Apmācies, stiprs lietus
Rīga
Apmācies, stiprs lietus
LV RU
Sabiedrībā

Pirāts, Prezidents un vēl trakāk! Tā vecāki šogad Latvijā nosaukuši savus bērnus (60)

 
24.decembris 2015  15:54

Saskaņā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes personvārdu datubāzi Latvijā arvien tiek reģistrēti jauni un eksotiski personvārdi - valstī pašlaik ir reģistrēts viens Pirāts, viens Prezidents, viens Afrikants, Tautmīlis, divas Ripas, viena Tagadne un piecas Glītas, kā arī daudz citu Latvijā unikālu vārdu nesēju.

Valsts valodas centrā (VVC), kalendārs ar jauniem personvārdiem tiks papildināts 2018.gadā.

Valsts valodas centrā (VVC), kalendārs ar jauniem personvārdiem tiks papildināts 2018.gadā.

Kā aģentūra LETA noskaidroja Valsts valodas centrā (VVC), kalendārs ar jauniem personvārdiem tiks papildināts 2018.gadā. Lemjot par personvārdu iekļaušanu kalendārā, VVC ekspertu komisija izvērtē vārda cilmi, nozīmi, labskaņu, kā arī vārda lietojuma biežumu, stabilitāti, tradicionalitāti un atbilstību latviskajai vārddarināšanas tradīcijai.

Pēdējā reize, kad kalendārā tika iekļauti jauni personvārdi, bija 2014.gada vasara, kad noteikts vārdadienas datums tika piešķirts tādiem personvārdiem kā Brīve, Egle, Liepa, Mare, Daiva, Enriko, Lūkass, Vigo.

Cilvēku skaits, kuriem iedoti iepriekšminētie personvārdi, kopš pērnā gada vasaras nav būtiski kāpis, līdz ar to arī tagad Latvijā reģistrētas tikai trīs Brīves.

LETA/Foto: Edijs Pālens/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS