Apmācies, stiprs lietus, гроза
Rīga
-3°
Apmācies, stiprs lietus, гроза
LV RU
Viedokļi

Narkoloģe Inga Landsmane par to, kas veicina bērnu aizraušanos ar alkoholu (8)

 
11.decembris 2015  21:37

Sociālā vide, kurā dzīvo pusaudzis, var radīt apstākļus alkohola lietošanai, norāda Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra pārstāve Inga Landsmane.

Sociālā vide, kurā dzīvo pusaudzis, var radīt apstākļus alkohola lietošanai, brīdina eksperte.

Sociālā vide, kurā dzīvo pusaudzis, var radīt apstākļus alkohola lietošanai, brīdina eksperte.

Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs kampaņas "Lai būtu skaidrs" ietvaros aicināja pusaudžu vecākus uz diskusijām par pusaudžu alkohola lietošanu, komunikāciju ar pusaudzi, atbalsta un palīdzības iespējām.

Diskusiju vadītājas – Inga Landsmane, Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centra ārsts – narkologs un Kristīne Mozerte, Latvijas Atkarību psihologu asociācijas pārstāve – secinājušas, ka vecākus visvairāk satrauc bērnu nevēlamie draugi un padomi efektīvai komunikācijai.

Landsmane akcentē, ka viena no senākajām atkarībām, ko zinātnieki pētījuši gadu desmitiem, ir alkoholisms, turklāt oficiāli atzīts, ka tā ir slimība – tāda pati hroniska slimība kā cukura diabēts, celiakija vai cita līdz galam neizārstējama saslimšana.

Tāpat pierādīts, ka 50% gadījumu atkarību veidošanos ietekmē ģenētika, 50% - psihosociālie faktori – vide, kurā cilvēks dzīvo un sāk lietot alkoholu. Tas nozīmē, ka ne vienmēr ģimenēs, kurās iepriekš jau konstatēta alkohola atkarība, tas noteikti skars arī nākamo paaudzi. Taču sociālā vide, kurā pusaudzis dzīvo, var radīt apstākļus alkohola lietošanai.

BNS/Foto: Evija Trifanova/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS