Apmācies, stiprs lietus
Rīga
Apmācies, stiprs lietus
LV RU
112

Ar viltus vēstulēm mēģina izkrāpt naudu no "Swedbank" klientiem (1)

 
28.decembris 2015  12:59

Svētku brīvdienās konstatētas viltus vēstules ar mērķi izkrāpt naudas līdzekļus no "Swedbank" klientiem, aģentūra BNS uzzināja Latvijas informācijas tehnoloģiju (IT) drošības incidentu novēršanas institūcijā "Cert.lv".

Ar viltus vietnes palīdzību, kas noformēta kā bankas mājaslapa, ļaundari cenšas maldināt cilvēkus un uzzināt viņu konfidenciālos datus.

Ar viltus vietnes palīdzību, kas noformēta kā bankas mājaslapa, ļaundari cenšas maldināt cilvēkus un uzzināt viņu konfidenciālos datus.

"Svētku brīvdienās tika izsūtītas viltus vēstules, brīdinot "Swedbank" klientus par it kā bloķētu kontu. Vēstuļu mērķis bija izkrāpt naudas līdzekļus, aicinot klientus ievadīt savus lietotāja datus viltus vietnē," skaidro "Cert.lv" pārstāvji.

Institūcijas pārstāvji aicina iedzīvotājus pievērst uzmanību, ka vietnes adrese nav swedbank.lv, kas parasti nozīmē, ka ar viltus vietnes palīdzību, kas noformēta kā bankas mājaslapa, ļaundari cenšas maldināt cilvēkus un uzzināt viņu konfidenciālos datus.

"Atcerieties, ka banka nesūtīs e-pastus un nezvanīs, lai lūgtu klienta personisko informāciju, kas nepieciešama piekļuvei internetbankai," uzsvēra "Cert.lv" pārstāvji.

Tāpat institūcijas pārstāvji atzīmē, ka datorkrāpnieki īpaši aktivizējas svētku laikā, tāpēc līdzīgas viltus vēstules var tikt izplatītas arī citu pakalpojuma sniedzēju vārdā.

Pēc aktīvu apmēra "Swedbank" ir lielākā banka Latvijā.

"Cert.lv" izveidots 2011.gada februārī Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta ietvaros, un tā galvenā funkcija ir IT drošības veicināšana Latvijā. "Cert.lv" kopš 2013.gada ir Aizsardzības ministrijas pakļautībā. Iepriekš vienība bija Satiksmes ministrijas pārziņā.

BNS / Foto: Shutterstock


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS