Apmācies, migla
Rīga
Apmācies, migla
LV RU
Sabiedrībā

Tik silts 21. decembris Latvijā vēl nekad nav bijis (10)

 
21.decembris 2015  10:08

Gaisa temperatūrai paliekot lielākoties nemainīgai, šorīt pārspēti visu Latvijas meteoroloģisko novērojumu staciju 21.decembra siltuma rekordi, informēja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā (LVĢMC).

Šorīt pārspēti visu Latvijas meteoroloģisko novērojumu staciju 21.decembra siltuma rekordi.

Šorīt pārspēti visu Latvijas meteoroloģisko novērojumu staciju 21.decembra siltuma rekordi.

Tostarp 11 stacijās pārspēti arī trešās dekādes siltuma rekordi, bet vēl divās - atkārtots trešās dekādes siltuma rekords.

Šorīt gaisa temperatūra Latvijā ir plus 8, plus 10 grādu robežās. Vissiltākais ir Rīgā un tās apkārtnē, kā arī Latvijas ziemeļaustrumos, bet salīdzinoši vēsāks ir Kurzemē un Latgales dienvidu daļā.

Kā liecina LVĢMC prognozes, šodien daudzviet pa laikam līs. Pūtīs dienvidrietumu vējš, kas priekšpusdienā Kurzemē un Vidzemē brāzmās var sasniegt ātrumu līdz 15 metriem sekundē. Maksimālā gaisa temperatūra šodien būs plus 7, plus 10 grādi.

Kā ziņots, vakar Latvijā tika pārspēts 1932.gadā Kolkā fiksētais 20.decembra maksimālās gaisa temperatūras rekords. 1932.gadā Kolkā gaisa temperatūra paaugstinājās līdz plus 11,4 grādiem, bet vakar Mērsragā gaiss iesila līdz plus 12 grādiem.

Vakar 13 meteoroloģisko novērojumu stacijās tika pārspēts arī decembra otrās dekādes temperatūras maksimums, bet piecās stacijās tika pārspēts visa decembra temperatūras maksimums.

LETA/Foto: Jānis Krakops/LETA


    Komentāru noteikumi

    SVARĪGĀKAIS