Mākoņains
Rīga
-1°
Mākoņains
LV RU
Sabiedrībā

Jāņa Vaišļas sirds transplantācijai saziedoti teju 80 000 eiro, bet vajag vēl (115)

 
21.decembris 2015  11:57

Ceļotājam un radošajai personībai Jānim Vaišļam saziedoti teju 80 000 eiro no nepieciešamajiem 120 000 eiro, lai veiktu viņam nepieciešamo sirds transplantāciju, liecina informācija labdarības organizācijas "Ziedot.lv" mājaslapā.

Lai Vaišļu uzņemtu rindā uz transplantāciju kādā no Eiropas klīnikām un veiktu transplantāciju, nepieciešami 120 000 eiro

Lai Vaišļu uzņemtu rindā uz transplantāciju kādā no Eiropas klīnikām un veiktu transplantāciju, nepieciešami 120 000 eiro

Vaišļa sirgst ar sirds amiloidozi, kas ir reta un dzīvībai bīstama slimība, tādēļ, lai glābtu viņa dzīvību, nepieciešama sirds transplantācija.

Naudu iespējams ziedot, zvanot pa labdarības tālruni 90067009 vai "Ziedot.lv" mājaslapā, izmantojot internetbanku vai norēķinu karti.

Kā iepriekš informēja "Ziedot.lv", slimība Vaišļam atklāta pavisam nesen un tā strauji progresē. Viņa dzīvību var glābt, tuvāko četru nedēļu laikā veicot sirds transplantāciju. Atrast donoru Latvijā tik īsā laikā var neizdoties, lai gan tādā gadījumā transplantāciju apmaksātu valsts. Steidzamības dēļ donors jāmeklē visā Eiropā. Lai Vaišļu uzņemtu rindā uz transplantāciju kādā no Eiropas klīnikām un veiktu transplantāciju, nepieciešami 120 000 eiro, norāda viņa draugi un tuvinieki.

"Šo slimību izraisa vielas, kas nogulsnējas sirds muskulī, radot sirdsdarbības traucējumus un izraisot neārstējamu sirds mazspēju, kuras rezultātā iestājas nāve. Lai glābtu dzīvību, nepieciešama sirds transplantācija, taču iespēja, ka četru nedēļu laikā Baltijas valstīs tiks atrasts piemērots donors, ir mazāka nekā tad, ja meklējumi tiktu paplašināti. Tādēļ donors tiks meklēts arī Eiropā, kas trīskāršotu iespēju glābt Jāņa dzīvību," klāstīja Vaišļas ārstējošais ārsts Andris Skride.

Vaišļam ir 46 gadi. Jau kopš skolas gadiem viņš aktīvi iesaistījies sabiedriskajā dzīvē. Vairākus gadus strādājis Rīgas Tehniskās universitātes Studentu klubā anglikāņu baznīcā, līdz ar neatkarības vēsmām palīdzējis atjaunot studentu korporāciju "Selonija". 90.gadu sākumā viņš guva atpazīstamību, darbojoties populārajā radošā apvienībā "Zvaigznīšu brīdis". Šajā laikā arī tapušas pirmās filmas ar Vaišļas dalību - "Ceļojums uz Tukumu", "Kovačs" un "Sviests".

2001.gadā Vaišļa piekrita piedalīties ceļojumā apkārt pasaulei ar jahtu "Milda". Viņš bijis arī "Radio Skonto" ētera personība, veidojis vairākus televīzijas raidījumus LNT. Kopā ar domubiedriem piedalījies arī "Eirovīzijas" dziesmu konkursā ar muzikālu dejas priekšnesumu "Pirates of the Sea".

Kopš 2011.gada viņš darbojas ar jauniešu biedrību "Chaula.tv", kur kopā ar entuziastiem veido savu televīzijas kanālu.

LETA / Foto: No "Izdevniecības Rīgas viļņi arhīva"


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS