Apmācies, neliels sniegs
Rīga
Apmācies, neliels sniegs
LV RU
Novadu ziņas

Vidzemes kamerorķestris veicina Vidzemes bērnu un jauniešu muzikālo izglītību

 
16.decembris 2015  17:02

Jau vairākus gadus Vidzemes kamerorķestris piedalās “Jauno talantu” koncertos Cēsīs, kur labākie Vidzemes mūzikas skolu audzēkņi spēlē skaņdarbus Vidzemes Kamerorķestra mūziķu pavadījumā. Šogad ar Vidzemes Attīstības fonda un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu, ir uzsākts projekts “Mūzikas svētki manās mājās”.

Vidzemes kamerorķestris veicina Vidzemes bērnu un jauniešu muzikālo izglītību

Šī projekta mērķis ir dot Vidzemes lauku rajonu iedzīvotājiem iespēju baudīt klasisko mūziku profesionālu mūziķu izpildījumā, sniedzot koncertus vietējās mūzikas skolās. Koncertos klausītāji var dzirdēt Vidzemes komponistu, kā, piemēram, A.Kalniņa, J.Vītola, E.Dārziņa, A.Riekstiņa un citu komponistu skaņdarbus. Sarīkojumā tiek sniegts arī neliels stāstījums par katru no komponistiem.
Īstenotais projekts ļauj talantīgākajiem un centīgākajiem mūzikas skolu audzēkņiem spēlēt kopā ar Vidzemes Kamerorķestri viņu pašu mājās, sniedzot koncertu savai ģimenei, draugiem, kaimiņiem un skolotājiem.

“Tas bija liels prieks, katru reizi redzēt, cik ļoti satraukušies pirms šī atbildīgā priekšnesuma, ir bērni un jaunieši, un cik patiesi priecīgi, ar lielām ovācijām viņu uzstāšanos uzņēma līdzcilvēki. Katrs no šiem koncertiem bija emocionāls lādiņš arī pašiem mūziķiem, jo šajā pacilātajā atmosfērā, kura valdīja pēc katra koncerta, vienaldzīgs nevarēja palikt neviens.”, teic Vidzemes kamerorķestra pārstāve Dace Vilemsone.  

Pateicības vārdi par jauno mūziķu iedrošinājumu un doto iespēju spēlēt kopā ar profesionāļiem tika izteikti arī Vidzemes Kamerorķestra diriģentam Andrim Veismanim un orķestra mūziķiem.  

Koncerti līdz šim ir notikuši trijos pagastos: Gaujienā, Nītaurē un Jaunpiebalgā. Nākamā gada sākumā koncerti paredzēti Staicelē un Limbažos.     

Regīna Zommere / Publicitātes foto


    Komentāru noteikumi

    SVARĪGĀKAIS