģimenes loceklim obligāti vajag savu dezodorantu – meita nedrīkst lietot mammas vai māsas, dēls – tēva, un tamlīdzīgi. Dezodorantos tāpat kā citos personiskās higiēnas priekšmetos krājas baktērijas.

4. Lūpu balzams
Pat ja šķiet, ka tavs ģimenes loceklis vai draugs neslimo ar kādu slimību, viņš tāpat var būt tās nēsātājs. Lietojot svešu lūpu balzamu, ir liels risks saķert herpes vīrusu.

5. Austiņas
Mobilo ierīču austiņas ir lieta, ko cilvēki ļoti bieži aizdod citiem. Taču tā nekādā ziņā nevajag darīt – īpaši ar tām austiņām, ko liek iekšā ausīs. Tās veicina ausu sēra un baktēriju veidošanos, pirmām kārtām – stafilokoka un streptokoka, kas pēc tam var izraisīt dažādus iekaisumus.

6. Auskari
Arī auskari var būt baktēriju perēklis. Turklāt ausī, kurā ielikts auskars, var būt kāda nesadzijusi brūce, caur kuru asinīs var nonākt slimību izraisītāji. Obligāti dezinficē auskarus, ja tomēr esi tos kādam aizdevis.  

7. Matu griežamā mašīniņa
Matu griežamā mašīniņa ir vēl viens priekšmets, kas pirms lietošanas ir noteikti jādezinficē. Tu taču nezini, vai cilvēkam, kurš to lietojis, nav nekādu galvas ādas problēmu – un ar tām tad viņš var aplipināt arī tevi.

8. Zobu pasta
Tas, ka citiem nevajag dot savu zobu suku, ir zināms katram. Taču arī zobu pastu nevajadzētu dalīties. Izspiežot zobu pastu uz birstītes, tā pieskaras pie tūbiņas malas. Tādējādi baktērijas, kas atrodas uz zobu sukas, nokļūst arī tūbiņā. Padomā par šo, pirms lieto svešu zobu pastu.

9. Pincete
Arī uzacu koriģējamā pincete nav tik nevainīgs priekšmets, kā varētu šķist. Raustot matiņus, tiek radītas mikroskopiskas brūcītes, caur kurām var iekļūt infekcijas. Tāpēc pirms uzacu koriģēšanas pārliecinies, lai tava pincete ir pietiekami tīra un vislabāk nevienam to neaizdod.

10. Dušas švamme
Dušas sūkļi parasti ir slapji, tāpēc tie ir pārpilni ar baktērijām. Ja ar šo švammi ir mazgājies cilvēks, kuram ir ādas sēnīte vai kādas baktērijas, tās dabūsi arī tu – un daudz vairāk.

Kasjauns.lv / Foto: ShutterstocK


 


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS