Apmācies
Rīga
Apmācies
LV RU
Novadu ziņas

Par homofobiskiem izteikumiem kritizētā Priede un vairāki citi Kandavas nodaļas biedri izstājas no "Vienotības" (42)

 
09.decembris 2015  23:13

Par homofobiskiem izteikumiem kritizētā Inga Priede un vēl vairāki "Vienotības" Kandavas nodaļas biedri nolēmuši izstāsies no partijas, ziņo LTV.

Inga Priede no Kandavas radīja traci tviterī: viņas izteikumi par gejiem radīja ažiotāžu, turklāt Priede savus uzskatus pauda brīdi pēc tam, kad kolēģis Rinkēvičs informēja, ka ir gejs.

Inga Priede no Kandavas radīja traci tviterī: viņas izteikumi par gejiem radīja ažiotāžu, turklāt Priede savus uzskatus pauda brīdi pēc tam, kad kolēģis Rinkēvičs informēja, ka ir gejs.

Priede sacīja, ka kopumā iesniegumus uzrakstījuši 16 partijas biedri, bet vairāki to izdarījuši jau pirms tam. Viņa šādu lēmumu skaidroja ar pēdējo dienu notikumiem - valdības demisiju un nepieņemamo attieksmi pret lauku reģioniem. Pagaidām "Vienotību" pametušie biedri neesot izšķīrušies par pievienošanos kādam citam politiskajam spēkam, teica Priede.

Kā ziņots, līdzšinējā "Vienotības" Kandavas novada nodaļas vadītāja Priede bija uz laiku apturējusi savu darbību partijā. Pērn Priede vietnē "Twitter", runājot par politiķes Ilzes Viņķeles (V) darbību, pauda: "Viena joma jau bija un... tikai homoseksuālu likums prātā, par kuru laukos visi šokā." Diskusija turpinājās, un, atbildot uz tvītu par to, ka homoseksuāli cilvēki "bēg uz ārzemēm, kur homofobija nav norma", Priede rakstīja: "Paldies Dievam! Vācieši savulaik izšāva. Uzlabosies dzimstība."

Priedes izteikumi izpelnījās nosodījumu un kritiku, arī starp "Vienotības" biedriem. Pēc tam viņa savus tvītus izdzēsa. Vēlāk Priede izsūtīja partijas biedriem vēstuli, kurā apgalvoja, ka viņas izteikumi pārprasti. Viņa atvainojās tiem, kas izteikumus pārprata, un arī atsauca sevi no darba partijas valdē. Uz to brīdi līdzšinējās "Vienotības" valdes pilnvaru termiņš gan bija beidzies, un 6.decembrī tika ievēlēta jauna partijas valde, uz darbu kurā Priede nekandidēja.

LETA/Foto: no Ingas Priedes Twitter konta
 


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS