Apmācies, neliels sniegs
Rīga
Apmācies, neliels sniegs
LV RU
Pasaulē

Vācijas ārlietu ministrs draud ar tiesu, jo ES dalībvalstis negrib uzņemt bēgļus (122)

 
19.decembris 2015  12:50

Plāna īstenošanai par bēgļu sadali starp Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm varētu būt nepieciešama tiesvedība, intervijā izdevumam "Der Spiegel" paziņojis Vācijas ārlietu ministrs Franks Valters Šteinmeiers.

Vācijas ārlietu ministrs Franks Valters Šteinmeiers: "Ja nav cita ceļa, šis jautājums būs jāatrisina tiesvedības ceļā."

Vācijas ārlietu ministrs Franks Valters Šteinmeiers: "Ja nav cita ceļa, šis jautājums būs jāatrisina tiesvedības ceļā."

Iepriekš ES valstis vienojušās sadalīt savā starpā 160 000 patvēruma meklētāju no Itālijas un Grieķijas. Pret šo iniciatīvu visasāk vēršas Polija, Ungārija un Slovākija.

"Ja nav cita ceļa, šis jautājums būs jāatrisina tiesvedības ceļā," paziņoja Šteinmeiers, norādot uz iespēju vērsties Eiropas Komisijā vai Eiropas Tiesā.

Polijas jaunā valdība paziņojusi, ka Parīzes teroraktu dēļ ir jāpārskata ES vienošanās par bēgļu uzņemšanas kvotām un ka iepriekšējās valdības lēmums par vairāku tūkstošu bēgļu ģimeņu uzņemšanu bijusi kļūda.

Intervijā "Der Spiegel" Šteinmeiers brīdināja Poliju neapdraudēt "uzticības pilnās attiecības, pie kuru veidošanas mēs esam tik smagi strādājuši kopš Dzelzs priekškara krišanas pirms 25 gadiem".

Atbilstoši Starptautiskās Migrācijas organizācijas (IOM) datiem šogad Eiropā, šķērsojot Vidusjūru, kopumā ieradušies teju miljons nelegālo imigrantu.

Viņu lielākā daļa necenšas palikt pirmajās ES valstīs, kuras viņi sasniedz - Itālijā vai Grieķijā -, bet dodas tālāk uz Vāciju, kur valsts patvēruma meklētājiem nodrošina dāsnus pabalstus un sociālās garantijas.

Otrs populārākais nelegālo imigrantu galamērķis ES ir Zviedrija, kur viņi arī līdz šim varēja rēķināties ar dāsnu valsts atbalstu.
 
Antibēgļu organizācija pulcē 40 tūkstošus Drēzdenes centrā
 
Neapmierinātie patvēruma meklētāji Eiropas bēgļu nometnēs
 
Somi iziet ielās un protestē pret valsts politiku bēgļu jautājumā
 
Bēgļi mīļuprāt nododas selfiju priekam
 
160 000 Sīrijas bēgļu ierodas Turcijā

LETA/Foto: AFP/LETA, Vida Press


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS