Mazmākoņains
Rīga
-5°
Mazmākoņains
LV RU
Izklaide

Jau nākamnedēļ Ieva Kupce kļūs par Igaunijas pirmo lēdiju (83)

 
27.decembris 2015  13:39

Igaunijas prezidenta Tomasa Hendrika Ilvesa un viņa līgavas - Latvijas ierēdnes Ievas Kupces - laulību ceremonija notiks janvāra sākumā.

laulību ceremonija notiks baznīcā 2.janvārī un pēc līgavaiņa un līgavas lūguma norisināsies šaurā ģimenes lokā.

laulību ceremonija notiks baznīcā 2.janvārī un pēc līgavaiņa un līgavas lūguma norisināsies šaurā ģimenes lokā.

Kā apliecinājis Igaunijas prezidenta sabiedrisko attiecību vadītājs Tomass Sildams, laulību ceremonija notiks baznīcā 2.janvārī un pēc līgavaiņa un līgavas lūguma norisināsies šaurā ģimenes lokā.

Jau vēstīts, ka Ilvess, kurš pavasarī šķīra savu otro laulību, novembra vidū saderinājies ar Latvijas ierēdni Kupci.

Ieva Kupce ir Latvijas Aizsardzības ministrijas Nacionālās kiberdrošības politikas koordinācijas nodaļas vadītāja. Viņa ir strādājuši dažādās institūcijās ārlietu un drošības politikas jomā Latvijā un NATO, pievēršoties drošības, demokrātijas un cilvēktiesību jautājumiem. 2012.gadā viņa absolvēja profesionālās pilnveides programmu Džonsa Hopkinsa universitātē Vašingtonā un pēc atgriešanās Latvijā bija Aizsardzības ministrijas valsts sekretāra padomniece. Viņa arī koordinēja NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra ("StratCom") izveidi Rīgā.

1952.gadā dzimušais Ilvess un 1968.gadā dzimusī Evelīna Inta-Lambota, kas pēc laulībām pieņēma uzvārdu Ilvesa, apprecējās 2004.gadā - gadu pēc savas meitas nākšanas pasaulē. Abiem tā bija otrā laulība. Ilvesam no pirmās laulības ar amerikāņu psiholoģi Meriju Buloku ir 1987.gadā dzimis dēls Lūkass Kristjans un meita Jūlija, kas dzimusi 1992.gadā.

Ilvesa amata termiņš beigsies nākamgad augustā.

Decembrī Ilvess sociālās saziņas vietnēs paziņoja, ka gadījumā, ja apprecēsies ar Kupci, pirms beidzas viņa amata termiņš, Kupce atteiksies no privilēģijām, kuras pēc likuma saņem Igaunijas prezidenta sieva, tostarp no reprezentācijas izdevumiem paredzētās naudas, sekretāra un dienesta automašīnas.
 
Tomass Hendriks Ilvess ar līgavu Ievu Kupci
 
Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess un Ieva Kupce apmeklē Kalnciema kvartālu
Tomass Hendriks Ilvess un Ieva Kupce 3. decembrī Tallinas kinoteātrī „Soprus”
Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess ar dāmu Rīgas kafejnīcā
Igaunijas prezidents Tomass Hendrikss Ilvess un latviešu ierēdne Ieva Kupce

LETA/Foto: president.ee, ekrānuzņēmumi no „Postimees”, „Eesti Express”, elu24.ee un ec.europa.eu, aculiecinieka foto, AFP/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS