Apmācies, neliels lietus, vājš smidzinošs lietus
Rīga
Apmācies, neliels lietus, vājš smidzinošs lietus
LV RU
Kultūra

Sēru vēsts smagās mūzikas cienītājiem - miris Lemijs no "Motorhead" (19)

 
29.decembris 2015  07:48

Britu smagā metāla grupas “Motorhead” līderis Īens Kilmisters, kurš pazīstams kā Lemijs, ir miris 70 gadu vecumā no vēža, otrdien paziņoja šī grupa.

Lemijam sestdien konstatēja vēzi; pirmdien viņš devās mūžībā.

Lemijam sestdien konstatēja vēzi; pirmdien viņš devās mūžībā.

Rokenrola veterānam Lemijam vēzis tika diagnosticēts sestdien.

"Nav viegli to pateikt ... mūsu varenais, cēlais draugs Lemijs šodien nomira pēc īsas cīņas ar ļoti agresīvu vēzi,” grupa paziņoja savā oficiālajā “Facebook” lapā. "Viņš bija uzzinājis par šo slimību 26.decembrī un atradās mājās, sēžot pie savas iemīļotās videospēles [..] kopā ar ģimeni,” rakstīja “Motorhead”.

Kilmisters dzīvoja Losandželosā un parasti bija sastopams kādā bārā pie spēļu automāta. Viņš tiek uzskatīts par smagā metāla mūzikas pionieri, lai gan vienmēr uzstāja, ka “Motorhead” ir rokenrola grupa. Mēnesi pirms Kilmistera nomira šīs grupas bijušais bundzinieks Fils Teilors 61 gada vecumā.

Kilmisters piedzima Anglijas vidienes pilsētā Stoukā pie Trentas, bet izauga Velsas ziemeļos Englsijas salā.

Pēc darbošanās dažādās grupās Kilmisters 1972.gadā pievienojās speisroka grupai “Hawkwind” kā basģitārists un vokālists. Pēc padzīšanas no šīs grupas 1975.gadā viņš piedalījās grupas “Bastard” dibināšanā, kas vēlāk tika pārdēvēta par “Motorhead”. Kilmistera veselība pēdējos gadus bija pasliktinājusies, bet “Motorhead” turpināja darboties un jūnijā piedalījās Glastonberijas festivālā.

“Motorhead” 23.janvārī sāks koncertturneju, kuras gaitā tā vispirms uzstāsies vairākās Lielbritānijas pilsētās, bet pēc tam – Francijā, Spānijā un Šveicē.

BNS/Foto: Wikipedia.org


Komentāru noteikumi

SVARĪGĀKAIS