Mazmākoņains
Rīga
-5°
Mazmākoņains
LV RU
Politika

Kampars pastāsta par "Vienotības" trumpjiem, kas šai partijai "vienmēr ir azotē". VIDEO (94)

 
28.decembris 2015  09:04

"Vienotībai" vēl ir trumpji azotē, kurus izspēlēt valdības veidošanas procesā, un demokrātisks Ministru prezidenta amata kandidātu virzīšanas process ļauj šādus trumpjus pieturēt līdz visizdevīgākajam brīdim, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" apgalvoja "Vienotības" ģenerālsekretārs Artis Kampars.

Valdības veidošanas procesā "Vienotībai" vēl ir trumpji azotē, ko izmetīšot tad, kad būs nepieciešams, intervijā LTV atklāja Artis Kampars. Viņš pats atbalsta Solvitu Āboltiņu kā nākamo premjeri.

Valdības veidošanas procesā "Vienotībai" vēl ir trumpji azotē, ko izmetīšot tad, kad būs nepieciešams, intervijā LTV atklāja Artis Kampars. Viņš pats atbalsta Solvitu Āboltiņu kā nākamo premjeri.

Viņš ne apstiprināja, ne noliedza, ka pret politiskā spēka līderes Solvitas Āboltiņas virzīšanu premjera amatam ir iebilduši septiņi "Vienotības" biedri, tai skaitā līdzšinējā premjerministre Laimdota Straujuma. Vienlaikus Kampars uzsvēra, ka demokrātijā dažādi viedokļi un diskusijas ir tikai normāla parādība.

Viņš atgādināja, ka partijas valdes un Saeimas frakcijas vairākums atbalsta Āboltiņas virzīšanu Ministru prezidenta amatam, taču tiem, kuri ir pretējās domās, bija visas iespējas politiskā spēka iekšienē pieteikt savu premjera amata kandidātu. Tā kā tas netika izdarīts, vienīgajai kandidātei Āboltiņai faktiski nācās konkurēt pašai ar sevi.

Vaicāts, kāpēc partija gatavojas premjera amatam virzīt kandidāti, kuru potenciālie koalīcijas partneri - nacionālā apvienība "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK - stingri apsolījusi neatbalstīt, Kampars atgādināja, ka Ministru prezidentu nominēs Valsts prezidents Raimonds Vējonis, bet partijas viņam tikai piedāvās savus kandidātus.

"Vienotībai ir vienmēr trumpji azotē. Mūsu demokrātiskais process ļauj šādus trumpjus pieturēt," neslēpa partijas ģenerālsekretārs. Patlaban viņam izskatoties, ka "šie trumpji būs jāizmet nedaudz vēlāk, kad tie patiešām būs nepieciešami".

Sīkāk par trumpjiem skaties LTV Rīta Panorāmas intervijā:

Kampars atzina, ka "Vienotība" arī gaida, ko šodien attiecībā uz saviem Ministra prezidenta amata kandidātiem izlems partijas potenciālie sadarbības partneri Zaļo un zemnieku savienība. Tiesa, arī ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis iepriekš "Rīta panorāmai" apgalvoja, ka gaidīs, ko nolems "Vienotība".

"Vienotības" ģenerālsekretārs atzina, ka ir sagaidāms interesants un ilgs valdības veidošanas process. Partijām būšot jāveic taktiski sarežģīta un uzmanīga izspēle, kurai ar interesi varēs sekot līdzi politisko procesu vērotāji. Kampars prognozēja, ka jaunā valdība varētu būt gatava ne ātrāk kā janvāra beigās vai pat tikai februārī. Protams, jo ātrāk jaunais Ministru kabinets sāks darbu, jo labāk, bet tikmēr arī pašreizējā valdība strādā pietiekami normāli, pauda "Vienotības" pārstāvis.

Kampars kā niecīgu novērtēja iespējamību, ka nākamo valdību varētu vadīt bezpartejisks kandidāts.

LETA/Foto: Edijs Pālens/LETA


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS