Apmācies, dūmaka
Rīga
Apmācies, dūmaka
LV RU
Viedokļi

Aigars Freimanis: "Premjeram jābūt cilvēkam, kas prot deleģēt pilnvaras un pieprasīt atbildību" (4)

 
18.decembris 2015  09:04

Kādam jābūt nākamajam valdības vadītājam? Izejot no iepriekšējā būtu jāsaka rīcībspējīgam. Tādam, kas prot iedziļināties politiskajos procesos un saprot nozarēs notiekošo. Valdības vadītājam jābūt cilvēkam, kas prot deleģēt pilnvaras un pieprasīt atbildību arī no citiem, kas strādā komandā. Līdz šim tā visa pietrūka.

Pētījumu aģentūras Latvijas Fakti vadītājs Aigars Freimanis.

Pētījumu aģentūras Latvijas Fakti vadītājs Aigars Freimanis.

Nedomāju, ka premjerministram obligāti būtu jābūt valdošās partijas līderim. Šī tradīcija vairāk nāk no tām demokrātijām, kurās ir spēcīga divpartiju sistēma. Latvijā valdošo koalīciju veido vairākas partijas, tāpēc varianti iespējami dažādi.

Vienotības izvirzītā Ministru prezidenta amata kandidāte Solvita Āboltiņa uz savas priekšgājējas fona nenoliedzami izskatās labāk. Rīcībspējīga un dinamiska personība, orientējas politiskajos procesos un ir parādījusi sevi kā spēcīgu partijas līderi.

Negatīvais ir tā fatālā neatlaidība, ar kuru viņa cenšas iegūt premjerministra amatu. Bija laiks, kad viņa to varēja tomēr izdevība tika palaista garām. Tagad viņas ambīcijas un uzstājība šķiet nevietā.

Vienotībai no sākuma būtu jāpārvar savas iekšējās problēmas, kas traucē partijai būt vienotai. Iespējams, ka, atdodot premjera amatu citiem, tas pat būtu vieglāk.

Aigars Freimanis - Pētījumu aģentūras Latvijas Fakti vadītājs / Foto: Ieva Čīka/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS