Apmācies, stiprs lietus
Rīga
Apmācies, stiprs lietus
LV RU
Basketbols

Talants un mērķtiecība! Puisis ar vienu roku gūst grozu NCAA basketbola spēlē. VIDEO

 
23.decembris 2015  15:03

Viens no emocionālākajiem mirkļiem ASV koledžu sporta vēsturē – šādi virsraksti pēc pagājušās nakts rotā daudzus Ziemeļamerikas vadošo sporta mediju virsrakstus.

Zaks Hodskins ar basketbola bumbu darbojas ļoti veikli.

Zaks Hodskins ar basketbola bumbu darbojas ļoti veikli.

Kā gan citādāk, ja puisis, kuram jau no dzimšanas ir tikai viena roka, īstenojis savu mūža sapni. Zaks Hodskins, kurš aizvadīja lielisku vidusskolu basketbola karjeru, iekļuva spēcīgajā Floridas “Gators” koledžas komandā un aizvadītajā naktī spēlē pret Džeksonvilas “Jaguars” arī guva savu pirmo grozu. Lieki piebilst, ka neviens cits basketbolists ar šādām ķermeņa nepilnību neko tādu tik augstā līmenī vēl nekad nebija paveicis. Redzot Hodskina talantu, jāsecina, ka viņš ar savu sasniegto noteikti neapstāsies.  

Kasjauns.lv jau rakstīja, ka Zakam Hodskinam kreisā roka beidzas pirms elkoņa, tomēr tas netraucēja viņam ASV vidusskolu čempionātā vidēji spēlē gūt 12 punktus. 188 centimetrus garais aizsargs vidēji realizē tālmetienus ar 60 procentu precizitāti. Šāds rezultāts ir izcils ikvienam basketbolistam. Spēlējot pamatskolā, 11 gadu vecumā Zaks vidēji spēlē guva pat 31 punktu.

Stāstot saviem komandas biedriem, par to, kas noticis ar roku, Zaks nebaidās pajokot, ka roku viņam esot nokodusi haizivs, bet pretinieki parasti viņu neuzskata par bīstamu sāncensi. Tomēr līdz ko viņš realizē pāris metienu un parāda savu lielisko bumbas kontroli arī pretinieki sāk spēlēt tikpat rūpīgi kā to dara Zaks.

Kā stāsta Zaka Hodskina vidusskolas treneris, puisis, piedzimstot ar anatomisku nepilnību, ir trenējies tik cītīgi, lai sevi pilnveidotu un kļūtu par pilnībā konkurētspējīgu oponentu ikvienam basketbolistam.Kasjauns.lv/Foto: Ekrānuzņēmums no video


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS