Mazmākoņains
Rīga
-1°
Mazmākoņains
LV RU
Kultūra

Atjaunoto Mākslas muzeju atvērto durvju dienās apmeklējuši 125 000 interesentu

 
16.decembris 2015  21:38

Pēdējā atvērto durvju dienā atjaunoto Latvijas Nacionālo mākslas muzeju (LNMM) apmeklējuši ap 15 000 cilvēku, pastāstīja Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs (GKR).

Muzejā ir radīta vide sabiedrības izglītošanai un saturīgai brīvā laika pavadīšanai atbilstoši 21.gadsimta muzeju prasībām.

Muzejā ir radīta vide sabiedrības izglītošanai un saturīgai brīvā laika pavadīšanai atbilstoši 21.gadsimta muzeju prasībām.

Līdz ar to visu piecu dienu laikā atjaunotās, vēl neiekārtotās muzeja telpas apskatījuši ap 125 000 interesentu.

LNMM un domes Īpašuma departamenta pārstāvji pauž gandarījumu un pateicību visiem muzeja apmeklētājiem par interesi un izturību, izstāvot garās rindas. "Tik liela interese no iedzīvotāju puses mums tiešām ir liels gandarījums un dāvana," pauda Burovs.

Kā ziņots, atvērto durvju dienas atjaunotajā LNMM norisinājās no 12. līdz 16.decembrim.

Savukārt jau ar ekspozīcijām iekārtotais LNMM apmeklētājiem durvis vērs 2016.gada 4.maijā.

Rekonstrukcijas un restaurācijas laikā pilnībā atjaunota muzeja vēsturiskā ēka, kā arī ievērojami paplašinātas telpas - izveidota apakšzemes piebūve un jaunas izstāžu zāles muzeja bēniņos. Tik vērienīga restaurācija, rekonstrukcija un modernizācija notikusi pirmo reizi ēkas 110 gadu vēsturē. Mērķtiecīga darba rezultātā muzeja ēkā ir izveidota mūsdienīga infrastruktūra mākslas darbu eksponēšanai un saglabāšanai. Muzejā ir radīta vide sabiedrības izglītošanai un saturīgai brīvā laika pavadīšanai atbilstoši 21.gadsimta muzeju prasībām.

Muzeja ēkas rekonstrukcijas, restaurācijas un jaunbūves projekta pasūtītājs ir Rīgas domes Īpašuma departaments, būvprojekta autors ir Lietuvas arhitektu biroja "Processoffice" arhitekts Vitauts Biekša, savukārt būvniecības un restaurācijas darbus veica būvfirma "Re&Re". Līgums par LNMM rekonstrukciju, restaurāciju un paplašināšanu starp Rīgas domes Īpašuma departamentu un SIA "Re&Re" tika parakstīts 2013.gada 22.janvārī.

Darbu kopējās izmaksas ir 29,8 miljoni eiro, no kuriem 16,8 miljoni eiro ir Rīgas domes finansējums, bet 13 miljonu eiro finansējums piesaistīts no Eiropas Savienības līdzekļiem. Visas summas norādītas, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli.
Ekspluatācijā pieņemta Latvijas Nacionālā mākslas muzeja ēka

LETA / Publicitātes foto


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS