Apmācies, dūmaka
Rīga
Apmācies, dūmaka
LV RU
Auto un tehnoloģijas

BMW uzliek 40 miljonu dolāru lielu sodu par nesavlaicīgu auto atsaukšanu (3)

 
21.decembris 2015  22:57

ASV regulatori pirmdien paziņoja, ka Vācijas autobūves kompānijai BMW ir uzlikts 40 miljonu ASV dolāru (37 miljoni eiro) liels sods saistībā ar uzņēmuma nespēju savlaicīgi atsaukt automašīnas, kas nav izgājušas pārbaudes.

BMW ir uzlikts 40 miljonu ASV dolāru (37 miljoni eiro) liels sods saistībā ar uzņēmuma nespēju savlaicīgi atsaukt automašīnas.

BMW ir uzlikts 40 miljonu ASV dolāru (37 miljoni eiro) liels sods saistībā ar uzņēmuma nespēju savlaicīgi atsaukt automašīnas.

ASV Nacionālā autoceļu satiksmes drošības administrācija (NHTSA) pavēstīja, ka BMW atzina, ka ir pārkāpusi noteikumus, kas regulē automašīnu atsaukšanu.

Kompānijas ražotās "Mini Cooper" markas automašīnas 2014. un 2015.gadā nespēja iziet avāriju drošības pārbaudes, BMW savlaicīgi neinformēja klientus par automašīnu atsaukšanu, kā arī nesniedza precīzu informāciju NHTSA par automašīnu atsaukšanu.

Aģentūra lika BMW samaksāt 10 miljonus dolāru (deviņi miljoni eiro) lielu sodu, kā arī uzlika par pienākumu ieguldīt 10 miljonus dolāru, lai automašīnas atbilstu standartiem.

Atlikušo naudu kompānijai būs jāmaksā, ja tā nepildīs NHTSA, vai izdarīs citus pārkāpumus.

NHTSA 2012.gadā jau bija uzlikusi BMW trīs miljonu dolāru (2,8 miljoni eiro) lielu sodu par līdzīgiem pārkāpumiem.

BNS/Foto: EPA/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS