Apmācies, stiprs lietus
Rīga
Apmācies, stiprs lietus
LV RU
Sabiedrībā

Uz Latviju pārvestas 236 Otrajā pasaules karā kritušo karavīru mirstīgās atliekas (5)

 
23.decembris 2015  08:30

Šovakar uz dzimteni pārapbedīšanai atvestas 236 Otrajā pasaules karā Pleskavas apgabalā, Krievijā, kritušo Latvijas karavīru mirstīgās atliekas.

Tālis Ešmits pastāstīja, ka visi karavīri ir simtprocentīgi identificēti. Pilns kritušo saraksts būs publicēts "Latvijas Vēstnesī".

Tālis Ešmits pastāstīja, ka visi karavīri ir simtprocentīgi identificēti. Pilns kritušo saraksts būs publicēts "Latvijas Vēstnesī".

Kā informēja meklēšanas operācijas "Leģenda" vadītājs Tālis Ešmits, Vācijas armijas pusē karojošo karavīru mirstīgās atliekas atrastas 2013.gadā - mirstīgo atlieku ekshumācija, ekspertīžu veikšana, kā arī informācijas meklēšana arhīvos esot prasījusi divus gadus.

Saskaņā ar iegūto informāciju karavīri dzīvību zaudējuši 1944.gada pavasara kaujās laikā no marta līdz jūnijam, uzsvēra Ešmits.

Meklējumu operācijas vadītājs norādīja, ka visi karavīri, kuru mirstīgās atliekas tiek vestas uz dzimteni, ir simtprocentīgi identificēti.

Kā pauda Ešmits, ar karavīru mirstīgo atlieku atklāšanu un pārvešanu dzimtenē nodarbojās Brāļu kapu komiteja un "Leģenda", sadarbojoties ar organizāciju "Kara memoriāli" no Krievijas.

Par karavīru mirstīgo atlieku atrašanu un ekshumāciju tika informēta Latvijas un Krievijas Aizsardzības ministrija.

Ešmits skaidroja, ka latviešu karavīru pārapbedīšana paredzēta Brāļu kapos, Lestenē.

Pilns identificēto kritušo karavīru saraksts tiks publiskots oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

LETA / Foto: Vida Press


    Komentāru noteikumi

    SVARĪGĀKAIS