Apmācies, neliels sniegs
Rīga
-1°
Apmācies, neliels sniegs
LV RU
Politika

Neņemot vērā prezidenta iebildumus, virza "Krievijas hītu radio" stacijai izdevīgos likuma grozījumus (12)

 
13.decembris 2015  22:00

Saeimas cilvēktiesību komisija nav ņēmusi vērā Valsts prezidenta argumentus un otrreiz virza pretrunīgos, ZZS deputāta Armanda Krauzes sagatavotos grozījumus par uz valodu lietojumu komercradio, svētdien vēsta LTV raidījums “De facto”.

ZZS deputāra Armanda Krauzes priekšlikumi maina nosacījumus, ar kuriem Latvijas komerciālajiem radio ir jāpāriet uz raidīšanu vienā valodā.

ZZS deputāra Armanda Krauzes priekšlikumi maina nosacījumus, ar kuriem Latvijas komerciālajiem radio ir jāpāriet uz raidīšanu vienā valodā.

Raidījums skaidro, ka Krauzes priekšlikumi maina nosacījumus, ar kuriem Latvijas komerciālajiem radio ir jāpāriet uz raidīšanu vienā valodā. Pirms gada mainītais likums nosaka - stacijas, kurām pēc licences valsts un svešvalodas proporcija ir 50% pret 50%, ar 2016.gadu sāks raidīt tikai latviešu valodā. Deputāts piedāvā tomēr ļaut šādiem radio izvēlēties brīvību – no nākamā gada raidīt latviski vai krieviski.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis grozījumus nosūtījis otrreizējai caurlūkošanai Saeimā, pamatojot to ar pārāk sasteigtu Krauzes iesniegto grozījumu pieņemšanu. Tomēr Saeimas Cilvēktiesību un sociālo lietu komisija izšķīrās prezidenta viedokli ignorēt. Komisijas priekšsēdētāja Inese Laizāne (NA) intervijā LTV skaidroja, ka riskus šajā lēmumā nesaskata. “Es uzskatu, ka mums ir jāsniedz ziņas krievvalodīgajai sabiedrībai ”, tā Laizāne.

“De facto” norāda uz to, ka esošais likuma variants ir neizdevīgs vienam no lielākajiem spēlētājiem radio tirgū - “Krievijas hītu radio”, jo liek tam mainīt biznesa koncepciju un raidīšanas valodu. Šo grozījumu izstrādē Nacionālas plašsaziņas līdzekļu padomes uzdevumā piedalījies advokāts Edgars Briedis, kas vienlaikus ir arī “ Radio Skonto” pārstāvis. Raidījums norāda, ka šogad mainīt “ Krievijas hītiem ” neizdevīgo likumu pieteicās Saeimas deputāts Armands Kauze (ZZS), bet ZZS biedrs Ričards Zakss ir “Krievijas hītu radio” līdzīpašnieks.

Prezidenta iebildumus neņem vērā - video:BNS/Foto: Ekrānuzņēmums no video


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS